Event Sponsor
Day sheets: Maadi Regatta
These are the day sheets for the 2023 Maadi Regatta.
click a filter below to remove it
Monday, 27th March 2023
This Monday day sheet is empty.
Tuesday, 28th March 2023
Race 116 (E) @ 08:20: Heat 1 | ||
---|---|---|
Entity
MLBB
MLBB
Marlborough |
Crew
#2
MLBB
Coached by: Clayton Lindstrom & Zac Howell
|
|
Entity
SPLH
SPLH
Waikato/BoP |
Crew
#1
SPLH
Coached by: Drew Tierney & Martyn O'Leary
|
|
Entity
TAKA
TAKA
Auckland |
Crew
#1
TAKA
Coached by: Dexter Peffers & Epernay Norman
|
|
Entity
WTLB
WTLB
Auckland |
Crew
#1
WTLB
Coached by: Daniel Somerville & Mark Clemo
|
|
Entity
GBHS
GBHS
East Coast |
Crew
#1
GBHS
Coached by: Peter Simmons
|
|
Entity
TWIZ
TWIZ
Canterbury |
Crew
#1
TWIZ
Orlando Narruhn (stroke), Kobe Narruhn, Corbin Lloyd, Luka Mains-Upson + Stevie Fincham-Putter (cox)
Coached by: Kelvin Maker & Sarah Henderson
|
|
Entity
OBHS
OBHS
Otago |
Crew
#2
OBHS
Coached by: Beth Anderson & Grayson Small
|
|
Entity
AGSB
AGSB
Auckland |
Crew
#2
AGSB
Coached by: Ashleigh Richards
|
Race 117 (F) @ 08:25: Heat 2 | ||
---|---|---|
Entity
SPLH
SPLH
Waikato/BoP |
Crew
#2
SPLH
Tyler Tretheway (stroke), Christopher Snyman, Te Kokoru Thompson-Evans, Harry Parham + Hugh Trower (cox)
Coached by: Bruce Jones & Victoria Goodwin
|
|
Entity
CHCO
CHCO
Canterbury |
Crew
#1
CHCO
Coached by: Andrew Taylor & Jack Chapman
|
|
Entity
MLBB
MLBB
Marlborough |
Crew
#1
MLBB
Coached by: Dylan Burton & Zac Howell
|
|
Entity
SJHM
SJHM
Waikato/BoP |
Crew
#2
SJHM
Coached by: Alex Andersen
|
|
Entity
STPA
STPA
Auckland |
Crew
#1
STPA
Coached by: Harry Molloy & James Russell
|
|
Entity
WLCO
WLCO
Wellington |
Crew
#1
WLCO
Coached by: Ari Palsson & Caleb Meijer
|
|
Entity
SHIR
SHIR
Canterbury |
Crew
#2
SHIR
Coached by: James Lilley & Nat Renouf
|
|
Entity
MTAL
MTAL
Auckland |
Crew
#1
MTAL
Coached by: James O'Sullivan & Ben Campbell
|
Race 118 (G) @ 08:30: Heat 3 | ||
---|---|---|
Entity
SJHM
SJHM
Waikato/BoP |
Crew
#1
SJHM
Coached by: Sean Birdling
|
|
Entity
TRGB
TRGB
Waikato/BoP |
Crew
#1
TRGB
Coached by: Richard Gee
|
|
Entity
JMCG
JMCG
Otago |
Crew
#1
JMCG
Coached by: Dylan Davis & Millie Davenport
|
|
Entity
WAKA
WAKA
Southland |
Crew
#1
WAKA
Coached by: Scott Arlett
Boat: Moonlight
|
|
Entity
AGSB
AGSB
Auckland |
Crew
#1
AGSB
Coached by: Ashleigh Richards
|
|
Entity
TAKA
TAKA
Auckland |
Crew
#2
TAKA
Coached by: Dexter Peffers & Epernay Norman
|
|
Entity
STKT
STKT
Auckland |
Crew
#2
STKT
Coached by: Hamish Mackie & Lewis Green
|
Race 119 (H) @ 08:35: Heat 4 | ||
---|---|---|
Entity
STCC
STCC
Canterbury |
Crew
#1
STCC
Coached by: Ben Wright & Pat McQuinn
|
|
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#1
STPC
Coached by: Fin Sherlock
|
|
Entity
NELB
NELB
Marlborough |
Crew
#1
NELB
Coached by: Miles Arulambalam & Brent Smith
|
|
Entity
PUKE
PUKE
Auckland |
Crew
#1
PUKE
Coached by: Jim Matchett
|
|
Entity
STKT
STKT
Auckland |
Crew
#1
STKT
Coached by: Hamish Mackie & Lewis Green
|
|
Entity
HAMB
HAMB
Waikato/BoP |
Crew
#3
HAMB
Coached by: Alex Brown & Isabella Knight
