You might also be interested in results held from other times this regatta was run: 2024, 2023, 2021, 2019, 2018, 2017, 2016, 2015, 2014, 2013, 2012, 2011, 2010, 2009, 2008, 2007, 2006, 2005, 2004, 2003.
Results: Maadi
These comprehensive regatta results are fully linked and integrated with the profiles of the competitors and schools shown.
The results are easily searchable and highly filterable. So you have the best opportunity of finding the ones you are interested in.
click a filter below to remove it
A Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
TAKA
TAKA
Auckland |
Crew
#1
TAKA
Coached by: Katie Halliday & Jessica Hamlin
|
||||
Entity
DUNS
DUNS
Otago |
Crew
#1
DUNS
Coached by: Simon Smith
|
||||
Entity
HAUR
HAUR
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAUR
Coached by: Franklin Hamilton
|
||||
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
CAMB
Coached by: Michele Munro & Josh Toa
|
||||
Entity
WLGC
WLGC
Wellington |
Crew
#1
WLGC
Coached by: Catherine Duffin
|
||||
Entity
HAMG
HAMG
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAMG
Coached by: Karl Manson & Axel Dickinson
|
||||
Entity
MTMA
MTMA
Waikato/BoP |
Crew
#1
MTMA
Coached by: Steven Finlayson
|
||||
Entity
SPLH
SPLH
Waikato/BoP |
Crew
#1
SPLH
Coached by: Kaitlyn Shields & Rachel Gamble-Flint
|
B Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
AVSG
AVSG
Canterbury |
Crew
#1
AVSG
Coached by: Marewa Cryer
|
||||
Entity
ONSL
ONSL
Wellington |
Crew
#1
ONSL
Coached by: Angus Todd
Boat: Ngatoto
|
||||
Entity
WNHS
WNHS
Whanganui |
Crew
#1
WNHS
Coached by: Dave Dudley
|
||||
Entity
BURN
BURN
Canterbury |
Crew
#1
BURN
Coached by: Christina Blackford
|
||||
Entity
DIOC
DIOC
Auckland |
Crew
#1
DIOC
Coached by: Dahne Boniface & Rosie Ireland
|
||||
Entity
WNCS
WNCS
Whanganui |
Crew
#1
WNCS
Coached by: Tyler Scott & Shaun Hogan
|
||||
Entity
NCOG
NCOG
Marlborough |
Crew
#1
NCOG
Coached by: Tim Babbage
|
||||
Entity
WAKA
WAKA
Southland |
Crew
#2
WAKA
Coached by: Chris Brooks & Shane Muir
Boat: Alta
|
Semi-final 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
TAKA
TAKA
Auckland |
Crew
#1
TAKA
Coached by: Katie Halliday & Jessica Hamlin
|
|||
Entity
DUNS
DUNS
Otago |
Crew
#1
DUNS
Coached by: Simon Smith
|
|||
Entity
WLGC
WLGC
Wellington |
Crew
#1
WLGC
Coached by: Catherine Duffin
|
|||
Entity
SPLH
SPLH
Waikato/BoP |
Crew
#1
SPLH
Coached by: Kaitlyn Shields & Rachel Gamble-Flint
|
|||
Entity
BURN
BURN
Canterbury |
Crew
#1
BURN
Coached by: Christina Blackford
|
|||
Entity
WNHS
WNHS
Whanganui |
Crew
#1
WNHS
Coached by: Dave Dudley
|
|||
Entity
DIOC
DIOC
Auckland |
Crew
#1
DIOC
Coached by: Dahne Boniface & Rosie Ireland
|
|||
Entity
WNCS
WNCS
Whanganui |
Crew
#1
WNCS
Coached by: Tyler Scott & Shaun Hogan
|
Semi-final 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
MTMA
MTMA
Waikato/BoP |
Crew
#1
MTMA
Coached by: Steven Finlayson
|
|||
