You might also be interested in results held from other times this regatta was run: 2024, 2023, 2021, 2019, 2018, 2017, 2016, 2015, 2014, 2013, 2012, 2011, 2010, 2009, 2008, 2007, 2006, 2005, 2004, 2003.
Results: Maadi
These comprehensive regatta results are fully linked and integrated with the profiles of the competitors and schools shown.
The results are easily searchable and highly filterable. So you have the best opportunity of finding the ones you are interested in.
click a filter below to remove it
note: ctrl+click the previous/next event above to apply current filters to those events
A Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
STAN
STAN
Canterbury |
Crew
#1
STAN
Coached by: Macaela Turfus & Rachel Williams
|
||||
Entity
CRAI
CRAI
Canterbury |
Crew
#1
CRAI
Coached by: Dean Milne
|
||||
Entity
WAKA
WAKA
Southland |
Crew
#1
WAKA
Coached by: John Morrison
Boat: Muir
|
||||
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
GLDW
Coached by: Craig Little & Charlotte Bray
|
||||
Entity
TAKA
TAKA
Auckland |
Crew
#1
TAKA
Coached by: Katie Halliday & Jessica Hamlin
|
||||
Entity
WEGC
WEGC
Wellington |
Crew
#1
WEGC
Coached by: Nathan Wallace
|
||||
Entity
OGHS
OGHS
Otago |
Crew
#1
OGHS
Coached by: Mike Goldsmith & Matt Thompson
|
||||
Entity
CROM
CROM
Otago |
Crew
#1
CROM
Coached by: Maude O'Connell & Brendon Scott
|
B Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
ONSL
ONSL
Wellington |
Crew
#1
ONSL
Coached by: Angus Todd
Boat: Ngatoto
|
||||
Entity
BARA
BARA
Auckland |
Crew
#1
BARA
Coached by: Caspar Hammond & Mike Burrell
|
||||
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
CAMB
Coached by: Michele Munro & Josh Toa
|
||||
Entity
OTUM
OTUM
Waikato/BoP |
Crew
#1
OTUM
Coached by: Paul Clinton
|
||||
Entity
CGHS
CGHS
Canterbury |
Crew
#1
CGHS
Coached by: Manawa Greenwood
|
C Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
PUKE
PUKE
Auckland |
Crew
#1
PUKE
Coached by: Brendon Grey
|
||||
Entity
ACGT
ACGT
Waikato/BoP |
Crew
#1
ACGT
Coached by: Marcus Grimmer & Belinda Rixon-Church
|
||||
Entity
QHSD
QHSD
Otago |
Crew
#1
QHSD
Coached by: Dave Hanan
|
||||
Entity
RONC
RONC
Canterbury |
Crew
#1
RONC
Coached by: Antonio Frances-Rees & Cameron Moffat
|
||||
Entity
WHGG
WHGG
Auckland |
Crew
#1
WHGG
Coached by: Chris Williams & Stew Widger
|
||||
Entity
AVSG
AVSG
Canterbury |
Crew
#1
AVSG
Coached by: Marewa Cryer
|
||||
Entity
WLGC
WLGC
Wellington |
Crew
#1
WLGC
Coached by: Catherine Duffin
|
D Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
QMAR
QMAR
Wellington |
Crew
#1
QMAR
Coached by: Allen Ward & Kea Maritz
|
||||
Entity
STHI
STHI
Otago |
Crew
#1
STHI
Coached by: Mike Hill & Tarina Crampton
|
||||
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#1
KGCA
Coached by: Annie Williamson
|
||||
Entity
HAMG
HAMG
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAMG
Coached by: Karl Manson & Axel Dickinson
|
||||
Entity
MLBG
MLBG
Marlborough |
Crew
#1
MLBG
Coached by: Sean O'Neill
|
Semi-final 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
STAN
STAN
Canterbury |
Crew
#1
STAN
Coached by: Macaela Turfus & Rachel Williams
|
|||
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
GLDW
Coached by: Craig Little & Charlotte Bray
|
|||
Entity
OGHS
OGHS
Otago |
Crew
#1
OGHS
Coached by: Mike Goldsmith & Matt Thompson
|
|||
Entity
CROM
CROM
Otago |
Crew
#1
CROM
Coached by: Maude O'Connell & Brendon Scott
|
|||
Entity
ONSL
ONSL
Wellington |
Crew
#1
ONSL
Coached by: Angus Todd
Boat: Ngatoto
|
|||
Entity
CGHS
CGHS
