Day sheets: Maadi UPDATED
These are the day sheets for the 2022 Maadi.
click a filter below to remove it
Monday, 28th March 2022
Alpha | Time | Event | Div | Lane 1 | Lane 2 | Lane 3 | Lane 4 | Lane 5 | Lane 6 | Lane 7 | Lane 8 | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
A | 08:00 | 1 | B U17 1X heat | Race: 1 | WAKA2 W.Donovan | |||||||
C | 08:08 | 1-4->Quarter; Last Eliminated; Rest->Reps | Race: 3 | WAKA1 M.King-Smith | ||||||||
E | 08:16 | Race: 5 | WAKA3 T.Saxton | |||||||||
Q | 09:30 | 6 | G U18 2X heat | Race: 3 | WAKA2 K.Woods |
|||||||
U | 09:46 | 7 | B U16 4X+ heat | Race: 3 | WAKA2 H.Johnson | |||||||
V | 09:50 | 1->Semi-Final; Rest->Repechage | Race: 4 | WAKA1 T.Rorrison | ||||||||
X | 09:58 | 8 | G U16 1X heat | Race: 2 | WAKA1 O.Bisset | |||||||
C | 10:18 | 9 | B N18 2X heat | Race: 1 | WAKA1 X.Small | |||||||
H | 10:49 | 12 | G U17 4X+ heat | Race: 2 | WAKA1 K.Erskine | |||||||
X | 12:17 | 21 | B U17 2X heat | Race: 1 | WAKA1 S.McAtamney | |||||||
C | 12:37 | 1-4->Quarter; Last Eliminated; Rest->Reps | Race: 6 | WAKA2 W.Donovan | ||||||||
I | 13:01 | 22 | G U17 1X heat | Race: 5 | O.Key | |||||||
V | 14:05 | 28 | B U16 2X heat | Race: 2 | WAKA1 X.Small | |||||||
X | 14:13 | 1-4->Quarter; Last Eliminated; Rest->Reps | Race: 4 | WAKA3 H.Seeto | ||||||||
Z | 14:21 | Race: 6 | WAKA2 B.Hogan |
Scratched crew. The grey crossed-out crew (i.e. WAKA1
O.Key) was scratched after being drawn in the race.
Tuesday, 29th March 2022
Alpha | Time | Event | Div | Lane 1 | Lane 2 | Lane 3 | Lane 4 | Lane 5 | Lane 6 | Lane 7 | Lane 8 | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
J | 08:36 | 38 | B U16 8+ heat | Race: 1 | WAKA1 T.Rorrison | |||||||
R | 09:08 | 41 | G U18 4X+ heat | Race: 1 | WAKA1 K.Erskine | |||||||
D | 10:12 | 45 | G U17 2X heat | Race: 4 | WAKA1 N.Bates | |||||||
E | 10:16 | 1-4->Quarter; Last Eliminated; Rest->Reps | Race: 5 | WAKA2 K.Erskine | ||||||||
G | 10:24 | 46 | B U17 4X+ heat | Race: 1 | WAKA1 T.Rorrison | |||||||
I | 10:32 | 1->Semi-Final; Rest->Repechage | Race: 3 | WAKA2 K.Green | ||||||||
O | 10:56 | 49 | G U16 2X heat | Race: 3 | WAKA1 P.McAtamney | |||||||
T | 11:16 | 50 | B U16 1X heat | Race: 1 | WAKA3 H.Seeto |
|||||||
U | 11:20 | 1-4->Quarter; Last Eliminated; Rest->Reps | Race: 2 | WAKA1 A.White | ||||||||
V | 11:24 | Race: 3 | H.Johnson | |||||||||
G | 12:44 | 1 | B U17 1X repechage | Race: 2 | WAKA3 T.Saxton | |||||||
N | 13:36 | 6 | G U18 2X repechage | Race: 1 | WAKA2 K.Woods | |||||||
S | 13:56 | 7 | B U16 4X+ repechage | Race: 3 | WAKA2 H.Johnson |
Scratched crew. The grey crossed-out crew (i.e. WAKA2
H.Johnson) was scratched after being drawn in the race.
