Social

T FB

You might also be interested in results held from other times this regatta was run: 2020, 2019, 2018, 2017, 2016, 2015, 2014, 2013, 2012, 2011, 2010, 2009, 2008, 2007, 2006, 2005, 2004, 2003.

Results: Maadi

These comprehensive regatta results are fully linked and integrated with the profiles of the competitors and schools shown.

The results are easily searchable and highly filterable. So you have the best opportunity of finding the ones you are interested in.

click a filter below to remove it
A Final
gold medal
TAKA strip TAKA
TAKA
Auckland
Crew #1 TAKA
Coached by: Katie Halliday & Jessica Hamlin
  • Click to expand crew ⇨
silver medal
WEGC strip WEGC
WEGC
Wellington
Crew #1 WEGC
Coached by: Tasha Wypych
  • Click to expand crew ⇨
bronze medal
WAKA strip WAKA
WAKA
Southland
Crew #1 WAKA
Coached by: Russell Everett
Boat: Muir
  • Click to expand crew ⇨
 
GLDW strip GLDW
GLDW
Auckland
Crew #1 GLDW
Coached by: Amy Barclay
  • Click to expand crew ⇨
 
OGHS strip OGHS
OGHS
Otago
Crew #1 OGHS
Coached by: Craig Deblecourt
  • Click to expand crew ⇨
 
ACGT strip ACGT
ACGT
Waikato/BoP
Crew #1 ACGT
Coached by: Craig Bocock & Marcus Grimmer
  • Click to expand crew ⇨
 
CRAI strip CRAI
CRAI
Canterbury
Crew #1 CRAI
Coached by: Dean Milne & Emily Goodhew
  • Click to expand crew ⇨
 
STHI strip STHI
STHI
Otago
Crew #1 STHI
Coached by: Michael Goldsmith & Millie Davenport
  • Click to expand crew ⇨
B Final
OTUM strip OTUM
OTUM
Waikato/BoP
Crew #1 OTUM
Coached by: Paul Clinton
  • Click to expand crew ⇨
WNHS strip WNHS
WNHS
Whanganui
Crew #1 WNHS
Coached by: Dave Dudley
  • Click to expand crew ⇨
MARN strip MARN
MARN
Canterbury
Crew #1 MARN
Coached by: Matt Lilley
  • Click to expand crew ⇨
ONSL strip ONSL
ONSL
Wellington
Crew #1 ONSL
Coached by: Georgia Henderson
Boat: Ngatoto
  • Click to expand crew ⇨
TEKC strip TEKC
TEKC
Waikato/BoP
Crew #1 TEKC
Coached by: Brendon Grey
  • Click to expand crew ⇨
MTAL strip MTAL
MTAL
Auckland
Crew #1 MTAL
Coached by: Hanne Mellsop
  • Click to expand crew ⇨
IONA strip IONA
IONA
East Coast
Crew #1 IONA
Coached by: Dave Williamson & Nick Sye
  • Click to expand crew ⇨
HAMG strip HAMG
HAMG
Waikato/BoP
Crew #1 HAMG
Coached by: Tufi Sele
  • Click to expand crew ⇨
C Final
WHAK strip WHAK
WHAK
Waikato/BoP
Crew #1 WHAK
Coached by: Steve Brine & Gary McAdams
  • Click to expand crew ⇨
STAN strip STAN
STAN
Canterbury
Crew #1 STAN
Coached by: St Andrew's
  • Click to expand crew ⇨
SCOT strip SCOT
SCOT
Wellington
Crew #1 SCOT
Coached by: David Carr-Smith
  • Click to expand crew ⇨
AVSG strip AVSG
AVSG
Canterbury
Crew #1 AVSG
Coached by: Marewa Cryer
  • Click to expand crew ⇨
SHGH strip SHGH
SHGH
Waikato/BoP
Crew #1 SHGH
Coached by: Kylee Corboy & Jarod Fleming
  • Click to expand crew ⇨
VILL strip VILL
VILL
Canterbury
Crew #1 VILL
Coached by: Kevin Meates
  • Click to expand crew ⇨
STMW strip STMW
STMW
Wellington
Crew #1 STMW
Coached by: Kim O'Neill & Mereana Taylor
Boat: Kau Point
  • Click to expand crew ⇨
RONC strip RONC
RONC
Canterbury
Crew #1 RONC
Coached by: Antonio Frances-Rees
  • Click to expand crew ⇨
User log in

log in

hide

You only require a rowIT login for running regattas or if you have been given the job of making entries for an organisation.

Notes

Clubs. If you only have a password for the RowingNZ website then you will need a rowIT login so please contact us.

Schools. If you have a password provided by NZSSRA then you should log in through the school rowing website.