Event Sponsor
Day sheets: Maadi Regatta
These are the day sheets for the 2023 Maadi Regatta.
click a filter below to remove it
Monday, 27th March 2023
Race 52 (Z) @ 12:20: Heat 1 | ||
---|---|---|
Entity
OBHS
OBHS
Otago |
Crew
#1
OBHS
Coached by: Thomas Ryan & Lauren Gibb
|
|
Entity
TRGB
TRGB
Waikato/BoP |
Crew
#1
TRGB
Coached by: Richard Gee
|
|
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
CAMB
Coached by: Michele Munro & Richard Tonks
|
|
Entity
PUKE
PUKE
Auckland |
Crew
#1
PUKE
Coached by: Brett Henry
|
|
Entity
WLCO
WLCO
Wellington |
Crew
#1
WLCO
Coached by: Sam Waghorn
|
|
Entity
TIMB
TIMB
Canterbury |
Crew
#1
TIMB
Coached by: Brian Smith & Jaimee Harrison
|
|
Entity
CASH
CASH
Canterbury |
Crew
#1
CASH
Coached by: Matt Allen & Joe Young
|
|
Entity
TAKA
TAKA
Auckland |
Crew
#1
TAKA
Coached by: Epernay Norman
|
Race 53 (A) @ 12:25: Heat 2 | ||
---|---|---|
Entity
CBHS
CBHS
Canterbury |
Crew
#1
CBHS
Sean Templeton (stroke), Luca O'Malley Philcox, Jackson Binnie, Will Knight + Grayson Faulkner (cox)
Coached by: Tim Osmers & Josh Dolan, Scott Shackleton
|
|
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
GLDW
Coached by: Jesse Pilcher
|
|
Entity
SCOT
SCOT
Wellington |
Crew
#1
SCOT
Matthew Keddell (stroke), Ollie Pennington, Mitchell McJorrow, Edward Goldie + Solomon Beverley (cox)
Coached by: Jessica Turfrey
|
|
Entity
HAMB
HAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAMB
Coached by: Marty Lowry
|
|
Entity
WNCS
WNCS
Whanganui |
Crew
#1
WNCS
Coached by: Tyler Scott & Dan McSweeny
|
|
Entity
GBHS
GBHS
East Coast |
Crew
#1
GBHS
Coached by: Joshua Kelly & Craig Clarke
|
|
Entity
NELB
NELB
Marlborough |
Crew
#1
NELB
Coached by: Brent Smith
|
Race 54 (B) @ 12:30: Heat 3 | ||
---|---|---|
Entity
WLCO
WLCO
Wellington |
Crew
#2
WLCO
Coached by: Sam Wilkins & Sam Waghorn
|
|
Entity
OBHS
OBHS
Otago |
Crew
#2
OBHS
Coached by: Thomas Ryan & Lauren Gibb
|
|
Entity
SHIR
SHIR
Canterbury |
Crew
#1
SHIR
Coached by: David Knight & Daniel McDowell
|
|
Entity
STPA
STPA
Auckland |
Crew
#1
STPA
Coached by: Harry Williams & Sam Jackson
|
|
Entity
WAKA
WAKA
Southland |
Crew
#1
WAKA
Coached by: John Morrison
Boat: Morrison
|
|
Entity
CHCO
CHCO
Canterbury |
Crew
#1
CHCO
Coached by: Nathan Luff & Malcolm McIntyre
|
|
Entity
AGSB
AGSB
Auckland |
Crew
#1
AGSB
Coached by: Tobias Rudkin & Gavin Powell
|
Race 55 (C) @ 12:35: Heat 4 | ||
---|---|---|
Entity
HAUR
HAUR
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAUR
Coached by: Franklin Hamilton
|
|
Entity
BURN
BURN
Canterbury |
Crew
#1
BURN
Coached by: Molly Meates
|
|
Entity
SHAK
SHAK
Auckland |
Crew
#1
SHAK
Coached by: Michael O'Brien & Brent Leach
|
|
Entity
SJHM
SJHM
Waikato/BoP |
Crew
#1
SJHM
Coached by: Alex Andersen
|
|
Entity
MACL
MACL
Auckland |
Crew
#1
MACL
Coached by: Allan Vester
|
|
Entity
STBD
STBD
Canterbury |
Crew
#1
STBD
Coached by: Dale Maher
|
|
Entity
WNCS
WNCS
Whanganui |
Crew
#2
WNCS
Coached by: Tyler Scott & Dan McSweeny
|
Tuesday, 28th March 2023
This Tuesday day sheet is empty.