Canterbury |
Crew
#1
CGHS
Coached by: Manawa Greenwood
|
|||
Entity
BARA
BARA
Auckland |
Crew
#1
BARA
Coached by: Caspar Hammond & Mike Burrell
|
Semi-final 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WAKA
WAKA
Southland |
Crew
#1
WAKA
Coached by: John Morrison
Boat: Muir
|
|||
Entity
WEGC
WEGC
Wellington |
Crew
#1
WEGC
Coached by: Nathan Wallace
|
|||
Entity
CRAI
CRAI
Canterbury |
Crew
#1
CRAI
Coached by: Dean Milne
|
|||
Entity
TAKA
TAKA
Auckland |
Crew
#1
TAKA
Coached by: Katie Halliday & Jessica Hamlin
|
|||
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
CAMB
Coached by: Michele Munro & Josh Toa
|
|||
Entity
OTUM
OTUM
Waikato/BoP |
Crew
#1
OTUM
Coached by: Paul Clinton
|
Quarter-final 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
STAN
STAN
Canterbury |
Crew
#1
STAN
Coached by: Macaela Turfus & Rachel Williams
|
|||
Entity
TAKA
TAKA
Auckland |
Crew
#1
TAKA
Coached by: Katie Halliday & Jessica Hamlin
|
|||
Entity
CGHS
CGHS
Canterbury |
Crew
#1
CGHS
Coached by: Manawa Greenwood
|
|||
Entity
WLGC
WLGC
Wellington |
Crew
#1
WLGC
Coached by: Catherine Duffin
|
|||
Entity
WHGG
WHGG
Auckland |
Crew
#1
WHGG
Coached by: Chris Williams & Stew Widger
|
Quarter-final 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WEGC
WEGC
Wellington |
Crew
#1
WEGC
Coached by: Nathan Wallace
|
|||
Entity
OGHS
OGHS
Otago |
Crew
#1
OGHS
Coached by: Mike Goldsmith & Matt Thompson
|
|||
Entity
CRAI
CRAI
Canterbury |
Crew
#1
CRAI
Coached by: Dean Milne
|
|||
Entity
BARA
BARA
Auckland |
Crew
#1
BARA
Coached by: Caspar Hammond & Mike Burrell
|
|||
Entity
PUKE
PUKE
Auckland |
Crew
#1
PUKE
Coached by: Brendon Grey
|
|||
Entity
AVSG
AVSG
Canterbury |
Crew
#1
AVSG
Coached by: Marewa Cryer
|
|||
Entity
STHI
STHI
Otago |
Crew
#1
STHI
Coached by: Mike Hill & Tarina Crampton
|
|||
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#1
KGCA
Coached by: Annie Williamson
|
Quarter-final 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
GLDW
Coached by: Craig Little & Charlotte Bray
|
|||
Entity
CROM
CROM
Otago |
Crew
#1
CROM
Coached by: Maude O'Connell & Brendon Scott
|
|||
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
CAMB
Coached by: Michele Munro & Josh Toa
|
|||
Entity
QHSD
QHSD
Otago |
Crew
#1
QHSD
Coached by: Dave Hanan
|
|||
Entity
QMAR
QMAR
Wellington |
Crew
#1
QMAR
Coached by: Allen Ward & Kea Maritz
|
Quarter-final 4 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WAKA
WAKA
Southland |
Crew
#1
WAKA
Coached by: John Morrison
Boat: Muir
|
|||
Entity
ONSL
ONSL
Wellington |
Crew
#1
ONSL
Coached by: Angus Todd
Boat: Ngatoto
|
|||
Entity
OTUM
OTUM
Waikato/BoP |
Crew
#1
OTUM
Coached by: Paul Clinton
|
|||
Entity
ACGT
ACGT
Waikato/BoP |
Crew
#1
ACGT
Coached by: Marcus Grimmer & Belinda Rixon-Church
|
|||
Entity
RONC
RONC
Canterbury |
Crew
#1
RONC
Coached by: Antonio Frances-Rees & Cameron Moffat
|
|||
Entity
HAMG
HAMG
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAMG
Coached by: Karl Manson & Axel Dickinson
|
|||
Entity
MLBG
MLBG
Marlborough |
Crew
#1
MLBG
Coached by: Sean O'Neill
|
Repechage 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
CGHS
CGHS
Canterbury |
Crew
#1
CGHS
Coached by: Manawa Greenwood
|
|||
Entity
QMAR
QMAR
Wellington |
Crew
#1
QMAR
Coached by: Allen Ward & Kea Maritz
|
|||
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#1
KGCA
Coached by: Annie Williamson
|
|||
Entity
MLBG
MLBG
Marlborough |
Crew
#1
MLBG
Coached by: Sean O'Neill
|
|||
Entity
BURN
BURN
Canterbury |
Crew
#1
BURN
Coached by: Christina Blackford
