Event Sponsor
You might also be interested in results held from other times this regatta was run: 2024, 2023, 2022, 2019, 2018, 2017, 2016, 2015, 2014, 2013, 2012, 2011, 2010, 2009, 2008, 2007, 2006, 2005, 2004, 2003.
Results: Maadi
These comprehensive regatta results are fully linked and integrated with the profiles of the competitors and schools shown.
The results are easily searchable and highly filterable. So you have the best opportunity of finding the ones you are interested in.
click a filter below to remove it
note: ctrl+click the previous/next event above to apply current filters to those events
B Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
HAUR
HAUR
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAUR
Coached by: Andrew Gordon
|
||||
Entity
TRGG
TRGG
Waikato/BoP |
Crew
#1
TRGG
Coached by: Andrew Ede
|
||||
Entity
STMW
STMW
Wellington |
Crew
#1
STMW
Coached by: David Hanley & Kim O'Neill
Boat: Kau Point
|
||||
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
CAMB
Coached by: Michele Munro & Bailey Walters Josh Toa
|
||||
Entity
CROM
CROM
Otago |
Crew
#1
CROM
Coached by: Maude O'Connell & Brendon Scott
|
||||
Entity
QCHA
QCHA
Marlborough |
Crew
#1
QCHA
Coached by: Cynthia De Joux
|
||||
Entity
SHGH
SHGH
Waikato/BoP |
Crew
#1
SHGH
Coached by: Kylee Corboy
|
||||
Entity
HLCR
HLCR
Waikato/BoP |
Crew
#1
HLCR
Coached by: Charles Haggie
|
||||
Entity
WNCS
WNCS
Whanganui |
Crew
#1
WNCS
Coached by: Tyler Scott & Kit Croxford
|
Semi-final 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
DUNS
DUNS
Otago |
Crew
#1
DUNS
Coached by: Simon Smith
|
|||
Entity
QMAR
QMAR
Wellington |
Crew
#1
QMAR
Coached by: Roy Pickard
|
|||
Entity
STMW
STMW
Wellington |
Crew
#1
STMW
Coached by: David Hanley & Kim O'Neill
Boat: Kau Point
|
|||
Entity
TRGG
TRGG
Waikato/BoP |
Crew
#1
TRGG
Coached by: Andrew Ede
|
|||
Entity
BTHC
BTHC
Waikato/BoP |
Crew
#1
BTHC
Coached by: Craig Bocock & Marcus Grimmer
|
|||
Entity
CRAI
CRAI
Canterbury |
Crew
#1
CRAI
Coached by: Dean Milne & Vicky Taggart
|
|||
Entity
SPLH
SPLH
Waikato/BoP |
Crew
#2
SPLH
Coached by: Martin Simoncelli & Kate Littlejohn
|
|||
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#2
CAMB
Coached by: Michele Munro & Bailey Walters Josh Toa
|
Repechage 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#2
CAMB
Coached by: Michele Munro & Bailey Walters Josh Toa
|
|||
Entity
BARA
BARA
Auckland |
Crew
#1
BARA
Coached by: Caspar Hammond
|
|||
Entity
SHGN
SHGN
Whanganui |
Crew
#1
SHGN
Coached by: Philippa Baker-Hogan & Greg Cox
|
|||
Entity
WNCS
WNCS
Whanganui |
Crew
#2
WNCS
Coached by: Tyler Scott & Kit Croxford
|
|||
Entity
WTLG
WTLG
Auckland |
Crew
#1
WTLG
Coached by: Ruby Willis & Kim Dowden
|
|||
Entity
SAMU
SAMU
Wellington |
Crew
#1
SAMU
Coached by: Pedro Figueira
Boat: Brooklyn
|
|||
Entity
SHGH
SHGH
Waikato/BoP |
Crew
#2
SHGH
Coached by: Kylee Corboy & Jarod Fleming
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
DUNS
DUNS
Otago |
Crew
#1
DUNS
Coached by: Simon Smith
|
|||
Entity
STAN
STAN
Canterbury |
Crew
#1
STAN
Coached by: St Andrew's
|
|||
Entity
CROM
CROM
Otago |
Crew
#1
CROM
Coached by: Maude O'Connell & Brendon Scott
|
|||
Entity
STLN
STLN
Auckland |
Crew
#1
STLN
Coached by: Gideon Lessing
|
|||
Entity
BARA
BARA
Auckland |
Crew
#1
BARA
Coached by: Caspar Hammond
|
|||
Entity
STHI
STHI
Otago |
Crew
#1
STHI
Coached by: Michael Goldsmith & Millie Davenport
|
|||
Entity
BTHC
BTHC
Waikato/BoP |
Crew
#2
BTHC
Coached by: Craig Bocock & Marcus Grimmer
|
|||
Entity
OTUM
OTUM
Waikato/BoP |
Crew
#1
OTUM
Coached by: Paul Clinton
|
Social