Event Sponsor
Day sheets: Maadi Regatta
These are the day sheets for the 2023 Maadi Regatta.
click a filter below to remove it
Monday, 27th March 2023
Race 72 (T) @ 14:20: Heat 1 | ||
---|---|---|
Entity
WNCS
WNCS
Whanganui |
Crew
#1
WNCS
Coached by: Tyler Scott & Dan McSweeny
|
|
Entity
DUNS
DUNS
Otago |
Crew
#1
DUNS
Coached by: Simon Smith & Natalie Wilson
|
|
Entity
JMCG
JMCG
Otago |
Crew
#2
JMCG
Coached by: Dylan Davis & Millie Davenport
|
|
Entity
SHAK
SHAK
Auckland |
Crew
#1
SHAK
Coached by: Terry Dolan
|
|
Entity
WLCO
WLCO
Wellington |
Crew
#1
WLCO
Coached by: Sam Wilkins & Sam Waghorn
|
|
Entity
WAKA
WAKA
Southland |
Crew
#2
WAKA
Coached by: John Morrison
Boat: Muir
|
|
Entity
GBHS
GBHS
East Coast |
Crew
#1
GBHS
Coached by: Joshua Kelly & Craig Clarke
|
|
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
GLDW
Coached by: Jesse Pilcher & Leo Strode Penny
|
Race 73 (U) @ 14:25: Heat 2 | ||
---|---|---|
Entity
SJHM
SJHM
Waikato/BoP |
Crew
#1
SJHM
Coached by: Alex Andersen & Antoneo Van Deursen
|
|
Entity
PUKE
PUKE
Auckland |
Crew
#1
PUKE
Coached by: Jacob Calvert
|
|
Entity
ONSL
ONSL
Wellington |
Crew
#1
ONSL
Coached by: Jason Theobald
|
|
Entity
BURN
BURN
Canterbury |
Crew
#1
BURN
Coached by: Molly Meates
|
|
Entity
JMCG
JMCG
Otago |
Crew
#1
JMCG
Coached by: Dylan Davis & Millie Davenport
|
|
Entity
TRGB
TRGB
Waikato/BoP |
Crew
#1
TRGB
Coached by: Richard Gee
|
|
Entity
SPLH
SPLH
Waikato/BoP |
Crew
#1
SPLH
Coached by: Kyle Coles
|
|
Entity
SPTW
SPTW
Wellington |
Crew
#1
SPTW
Coached by: Rex Jones & Arie Magasiva
Boat: Tupuola
|
Race 74 (V) @ 14:30: Heat 3 | ||
---|---|---|
Entity
HOWI
HOWI
Auckland |
Crew
#2
HOWI
Coached by: Travis Hynes
|
|
Entity
OBHS
OBHS
Otago |
Crew
#1
OBHS
Coached by: Thomas Ryan & Lauren Gibb
|
|
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#2
STPC
Coached by: Chris Thorsen
|
|
Entity
MTAL
MTAL
Auckland |
Crew
#1
MTAL
Coached by: Hasan Pathan
|
|
Entity
TIMB
TIMB
Canterbury |
Crew
#1
TIMB
Coached by: Brian Smith & Liam Parker
|
|
Entity
HAUR
HAUR
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAUR
Coached by: Franklin Hamilton
|
|
Entity
TAKA
TAKA
Auckland |
Crew
#1
TAKA
Coached by: Epernay Norman
|
|
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#2
KGCA
Coached by: Mike Hasselbach
|
Race 75 (W) @ 14:35: Heat 4 | ||
---|---|---|
Entity
AGSB
AGSB
Auckland |
Crew
#1
AGSB
Coached by: Gavin Powell
|
|
Entity
CHCO
CHCO
Canterbury |
Crew
#1
CHCO
Coached by: Nathan Luff & Malcolm McIntyre
|
|
Entity
SPTW
SPTW
Wellington |
Crew
#2
SPTW
Coached by: Rex Jones & Arie Magasiva
Boat: Moa
|
|
Entity
WAKA
WAKA
Southland |
Crew
#1
WAKA
Coached by: John Morrison
Boat: Jolly
|
|
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#1
