Event Sponsor
Day sheets: Maadi Regatta
These are the day sheets for the 2023 Maadi Regatta.
click a filter below to remove it
Monday, 27th March 2023
Race 31 (E) @ 10:30: Heat 1 | ||
---|---|---|
Entity
DUNS
DUNS
Otago |
Crew
#2
DUNS
Coached by: Simon Smith & Natalie Wilson
|
|
Entity
IONA
IONA
East Coast |
Crew
#1
IONA
Coached by: Hamish Lack & Nick Sye
|
|
Entity
HUAN
HUAN
Auckland |
Crew
#1
HUAN
Coached by: Spencer Nichols & Chris Williams
|
|
Entity
GGHS
GGHS
East Coast |
Crew
#1
GGHS
Coached by: Danielle Lapointe
|
|
Entity
RGTK
RGTK
Whanganui |
Crew
#1
RGTK
Coached by: Allan Luff & Axel Dickinson
|
|
Entity
WHGG
WHGG
Auckland |
Crew
#2
WHGG
Coached by: Chris Williams
|
|
Entity
BURN
BURN
Canterbury |
Crew
#1
BURN
Coached by: Molly Meates
|
|
Entity
BTHC
BTHC
Waikato/BoP |
Crew
#1
BTHC
Coached by: Marcus Grimmer
|
Race 32 (F) @ 10:35: Heat 2 | ||
---|---|---|
Entity
MTAL
MTAL
Auckland |
Crew
#1
MTAL
Coached by: India Mattocks
|
|
Entity
ASHB
ASHB
Canterbury |
Crew
#1
ASHB
Coached by: Justin Wall & Mary Hefford
|
|
Entity
ONSL
ONSL
Wellington |
Crew
#1
ONSL
Coached by: Angus Todd
Boat: Ruamahanga
|
|
Entity
AQUI
AQUI
Waikato/BoP |
Crew
#1
AQUI
Coached by: Steve Finlayson
|
|
Entity
HAUR
HAUR
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAUR
Coached by: Jeremy Cryer
|
|
Entity
BURN
BURN
Canterbury |
Crew
#2
BURN
Coached by: Molly Meates
|
|
Entity
SPLH
SPLH
Waikato/BoP |
Crew
#1
SPLH
Coached by: Beth Ross & Alison Mills
|
|
Entity
TRID
TRID
Waikato/BoP |
Crew
#2
TRID
Coached by: Graham Watt & Leighton Hale
|
Race 33 (G) @ 10:40: Heat 3 | ||
---|---|---|
Entity
WOOD
WOOD
East Coast |
Crew
#1
WOOD
Coached by: Heidi Oliver
|
|
Entity
MARN
MARN
Canterbury |
Crew
#1
MARN
Coached by: Izzy Crowther & Chloe Haglund
|
|
Entity
OGHS
OGHS
Otago |
Crew
#1
OGHS
Coached by: Lucy Merriman & Mike Goldsmith
|
|
Entity
TAUP
TAUP
Waikato/BoP |
Crew
#1
TAUP
Coached by: Mark Freeman
|
|
Entity
TRGG
TRGG
Waikato/BoP |
Crew
#1
TRGG
Coached by: Steve Finlayson
|
|
Entity
HAMG
HAMG
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAMG
Coached by: Karl Manson
|
|
Entity
STHI
STHI
Otago |
Crew
#1
STHI
Coached by: Bridget McArthur
|
|
Entity
WHGG
WHGG
Auckland |
Crew
#1
WHGG
Coached by: Chris Williams & Stew Widger
|
Race 34 (H) @ 10:45: Heat 4 | ||
---|---|---|
Entity
QHSD
QHSD
Otago |
Crew
#1
QHSD
Coached by: Dave Hanan
|
|
Entity
DUNS
DUNS
Otago |
Crew
#1
DUNS
Coached by: Simon Smith & Natalie Wilson
|
|
Entity
TRID
TRID
Waikato/BoP |
Crew
#1
TRID
Coached by: Graham Watt & Leighton Hale
|
|
Entity
CROM
CROM
Otago |
Crew
#1
CROM
Coached by: Maude O'Connell
|
|
Entity
CASH
CASH
Canterbury |
Crew
#1
CASH
Coached by: Molly Judson & Arlia O'Sullivan
|
|
Entity
STKT
STKT
Auckland |
Crew
#1
STKT
Coached by: Lewis Green & Zoe Mills
|
|
Entity
IONA
IONA
East Coast |
Crew
#2
IONA
Coached by: Hamish Lack
|
Scratched crew. The crew with a red scrawl over it (i.e. ) was scratched after being drawn in the race.
Tuesday, 28th March 2023
This Tuesday day sheet is empty.