Wednesday, 29th March 2023
Race 219 (N) @ 09:10: Repechage 1 | ||
---|---|---|
Entity
OBHS
OBHS
Otago |
Crew
#2
OBHS
Coached by: Thomas Ryan & Lauren Gibb
|
|
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
CAMB
Coached by: Michele Munro & Richard Tonks
|
|
Entity
SHIR
SHIR
Canterbury |
Crew
#1
SHIR
Coached by: David Knight & Daniel McDowell
|
|
Entity
WLCO
WLCO
Wellington |
Crew
#1
WLCO
Coached by: Sam Waghorn
|
|
Entity
CBHS
CBHS
Canterbury |
Crew
#1
CBHS
Sean Templeton (stroke), Luca O'Malley Philcox, Jackson Binnie, Will Knight + Grayson Faulkner (cox)
Coached by: Tim Osmers & Josh Dolan, Scott Shackleton
|
|
Entity
HAUR
HAUR
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAUR
Coached by: Franklin Hamilton
|
|
Entity
HAMB
HAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAMB
Coached by: Marty Lowry
|
Race 220 (O) @ 09:15: Repechage 2 | ||
---|---|---|
Entity
TAKA
TAKA
Auckland |
Crew
#1
TAKA
Coached by: Epernay Norman
|
|
Entity
AGSB
AGSB
Auckland |
Crew
#1
AGSB
Coached by: Tobias Rudkin & Gavin Powell
|
|
Entity
MACL
MACL
Auckland |
Crew
#1
MACL
Coached by: Allan Vester
|
|
Entity
STPA
STPA
Auckland |
Crew
#1
STPA
Coached by: Harry Williams & Sam Jackson
|
|
Entity
PUKE
PUKE
Auckland |
Crew
#1
PUKE
Coached by: Brett Henry
|
|
Entity
NELB
NELB
Marlborough |
Crew
#1
NELB
Coached by: Brent Smith
|
|
Entity
BURN
BURN
Canterbury |
Crew
#1
BURN
Coached by: Molly Meates
|
Race 221 (P) @ 09:20: Repechage 3 | ||
---|---|---|
Entity
TIMB
TIMB
Canterbury |
Crew
#1
TIMB
Coached by: Brian Smith & Jaimee Harrison
|
|
Entity
WNCS
WNCS
Whanganui |
Crew
#2
WNCS
Coached by: Tyler Scott & Dan McSweeny
|
|
Entity
CHCO
CHCO
Canterbury |
Crew
#1
CHCO
Coached by: Nathan Luff & Malcolm McIntyre
|
|
Entity
STBD
STBD
Canterbury
Entity
SJHM
SJHM
Waikato/BoP |
Crew
#1
STBD
Coached by: Dale Maher
Crew
#1
SJHM
Coached by: Alex Andersen
|
|
Entity
WNCS
WNCS
Whanganui |
Crew
#1
WNCS
Coached by: Tyler Scott & Dan McSweeny
|
|
Entity
OBHS
OBHS
Otago |
Crew
#1
OBHS
Coached by: Thomas Ryan & Lauren Gibb
|
|
Entity
SCOT
SCOT
Wellington |
Crew
#1
SCOT
Matthew Keddell (stroke), Ollie Pennington, Mitchell McJorrow, Edward Goldie + Solomon Beverley (cox)
Coached by: Jessica Turfrey
|
Scratched crew. The crew with a red scrawl over it (i.e. ) was scratched after being drawn in the race.