|
|
Entity
STPA
STPA
Auckland |
Crew
#2
STPA
Donacha Aitcheson (stroke), Christian Norton, Torin Bidois-Treacy, Ethan Pillai + Paddy Russell (cox)
Coached by: Harry Molloy & Xavier Simpkins
|
Race 120 (I) @ 08:40: Heat 5 | ||
---|---|---|
Entity
OBHS
OBHS
Otago |
Crew
#1
OBHS
Coached by: Beth Anderson & Grayson Small
|
|
Entity
CHCO
CHCO
Canterbury |
Crew
#2
CHCO
Coached by: Andrew Taylor & Anna Johnston
|
|
Entity
OTUM
OTUM
Waikato/BoP |
Crew
#1
OTUM
Coached by: Ted Phelps & Suzy Holley
|
|
Entity
TIMB
TIMB
Canterbury |
Crew
#1
TIMB
Coached by: Brian Smith & Jaimee Harrison
|
|
Entity
TRGB
TRGB
Waikato/BoP |
Crew
#2
TRGB
Coached by: Elyse Rothery
|
|
Entity
SHIR
SHIR
Canterbury |
Crew
#1
SHIR
Coached by: James Lilley & Nat Renouf
|
|
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
GLDW
Coached by: Kieran Smith & Tom Gethin
|
Wednesday, 29th March 2023
Race 253 (V) @ 12:05: Repechage 1 | ||
---|---|---|
Entity
TIMB
TIMB
Canterbury |
Crew
#1
TIMB
Coached by: Brian Smith & Jaimee Harrison
|
|
Entity
CHCO
CHCO
Canterbury |
Crew
#1
CHCO
Coached by: Andrew Taylor & Jack Chapman
|
|
Entity
WTLB
WTLB
Auckland |
Crew
#1
WTLB
Coached by: Daniel Somerville & Mark Clemo
|
|
Entity
OTUM
OTUM
Waikato/BoP |
Crew
#1
OTUM
Coached by: Ted Phelps & Suzy Holley
|
|
Entity
SJHM
SJHM
Waikato/BoP |
Crew
#1
SJHM
Coached by: Sean Birdling
|
|
Entity
STKT
STKT
Auckland |
Crew
#1
STKT
Coached by: Hamish Mackie & Lewis Green
|
|
Entity
SPLH
SPLH
Waikato/BoP |
Crew
#2
SPLH
Tyler Tretheway (stroke), Christopher Snyman, Te Kokoru Thompson-Evans, Harry Parham + Hugh Trower (cox)
Coached by: Bruce Jones & Victoria Goodwin
|
|
Entity
TAKA
TAKA
Auckland |
Crew
#2
TAKA
Coached by: Dexter Peffers & Epernay Norman
|
Race 254 (W) @ 12:10: Repechage 2 | ||
---|---|---|
Entity
OBHS
OBHS
Otago |
Crew
#2
OBHS
Coached by: Beth Anderson & Grayson Small
|
|
Entity
OBHS
OBHS
Otago |
Crew
#1
OBHS
Coached by: Beth Anderson & Grayson Small
|
|
Entity
TAKA
TAKA
Auckland |
Crew
#1
TAKA
Coached by: Dexter Peffers & Epernay Norman
|
|
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#1
STPC
Coached by: Fin Sherlock
|
|
Entity
STPA
STPA
Auckland |
Crew
#1
STPA
Coached by: Harry Molloy & James Russell
|
|
Entity
JMCG
JMCG
Otago |
Crew
#1
JMCG
Coached by: Dylan Davis & Millie Davenport
|
|
Entity
STPA
STPA
Auckland |
Crew
#2
STPA
Donacha Aitcheson (stroke), Christian Norton, Torin Bidois-Treacy, Ethan Pillai + Paddy Russell (cox)
Coached by: Harry Molloy & Xavier Simpkins
|
Thursday, 30th March 2023
Race 323 (E) @ 14:45: Semi-final 1 | ||
---|---|---|
Entity
TAKA
TAKA
Auckland |
Crew
#1
TAKA
Coached by: Dexter Peffers & Epernay Norman
|
|
Entity
TRGB
TRGB
Waikato/BoP |
Crew
#1
TRGB
Coached by: Richard Gee
|
|
Entity
STCC
STCC
Canterbury |
Crew
#1
STCC
Coached by: Ben Wright & Pat McQuinn
|
|
Entity
SPLH
SPLH
Waikato/BoP |
Crew
#1
SPLH
Coached by: Drew Tierney & Martyn O'Leary
|
|
Entity
SHIR
SHIR
Canterbury |
Crew
#1
SHIR
Coached by: James Lilley & Nat Renouf
|
|
Entity
MLBB
MLBB
Marlborough |
Crew
#1
MLBB