Entity
HAUR
HAUR
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAUR
Coached by: Franklin Hamilton
|
|||
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
CAMB
Coached by: Michele Munro & Josh Toa
|
|||
Entity
HAMG
HAMG
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAMG
Coached by: Karl Manson & Axel Dickinson
|
|||
Entity
AVSG
AVSG
Canterbury |
Crew
#1
AVSG
Coached by: Marewa Cryer
|
|||
Entity
ONSL
ONSL
Wellington |
Crew
#1
ONSL
Coached by: Angus Todd
Boat: Ngatoto
|
|||
Entity
NCOG
NCOG
Marlborough |
Crew
#1
NCOG
Coached by: Tim Babbage
|
|||
Entity
WAKA
WAKA
Southland |
Crew
#2
WAKA
Coached by: Chris Brooks & Shane Muir
Boat: Alta
|
Repechage 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
SPLH
SPLH
Waikato/BoP |
Crew
#1
SPLH
Coached by: Kaitlyn Shields & Rachel Gamble-Flint
|
|||
Entity
HAMG
HAMG
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAMG
Coached by: Karl Manson & Axel Dickinson
|
|||
Entity
BURN
BURN
Canterbury |
Crew
#1
BURN
Coached by: Christina Blackford
|
|||
Entity
WAKA
WAKA
Southland |
Crew
#2
WAKA
Coached by: Chris Brooks & Shane Muir
Boat: Alta
|
|||
Entity
CRAI
CRAI
Canterbury |
Crew
#1
CRAI
Coached by: Dean Milne
|
|||
Entity
PUKE
PUKE
Auckland |
Crew
#1
PUKE
Coached by: Brendon Grey
|
|||
Entity
CRAI
CRAI
Canterbury |
Crew
#2
CRAI
Coached by: Dean Milne
|
|||
Entity
WHGG
WHGG
Auckland |
Crew
#2
WHGG
Coached by: Chris Williams & Stew Widger
|
Repechage 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WLGC
WLGC
Wellington |
Crew
#1
WLGC
Coached by: Catherine Duffin
|
|||
Entity
AVSG
AVSG
Canterbury |
Crew
#1
AVSG
Coached by: Marewa Cryer
|
|||
Entity
DIOC
DIOC
Auckland |
Crew
#1
DIOC
Coached by: Dahne Boniface & Rosie Ireland
|
|||
Entity
NCOG
NCOG
Marlborough |
Crew
#1
NCOG
Coached by: Tim Babbage
|
|||
Entity
MACL
MACL
Auckland |
Crew
#1
MACL
Coached by: Keith Hibberd & Lydia Maclean
|
|||
Entity
VILL
VILL
Canterbury |
Crew
#1
VILL
Coached by: Kevin Meates
|
|||
Entity
CGHS
CGHS
Canterbury |
Crew
#2
CGHS
Coached by: Manawa Greenwood
|
|||
Entity
CGHS
CGHS
Canterbury |
Crew
#1
CGHS
Coached by: Manawa Greenwood
|
Repechage 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HAUR
HAUR
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAUR
Coached by: Franklin Hamilton
|
|||
Entity
WNHS
WNHS
Whanganui |
Crew
#1
WNHS
Coached by: Dave Dudley
|
|||
Entity
ONSL
ONSL
Wellington |
Crew
#1
ONSL
Coached by: Angus Todd
Boat: Ngatoto
|
|||
Entity
WNCS
WNCS
Whanganui |
Crew
#1
WNCS
Coached by: Tyler Scott & Shaun Hogan
|
|||
Entity
SAMU
SAMU
Wellington |
Crew
#1
SAMU
Coached by: Pedro Figueira
Boat: Anne Field
|
|||
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
GLDW
Coached by: Craig Little & Charlotte Bray
|
|||
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#2
CAMB
Coached by: Michele Munro & Josh Toa
|
|||
Entity
BURN
BURN
Canterbury |
Crew
#2
BURN
Coached by: Christina Blackford
