You might also be interested in results held from other times this regatta was run: 2024, 2023, 2021, 2019, 2018, 2017, 2016, 2015, 2014, 2013, 2012, 2011, 2010, 2009, 2008, 2007, 2006, 2005, 2004, 2003.
Results: Maadi
These comprehensive regatta results are fully linked and integrated with the profiles of the competitors and schools shown.
The results are easily searchable and highly filterable. So you have the best opportunity of finding the ones you are interested in.
click a filter below to remove it
note: ctrl+click the previous/next event above to apply current filters to those events
B Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
IONA
IONA
East Coast |
Crew
#2
IONA
Coached by: Ross Webb & Hugh Ritchie
|
||||
Entity
WLGC
WLGC
Wellington |
Crew
#2
WLGC
Coached by: Catherine Duffin
|
C Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
HUAN
HUAN
Auckland |
Crew
#2
HUAN
Coached by: Spencer Nichols & Mark Smith
|
||||
Entity
STHI
STHI
Otago |
Crew
#2
STHI
Coached by: Mike Hill & Tarina Crampton
|
||||
Entity
CASH
CASH
Canterbury |
Crew
#2
CASH
Coached by: Arlia O'Sullivan & Gina Damerow-Stephen
|
D Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
BURN
BURN
Canterbury |
Crew
#2
BURN
Coached by: Christina Blackford
|
||||
Entity
BTHC
BTHC
Waikato/BoP |
Crew
#2
BTHC
Coached by: Craig Bocock
|
Semi-final 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WLGC
WLGC
Wellington |
Crew
#2
WLGC
Coached by: Catherine Duffin
|
Semi-final 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
IONA
IONA
East Coast |
Crew
#2
IONA
Coached by: Ross Webb & Hugh Ritchie
|
Quarter-final 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WLGC
WLGC
Wellington |
Crew
#2
WLGC
Coached by: Catherine Duffin
|
Quarter-final 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
CASH
CASH
Canterbury |
Crew
#2
CASH
Coached by: Arlia O'Sullivan & Gina Damerow-Stephen
|
|||
Entity
HUAN
HUAN
Auckland |
Crew
#2
HUAN
Coached by: Spencer Nichols & Mark Smith
|
|||
Entity
STHI
STHI
Otago |
Crew
#2
STHI
Coached by: Mike Hill & Tarina Crampton
|
|||
Entity
BURN
BURN
Canterbury |
Crew
#2
BURN
Coached by: Christina Blackford
|
Quarter-final 4 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
IONA
IONA
East Coast |
Crew
#2
IONA
Coached by: Ross Webb & Hugh Ritchie
|
|||
Entity
BTHC
BTHC
Waikato/BoP |
Crew
#2
BTHC
Coached by: Craig Bocock
|
Repechage 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
STHI
STHI
Otago |
Crew
#2
STHI
Coached by: Mike Hill & Tarina Crampton
|
|||
Entity
BTHC
BTHC
Waikato/BoP |
Crew
#2
BTHC
Coached by: Craig Bocock
|
|||
Entity
MACL
MACL
Auckland |
Crew
#2
MACL
Coached by: Keith Hibberd
|
|||
Entity
OGHS
OGHS
Otago |
Crew
#2
OGHS
Coached by: Mike Goldsmith & Matt Thompson
|
Repechage 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
CASH
CASH
Canterbury |
Crew
#2
CASH
Coached by: Arlia O'Sullivan & Gina Damerow-Stephen
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
BURN
BURN
Canterbury |
Crew
#2
BURN
Coached by: Christina Blackford
|
|||
Entity
MACL
MACL
Auckland |
Crew
#2
MACL
Coached by: Keith Hibberd
|
|||
Entity
OGHS
OGHS
Otago |
Crew
#2
OGHS
Coached by: Mike Goldsmith & Matt Thompson
|
|||
Entity
TIMG
TIMG
Canterbury |
Crew
#2
TIMG
Coached by: Antonio Frances-Rees & Cameron Moffat
|
Heat 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
IONA
IONA
East Coast |
Crew
#2
IONA
Coached by: Ross Webb & Hugh Ritchie
|
Heat 4 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
BTHC
BTHC
Waikato/BoP |
Crew
#2
BTHC
Coached by: Craig Bocock
|
Heat 5 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HUAN
HUAN
Auckland |
Crew
#2
HUAN
Coached by: Spencer Nichols & Mark Smith
|
|||
Entity
CROM
CROM
Otago |
Crew
#2
CROM
Coached by: Maude O'Connell & Brendon Scott
|
Heat 6 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WLGC
WLGC
Wellington |
Crew
#2
WLGC
Coached by: Catherine Duffin
|
|||
Entity
CASH
CASH
Canterbury |
Crew
#2
CASH
Coached by: Arlia O'Sullivan & Gina Damerow-Stephen
|
|||
Entity
STHI
STHI
Otago |
Crew
#2
STHI
Coached by: Mike Hill & Tarina Crampton
|
Social