You might also be interested in results held from other times this regatta was run: 2024, 2023, 2021, 2019, 2018, 2017, 2016, 2015, 2014, 2013, 2012, 2011, 2010, 2009, 2008, 2007, 2006, 2005, 2004, 2003.
Results: Maadi
These comprehensive regatta results are fully linked and integrated with the profiles of the competitors and schools shown.
The results are easily searchable and highly filterable. So you have the best opportunity of finding the ones you are interested in.
click a filter below to remove it
Heat 6 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
ONEW
ONEW
Auckland |
Crew
#1
ONEW
Coached by: Brett Henry & Leanne Henry
|
|||
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#2
KGCA
Coached by: Ian McKinnon & Harrison Elliott
|
|||
Entity
NPLB
NPLB
Whanganui |
Crew
#1
NPLB
Coached by: Jodi Haskell
|
|||
Entity
MTAL
MTAL
Auckland |
Crew
#1
MTAL
Coached by: Alice Denyer & Pat Drumm
|
|||
Entity
SCOT
SCOT
Wellington |
Crew
#1
SCOT
Coached by: David Carr-Smith
|
|||
Entity
MLBB
MLBB
Marlborough |
Crew
#1
MLBB
Coached by: Matt Straker & John Robinson
|
|||
Entity
WNHS
WNHS
Whanganui |
Crew
#1
WNHS
Coached by: Alan Greer
|
|||
Entity
HTIB
HTIB
Wellington |
Crew
#1
HTIB
Coached by: Matthew Hall & Steve Crabb
|
Heat 6 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
CRAI
CRAI
Canterbury |
Crew
#1
CRAI
Coached by: Dean Milne
|
|||
Entity
ASHB
ASHB
Canterbury |
Crew
#1
ASHB
Coached by: Justin Wall & Mary Hefford
|
|||
Entity
WLGC
WLGC
Wellington |
Crew
#2
WLGC
Coached by: Catherine Duffin
|
|||
Entity
BARA
BARA
Auckland |
Crew
#1
BARA
Coached by: Caspar Hammond & John McDermott
|
|||
Entity
CASH
CASH
Canterbury |
Crew
#2
CASH
Coached by: Arlia O'Sullivan & Gina Damerow-Stephen
|
|||
Entity
STHI
STHI
Otago |
Crew
#2
STHI
Coached by: Mike Hill & Tarina Crampton
|
|||
Entity
HUAN
HUAN
Auckland |
Crew
#3
HUAN
Coached by: Spencer Nichols
|
Heat 6 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
GLDW
Coached by: Ashleigh Richards
|
|||
Entity
WAKA
WAKA
Southland |
Crew
#2
WAKA
Coached by: John Morrison
Boat: Bendemeer Bay
|
|||
Entity
SPLH
SPLH
Waikato/BoP |
Crew
#2
SPLH
Coached by: Martin Simoncelli & Bruce Jones
|
|||
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#2
KGCA
Coached by: Ian McKinnon & Harrison Elliott
|
|||
Entity
DUNS
DUNS
Otago |
Crew
#1
DUNS
Coached by: Simon Smith
|
|||
Entity
ASHB
ASHB
Canterbury |
Crew
#2
ASHB
Coached by: Justin Wall & Mary Hefford
|
Heat 6 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
CAMB
Coached by: Michele Munro & Josh Toa
|
|||
Entity
AVSG
AVSG
Canterbury |
Crew
#1
AVSG
Coached by: Marewa Cryer
|
|||
Entity
JHAR
JHAR
Southland |
Crew
#1
JHAR
Coached by: Russell Jenkins
|
|||
Entity
HLCR
HLCR
Waikato/BoP |
Crew
#1
HLCR
Coached by: Blair Currie & Mary David
|
|||
Entity
PUKE
PUKE
Auckland |
Crew
#1
PUKE
Coached by: Brendon Grey
|
|||
Entity
BTHC
BTHC
Waikato/BoP |
Crew
#1
BTHC
Coached by: Marcus Grimmer & Craig Bocock
|
|||
Entity
TAKA
TAKA
Auckland |
Crew
#2
TAKA
Coached by: Katie Halliday & Jessica Hamlin
|
|||
Entity
TIMG
TIMG
Canterbury |
Crew
#1
TIMG
Coached by: Antonio Frances-Rees & Jan Kuepper
|
Heat 6 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
MLBB
MLBB
Marlborough |
Crew
#2
MLBB
Coached by: Matt Straker & Ethan Alderlieste
|
|||
Entity
TIMB
TIMB
Canterbury |
Crew
#3
TIMB
Coached by: Brian Smith & Jaimee Harrison
|
|||
Entity
WAKA
WAKA
Southland |
Crew
#2
WAKA
Coached by: John Morrison
Boat: Muir
|
|||
Entity
BURN
BURN
Canterbury |