Coached by: Dylan Burton & Zac Howell
|
|
Entity
WTLB
WTLB
Auckland |
Crew
#1
WTLB
Coached by: Daniel Somerville & Mark Clemo
|
|
Entity
STKT
STKT
Auckland |
Crew
#1
STKT
Coached by: Hamish Mackie & Lewis Green
|
Race 324 (F) @ 14:50: Semi-final 2 | ||
---|---|---|
Entity
SJHM
SJHM
Waikato/BoP |
Crew
#1
SJHM
Coached by: Sean Birdling
|
|
Entity
TWIZ
TWIZ
Canterbury |
Crew
#1
TWIZ
Orlando Narruhn (stroke), Kobe Narruhn, Corbin Lloyd, Luka Mains-Upson + Stevie Fincham-Putter (cox)
Coached by: Kelvin Maker & Sarah Henderson
|
|
Entity
NELB
NELB
Marlborough |
Crew
#1
NELB
Coached by: Miles Arulambalam & Brent Smith
|
|
Entity
WLCO
WLCO
Wellington |
Crew
#1
WLCO
Coached by: Ari Palsson & Caleb Meijer
|
|
Entity
WAKA
WAKA
Southland |
Crew
#1
WAKA
Coached by: Scott Arlett
Boat: Moonlight
|
|
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
GLDW
Coached by: Kieran Smith & Tom Gethin
|
|
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#1
STPC
Coached by: Fin Sherlock
|
|
Entity
JMCG
JMCG
Otago |
Crew
#1
JMCG
Coached by: Dylan Davis & Millie Davenport
|
Friday, 31st March 2023
This Friday day sheet is empty.
Saturday, 1st April 2023
Race 393 (K) @ 10:03: B Final | ||
---|---|---|
Entity
NELB
NELB
Marlborough |
Crew
#1
NELB
Coached by: Miles Arulambalam & Brent Smith
|
|
Entity
TAKA
TAKA
Auckland |
Crew
#1
TAKA
Coached by: Dexter Peffers & Epernay Norman
|
|
Entity
SJHM
SJHM
Waikato/BoP |
Crew
#1
SJHM
Coached by: Sean Birdling
|
|
Entity
TRGB
TRGB
Waikato/BoP |
Crew
#1
TRGB
Coached by: Richard Gee
|
|
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#1
STPC
Coached by: Fin Sherlock
|
|
Entity
WTLB
WTLB
Auckland
Entity
SPLH
SPLH
Waikato/BoP |
Crew
#1
WTLB
Coached by: Daniel Somerville & Mark Clemo
Crew
#2
SPLH
Tyler Tretheway (stroke), Christopher Snyman, Te Kokoru Thompson-Evans, Harry Parham + Hugh Trower (cox)
Coached by: Bruce Jones & Victoria Goodwin
|
|
Entity
JMCG
JMCG
Otago |
Crew
#1
JMCG
Coached by: Dylan Davis & Millie Davenport
|
|
Entity
STKT
STKT
Auckland |
Crew
#1
STKT
Coached by: Hamish Mackie & Lewis Green
|
Race 394 (L) @ 10:10: A Final | ||
---|---|---|
Entity
SHIR
SHIR
Canterbury |
Crew
#1
SHIR
Coached by: James Lilley & Nat Renouf
|
|
Entity
TWIZ
TWIZ
Canterbury |
Crew
#1
TWIZ
Orlando Narruhn (stroke), Kobe Narruhn, Corbin Lloyd, Luka Mains-Upson + Stevie Fincham-Putter (cox)
Coached by: Kelvin Maker & Sarah Henderson
|
|
Entity
WAKA
WAKA
Southland |
Crew
#1
WAKA
Coached by: Scott Arlett
Boat: Moonlight
|
|
Entity
WLCO
WLCO
Wellington |
Crew
#1
WLCO
Coached by: Ari Palsson & Caleb Meijer
|
|
Entity
SPLH
SPLH
Waikato/BoP |
Crew
#1
SPLH
Coached by: Drew Tierney & Martyn O'Leary
|
|
Entity
MLBB
MLBB
Marlborough |
Crew
#1
MLBB
Coached by: Dylan Burton & Zac Howell
|
|
Entity
STCC
STCC
Canterbury |
Crew
#1
STCC
Coached by: Ben Wright & Pat McQuinn
|
|
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
GLDW
Coached by: Kieran Smith & Tom Gethin
|
Scratched crew. The crew with a red scrawl over it (i.e. ) was scratched after being drawn in the race.
Social