You might also be interested in results held from other times this regatta was run: 2024, 2023, 2021, 2019, 2018, 2017, 2016, 2015, 2014, 2013, 2012, 2011, 2010, 2009, 2008, 2007, 2006, 2005, 2004, 2003.
Results: Maadi
These comprehensive regatta results are fully linked and integrated with the profiles of the competitors and schools shown.
The results are easily searchable and highly filterable. So you have the best opportunity of finding the ones you are interested in.
click a filter below to remove it
note: ctrl+click the previous/next event above to apply current filters to those events
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
ONSL
ONSL
Wellington |
Crew
#1
ONSL
Coached by: Angus Todd
Boat: Ruamahanga
|
|||
Entity
OTUM
OTUM
Waikato/BoP |
Crew
#1
OTUM
Coached by: Paul Clinton
|
|||
Entity
SLDG
SLDG
Southland |
Crew
#1
SLDG
Coached by: Julie Dyer & Nathan Te Tai
|
|||
Entity
HUAN
HUAN
Auckland |
Crew
#2
HUAN
Coached by: Spencer Nichols
|
|||
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#1
KGCA
Coached by: Annie Williamson
|
|||
Entity
BURN
BURN
Canterbury |
Crew
#2
BURN
Coached by: Christina Blackford
|
|||
Entity
STMG
STMG
Canterbury |
Crew
#1
STMG
Coached by: George Keys
|
|||
Entity
STAN
STAN
Canterbury |
Crew
#2
STAN
Coached by: Macaela Turfus & Rachel Williams
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
NPLG
NPLG
Whanganui |
Crew
#1
NPLG
Coached by: Jason Williams
|
|||
Entity
CROM
CROM
Otago |
Crew
#1
CROM
Coached by: Maude O'Connell & Brendon Scott
|
|||
Entity
STHI
STHI
Otago |
Crew
#1
STHI
Coached by: Mike Hill & Tarina Crampton
|
|||
Entity
WHAK
WHAK
Waikato/BoP |
Crew
#1
WHAK
Coached by: Gary McAdams
|
|||
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#2
GLDW
Coached by: Craig Little & Charlotte Bray
|
|||
Entity
BURN
BURN
Canterbury |
Crew
#1
BURN
Coached by: Christina Blackford
|
|||
Entity
STAN
STAN
Canterbury |
Crew
#1
STAN
Coached by: Macaela Turfus & Rachel Williams
|
|||
Entity
RONC
RONC
Canterbury |
Crew
#2
RONC
Coached by: Antonio Frances-Rees & Cameron Moffat
|
Heat 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
TAKA
TAKA
Auckland |
Crew
#1
TAKA
Coached by: Katie Halliday & Jessica Hamlin
|
|||
Entity
IONA
IONA
East Coast |
Crew
#1
IONA
Coached by: Ross Webb & Mel Christie
|
|||
Entity
ACGT
ACGT
Waikato/BoP |
Crew
#1
ACGT
Coached by: Marcus Grimmer & Belinda Rixon-Church
|
|||
Entity
RONC
RONC
Canterbury |
Crew
#1
RONC
Coached by: Antonio Frances-Rees & Cameron Moffat
|
|||
Entity
BURN
BURN
Canterbury |
Crew
#3
BURN
Coached by: Christina Blackford
|
|||
Entity
QMAR
QMAR
Wellington |
Crew
#1
QMAR
Coached by: Allen Ward & Kea Maritz
|
|||
Entity
CROM
CROM
Otago |
Crew
#2
CROM
Coached by: Maude O'Connell & Brendon Scott
|
|||
Entity
OGHS
OGHS
Otago |
Crew
#2
OGHS
Coached by: Mike Goldsmith & Matt Thompson
