Social

T FB RSS

You might also be interested in results held from other times this regatta was run: 2021, 2020, 2019, 2018, 2017, 2016, 2015, 2014, 2013, 2012, 2011, 2010, 2009, 2008, 2007, 2006, 2005, 2004, 2003.

Results: Maadi

These comprehensive regatta results are fully linked and integrated with the profiles of the competitors and schools shown.

The results are easily searchable and highly filterable. So you have the best opportunity of finding the ones you are interested in.

click a filter below to remove it
A Final
gold medal
WAKA strip WAKA
WAKA
Southland
Crew #1 WAKA
Coached by: John Morrison
Boat: Pvt 1X
  • Click to expand crew ⇨
silver medal
SHAK strip SHAK
SHAK
Auckland
Crew #1 SHAK
Coached by: Brent Leach
  • Click to expand crew ⇨
bronze medal
KGCA strip KGCA
KGCA
Auckland
Crew #1 KGCA
Coached by: Harrison Elliott
  • Click to expand crew ⇨
 
SJHM strip SJHM
SJHM
Waikato/BoP
Crew #1 SJHM
Coached by: Sean Birdling & Martyn Oleary
  • Click to expand crew ⇨
 
KGCA strip KGCA
KGCA
Auckland
Crew #2 KGCA
Coached by: Ian McKinnon & Harrison Elliott
  • Click to expand crew ⇨
 
ONEW strip ONEW
ONEW
Auckland
Crew #1 ONEW
Coached by: Brett Henry & Leanne Henry
  • Click to expand crew ⇨
 
TIMB strip TIMB
TIMB
Canterbury
Crew #1 TIMB
Coached by: Brian Smith & Jaimee Harrison
  • Click to expand crew ⇨
 
STPC strip STPC
STPC
Waikato/BoP
Crew #1 STPC
Coached by: Megan Glenn
  • Click to expand crew ⇨
B Final
HLCR strip HLCR
HLCR
Waikato/BoP
Crew #1 HLCR
Coached by: Blair Currie
  • Click to expand crew ⇨
NPLB strip NPLB
NPLB
Whanganui
Crew #1 NPLB
Coached by: Jodi Haskell
  • Click to expand crew ⇨
CROM strip CROM
CROM
Otago
Crew #1 CROM
Coached by: Brendon Scott & Maude O'Connell
  • Click to expand crew ⇨
DUNS strip DUNS
DUNS
Otago
Crew #1 DUNS
Coached by: Simon Smith
  • Click to expand crew ⇨
STLN strip STLN
STLN
Auckland
Crew #1 STLN
Coached by: Mike Ruiterman
  • Click to expand crew ⇨
MTAS strip MTAS
MTAS
Otago
Crew #1 MTAS
Coached by: Rob Bruce
  • Click to expand crew ⇨
HUAN strip HUAN
HUAN
Auckland
Crew #1 HUAN
Coached by: Spencer Nichols
  • Click to expand crew ⇨
STPA strip STPA
STPA
Auckland
Crew #1 STPA
Coached by: Sam Jackson & Harry Molloy
  • Click to expand crew ⇨
C Final
AQUI strip AQUI
AQUI
Waikato/BoP
Crew #1 AQUI
Coached by: Steve McGregor & Simon Aubrey, Brendan Cullum
  • Click to expand crew ⇨
SCOT strip SCOT
SCOT
Wellington
Crew #1 SCOT
Coached by: David Carr-Smith
  • Click to expand crew ⇨
CAMB strip CAMB
CAMB
Waikato/BoP
Crew #1 CAMB
Coached by: Giacomo Thomas & Thomas Fraser
  • Click to expand crew ⇨
STKT strip STKT
STKT
Auckland
Crew #1 STKT
Coached by: Lewis Green & Marty O'Brien
  • Click to expand crew ⇨
PUKE strip PUKE
PUKE
Auckland
Crew #1 PUKE
Coached by: Brett Henry & Leanne Henry
  • Click to expand crew ⇨
MTAL strip MTAL
MTAL
Auckland
Crew #1 MTAL
Coached by: Alice Denyer & Pat Drumm
  • Click to expand crew ⇨
OTUM strip OTUM
OTUM
Waikato/BoP
Crew #1 OTUM
Coached by: Steve Rush & Teisha Pihama
  • Click to expand crew ⇨
BTHC strip BTHC
BTHC
Waikato/BoP
Crew #1 BTHC
Coached by: Ted Phelps
  • Click to expand crew ⇨
D Final
NELB strip NELB
NELB
Marlborough
Crew #1 NELB
Coached by: Joe Bennion
  • Click to expand crew ⇨
CAMB strip CAMB
CAMB
Waikato/BoP
Crew #2 CAMB
Coached by: Giacomo Thomas & Thomas Fraser
  • Click to expand crew ⇨
MLBB strip MLBB
MLBB
Marlborough
Crew #1 MLBB
Coached by: Matt Straker & John Robinson
  • Click to expand crew ⇨
CROM strip CROM
CROM
Otago
Crew #2 CROM
Coached by: Brendon Scott & Maude O'Connell
  • Click to expand crew ⇨
SHAK strip SHAK
SHAK
Auckland
Crew #2 SHAK
Coached by: Brent Leach
  • Click to expand crew ⇨
WAKA strip WAKA
WAKA
Southland
Crew #2 WAKA
Coached by: John Morrison
Boat: Proskiff 1x
  • Click to expand crew ⇨
STPA strip STPA
STPA
Auckland
Crew #2 STPA
Coached by: Sam Jackson & Glenn Barwick
  • Click to expand crew ⇨
E Final
STKV strip STKV
STKV
Otago
Crew #1 STKV
Coached by: Ivan Docherty
  • Click to expand crew ⇨
AOTE strip AOTE
AOTE
Wellington
Crew #1 AOTE
Coached by: Steve Crabb
  • Click to expand crew ⇨
CBHS strip CBHS
CBHS
Canterbury
Crew #1 CBHS
Coached by: Tim Osmers & Josh Dolan, Scott Shackleton
  • Click to expand crew ⇨
WAKA strip WAKA
WAKA
Southland
Crew #3 WAKA
Coached by: John Morrison
Boat: Dart
  • Click to expand crew ⇨
WNHS strip WNHS
WNHS
Whanganui
Crew #1 WNHS
Coached by: Alan Greer
  • Click to expand crew ⇨
MACL strip MACL
MACL
Auckland
Crew #1 MACL
Coached by: Allan Vester
  • Click to expand crew ⇨
User log in

log in

hide

You only require a rowIT login for running regattas or if you have been given the job of making entries for an organisation.

Notes

Clubs. If you only have a password for the RowingNZ website then you will need a rowIT login so please contact us.

Schools. If you have a password provided by NZSSRA then you should log in through the school rowing website.