Crew
#1
BURN
Coached by: Christina Blackford
|
|||
Entity
STKT
STKT
Auckland |
Crew
#2
STKT
Coached by: Stella Cressey & Chris Goudie
|
|||
Entity
WLCO
WLCO
Wellington |
Crew
#2
WLCO
Coached by: Sam Wilkins & Ari Palsson
|
|||
Entity
CHCO
CHCO
Canterbury |
Crew
#2
CHCO
Coached by: Nathan Luff
|
Heat 6 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
CRAI
CRAI
Canterbury |
Crew
#1
CRAI
Coached by: Dean Milne
|
|||
Entity
HAUR
HAUR
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAUR
Coached by: Franklin Hamilton
|
|||
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
GLDW
Coached by: Craig Little
|
|||
Entity
WNCS
WNCS
Whanganui |
Crew
#1
WNCS
Coached by: Tyler Scott & Shaun Hogan
|
|||
Entity
SLDG
SLDG
Southland |
Crew
#1
SLDG
Coached by: Julie Dyer & Nathan Te Tai
|
|||
Entity
TEKC
TEKC
Waikato/BoP |
Crew
#1
TEKC
Coached by: Leanne Henry & Rachel Nota
|
|||
Entity
DUNS
DUNS
Otago |
Crew
#2
DUNS
Coached by: Simon Smith
|
Heat 6 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#1
KGCA
Coached by: Ian McKinnon & Harrison Elliott
|
|||
Entity
HLCR
HLCR
Waikato/BoP |
Crew
#1
HLCR
Coached by: Blair Currie & Ang Smyth
|
|||
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#1
STPC
Coached by: Megan Glenn
|
|||
Entity
TAKA
TAKA
Auckland |
Crew
#1
TAKA
Coached by: Epernay Norman & Ian Bright
|
|||
Entity
JHAR
JHAR
Southland |
Crew
#1
JHAR
Coached by: Julie Dyer
|
|||
Entity
MTAL
MTAL
Auckland |
Crew
#1
MTAL
Coached by: Alice Denyer
|
|||
Entity
CBHS
CBHS
Canterbury |
Crew
#1
CBHS
Coached by: Tim Osmers & Josh Dolan, Scott Shackleton
|
Heat 6 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WEGC
WEGC
Wellington |
Crew
#1
WEGC
Coached by: Nathan Wallace
|
|||
Entity
IONA
IONA
East Coast |
Crew
#2
IONA
Coached by: Ross Webb
|
|||
Entity
OTUM
OTUM
Waikato/BoP |
Crew
#2
OTUM
Coached by: Paul Clinton
|
|||
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#2
CAMB
Coached by: Michele Munro & Josh Toa
|
|||
Entity
VILL
VILL
Canterbury |
Crew
#1
VILL
Coached by: Kevin Meates
|
|||
Entity
TAKA
TAKA
Auckland |
Crew
#2
TAKA
Coached by: Katie Halliday & Jessica Hamlin
|
|||
Entity
WHGG
WHGG
Auckland |
Crew
#2
WHGG
Coached by: Stew Widger & Chris Williams
|
Heat 6 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WLGC
WLGC
Wellington |
Crew
#1
WLGC
Coached by: Catherine Duffin
|
|||
Entity
ASHB
ASHB
Canterbury |
Crew
#2
ASHB
Coached by: Justin Wall & Mary Hefford
|
|||
Entity
BURN
BURN
Canterbury |
Crew
#1
BURN
Coached by: Christina Blackford
|
|||
Entity
MTAL
MTAL
Auckland |
Crew
#2
MTAL
Coached by: Hanne Mellsop
|
|||
Entity
DIOC
DIOC
Auckland |
Crew
#2
DIOC
Coached by: Ffion Lewis & Timmy Heritage
|
|||
Entity
VILL
VILL
Canterbury |
Crew
#2
VILL
Coached by: Sam Coulthard
|
|||
Entity
STAN
STAN
Canterbury |
Crew
#1
STAN
Coached by: Macaela Turfus & Rachel Williams
|
Heat 6 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
JMCG
JMCG
Otago |
Crew
#2
JMCG
Coached by: Dylan Davis & Lauren Gibb
|
|||
Entity
CBHS
CBHS
Canterbury |
Crew
#1
CBHS
Coached by: Maysie Scott & Bradley Leydon
|
|||
Entity
NPLB
NPLB
Whanganui |
Crew
#1
NPLB
Coached by: Jodi Haskell
|
|||
Entity
STKV
STKV
Otago |
Crew
#1
STKV
Coached by: Ivan Docherty
|
|||
Entity
CASH
CASH
Canterbury |
Crew
#2
CASH
Coached by: Joe Young & Hayden Soper
|
|||
Entity
CROM
CROM
Otago |
Crew
#1
CROM
Coached by: Brendon Scott & Maude O'Connell
|
|||
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#2
CAMB
Coached by: Giacomo Thomas & Thomas Fraser
|
Social