You might also be interested in results held from other times this regatta was run: 2024, 2023, 2021, 2019, 2018, 2017, 2016, 2015, 2014, 2013, 2012, 2011, 2010, 2009, 2008, 2007, 2006, 2005, 2004, 2003.
Results: Maadi
These comprehensive regatta results are fully linked and integrated with the profiles of the competitors and schools shown.
The results are easily searchable and highly filterable. So you have the best opportunity of finding the ones you are interested in.
click a filter below to remove it
note: ctrl+click the previous/next event above to apply current filters to those events
B Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
CAMB
Coached by: Michele Munro & Josh Toa
|
||||
Entity
MTMA
MTMA
Waikato/BoP |
Crew
#2
MTMA
Coached by: Steven Finlayson
|
||||
Entity
BURN
BURN
Canterbury |
Crew
#1
BURN
Coached by: Christina Blackford
|
||||
Entity
HAUR
HAUR
Waikato/BoP |
Crew
#2
HAUR
Coached by: Franklin Hamilton
|
||||
Entity
WTLG
WTLG
Auckland |
Crew
#1
WTLG
Coached by: Ash Bright
|
||||
Entity
RRGS
RRGS
Canterbury |
Crew
#1
RRGS
Coached by: Adam Ling & Logan Keys
|
||||
Entity
ONSL
ONSL
Wellington |
Crew
#1
ONSL
Coached by: Angus Todd
Boat: Ruamahanga
|
||||
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
GLDW
Coached by: Craig Little
|
Semi-final 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
CRAI
CRAI
Canterbury |
Crew
#1
CRAI
Coached by: Dean Milne
|
|||
Entity
MACL
MACL
Auckland |
Crew
#1
MACL
Coached by: Keith Hibberd & Lydia Maclean
|
|||
Entity
MTMA
MTMA
Waikato/BoP |
Crew
#1
MTMA
Coached by: Steven Finlayson
|
|||
Entity
DUNS
DUNS
Otago |
Crew
#1
DUNS
Coached by: Simon Smith
|
|||
Entity
MTMA
MTMA
Waikato/BoP |
Crew
#2
MTMA
Coached by: Steven Finlayson
|
|||
Entity
HAUR
HAUR
Waikato/BoP |
Crew
#2
HAUR
Coached by: Franklin Hamilton
|
|||
Entity
WTLG
WTLG
Auckland |
Crew
#1
WTLG
Coached by: Ash Bright
|
|||
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
GLDW
Coached by: Craig Little
|
Quarter-final 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
CRAI
CRAI
Canterbury |
Crew
#1
CRAI
Coached by: Dean Milne
|
|||
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#1
STPC
Coached by: Norm Charlton
|
|||
Entity
HAUR
HAUR
Waikato/BoP |
Crew
#2
HAUR
Coached by: Franklin Hamilton
|
|||
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
CAMB
Coached by: Michele Munro & Josh Toa
|
|||
Entity
NPLG
NPLG
Whanganui |
Crew
#1
NPLG
Coached by: Jason Williams
|
|||
Entity
STKV
STKV
Otago |
Crew
#1
STKV
Coached by: Ivan Docherty
|
|||
Entity
SAMU
SAMU
Wellington |
Crew
#1
SAMU
Coached by: Pedro Figueira
Boat: Ruby Leverington
|
|||
Entity
TAKA
TAKA
Auckland |
Crew
#1
TAKA
Coached by: Katie Halliday & Jessica Hamlin
|
Repechage 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
NPLG
NPLG
Whanganui |
Crew
#1
NPLG
Coached by: Jason Williams
|
|||
Entity
SLDG
SLDG
Southland |
Crew
#1
SLDG
Coached by: Julie Dyer & Nathan Te Tai
|
|||
Entity
RICC
RICC
Canterbury |
Crew
#1
RICC
Coached by: Christina Blackford
|
|||
Entity
RONC
RONC
Canterbury |
Crew
#1
RONC
Coached by: Antonio Frances-Rees & Cameron Moffat
|
|||
Entity
MTAL
MTAL
Auckland |
Crew
#1
MTAL
Coached by: Alice Denyer
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#1
STPC
Coached by: Norm Charlton
|
|||
Entity
MTMA
MTMA
Waikato/BoP |
Crew
#1
MTMA
Coached by: Steven Finlayson
|
|||
Entity
WTLG
WTLG
Auckland |
Crew
#1
WTLG
Coached by: Ash Bright
|
|||
Entity
CGHS
CGHS
Canterbury |
Crew
#1
CGHS
Coached by: David Lindstrom & Richard Barnett
|
|||
Entity
RONC
RONC
Canterbury |
Crew
#1
RONC
Coached by: Antonio Frances-Rees & Cameron Moffat
|
|||
Entity
PUKE
PUKE
Auckland |
Crew
#1
PUKE
Coached by: Brendon Grey
|
|||
Entity
BURN
BURN
Canterbury |
Crew
#2
BURN
Coached by: Christina Blackford
|
Social