KGCA
Coached by: Mike Hasselbach & Peter Mills
|
|
Entity
SHIR
SHIR
Canterbury |
Crew
#1
SHIR
Coached by: David Knight & Daniel McDowell
|
|
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#1
STPC
Coached by: Chris Thorsen
|
|
Entity
HOWI
HOWI
Auckland |
Crew
#1
HOWI
Coached by: Travis Hynes
|
Race 76 (X) @ 14:40: Heat 5 | ||
---|---|---|
Entity
CASH
CASH
Canterbury |
Crew
#1
CASH
Coached by: Joe Young & Matt Allen
|
|
Entity
MTAS
MTAS
Otago |
Crew
#1
MTAS
Coached by: Matt Rickard
Boat: No name Lazlo large
|
|
Entity
STKT
STKT
Auckland |
Crew
#1
STKT
Coached by: Marty O'Brien & Carl Vincent
|
|
Entity
GBHS
GBHS
East Coast |
Crew
#2
GBHS
Coached by: Joshua Kelly & Craig Clarke
|
|
Entity
WNHS
WNHS
Whanganui |
Crew
#1
WNHS
Coached by: Axel Dickinson & Dave Dudley
|
|
Entity
MACL
MACL
Auckland |
Crew
#1
MACL
Coached by: Allan Vester
|
|
Entity
STKV
STKV
Otago |
Crew
#1
STKV
Coached by: Ivan Docherty
|
|
Entity
WHAK
WHAK
Waikato/BoP |
Crew
#1
WHAK
Coached by: Graham Watt & Leighton Hale
|
Tuesday, 28th March 2023
This Tuesday day sheet is empty.
Wednesday, 29th March 2023
Race 230 (Y) @ 10:05: Repechage 1 | ||
---|---|---|
Entity
PUKE
PUKE
Auckland |
Crew
#1
PUKE
Coached by: Jacob Calvert
|
|
Entity
HOWI
HOWI
Auckland |
Crew
#1
HOWI
Coached by: Travis Hynes
|
|
Entity
OBHS
OBHS
Otago |
Crew
#1
OBHS
Coached by: Thomas Ryan & Lauren Gibb
|
|
Entity
WNHS
WNHS
Whanganui |
Crew
#1
WNHS
Coached by: Axel Dickinson & Dave Dudley
|
|
Entity
WLCO
WLCO
Wellington |
Crew
#1
WLCO
Coached by: Sam Wilkins & Sam Waghorn
|
|
Entity
SPTW
SPTW
Wellington |
Crew
#1
SPTW
Coached by: Rex Jones & Arie Magasiva
Boat: Tupuola
|
|
Entity
MTAS
MTAS
Otago |
Crew
#1
MTAS
Coached by: Matt Rickard
Boat: No name Lazlo large
|
|
Entity
HAUR
HAUR
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAUR
Coached by: Franklin Hamilton
|
Race 231 (Z) @ 10:10: Repechage 2 | ||
---|---|---|
Entity
SHIR
SHIR
Canterbury |
Crew
#1
SHIR
Coached by: David Knight & Daniel McDowell
|
|
Entity
STKV
STKV
Otago |
Crew
#1
STKV
Coached by: Ivan Docherty
|
|
Entity
SHAK
SHAK
Auckland |
Crew
#1
SHAK
Coached by: Terry Dolan
|
|
Entity
SPTW
SPTW
Wellington |
Crew
#2
SPTW
Coached by: Rex Jones & Arie Magasiva
Boat: Moa
|
|
Entity
SPLH
SPLH
Waikato/BoP |
Crew
#1
SPLH
Coached by: Kyle Coles
|
|
Entity
TAKA
TAKA
Auckland |
Crew
#1
TAKA
Coached by: Epernay Norman
|
|
Entity
WNCS
WNCS
Whanganui |
Crew
#1
WNCS
Coached by: Tyler Scott & Dan McSweeny
|
Thursday, 30th March 2023
Race 308 (P) @ 12:25: Semi-final 1 | ||
---|---|---|
Entity
SPLH
SPLH
Waikato/BoP |
Crew
#1
SPLH
Coached by: Kyle Coles
|
|
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#2
STPC
Coached by: Chris Thorsen
|
|
