Day sheets: Maadi UPDATED
These are the day sheets for the 2022 Maadi.
click a filter below to remove it
Monday, 28th March 2022
Race 1 (A) @ 08:00: Event 1, Heat 1 | ||
---|---|---|
Entity
WAKA
WAKA
Southland |
Crew
#2
WAKA
Coached by: John Morrison
Boat: Lake Hayes
|
Race 3 (C) @ 08:08: Event 1, Heat 3 | ||
---|---|---|
Entity
WAKA
WAKA
Southland |
Crew
#1
WAKA
Coached by: John Morrison
Boat: Pvt 1X
|
Race 5 (E) @ 08:16: Event 1, Heat 5 | ||
---|---|---|
Entity
WAKA
WAKA
Southland |
Crew
#3
WAKA
Coached by: John Morrison
Boat: Dart
|
Race 17 (Q) @ 09:30: Event 6, Heat 3 | ||
---|---|---|
Entity
WAKA
WAKA
Southland |
Crew
#2
WAKA
Coached by: Chris Brooks & Shane Muir
Boat: Alta
|
Race 21 (U) @ 09:46: Event 7, Heat 3 | ||
---|---|---|
Entity
WAKA
WAKA
Southland |
Crew
#2
WAKA
Coached by: John Morrison
Boat: Wilding 4
|
Race 22 (V) @ 09:50: Event 7, Heat 4 | ||
---|---|---|
Entity
WAKA
WAKA
Southland |
Crew
#1
WAKA
Coached by: John Morrison
Boat: Morrison
|
Race 24 (X) @ 09:58: Event 8, Heat 2 | ||
---|---|---|
Entity
WAKA
WAKA
Southland |
Crew
#1
WAKA
Coached by: Chris Brooks & Shane Muir
Boat: Dart
|
Race 29 (C) @ 10:18: Event 9, Heat 1 | ||
---|---|---|
Entity
WAKA
WAKA
Southland |
Crew
#1
WAKA
Coached by: John Morrison
Boat: Jolly
|
Race 34 (H) @ 10:49: Event 12, Heat 2 | ||
---|---|---|
Entity
WAKA
WAKA
Southland |
Crew
#1
WAKA
Coached by: John Morrison
Boat: Ritchie
|
Race 50 (X) @ 12:17: Event 21, Heat 1 | ||
---|---|---|
Entity
WAKA
WAKA
Southland |
Crew
#1
WAKA
Coached by: John Morrison
Boat: Jolly
|
Race 55 (C) @ 12:37: Event 21, Heat 6 | ||
---|---|---|
Entity
WAKA
WAKA
Southland |
Crew
#2
WAKA
Coached by: John Morrison
Boat: Bendemeer Bay
|
Race 61 (I) @ 13:01: Event 22, Heat 5 | ||
---|---|---|
Entity
WAKA
WAKA
Southland |
Crew
#1
WAKA
Coached by: John Morrison
Boat: Lake Hayes
|
Race 74 (V) @ 14:05: Event 28, Heat 2 | ||
---|---|---|
Entity
WAKA
WAKA
Southland |
Crew
#1
WAKA
Coached by: John Morrison
Boat: Jolly
|
Race 76 (X) @ 14:13: Event 28, Heat 4 | ||
---|---|---|
Entity
WAKA
WAKA
Southland |
Crew
#3
WAKA
Coached by: John Morrison
Boat: Bendemeer Bay
|
Race 78 (Z) @ 14:21: Event 28, Heat 6 | ||
---|---|---|
Entity
WAKA
WAKA
Southland |
Crew
#2
WAKA
Coached by: John Morrison
Boat: Muir
|
Scratched crew. The crew with a red scrawl over it (i.e. ) was scratched after being drawn in the race.