|
Heat 4 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
CRAI
CRAI
Canterbury |
Crew
#1
CRAI
Coached by: Dean Milne
|
|||
Entity
STKV
STKV
Otago |
Crew
#1
STKV
Coached by: Ivan Docherty
|
|||
Entity
COLU
COLU
Otago |
Crew
#1
COLU
Coached by: Matthew Adam & Saskia, Kaylin
|
|||
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#2
CAMB
Coached by: Michele Munro & Josh Toa
|
|||
Entity
WKDS
WKDS
Waikato/BoP |
Crew
#1
WKDS
Coached by: Pat Peoples
|
|||
Entity
QMAR
QMAR
Wellington |
Crew
#2
QMAR
Coached by: Allen Ward & Kea Maritz
|
|||
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
GLDW
Coached by: Craig Little & Charlotte Bray
|
|||
Entity
TIMG
TIMG
Canterbury |
Crew
#2
TIMG
Coached by: Antonio Frances-Rees & Cameron Moffat
|
Heat 5 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
OGHS
OGHS
Otago |
Crew
#1
OGHS
Coached by: Mike Goldsmith & Matt Thompson
|
|||
Entity
CRAI
CRAI
Canterbury |
Crew
#2
CRAI
Coached by: Dean Milne
|
|||
Entity
WTLG
WTLG
Auckland |
Crew
#1
WTLG
Coached by: Ash Bright & Kim Dowden
|
|||
Entity
TEKC
TEKC
Waikato/BoP |
Crew
#1
TEKC
Coached by: Leanne Henry & Rachel Nota
|
|||
Entity
AVSG
AVSG
Canterbury |
Crew
#2
AVSG
Coached by: Marewa Cryer
|
|||
Entity
BTHC
BTHC
Waikato/BoP |
Crew
#2
BTHC
Coached by: Craig Bocock
|
|||
Entity
QMAR
QMAR
Wellington |
Crew
#3
QMAR
Coached by: Allen Ward & Kea Maritz
|
|||
Entity
WAKA
WAKA
Southland |
Crew
#1
WAKA
Coached by: John Morrison
Boat: Lake Hayes
|
Heat 6 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
CAMB
Coached by: Michele Munro & Josh Toa
|
|||
Entity
AVSG
AVSG
Canterbury |
Crew
#1
AVSG
Coached by: Marewa Cryer
|
|||
Entity
JHAR
JHAR
Southland |
Crew
#1
JHAR
Coached by: Russell Jenkins
|
|||
Entity
HLCR
HLCR
Waikato/BoP |
Crew
#1
HLCR
Coached by: Blair Currie & Mary David
|
|||
Entity
PUKE
PUKE
Auckland |
Crew
#1
PUKE
Coached by: Brendon Grey
|
|||
Entity
BTHC
BTHC
Waikato/BoP |
Crew
#1
BTHC
Coached by: Marcus Grimmer & Craig Bocock
|
|||
Entity
TAKA
TAKA
Auckland |
Crew
#2
TAKA
Coached by: Katie Halliday & Jessica Hamlin
|
|||
Entity
TIMG
TIMG
Canterbury |
Crew
#1
TIMG
Coached by: Antonio Frances-Rees & Jan Kuepper
|
Heat 7 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
DUNS
DUNS
Otago |
Crew
#1
DUNS
Coached by: Simon Smith
|
|||
Entity
CROM
CROM
Otago |
Crew
#3
CROM
Coached by: Maude O'Connell & Brendon Scott
|
|||
Entity
MACL
MACL
Auckland |
Crew
#1
MACL
Coached by: Keith Hibberd
|
|||
Entity
HAMG
HAMG
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAMG
Coached by: Karl Manson & Axel Dickinson
|
|||
Entity
QHSD
QHSD
Otago |
Crew
#1
QHSD
Coached by: Dave Hanan
|
|||
Entity
SAMU
SAMU
Wellington |
Crew
#1
SAMU
Coached by: Pedro Figueira
Boat: Ruby Leverington
|
|||
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#2
KGCA
Coached by: Annie Williamson
|
Social