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
GLDW
Coached by: Jesse Pilcher & Leo Strode Penny
|
|
Entity
WAKA
WAKA
Southland |
Crew
#1
WAKA
Coached by: John Morrison
Boat: Jolly
|
|
Entity
CASH
CASH
Canterbury |
Crew
#1
CASH
Coached by: Joe Young & Matt Allen
|
|
Entity
TRGB
TRGB
Waikato/BoP |
Crew
#1
TRGB
Coached by: Richard Gee
|
|
Entity
OBHS
OBHS
Otago |
Crew
#1
OBHS
Coached by: Thomas Ryan & Lauren Gibb
|
|
Entity
WLCO
WLCO
Wellington |
Crew
#1
WLCO
Coached by: Sam Wilkins & Sam Waghorn
|
Race 309 (Q) @ 12:30: Semi-final 2 | ||
---|---|---|
Entity
WNHS
WNHS
Whanganui |
Crew
#1
WNHS
Coached by: Axel Dickinson & Dave Dudley
|
|
Entity
MACL
MACL
Auckland |
Crew
#1
MACL
Coached by: Allan Vester
|
|
Entity
GBHS
GBHS
East Coast |
Crew
#1
GBHS
Coached by: Joshua Kelly & Craig Clarke
|
|
Entity
TIMB
TIMB
Canterbury |
Crew
#1
TIMB
Coached by: Brian Smith & Liam Parker
|
|
Entity
JMCG
JMCG
Otago |
Crew
#1
JMCG
Coached by: Dylan Davis & Millie Davenport
|
|
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#1
STPC
Coached by: Chris Thorsen
|
|
Entity
STKV
STKV
Otago |
Crew
#1
STKV
Coached by: Ivan Docherty
|
|
Entity
TAKA
TAKA
Auckland |
Crew
#1
TAKA
Coached by: Epernay Norman
|
Friday, 31st March 2023
Race 372 (K) @ 15:03: B Final | ||
---|---|---|
Entity
STKV
STKV
Otago |
Crew
#1
STKV
Coached by: Ivan Docherty
|
|
Entity
SPLH
SPLH
Waikato/BoP |
Crew
#1
SPLH
Coached by: Kyle Coles
|
|
Entity
GBHS
GBHS
East Coast |
Crew
#1
GBHS
Coached by: Joshua Kelly & Craig Clarke
|
|
Entity
WNHS
WNHS
Whanganui |
Crew
#1
WNHS
Coached by: Axel Dickinson & Dave Dudley
|
|
Entity
OBHS
OBHS
Otago |
Crew
#1
OBHS
Coached by: Thomas Ryan & Lauren Gibb
|
|
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#2
STPC
Coached by: Chris Thorsen
|
|
Entity
TAKA
TAKA
Auckland |
Crew
#1
TAKA
Coached by: Epernay Norman
|
|
Entity
WLCO
WLCO
Wellington |
Crew
#1
WLCO
Coached by: Sam Wilkins & Sam Waghorn
|
Race 373 (L) @ 15:10: A Final | ||
---|---|---|
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#1
STPC
Coached by: Chris Thorsen
|
|
Entity
CASH
CASH
Canterbury |
Crew
#1
CASH
Coached by: Joe Young & Matt Allen
|
|
Entity
TIMB
TIMB
Canterbury |
Crew
#1
TIMB
Coached by: Brian Smith & Liam Parker
|
|
Entity
WAKA
WAKA
Southland |
Crew
#1
WAKA
Coached by: John Morrison
Boat: Jolly
|
|
Entity
JMCG
JMCG
Otago |
Crew
#1
JMCG
Coached by: Dylan Davis & Millie Davenport
|
|
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
GLDW
Coached by: Jesse Pilcher & Leo Strode Penny
|
|
Entity
MACL
MACL
Auckland |
Crew
#1
MACL
Coached by: Allan Vester
|
|
Entity
TRGB
TRGB
Waikato/BoP |
Crew
#1
TRGB
Coached by: Richard Gee
|
Saturday, 1st April 2023
This Saturday day sheet is empty.
Social