Tuesday, 29th March 2022
Race 104 (J) @ 08:36: Event 38, Heat 1 | ||
---|---|---|
Entity
WAKA
WAKA
Southland |
Crew
#1
WAKA
Toby Rorrison (stroke), Keegan Green, Ashton White, Josh Viana, Xavier Small, Logan Noton, Ben Hogan, Hugo Johnson + Ava McIntrye (cox)
Coached by: John Morrison
Boat: Everett
|
Race 112 (R) @ 09:08: Event 41, Heat 1 | ||
---|---|---|
Entity
WAKA
WAKA
Southland |
Crew
#1
WAKA
Coached by: John Morrison
Boat: Ritchie
|
Race 124 (D) @ 10:12: Event 45, Heat 4 | ||
---|---|---|
Entity
WAKA
WAKA
Southland |
Crew
#1
WAKA
Coached by: John Morrison
Boat: Muir
|
Race 125 (E) @ 10:16: Event 45, Heat 5 | ||
---|---|---|
Entity
WAKA
WAKA
Southland |
Crew
#2
WAKA
Coached by: John Morrison
Boat: Bendemeer Bay
|
Race 127 (G) @ 10:24: Event 46, Heat 1 | ||
---|---|---|
Entity
WAKA
WAKA
Southland |
Crew
#1
WAKA
Coached by: John Morrison
Boat: Morrison
|
Race 129 (I) @ 10:32: Event 46, Heat 3 | ||
---|---|---|
Entity
WAKA
WAKA
Southland |
Crew
#2
WAKA
Coached by: John Morrison
Boat: Wilding 4
|
Race 135 (O) @ 10:56: Event 49, Heat 3 | ||
---|---|---|
Entity
WAKA
WAKA
Southland |
Crew
#1
WAKA
Coached by: Shane Muir & Chris Brooks
Boat: Alta
|
Race 140 (T) @ 11:16: Event 50, Heat 1 | ||
---|---|---|
Entity
WAKA
WAKA
Southland |
Crew
#3
WAKA
Coached by: John Morrison
Boat: Dart
|
Race 141 (U) @ 11:20: Event 50, Heat 2 | ||
---|---|---|
Entity
WAKA
WAKA
Southland |
Crew
#1
WAKA
Coached by: John Morrison
Boat: Lake Hayes
|
Race 142 (V) @ 11:24: Event 50, Heat 3 | ||
---|---|---|
Entity
WAKA
WAKA
Southland |
Crew
#2
WAKA
Coached by: John Morrison
Boat: Rees
|
Race 153 (G) @ 12:44: Event 1, Repechage 2 | ||
---|---|---|
Entity
WAKA
WAKA
Southland |
Crew
#3
WAKA
Coached by: John Morrison
Boat: Dart
|
Race 160 (N) @ 13:36: Event 6, Repechage 1 | ||
---|---|---|
Entity
WAKA
WAKA
Southland |
Crew
#2
WAKA
Coached by: Chris Brooks & Shane Muir
Boat: Alta
|
Race 165 (S) @ 13:56: Event 7, Repechage 3 | ||
---|---|---|
Entity
WAKA
WAKA
Southland |
Crew
#2
WAKA
Coached by: John Morrison
Boat: Wilding 4
|
Scratched crew. The crew with a red scrawl over it (i.e. ) was scratched after being drawn in the race.
Wednesday, 30th March 2022
Race 196 (D) @ 08:12: Event 28, Repechage 1 | ||
---|---|---|
Entity
WAKA
WAKA
Southland |
Crew
#3
WAKA
Coached by: John Morrison
Boat: Bendemeer Bay
|
Race 208 (P) @ 09:44: Event 38, Repechage 1 | ||
---|---|---|
Entity
WAKA
WAKA
Southland |
Crew
#1
WAKA
Toby Rorrison (stroke), Keegan Green, Ashton White, Josh Viana, Xavier Small, Logan Noton, Ben Hogan, Hugo Johnson + Ava McIntrye (cox)
Coached by: John Morrison
Boat: Everett
|
Race 222 (D) @ 11:04: Event 46, Repechage 1 | ||
---|---|---|
Entity
WAKA
WAKA
Southland |
Crew
#2
WAKA
Coached by: John Morrison
Boat: Wilding 4
|
Race 234 (P) @ 12:49: Event 1, E Final | ||
---|---|---|
Entity
WAKA
WAKA
Southland |
Crew
#3
WAKA
Coached by: John Morrison
Boat: Dart
|
Race 236 (R) @ 12:55: Event 1, Quarter-final 2 | ||
---|---|---|
Entity
WAKA
WAKA
Southland |
Crew
#2
WAKA
Coached by: John Morrison
Boat: Lake Hayes
|
Race 237 (S) @ 13:00: Event 1, Quarter-final 3 | ||
---|---|---|
Entity
WAKA
WAKA
Southland |
Crew
#1
WAKA
Coached by: John Morrison
Boat: Pvt 1X
|
Race 243 (Y) @ 14:00: Event 21, Quarter-final 1 | ||
---|---|---|
Entity
WAKA
WAKA
Southland |
Crew
#1
WAKA
Coached by: John Morrison