Thursday, 30th March 2023
Race 304 (L) @ 11:20: Semi-final 1 | ||
---|---|---|
Entity
AGSB
AGSB
Auckland |
Crew
#1
AGSB
Coached by: Tobias Rudkin & Gavin Powell
|
|
Entity
CHCO
CHCO
Canterbury |
Crew
#1
CHCO
Coached by: Nathan Luff & Malcolm McIntyre
|
|
Entity
MACL
MACL
Auckland |
Crew
#1
MACL
Coached by: Allan Vester
|
|
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
GLDW
Coached by: Jesse Pilcher
|
|
Entity
CASH
CASH
Canterbury |
Crew
#1
CASH
Coached by: Matt Allen & Joe Young
|
|
Entity
WLCO
WLCO
Wellington |
Crew
#1
WLCO
Coached by: Sam Waghorn
|
|
Entity
HAUR
HAUR
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAUR
Coached by: Franklin Hamilton
|
|
Entity
TIMB
TIMB
Canterbury |
Crew
#1
TIMB
Coached by: Brian Smith & Jaimee Harrison
|
Race 305 (M) @ 11:25: Semi-final 2 | ||
---|---|---|
Entity
SHIR
SHIR
Canterbury |
Crew
#1
SHIR
Coached by: David Knight & Daniel McDowell
|
|
Entity
CBHS
CBHS
Canterbury |
Crew
#1
CBHS
Sean Templeton (stroke), Luca O'Malley Philcox, Jackson Binnie, Will Knight + Grayson Faulkner (cox)
Coached by: Tim Osmers & Josh Dolan, Scott Shackleton
|
|
Entity
WNCS
WNCS
Whanganui |
Crew
#1
WNCS
Coached by: Tyler Scott & Dan McSweeny
|
|
Entity
WAKA
WAKA
Southland |
Crew
#1
WAKA
Coached by: John Morrison
Boat: Morrison
|
|
Entity
SHAK
SHAK
Auckland |
Crew
#1
SHAK
Coached by: Michael O'Brien & Brent Leach
|
|
Entity
STPA
STPA
Auckland |
Crew
#1
STPA
Coached by: Harry Williams & Sam Jackson
|
|
Entity
OBHS
OBHS
Otago |
Crew
#1
OBHS
Coached by: Thomas Ryan & Lauren Gibb
|
|
Entity
PUKE
PUKE
Auckland |
Crew
#1
PUKE
Coached by: Brett Henry
|
Friday, 31st March 2023
Race 361 (Z) @ 13:03: B Final | ||
---|---|---|
Entity
OBHS
OBHS
Otago |
Crew
#1
OBHS
Coached by: Thomas Ryan & Lauren Gibb
|
|
Entity
AGSB
AGSB
Auckland |
Crew
#1
AGSB
Coached by: Tobias Rudkin & Gavin Powell
|
|
Entity
CHCO
CHCO
Canterbury |
Crew
#1
CHCO
Coached by: Nathan Luff & Malcolm McIntyre
|
|
Entity
HAUR
HAUR
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAUR
Coached by: Franklin Hamilton
|
|
Entity
OBHS
OBHS
Otago |
Crew
#2
OBHS
Coached by: Thomas Ryan & Lauren Gibb
|
|
Entity
STPA
STPA
Auckland
Entity
NELB
NELB
Marlborough |
Crew
#1
STPA
Coached by: Harry Williams & Sam Jackson
Crew
#1
NELB
Coached by: Brent Smith
|
|
Entity
PUKE
PUKE
Auckland |
Crew
#1
PUKE
Coached by: Brett Henry
|
|
Entity
TIMB
TIMB
Canterbury |
Crew
#1
TIMB
Coached by: Brian Smith & Jaimee Harrison
|
Race 362 (A) @ 13:10: A Final | ||
---|---|---|
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
GLDW
Coached by: Jesse Pilcher
|
|
Entity
WLCO
WLCO
Wellington |
Crew
#1
WLCO
Coached by: Sam Waghorn
|
|
Entity
WAKA
WAKA
Southland |
Crew
#1
WAKA
Coached by: John Morrison
Boat: Morrison
|
|
Entity
SHAK
SHAK
Auckland |
Crew
#1
SHAK
Coached by: Michael O'Brien & Brent Leach
|
|
Entity
CASH
CASH
Canterbury |
Crew
#1
CASH
Coached by: Matt Allen & Joe Young
|
|
Entity
MACL
MACL
Auckland |
Crew
#1
MACL
Coached by: Allan Vester
|
|
Entity
WNCS
WNCS
Whanganui |
Crew
#1
WNCS
Coached by: Tyler Scott & Dan McSweeny
|
|
Entity
CBHS
CBHS
Canterbury
Entity
SHIR
SHIR
Canterbury |
Crew
#1
CBHS
Sean Templeton (stroke), Luca O'Malley Philcox, Jackson Binnie, Will Knight + Grayson Faulkner (cox)
Coached by: Tim Osmers & Josh Dolan, Scott Shackleton
Crew
#1
SHIR
Coached by: David Knight & Daniel McDowell
|
Scratched crews. Any crew with a red scrawl over it (e.g. ) was scratched after being drawn in the race.
Saturday, 1st April 2023
This Saturday day sheet is empty.
Social