You might also be interested in results held from other times this regatta was run: 2024, 2023, 2021, 2019, 2018, 2017, 2016, 2015, 2014, 2013, 2012, 2011, 2010, 2009, 2008, 2007, 2006, 2005, 2004, 2003.
Results: Maadi
These comprehensive regatta results are fully linked and integrated with the profiles of the competitors and schools shown.
The results are easily searchable and highly filterable. So you have the best opportunity of finding the ones you are interested in.
click a filter below to remove it
note: ctrl+click the previous/next event above to apply current filters to those events
Quarter-final 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
PUKE
PUKE
Auckland |
Crew
#1
PUKE
Coached by: Brendon Grey
|
|||
Entity
ASHB
ASHB
Canterbury |
Crew
#1
ASHB
Coached by: Justin Wall & Mary Hefford
|
|||
Entity
COLU
COLU
Otago |
Crew
#1
COLU
Coached by: Matthew Adam & Saskia, Kaylin
|
|||
Entity
ASHB
ASHB
Canterbury |
Crew
#2
ASHB
Coached by: Justin Wall & Mary Hefford
|
|||
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#1
STPC
Coached by: Janey Charlton
|
|||
Entity
STKV
STKV
Otago |
Crew
#1
STKV
Coached by: Ivan Docherty
|
|||
Entity
CGHS
CGHS
Canterbury |
Crew
#1
CGHS
Coached by: Manawa Greenwood
|
|||
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
GLDW
Coached by: Craig Little & Charlotte Bray
|
Quarter-final 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
CAMB
Coached by: Michele Munro & Josh Toa
|
|||
Entity
WLGC
WLGC
Wellington |
Crew
#1
WLGC
Coached by: Catherine Duffin
|
|||
Entity
IONA
IONA
East Coast |
Crew
#1
IONA
Coached by: Ross Webb & Nick Sye
|
|||
Entity
STHI
STHI
Otago |
Crew
#1
STHI
Coached by: Mike Hill & Tarina Crampton
|
|||
Entity
TRID
TRID
Waikato/BoP |
||||
Entity
HAMG
HAMG
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAMG
Coached by: Karl Manson & Axel Dickinson
|
|||
Entity
CROM
CROM
Otago |
Crew
#1
CROM
Coached by: Maude O'Connell & Brendon Scott
|
|||
Entity
ASHB
ASHB
Canterbury |
Crew
#3
ASHB
Coached by: Justin Wall & Mary Hefford
|
Quarter-final 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
TAKA
TAKA
Auckland |
Crew
#1
TAKA
Coached by: Katie Halliday & Jessica Hamlin
|
|||
Entity
CRAI
CRAI
Canterbury |
Crew
#1
CRAI
Coached by: Dean Milne
|
|||
Entity
OGHS
OGHS
Otago |
Crew
#1
OGHS
Coached by: Mike Goldsmith & Matt Thompson
|
|||
Entity
BURN
BURN
Canterbury |
Crew
#1
BURN
Coached by: Christina Blackford
|
|||
Entity
MTAS
MTAS
Otago |
Crew
#1
MTAS
Coached by: Matt Rickard & Rachel O'Connell
|
|||
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#2
CAMB
Coached by: Callum Wright & Seren Dixon
|
|||
Entity
STKT
STKT
Auckland |
Crew
#1
STKT
Coached by: Lewis Green
|
|||
Entity
QHSD
QHSD
Otago |
Crew
#1
QHSD
Coached by: Dave Hanan
|
Quarter-final 4 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
CASH
CASH
Canterbury |
Crew
#1
CASH
Coached by: Arlia O'Sullivan & Gina Damerow-Stephen
|
|||
Entity
MLBG
MLBG
Marlborough |
Crew
#1
MLBG
Coached by: Sean O'Neill
|
|||
Entity
WAKA
WAKA
Southland |
Crew
#1
WAKA
Coached by: Shane Muir & Chris Brooks
Boat: Alta
|
|||
Entity
HUAN
HUAN
Auckland |
Crew
#1
HUAN
Coached by: Spencer Nichols
|
|||
Entity
MTAL
MTAL
Auckland |
Crew
#2
MTAL
Coached by: Hanne Mellsop
|
|||
Entity
BARA
BARA
Auckland |
Crew
#1
BARA
Coached by: Caspar Hammond & Mike Burrell
|
|||
Entity
PUKE
PUKE
Auckland |
Crew
#2
PUKE
Coached by: Brendon Grey
|
|||
Entity
MLBG
MLBG
Marlborough |
Crew
#2
MLBG
Coached by: Stella Blake
|
Social