Boat: Jolly
|
|
Entity
WAKA
WAKA
Southland |
Crew
#2
WAKA
Coached by: John Morrison
Boat: Bendemeer Bay
|
Race 254 (J) @ 14:45: Event 28, Quarter-final 2 | ||
---|---|---|
Entity
WAKA
WAKA
Southland |
Crew
#1
WAKA
Coached by: John Morrison
Boat: Jolly
|
Race 255 (K) @ 14:50: Event 28, Quarter-final 3 | ||
---|---|---|
Entity
WAKA
WAKA
Southland |
Crew
#2
WAKA
Coached by: John Morrison
Boat: Muir
|
Race 268 (X) @ 16:00: Event 45, Quarter-final 3 | ||
---|---|---|
Entity
WAKA
WAKA
Southland |
Crew
#2
WAKA
Coached by: John Morrison
Boat: Bendemeer Bay
|
Race 269 (Y) @ 16:05: Event 45, Quarter-final 4 | ||
---|---|---|
Entity
WAKA
WAKA
Southland |
Crew
#1
WAKA
Coached by: John Morrison
Boat: Muir
|
Race 274 (D) @ 16:45: Event 49, Quarter-final 4 | ||
---|---|---|
Entity
WAKA
WAKA
Southland |
Crew
#1
WAKA
Coached by: Shane Muir & Chris Brooks
Boat: Alta
|
Race 277 (G) @ 16:55: Event 50, Quarter-final 2 | ||
---|---|---|
Entity
WAKA
WAKA
Southland |
Crew
#1
WAKA
Coached by: John Morrison
Boat: Lake Hayes
|
Thursday, 31st March 2022
Race 280 (A) @ 08:00: Event 1, D Final | ||
---|---|---|
Entity
WAKA
WAKA
Southland |
Crew
#2
WAKA
Coached by: John Morrison
Boat: Lake Hayes
|
Race 282 (C) @ 08:10: Event 1, Semi-final 1 | ||
---|---|---|
Entity
WAKA
WAKA
Southland |
Crew
#1
WAKA
Coached by: John Morrison
Boat: Pvt 1X
|
Race 287 (H) @ 09:00: Event 6, Semi-final 2 | ||
---|---|---|
Entity
WAKA
WAKA
Southland |
Crew
#2
WAKA
Coached by: Chris Brooks & Shane Muir
Boat: Alta
|
Race 289 (J) @ 09:15: Event 7, Semi-final 2 | ||
---|---|---|
Entity
WAKA
WAKA
Southland |
Crew
#1
WAKA
Coached by: John Morrison
Boat: Morrison
|
Race 294 (O) @ 11:35: Event 12, Semi-final 1 | ||
---|---|---|
Entity
WAKA
WAKA
Southland |
Crew
#1
WAKA
Coached by: John Morrison
Boat: Ritchie
|
Race 300 (U) @ 12:15: Event 21, Semi-final 1 | ||
---|---|---|
Entity
WAKA
WAKA
Southland |
Crew
#1
WAKA
Coached by: John Morrison
Boat: Jolly
|
Race 301 (V) @ 12:20: Event 21, Semi-final 2 | ||
---|---|---|
Entity
WAKA
WAKA
Southland |
Crew
#2
WAKA
Coached by: John Morrison
Boat: Bendemeer Bay
|
Race 310 (E) @ 13:05: Event 28, Semi-final 1 | ||
---|---|---|
Entity
WAKA
WAKA
Southland |
Crew
#2
WAKA
Coached by: John Morrison
Boat: Muir
|
Race 311 (F) @ 13:10: Event 28, Semi-final 2 | ||
---|---|---|
Entity
WAKA
WAKA
Southland |
Crew
#1
WAKA
Coached by: John Morrison
Boat: Jolly
|
Race 322 (Q) @ 14:15: Event 41, Semi-final 1 | ||
---|---|---|
Entity
WAKA
WAKA
Southland |
Crew
#1
WAKA
Coached by: John Morrison
Boat: Ritchie
|
Race 330 (Y) @ 15:05: Event 45, Semi-final 2 | ||
---|---|---|
Entity
WAKA
WAKA
Southland |
Crew
#1
WAKA
Coached by: John Morrison
Boat: Muir
|
|
Entity
WAKA
WAKA
Southland |
Crew
#2
WAKA
Coached by: John Morrison
Boat: Bendemeer Bay
|
Race 331 (Z) @ 15:10: Event 46, Semi-final 1 | ||
---|---|---|
Entity
WAKA
WAKA
Southland |
Crew
#1
WAKA
Coached by: John Morrison
Boat: Morrison
|
Race 336 (E) @ 15:45: Event 49, Semi-final 2 | ||
---|---|---|
Entity
WAKA
WAKA
Southland |
Crew
#1
WAKA
Coached by: Shane Muir & Chris Brooks
Boat: Alta
|
Race 339 (H) @ 16:00: Event 50, Semi-final 1 | ||
---|---|---|
Entity
WAKA
WAKA
Southland |
Crew
#1
WAKA
Coached by: John Morrison
Boat: Lake Hayes
|
Scratched crew. The crew with a red scrawl over it (i.e. ) was scratched after being drawn in the race.