Wednesday, 30th March 2022
Alpha | Time | Event | Div | Lane 1 | Lane 2 | Lane 3 | Lane 4 | Lane 5 | Lane 6 | Lane 7 | Lane 8 | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
D | 08:12 | 28 | B U16 2X repechage | Race: 1 | WAKA3 H.Seeto | |||||||
P | 09:44 | 38 | B U16 8+ repechage | Race: 1 | WAKA1 T.Rorrison | |||||||
D | 11:04 | 46 | B U17 4X+ repechage | Race: 1 | WAKA2 K.Green | |||||||
P | 12:49 | 1 | B U17 1X final | Race: E | - - CANCELLED - - | |||||||
R | 12:55 | 1 | B U17 1X quarter-final | Race: 2 | WAKA2 W.Donovan | |||||||
S | 13:00 | 1-4->Semi; 5,6->FC; Rest->FD | Race: 3 | WAKA1 M.King-Smith | ||||||||
Y | 14:00 | 21 | B U17 2X quarter-final | Race: 1 | WAKA1 S.McAtamney | WAKA2 W.Donovan | ||||||
J | 14:45 | 28 | B U16 2X quarter-final | Race: 2 | WAKA1 X.Small | |||||||
K | 14:50 | 1-4->Semi; 5,6->FC; Rest->FD | Race: 3 | WAKA2 B.Hogan | ||||||||
X | 16:00 | 45 | G U17 2X quarter-final | Race: 3 | WAKA2 K.Erskine | |||||||
Y | 16:05 | 1-4->Semi; 5,6->FC; Rest->FD | Race: 4 | WAKA1 N.Bates | ||||||||
D | 16:45 | 49 | G U16 2X quarter-final | Race: 4 | WAKA1 P.McAtamney | |||||||
G | 16:55 | 50 | B U16 1X quarter-final | Race: 2 | WAKA1 A.White |
Thursday, 31st March 2022
Alpha | Time | Event | Div | Lane 1 | Lane 2 | Lane 3 | Lane 4 | Lane 5 | Lane 6 | Lane 7 | Lane 8 | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
A | 08:00 | 1 | B U17 1X final | Race: D | W.Donovan | |||||||
C | 08:10 | 1 | B U17 1X semi-final | Race: 1 | WAKA1 M.King-Smith | |||||||
H | 09:00 | 6 | G U18 2X semi-final | Race: 2 | WAKA2 K.Woods | |||||||
J | 09:15 | 7 | B U16 4X+ semi-final | Race: 2 | WAKA1 T.Rorrison | |||||||
O | 11:35 | 12 | G U17 4X+ semi-final | Race: 1 | WAKA1 K.Erskine | |||||||
U | 12:15 | 21 | B U17 2X semi-final | Race: 1 | WAKA1 S.McAtamney | |||||||
V | 12:20 | 1-4->A Final; Rest->B Final | Race: 2 | WAKA2 W.Donovan | ||||||||
E | 13:05 | 28 | B U16 2X semi-final | Race: 1 | WAKA2 B.Hogan | |||||||
F | 13:10 | 1-4->A Final; Rest->B Final | Race: 2 | WAKA1 X.Small | ||||||||
Q | 14:15 | 41 | G U18 4X+ semi-final | Race: 1 | WAKA1 K.Erskine | |||||||
Y | 15:05 | 45 | G U17 2X semi-final | Race: 2 | WAKA1 N.Bates | WAKA2 K.Erskine | ||||||
Z | 15:10 | 46 | B U17 4X+ semi-final | Race: 1 | WAKA1 T.Rorrison | |||||||
E | 15:45 | 49 | G U16 2X semi-final | Race: 2 | WAKA1 P.McAtamney | |||||||
H | 16:00 | 50 | B U16 1X semi-final | Race: 1 | WAKA1 A.White |
Scratched crew. The grey crossed-out crew (i.e. WAKA2
W.Donovan) was scratched after being drawn in the race.
Friday, 1st April 2022
Alpha | Time | Event | Div | Lane 1 | Lane 2 | Lane 3 | Lane 4 | Lane 5 | Lane 6 | Lane 7 | Lane 8 | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
B | 09:00 | 1 | B U17 1X final | Race: A | WAKA1 M.King-Smith | |||||||
G | 10:08 | 6 | G U18 2X final | Race: B | WAKA2 K.Woods |
|||||||
J | 10:40 | 7 | B U16 4X+ final | Race: A | WAKA1 T.Rorrison | |||||||
N | 11:35 | 9 | B N18 2X final | Race: A | WAKA1 X.Small | |||||||
Q | 12:25 | 12 | G U17 4X+ final | Race: A | WAKA1 K.Erskine | |||||||
A | 14:48 | 21 | B U17 2X final | Race: B | WAKA2 W.Donovan | |||||||
B | 14:55 | Race: A | WAKA1 S.McAtamney |
Saturday, 2nd April 2022
Alpha | Time | Event | Div | Lane 1 | Lane 2 | Lane 3 | Lane 4 | Lane 5 | Lane 6 | Lane 7 | Lane 8 | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
D | 08:55 | 28 | B U16 2X final | Race: A | WAKA2 B.Hogan | WAKA1 X.Small | ||||||
V | 13:30 | 41 | G U18 4X+ final | Race: A | WAKA1 K.Erskine | |||||||
Y | 14:13 | 45 | G U17 2X final | Race: B | K.Erskine | |||||||
Z | 14:20 | Race: A | WAKA1 N.Bates | |||||||||
B | 14:45 | 46 | B U17 4X+ final | Race: A | WAKA1 T.Rorrison | |||||||
E | 15:53 | 49 | G U16 2X final | Race: B | WAKA1 P.McAtamney | |||||||
G | 16:18 | 50 | B U16 1X final | Race: B | WAKA1 A.White |
Scratched crew. The grey crossed-out crew (i.e. WAKA2
K.Erskine) was scratched after being drawn in the race.
Social