You might also be interested in results held from other times this regatta was run: 2024, 2023, 2021, 2019, 2018, 2017, 2016, 2015, 2014, 2013, 2012, 2011, 2010, 2009, 2008, 2007, 2006, 2005, 2004, 2003.
Results: Maadi
These comprehensive regatta results are fully linked and integrated with the profiles of the competitors and schools shown.
The results are easily searchable and highly filterable. So you have the best opportunity of finding the ones you are interested in.
click a filter below to remove it
A Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
SPLH
SPLH
Waikato/BoP |
Crew
#1
SPLH
Coached by: Martin Simoncelli & Bruce Jones
|
||||
Entity
TIMB
TIMB
Canterbury |
Crew
#1
TIMB
Coached by: Brian Smith & Jaimee Harrison
|
||||
Entity
JMCG
JMCG
Otago |
Crew
#1
JMCG
Coached by: Dylan Davis & Lauren Gibb
|
||||
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#1
KGCA
Coached by: Ian McKinnon & Harrison Elliott
|
||||
Entity
STPA
STPA
Auckland |
Crew
#1
STPA
Coached by: Sam Jackson & Glenn Barwick
|
||||
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
GLDW
Coached by: Ashleigh Richards
|
||||
Entity
SJHM
SJHM
Waikato/BoP |
Crew
#1
SJHM
Coached by: Sean Birdling & Martyn Oleary
|
||||
Entity
OBHS
OBHS
Otago |
Crew
#1
OBHS
Coached by: Jack McLaughlan & Thomas Ryan
|
B Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
HUAN
HUAN
Auckland |
Crew
#1
HUAN
Coached by: Spencer Nichols
|
||||
Entity
ONEW
ONEW
Auckland |
Crew
#1
ONEW
Coached by: Brett Henry & Leanne Henry
|
||||
Entity
KAPI
KAPI
Wellington |
Crew
#1
KAPI
Coached by: Jonathan Debbage
|
||||
Entity
TRGB
TRGB
Waikato/BoP |
Crew
#1
TRGB
Coached by: Tanya Williams
|
||||
Entity
BTHC
BTHC
Waikato/BoP |
Crew
#1
BTHC
Coached by: Ted Phelps
|
||||
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#1
STPC
Coached by: Megan Glenn
|
||||
Entity
WNCS
WNCS
Whanganui |
Crew
#1
WNCS
Coached by: Tyler Scott & Kit Croxford
|
||||
Entity
AQUI
AQUI
Waikato/BoP |
Crew
#1
AQUI
Coached by: Steve McGregor & Brendan Cullum, Simon Aubrey
|
C Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
SPLH
SPLH
Waikato/BoP |
Crew
#3
SPLH
Coached by: Drew Tierney
|
||||
Entity
SPLH
SPLH
Waikato/BoP |
Crew
#2
SPLH
Coached by: Martin Simoncelli & Bruce Jones
|
||||
Entity
WLCO
WLCO
Wellington |
Crew
#1
WLCO
Coached by: Sam Waghorn
|
||||
Entity
SHAK
SHAK
Auckland |
Crew
#1
SHAK
Coached by: Brent Leach
|
||||
Entity
MLBB
MLBB
Marlborough |
Crew
#1
MLBB
Coached by: Matt Straker & John Robinson
|
||||
Entity
ASHB
ASHB
Canterbury |
Crew
#1
ASHB
Coached by: Justin Wall & Mary Hefford
|
Semi-final 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
SPLH
SPLH
Waikato/BoP |
Crew
#1
SPLH
Coached by: Martin Simoncelli & Bruce Jones
|
|||
Entity
JMCG
JMCG
Otago |
Crew
#1
JMCG
Coached by: Dylan Davis & Lauren Gibb
|
|||
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
GLDW
Coached by: Ashleigh Richards
|
|||
Entity
SJHM
SJHM
Waikato/BoP |
Crew
#1
SJHM
Coached by: Sean Birdling & Martyn Oleary
|
|||
Entity
ONEW
ONEW
Auckland |
Crew
#1
ONEW
Coached by: Brett Henry & Leanne Henry
|
|||
Entity
KAPI
KAPI
Wellington |
Crew
#1
KAPI
Coached by: Jonathan Debbage
|
|||
Entity
BTHC
BTHC