|
Repechage 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
AVSG
AVSG
Canterbury |
Crew
#1
AVSG
Coached by: Marewa Cryer
|
|||
Entity
HAMG
HAMG
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAMG
Coached by: Karl Manson & Axel Dickinson
|
|||
Entity
WHGG
WHGG
Auckland |
Crew
#1
WHGG
Coached by: Chris Williams & Stew Widger
|
|||
Entity
QHSD
QHSD
Otago |
Crew
#1
QHSD
Coached by: Dave Hanan
|
|||
Entity
VILL
VILL
Canterbury |
Crew
#1
VILL
Coached by: Kevin Meates
|
|||
Entity
IONA
IONA
East Coast |
Crew
#1
IONA
Coached by: Ross Webb & Kylie Halford
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
STAN
STAN
Canterbury |
Crew
#1
STAN
Coached by: Macaela Turfus & Rachel Williams
|
|||
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
GLDW
Coached by: Craig Little & Charlotte Bray
|
|||
Entity
BARA
BARA
Auckland |
Crew
#1
BARA
Coached by: Caspar Hammond & Mike Burrell
|
|||
Entity
RONC
RONC
Canterbury |
Crew
#1
RONC
Coached by: Antonio Frances-Rees & Cameron Moffat
|
|||
Entity
CGHS
CGHS
Canterbury |
Crew
#1
CGHS
Coached by: Manawa Greenwood
|
|||
Entity
AVSG
AVSG
Canterbury |
Crew
#1
AVSG
Coached by: Marewa Cryer
|
|||
Entity
MLBG
MLBG
Marlborough |
Crew
#1
MLBG
Coached by: Sean O'Neill
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
OGHS
OGHS
Otago |
Crew
#1
OGHS
Coached by: Mike Goldsmith & Matt Thompson
|
|||
Entity
OTUM
OTUM
Waikato/BoP |
Crew
#1
OTUM
Coached by: Paul Clinton
|
|||
Entity
WKDS
WKDS
Waikato/BoP |
Crew
#1
WKDS
Coached by: Pat Peoples
|
Heat 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
CROM
CROM
Otago |
Crew
#1
CROM
Coached by: Maude O'Connell & Brendon Scott
|
|||
Entity
WLGC
WLGC
Wellington |
Crew
#1
WLGC
Coached by: Catherine Duffin
|
|||
Entity
PUKE
PUKE
Auckland |
Crew
#1
PUKE
Coached by: Brendon Grey
|
|||
Entity
ACGT
ACGT
Waikato/BoP |
Crew
#1
ACGT
Coached by: Marcus Grimmer & Belinda Rixon-Church
|
|||
Entity
QMAR
QMAR
Wellington |
Crew
#1
QMAR
Coached by: Allen Ward & Kea Maritz
|
|||
Entity
QHSD
QHSD
Otago |
Crew
#1
QHSD
Coached by: Dave Hanan
|
|||
Entity
HUAN
HUAN
Auckland |
Crew
#1
HUAN
Coached by: Spencer Nichols
|
Heat 4 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WAKA
WAKA
Southland |
Crew
#1
WAKA
Coached by: John Morrison
Boat: Muir
|
|||
Entity
CRAI
CRAI
Canterbury |
Crew
#1
CRAI
Coached by: Dean Milne
|
|||
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
CAMB
Coached by: Michele Munro & Josh Toa
|
|||
Entity
WHGG
WHGG
Auckland |
Crew
#1
WHGG
Coached by: Chris Williams & Stew Widger
|
|||
Entity
BURN
BURN
Canterbury |
Crew
#1
BURN
Coached by: Christina Blackford
|
|||
Entity
IONA
IONA
East Coast |
Crew
#1
IONA
Coached by: Ross Webb & Kylie Halford
|
Heat 5 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
TAKA
TAKA
Auckland |
Crew
#1
TAKA
Coached by: Katie Halliday & Jessica Hamlin
|
|||
Entity
ONSL
ONSL
Wellington |
Crew
#1
ONSL
Coached by: Angus Todd
Boat: Ngatoto
|
|||
Entity
STHI
STHI
Otago |
Crew
#1
STHI
Coached by: Mike Hill & Tarina Crampton
|
|||
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#1
KGCA
Coached by: Annie Williamson
|
|||
Entity
HAMG
HAMG
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAMG
Coached by: Karl Manson & Axel Dickinson
|
|||
Entity
WNHS
WNHS
Whanganui |
Crew
#1
WNHS
Coached by: Dave Dudley & Lance O'Brien
|
Heat 6 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WEGC
WEGC
Wellington |
Crew
#1
WEGC
Coached by: Nathan Wallace
|
|||
Entity
VILL
VILL
Canterbury |
Crew
#1
VILL
Coached by: Kevin Meates
|
Social