Social

T FB RSS

You might also be interested in results held from other times this regatta was run: 2021, 2020, 2019, 2018, 2017, 2016, 2015, 2014, 2013, 2012, 2011, 2010, 2009, 2008, 2007, 2006, 2005, 2004, 2003.

Results: Maadi

These comprehensive regatta results are fully linked and integrated with the profiles of the competitors and schools shown.

The results are easily searchable and highly filterable. So you have the best opportunity of finding the ones you are interested in.

click a filter below to remove it
A Final
gold medal
MACL strip MACL
MACL
Auckland
Crew #1 MACL
Coached by: Allan Vester
  • Click to expand crew ⇨
silver medal
STPC strip STPC
STPC
Waikato/BoP
Crew #1 STPC
Coached by: Megan Glenn
  • Click to expand crew ⇨
bronze medal
TIMB strip TIMB
TIMB
Canterbury
Crew #2 TIMB
Coached by: Brian Smith & Jaimee Harrison
  • Click to expand crew ⇨
 
SCOT strip SCOT
SCOT
Wellington
Crew #1 SCOT
Coached by: David Carr-Smith
  • Click to expand crew ⇨
 
BTHC strip BTHC
BTHC
Waikato/BoP
Crew #1 BTHC
Coached by: Ted Phelps
  • Click to expand crew ⇨
 
JMCG strip JMCG
JMCG
Otago
Crew #2 JMCG
Coached by: Dylan Davis & Lauren Gibb
  • Click to expand crew ⇨
 
MLBB strip MLBB
MLBB
Marlborough
Crew #2 MLBB
Coached by: Matt Straker & Ethan Alderlieste
  • Click to expand crew ⇨
 
SJHM strip SJHM
SJHM
Waikato/BoP
Crew #1 SJHM
Coached by: Sean Birdling & Martyn Oleary
  • Click to expand crew ⇨
B Final
SPLH strip SPLH
SPLH
Waikato/BoP
Crew #2 SPLH
Coached by: Martin Simoncelli & Bruce Jones
  • Click to expand crew ⇨
WAKA strip WAKA
WAKA
Southland
Crew #1 WAKA
Coached by: John Morrison
Boat: Proskiff 1x
  • Click to expand crew ⇨
HAUR strip HAUR
HAUR
Waikato/BoP
Crew #1 HAUR
Coached by: Jeremy Cryer
  • Click to expand crew ⇨
STKT strip STKT
STKT
Auckland
Crew #1 STKT
Coached by: Stella Cressey & Chris Goudie
  • Click to expand crew ⇨
TAKA strip TAKA
TAKA
Auckland
Crew #1 TAKA
Coached by: Epernay Norman & Ian Bright
  • Click to expand crew ⇨
JMCG strip JMCG
JMCG
Otago
Crew #1 JMCG
Coached by: Dylan Davis & Lauren Gibb
  • Click to expand crew ⇨
CBHS strip CBHS
CBHS
Canterbury
Crew #1 CBHS
Coached by: Maysie Scott & Bradley Leydon
  • Click to expand crew ⇨
STBD strip STBD
STBD
Canterbury
Crew #1 STBD
Coached by: Dale Maher
  • Click to expand crew ⇨
C Final
ASHB strip ASHB
ASHB
Canterbury
Crew #1 ASHB
Coached by: Justin Wall & Mary Hefford
  • Click to expand crew ⇨
NELB strip NELB
NELB
Marlborough
Crew #1 NELB
Coached by: Joe Bennion
  • Click to expand crew ⇨
SPLH strip SPLH
SPLH
Waikato/BoP
Crew #1 SPLH
Coached by: Martin Simoncelli & Bruce Jones
  • Click to expand crew ⇨
KGCA strip KGCA
KGCA
Auckland
Crew #1 KGCA
Coached by: Luke Shannon
  • Click to expand crew ⇨
TAKA strip TAKA
TAKA
Auckland
Crew #2 TAKA
Coached by: Epernay Norman & Ian Bright
  • Click to expand crew ⇨
BURN strip BURN
BURN
Canterbury
Crew #2 BURN
Coached by: Christina Blackford
  • Click to expand crew ⇨
STPC strip STPC
STPC
Waikato/BoP
Crew #2 STPC
Coached by: Chris Thorsen
  • Click to expand crew ⇨
OBHS strip OBHS
OBHS
Otago
Crew #2 OBHS
Coached by: Jack McLaughlan & Thomas Ryan
  • Click to expand crew ⇨
CASH strip CASH
CASH
Canterbury
Crew #1 CASH
Coached by: Joe Young & Hayden Soper
  • Click to expand crew ⇨
D Final
CAMB strip CAMB
CAMB
Waikato/BoP
Crew #1 CAMB
Coached by: Giacomo Thomas & Thomas Fraser
  • Click to expand crew ⇨
STKV strip STKV
STKV
Otago
Crew #1 STKV
Coached by: Ivan Docherty
  • Click to expand crew ⇨
NPLB strip NPLB
NPLB
Whanganui
Crew #1 NPLB
Coached by: Jodi Haskell
  • Click to expand crew ⇨
CROM strip CROM
CROM
Otago
Crew #1 CROM
Coached by: Brendon Scott & Maude O'Connell
  • Click to expand crew ⇨
HTIB strip HTIB
HTIB
Wellington
Crew #1 HTIB
Coached by: Matthew Hall & Steve Crabb
  • Click to expand crew ⇨
JHAR strip JHAR
JHAR
Southland
Crew #1 JHAR
Coached by: Julie Dyer
  • Click to expand crew ⇨
E Final
BURN strip BURN
BURN
Canterbury
Crew #1 BURN
Coached by: Christina Blackford
  • Click to expand crew ⇨
MACL strip MACL
MACL
Auckland
Crew #2 MACL
Coached by: Allan Vester
  • Click to expand crew ⇨
WNHS strip WNHS
WNHS
Whanganui
Crew #1 WNHS
Coached by: Alan Greer
  • Click to expand crew ⇨
WLCO strip WLCO
WLCO
Wellington
Crew #1 WLCO
Coached by: Sam Wilkins & Ari Palsson
  • Click to expand crew ⇨
GLDW strip GLDW
GLDW
Auckland
Crew #1 GLDW
Coached by: Leo Strode Penny & Hayden Shaw
  • Click to expand crew ⇨
STCC strip STCC
STCC
Canterbury
Crew #3 STCC
Coached by: Alex Coulthard
  • Click to expand crew ⇨
User log in

log in

hide

You only require a rowIT login for running regattas or if you have been given the job of making entries for an organisation.

Notes

Clubs. If you only have a password for the RowingNZ website then you will need a rowIT login so please contact us.

Schools. If you have a password provided by NZSSRA then you should log in through the school rowing website.