Friday, 1st April 2022
Race 345 (B) @ 09:00: Event 1, A Final | ||
---|---|---|
Entity
WAKA
WAKA
Southland |
Crew
#1
WAKA
Coached by: John Morrison
Boat: Pvt 1X
|
Race 350 (G) @ 10:08: Event 6, B Final | ||
---|---|---|
Entity
WAKA
WAKA
Southland |
Crew
#2
WAKA
Coached by: Chris Brooks & Shane Muir
Boat: Alta
|
Race 353 (J) @ 10:40: Event 7, A Final | ||
---|---|---|
Entity
WAKA
WAKA
Southland |
Crew
#1
WAKA
Coached by: John Morrison
Boat: Morrison
|
Race 357 (N) @ 11:35: Event 9, A Final | ||
---|---|---|
Entity
WAKA
WAKA
Southland |
Crew
#1
WAKA
Coached by: John Morrison
Boat: Jolly
|
Race 360 (Q) @ 12:25: Event 12, A Final | ||
---|---|---|
Entity
WAKA
WAKA
Southland |
Crew
#1
WAKA
Coached by: John Morrison
Boat: Ritchie
|
Race 370 (A) @ 14:48: Event 21, B Final | ||
---|---|---|
Entity
WAKA
WAKA
Southland |
Crew
#2
WAKA
Coached by: John Morrison
Boat: Bendemeer Bay
|
Race 371 (B) @ 14:55: Event 21, A Final | ||
---|---|---|
Entity
WAKA
WAKA
Southland |
Crew
#1
WAKA
Coached by: John Morrison
Boat: Jolly
|
Saturday, 2nd April 2022
Race 381 (D) @ 08:55: Event 28, A Final | ||
---|---|---|
Entity
WAKA
WAKA
Southland |
Crew
#2
WAKA
Coached by: John Morrison
Boat: Muir
|
|
Entity
WAKA
WAKA
Southland |
Crew
#1
WAKA
Coached by: John Morrison
Boat: Jolly
|
Race 399 (V) @ 13:30: Event 41, A Final | ||
---|---|---|
Entity
WAKA
WAKA
Southland |
Crew
#1
WAKA
Coached by: John Morrison
Boat: Ritchie
|
Race 402 (Y) @ 14:13: Event 45, B Final | ||
---|---|---|
Entity
WAKA
WAKA
Southland |
Crew
#2
WAKA
Coached by: John Morrison
Boat: Bendemeer Bay
|
Race 403 (Z) @ 14:20: Event 45, A Final | ||
---|---|---|
Entity
WAKA
WAKA
Southland |
Crew
#1
WAKA
Coached by: John Morrison
Boat: Muir
|
Race 405 (B) @ 14:45: Event 46, A Final | ||
---|---|---|
Entity
WAKA
WAKA
Southland |
Crew
#1
WAKA
Coached by: John Morrison
Boat: Morrison
|
Race 408 (E) @ 15:53: Event 49, B Final | ||
---|---|---|
Entity
WAKA
WAKA
Southland |
Crew
#1
WAKA
Coached by: Shane Muir & Chris Brooks
Boat: Alta
|
Race 410 (G) @ 16:18: Event 50, B Final | ||
---|---|---|
Entity
WAKA
WAKA
Southland |
Crew
#1
WAKA
Coached by: John Morrison
Boat: Lake Hayes
|
Scratched crew. The crew with a red scrawl over it (i.e. ) was scratched after being drawn in the race.
Social