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
TAKA
TAKA
Auckland |
Crew
#1
TAKA
Coached by: Katie Halliday & Jessica Hamlin
|
|||
Entity
SPLH
SPLH
Waikato/BoP |
Crew
#1
SPLH
Coached by: Kaitlyn Shields & Rachel Gamble-Flint
|
|||
Entity
AVSG
AVSG
Canterbury |
Crew
#1
AVSG
Coached by: Marewa Cryer
|
|||
Entity
WNHS
WNHS
Whanganui |
Crew
#1
WNHS
Coached by: Dave Dudley
|
|||
Entity
PUKE
PUKE
Auckland |
Crew
#1
PUKE
Coached by: Brendon Grey
|
|||
Entity
VILL
VILL
Canterbury |
Crew
#1
VILL
Coached by: Kevin Meates
|
|||
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#2
CAMB
Coached by: Michele Munro & Josh Toa
|
|||
Entity
MLBG
MLBG
Marlborough |
Crew
#2
MLBG
Coached by: Sean O'Neill
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
DUNS
DUNS
Otago |
Crew
#1
DUNS
Coached by: Simon Smith
|
|||
Entity
HAMG
HAMG
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAMG
Coached by: Karl Manson & Axel Dickinson
|
|||
Entity
WNCS
WNCS
Whanganui |
Crew
#1
WNCS
Coached by: Tyler Scott & Shaun Hogan
|
|||
Entity
NCOG
NCOG
Marlborough |
Crew
#1
NCOG
Coached by: Tim Babbage
|
|||
Entity
CRAI
CRAI
Canterbury |
Crew
#1
CRAI
Coached by: Dean Milne
|
|||
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
GLDW
Coached by: Craig Little & Charlotte Bray
|
|||
Entity
WHGG
WHGG
Auckland |
Crew
#2
WHGG
Coached by: Chris Williams & Stew Widger
|
|||
Entity
MTAL
MTAL
Auckland |
Crew
#1
MTAL
Coached by: Alice Denyer
|
Heat 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
CAMB
Coached by: Michele Munro & Josh Toa
|
|||
Entity
WLGC
WLGC
Wellington |
Crew
#1
WLGC
Coached by: Catherine Duffin
|
|||
Entity
BURN
BURN
Canterbury |
Crew
#1
BURN
Coached by: Christina Blackford
|
|||
Entity
ONSL
ONSL
Wellington |
Crew
#1
ONSL
Coached by: Angus Todd
Boat: Ngatoto
|
|||
Entity
MACL
MACL
Auckland |
Crew
#1
MACL
Coached by: Keith Hibberd & Lydia Maclean
|
|||
Entity
WAKA
WAKA
Southland |
Crew
#2
WAKA
Coached by: Chris Brooks & Shane Muir
Boat: Alta
|
|||
Entity
CGHS
CGHS
Canterbury |
Crew
#1
CGHS
Coached by: Manawa Greenwood
|
|||
Entity
WHGG
WHGG
Auckland |
Crew
#1
WHGG
Coached by: Chris Williams & Stew Widger
|
Heat 4 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
MTMA
MTMA
Waikato/BoP |
Crew
#1
MTMA
Coached by: Steven Finlayson
|
|||
Entity
HAUR
HAUR
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAUR
Coached by: Franklin Hamilton
|
|||
Entity
DIOC
DIOC
Auckland |
Crew
#1
DIOC
Coached by: Dahne Boniface & Rosie Ireland
|
|||
Entity
CRAI
CRAI
Canterbury |
Crew
#2
CRAI
Coached by: Dean Milne
|
|||
Entity
SAMU
SAMU
Wellington |
Crew
#1
SAMU
Coached by: Pedro Figueira
Boat: Anne Field
|
|||
Entity
CGHS
CGHS
Canterbury |
Crew
#2
CGHS
Coached by: Manawa Greenwood
|
|||
Entity
BURN
BURN
Canterbury |
Crew
#2
BURN
Coached by: Christina Blackford
|
|||
Entity
STAN
STAN
Canterbury |
Crew
#1
STAN
Coached by: Macaela Turfus
|
Social