Waikato/BoP |
Crew
#1
BTHC
Coached by: Ted Phelps
|
|||
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#1
STPC
Coached by: Megan Glenn
|
Semi-final 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
TIMB
TIMB
Canterbury |
Crew
#1
TIMB
Coached by: Brian Smith & Jaimee Harrison
|
|||
Entity
STPA
STPA
Auckland |
Crew
#1
STPA
Coached by: Sam Jackson & Glenn Barwick
|
|||
Entity
OBHS
OBHS
Otago |
Crew
#1
OBHS
Coached by: Jack McLaughlan & Thomas Ryan
|
|||
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#1
KGCA
Coached by: Ian McKinnon & Harrison Elliott
|
|||
Entity
TRGB
TRGB
Waikato/BoP |
Crew
#1
TRGB
Coached by: Tanya Williams
|
|||
Entity
HUAN
HUAN
Auckland |
Crew
#1
HUAN
Coached by: Spencer Nichols
|
|||
Entity
WNCS
WNCS
Whanganui |
Crew
#1
WNCS
Coached by: Tyler Scott & Kit Croxford
|
|||
Entity
AQUI
AQUI
Waikato/BoP |
Crew
#1
AQUI
Coached by: Steve McGregor & Brendan Cullum, Simon Aubrey
|
Repechage 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#1
STPC
Coached by: Megan Glenn
|
|||
Entity
WNCS
WNCS
Whanganui |
Crew
#1
WNCS
Coached by: Tyler Scott & Kit Croxford
|
|||
Entity
MLBB
MLBB
Marlborough |
Crew
#1
MLBB
Coached by: Matt Straker & John Robinson
|
|||
Entity
SPLH
SPLH
Waikato/BoP |
Crew
#2
SPLH
Coached by: Martin Simoncelli & Bruce Jones
|
|||
Entity
SHIR
SHIR
Canterbury |
Crew
#1
SHIR
Coached by: James Lilley & David Knight
|
|||
Entity
JHAR
JHAR
Southland |
Crew
#1
JHAR
Coached by: Julie Dyer
|
|||
Entity
WNCS
WNCS
Whanganui |
||||
Entity
CASH
CASH
Canterbury |
Crew
#1
CASH
Coached by: Joe Young & Hayden Soper
|
Repechage 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#1
KGCA
Coached by: Ian McKinnon & Harrison Elliott
|
|||
Entity
BTHC
BTHC
Waikato/BoP |
Crew
#1
BTHC
Coached by: Ted Phelps
|
|||
Entity
ASHB
ASHB
Canterbury |
Crew
#1
ASHB
Coached by: Justin Wall & Mary Hefford
|
|||
Entity
SPLH
SPLH
Waikato/BoP |
Crew
#3
SPLH
Coached by: Drew Tierney
|
|||
Entity
ONSL
ONSL
Wellington |
Crew
#1
ONSL
Coached by: Jason Theobald
Boat: Matiu
|
|||
Entity
CBHS
CBHS
Canterbury |
Crew
#1
CBHS
Coached by: Tim Osmers & Josh Dolan, Scott Shackleton
|
|||
Entity
TRGB
TRGB
Waikato/BoP |
Crew
#2
TRGB
Coached by: Tanya Williams
|
Repechage 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
AQUI
AQUI
Waikato/BoP |
Crew
#1
AQUI
Coached by: Steve McGregor & Brendan Cullum, Simon Aubrey
|
|||
Entity
KAPI
KAPI
Wellington |
Crew
#1
KAPI
Coached by: Jonathan Debbage
|
|||
Entity
SHAK
SHAK
Auckland |
Crew
#1
SHAK
Coached by: Brent Leach
|
|||
Entity
WLCO
WLCO
Wellington |
Crew
#1
WLCO
Coached by: Sam Waghorn
|
|||
Entity
STLN
STLN
Auckland |
Crew
#1
STLN
Coached by: Mike Ruiterman
|
|||
Entity
SJHM
SJHM
Waikato/BoP |
Crew
#2
SJHM
Coached by: Sean Birdling & Martyn Oleary
|
|||
Entity
BURN
BURN
Canterbury |
Crew
#2
BURN
Coached by: Christina Blackford
|
|||
Entity
BURN
BURN
Canterbury |
Crew
#1
BURN
Coached by: Christina Blackford
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
JMCG
JMCG
Otago |
Crew
#1
JMCG
Coached by: Dylan Davis & Lauren Gibb
|
|||
Entity
TRGB
TRGB
Waikato/BoP |
Crew
#1
TRGB
Coached by: Tanya Williams
|
|||
Entity
CASH
CASH
Canterbury |
Crew
#1
CASH
Coached by: Joe Young & Hayden Soper
