Social

T FB

You might also be interested in results held from other times this regatta was run: 2020, 2019, 2018, 2017, 2016, 2015, 2014, 2013, 2012, 2011, 2010, 2009, 2008, 2007, 2006, 2005, 2004, 2003.

Results: Maadi

These comprehensive regatta results are fully linked and integrated with the profiles of the competitors and schools shown.

The results are easily searchable and highly filterable. So you have the best opportunity of finding the ones you are interested in.

click a filter below to remove it
note: ctrl+click the previous/next event above to apply current filters to those events
A Final
gold medal
BURN strip BURN
BURN
Canterbury
Crew #1 BURN
Coached by: Christina Blackford & Zach Murphy
  • Click to expand crew ⇨
silver medal
CAMB strip CAMB
CAMB
Waikato/BoP
Crew #1 CAMB
Coached by: Michele Munro & Bailey Walters Josh Toa
  • Click to expand crew ⇨
bronze medal
DUNS strip DUNS
DUNS
Otago
Crew #1 DUNS
Coached by: Simon Smith
  • Click to expand crew ⇨
 
TAKA strip TAKA
TAKA
Auckland
Crew #1 TAKA
Coached by: Epernay Norman
  • Click to expand crew ⇨
 
RRGS strip RRGS
RRGS
Canterbury
Crew #1 RRGS
Coached by: Rangi Ruru
  • Click to expand crew ⇨
 
STPC strip STPC
STPC
Waikato/BoP
Crew #1 STPC
Coached by: Janey Charlton & Anna Gallaher
  • Click to expand crew ⇨
 
HLCR strip HLCR
HLCR
Waikato/BoP
Crew #1 HLCR
Coached by: Alastair Riddle & Brent Pinfold Scott Pink
  • Click to expand crew ⇨
 
DIOC strip DIOC
DIOC
Auckland
Crew #1 DIOC
Coached by: Camille Dignadice & Maddie Palmer
  • Click to expand crew ⇨
B Final
MARN strip MARN
MARN
Canterbury
Crew #1 MARN
Coached by: Izzy Crowther
  • Click to expand crew ⇨
ASHB strip ASHB
ASHB
Canterbury
Crew #1 ASHB
Coached by: Justin Wall & Fran Connelly-Whyte
  • Click to expand crew ⇨
HAUR strip HAUR
HAUR
Waikato/BoP
Crew #1 HAUR
Coached by: Mark Mel
  • Click to expand crew ⇨
HUAN strip HUAN
HUAN
Auckland
Crew #1 HUAN
Coached by: Spencer Nichols
  • Click to expand crew ⇨
STKT strip STKT
STKT
Auckland
Crew #1 STKT
Coached by: Richard Hollebon & Lewis Green
  • Click to expand crew ⇨
VILL strip VILL
VILL
Canterbury
Crew #1 VILL
Coached by: Kevin Meates & Maddie Gill
  • Click to expand crew ⇨
IONA strip IONA
IONA
East Coast
Crew #1 IONA
Coached by: Simon Lack & Kelsey Stubbs
  • Click to expand crew ⇨
C Final
CRAI strip CRAI
CRAI
Canterbury
Crew #1 CRAI
Coached by: Dean Milne & Emily Goodhew
  • Click to expand crew ⇨
WAKA strip WAKA
WAKA
Southland
Crew #1 WAKA
Coached by: Lucy Travis
Boat: Ritchie
  • Click to expand crew ⇨
GGHS strip GGHS
GGHS
East Coast
Crew #1 GGHS
Coached by: Murray Kendrew
  • Click to expand crew ⇨
WEGC strip WEGC
WEGC
Wellington
Crew #1 WEGC
Coached by: Tasha Wypych & Nathan Wallace
  • Click to expand crew ⇨
BARA strip BARA
BARA
Auckland
Crew #1 BARA
Coached by: Emma Napper & Sarah Simpson
  • Click to expand crew ⇨
WKDS strip WKDS
WKDS
Waikato/BoP
Crew #1 WKDS
Coached by: Jaime Macfie & Ellen Schroeder
  • Click to expand crew ⇨
MLBG strip MLBG
MLBG
Marlborough
Crew #1 MLBG
Coached by: Mike McManaway & Stella Blake
  • Click to expand crew ⇨
User log in

log in

hide

You only require a rowIT login for running regattas or if you have been given the job of making entries for an organisation.

Notes

Clubs. If you only have a password for the RowingNZ website then you will need a rowIT login so please contact us.

Schools. If you have a password provided by NZSSRA then you should log in through the school rowing website.