Wednesday, 29th March 2023
Race 206 (A) @ 08:00: Repechage 1 | ||
---|---|---|
Entity
CASH
CASH
Canterbury |
Crew
#1
CASH
Coached by: Molly Judson & Arlia O'Sullivan
|
|
Entity
STKT
STKT
Auckland |
Crew
#1
STKT
Coached by: Lewis Green & Zoe Mills
|
|
Entity
RGTK
RGTK
Whanganui |
Crew
#1
RGTK
Coached by: Allan Luff & Axel Dickinson
|
|
Entity
STHI
STHI
Otago |
Crew
#1
STHI
Coached by: Bridget McArthur
|
|
Entity
IONA
IONA
East Coast |
Crew
#1
IONA
Coached by: Hamish Lack & Nick Sye
|
|
Entity
TRGG
TRGG
Waikato/BoP |
Crew
#1
TRGG
Coached by: Steve Finlayson
|
|
Entity
HAUR
HAUR
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAUR
Coached by: Jeremy Cryer
|
|
Entity
ONSL
ONSL
Wellington |
Crew
#1
ONSL
Coached by: Angus Todd
Boat: Ruamahanga
|
Race 207 (B) @ 08:05: Repechage 2 | ||
---|---|---|
Entity
WHGG
WHGG
Auckland |
Crew
#1
WHGG
Coached by: Chris Williams & Stew Widger
|
|
Entity
OGHS
OGHS
Otago |
Crew
#1
OGHS
Coached by: Lucy Merriman & Mike Goldsmith
|
|
Entity
SPLH
SPLH
Waikato/BoP |
Crew
#1
SPLH
Coached by: Beth Ross & Alison Mills
|
|
Entity
MTAL
MTAL
Auckland |
Crew
#1
MTAL
Coached by: India Mattocks
|
|
Entity
DUNS
DUNS
Otago |
Crew
#1
DUNS
Coached by: Simon Smith & Natalie Wilson
|
|
Entity
TRID
TRID
Waikato/BoP |
Crew
#1
TRID
Coached by: Graham Watt & Leighton Hale
|
|
Entity
HUAN
HUAN
Auckland |
Crew
#1
HUAN
Coached by: Spencer Nichols & Chris Williams
|
|
Entity
WHGG
WHGG
Auckland |
Crew
#2
WHGG
Coached by: Chris Williams
|
Thursday, 30th March 2023
This Thursday day sheet is empty.
Friday, 31st March 2023
Race 350 (O) @ 10:43: B Final | ||
---|---|---|
Entity
HUAN
HUAN
Auckland |
Crew
#1
HUAN
Coached by: Spencer Nichols & Chris Williams
|
|
Entity
HAUR
HAUR
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAUR
Coached by: Jeremy Cryer
|
|
Entity
DUNS
DUNS
Otago |
Crew
#1
DUNS
Coached by: Simon Smith & Natalie Wilson
|
|
Entity
RGTK
RGTK
Whanganui |
Crew
#1
RGTK
Coached by: Allan Luff & Axel Dickinson
|
|
Entity
SPLH
SPLH
Waikato/BoP |
Crew
#1
SPLH
Coached by: Beth Ross & Alison Mills
|
|
Entity
TRGG
TRGG
Waikato/BoP |
Crew
#1
TRGG
Coached by: Steve Finlayson
|
|
Entity
OGHS
OGHS
Otago |
Crew
#1
OGHS
Coached by: Lucy Merriman & Mike Goldsmith
|
|
Entity
ONSL
ONSL
Wellington |
Crew
#1
ONSL
Coached by: Angus Todd
Boat: Ruamahanga
|
Race 351 (P) @ 10:50: A Final | ||
---|---|---|
Entity
TRID
TRID
Waikato/BoP |
Crew
#1
TRID
Coached by: Graham Watt & Leighton Hale
|
|
Entity
MTAL
MTAL
Auckland |
Crew
#1
MTAL
Coached by: India Mattocks
|
|
Entity
IONA
IONA
East Coast |
Crew
#2
IONA
Coached by: Hamish Lack
|
|
Entity
ASHB
ASHB
Canterbury |
Crew
#1
ASHB
Coached by: Justin Wall & Mary Hefford
|
|
Entity
DUNS
DUNS
Otago |
Crew
#2
DUNS
Coached by: Simon Smith & Natalie Wilson
|
|
Entity
TAUP
TAUP
Waikato/BoP |
Crew
#1
TAUP
Coached by: Mark Freeman
|
|
Entity
IONA
IONA
East Coast |
Crew
#1
IONA
Coached by: Hamish Lack & Nick Sye
|
|
Entity
STHI
STHI
Otago |
Crew
#1
STHI
Coached by: Bridget McArthur
|
Saturday, 1st April 2023
This Saturday day sheet is empty.
Social