|
|||
Entity
BURN
BURN
Canterbury |
Crew
#1
BURN
Coached by: Christina Blackford
|
|||
Entity
ONSL
ONSL
Wellington |
Crew
#1
ONSL
Coached by: Jason Theobald
Boat: Matiu
|
|||
Entity
STLN
STLN
Auckland |
Crew
#1
STLN
Coached by: Mike Ruiterman
|
|||
Entity
SHIR
SHIR
Canterbury |
Crew
#1
SHIR
Coached by: James Lilley & David Knight
|
|||
Entity
MTAL
MTAL
Auckland |
Crew
#1
MTAL
Coached by: Alice Denyer
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
SPLH
SPLH
Waikato/BoP |
Crew
#1
SPLH
Coached by: Martin Simoncelli & Bruce Jones
|
|||
Entity
OBHS
OBHS
Otago |
Crew
#1
OBHS
Coached by: Jack McLaughlan & Thomas Ryan
|
|||
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#1
KGCA
Coached by: Ian McKinnon & Harrison Elliott
|
|||
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#1
STPC
Coached by: Megan Glenn
|
|||
Entity
SJHM
SJHM
Waikato/BoP |
Crew
#2
SJHM
Coached by: Sean Birdling & Martyn Oleary
|
|||
Entity
WNCS
WNCS
Whanganui |
||||
Entity
TRGB
TRGB
Waikato/BoP |
Crew
#2
TRGB
Coached by: Tanya Williams
|
|||
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#2
KGCA
Coached by: Ian McKinnon & Harrison Elliott
|
Heat 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
SJHM
SJHM
Waikato/BoP |
Crew
#1
SJHM
Coached by: Sean Birdling & Martyn Oleary
|
|||
Entity
HUAN
HUAN
Auckland |
Crew
#1
HUAN
Coached by: Spencer Nichols
|
|||
Entity
KAPI
KAPI
Wellington |
Crew
#1
KAPI
Coached by: Jonathan Debbage
|
|||
Entity
ASHB
ASHB
Canterbury |
Crew
#1
ASHB
Coached by: Justin Wall & Mary Hefford
|
|||
Entity
SPLH
SPLH
Waikato/BoP |
Crew
#2
SPLH
Coached by: Martin Simoncelli & Bruce Jones
|
|||
Entity
CBHS
CBHS
Canterbury |
Crew
#1
CBHS
Coached by: Tim Osmers & Josh Dolan, Scott Shackleton
|
|||
Entity
BURN
BURN
Canterbury |
Crew
#2
BURN
Coached by: Christina Blackford
|
|||
Entity
OTUM
OTUM
Waikato/BoP |
Crew
#1
OTUM
Coached by: Steve Rush & Teisha Pihama
|
Heat 4 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
STPA
STPA
Auckland |
Crew
#1
STPA
Coached by: Sam Jackson & Glenn Barwick
|
|||
Entity
ONEW
ONEW
Auckland |
Crew
#1
ONEW
Coached by: Brett Henry & Leanne Henry
|
|||
Entity
MLBB
MLBB
Marlborough |
Crew
#1
MLBB
Coached by: Matt Straker & John Robinson
|
|||
Entity
AQUI
AQUI
Waikato/BoP |
Crew
#1
AQUI
Coached by: Steve McGregor & Brendan Cullum, Simon Aubrey
|
|||
Entity
SPLH
SPLH
Waikato/BoP |
Crew
#3
SPLH
Coached by: Drew Tierney
|
|||
Entity
WLCO
WLCO
Wellington |
Crew
#1
WLCO
Coached by: Sam Waghorn
|
|||
Entity
AOTE
AOTE
Wellington |
Crew
#1
AOTE
Coached by: Steve Crabb
|
Heat 5 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
TIMB
TIMB
Canterbury |
Crew
#1
TIMB
Coached by: Brian Smith & Jaimee Harrison
|
|||
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
GLDW
Coached by: Ashleigh Richards
|
|||
Entity
BTHC
BTHC
Waikato/BoP |
Crew
#1
BTHC
Coached by: Ted Phelps
|
|||
Entity
WNCS
WNCS
Whanganui |
Crew
#1
WNCS
Coached by: Tyler Scott & Kit Croxford
|
|||
Entity
SHAK
SHAK
Auckland |
Crew
#1
SHAK
Coached by: Brent Leach
|
|||
Entity
JHAR
JHAR
Southland |
Crew
#1
JHAR
Coached by: Julie Dyer
|
|||
Entity
AGSB
AGSB
Auckland |
Crew
#1
AGSB
Coached by: Mat Jensen & Natalie Welch
|
Social