Event Sponsor
Day sheets: Maadi Regatta
These are the day sheets for the 2023 Maadi Regatta.
click a filter below to remove it
Monday, 27th March 2023
Race 77 (Y) @ 14:45: Heat 1 | ||
---|---|---|
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#2
GLDW
Coached by: Amy Barclay
|
|
Entity
MTMA
MTMA
Waikato/BoP |
Crew
#1
MTMA
Coached by: Steve Finlayson
|
|
Entity
BURN
BURN
Canterbury |
Crew
#1
BURN
Coached by: Molly Meates
|
|
Entity
HAMG
HAMG
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAMG
Coached by: Karl Manson
|
|
Entity
STMG
STMG
Canterbury |
Crew
#1
STMG
Coached by: George Keys
|
|
Entity
WTKG
WTKG
Otago |
Crew
#1
WTKG
Coached by: Ivan Docherty
|
|
Entity
MACL
MACL
Auckland |
Crew
#2
MACL
Coached by: Allan Vester
|
|
Entity
BTHC
BTHC
Waikato/BoP |
Crew
#2
BTHC
Coached by: Steve Finlayson
|
Race 78 (Z) @ 14:50: Heat 2 | ||
---|---|---|
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#1
KGCA
Coached by: Annie Williamson
|
|
Entity
WLGC
WLGC
Wellington |
Crew
#1
WLGC
Coached by: Catherine Duffin
|
|
Entity
BTHC
BTHC
Waikato/BoP |
Crew
#1
BTHC
Coached by: Ted Phelps & Alison Glaholm
|
|
Entity
STHI
STHI
Otago |
Crew
#1
STHI
Coached by: Bridget McArthur
|
|
Entity
CROM
CROM
Otago |
Crew
#1
CROM
Coached by: Brendon Scott
|
|
Entity
MTAS
MTAS
Otago |
Crew
#1
MTAS
Coached by: Matt Rickard
|
|
Entity
AQUI
AQUI
Waikato/BoP |
Crew
#1
AQUI
Coached by: Steve Finlayson
|
Race 79 (A) @ 14:55: Heat 3 | ||
---|---|---|
Entity
JPCR
JPCR
Waikato/BoP |
Crew
#1
JPCR
Coached by: Chris Pearson & Alastair Riddle
|
|
Entity
WEGC
WEGC
Wellington |
Crew
#1
WEGC
Coached by: Nathan Wallace
|
|
Entity
SHGN
SHGN
Whanganui |
Crew
#1
SHGN
Coached by: Jason Williams
|
|
Entity
TAKA
TAKA
Auckland |
Crew
#1
TAKA
Coached by: Katie Halliday
|
|
Entity
ONSL
ONSL
Wellington |
Crew
#1
ONSL
Coached by: Angus Todd
Boat: Ruamahanga
|
|
Entity
STKT
STKT
Auckland |
Crew
#1
STKT
Coached by: Lewis Green & Zoe Mills
|
|
Entity
HOWI
HOWI
Auckland |
Crew
#1
HOWI
no crew listed
|
Race 80 (B) @ 15:00: Heat 4 | ||
---|---|---|
Entity
OGHS
OGHS
Otago |
Crew
#1
OGHS
Coached by: Mike Goldsmith & Lucy Merriman
|
|
Entity
RONC
RONC
Canterbury |
Crew
#1
RONC
Coached by: Antonio Frances-Rees
|
|
Entity
MACL
MACL
Auckland |
Crew
#1
MACL
Coached by: Allan Vester
|
|
Entity
STAN
STAN
Canterbury |
Crew
#1
STAN
Coached by: David Lindstrom
|
|
Entity
VILL
VILL
Canterbury |
Crew
#1
VILL
Coached by: Kevin Meates
|
|
Entity
OTUM
OTUM
Waikato/BoP |
Crew
#1
OTUM
Coached by: Steve Finlayson
|
|
Entity
MTAL
MTAL
Auckland |
Crew
#1
MTAL
Coached by: India Mattocks
|
Race 81 (C) @ 15:05: Heat 5 | ||
---|---|---|
Entity
SAMU
SAMU
Wellington |
Crew
#1
SAMU
Coached by: Eleanor Hill
Boat: Ruby Leverington
|
|
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
GLDW
Coached by: Amy Barclay
|
|
Entity
ASHB
ASHB
Canterbury |
Crew
#1
ASHB
Coached by: Justin Wall & Mary Hefford
|
|
Entity
BURN
BURN
Canterbury |
Crew
#2
BURN
Coached by: Molly Meates
|
|
Entity
CRAI
CRAI
Canterbury |
Crew
#1
CRAI
Coached by: Dean Milne & Vicky Taggart
|
|
Entity
SHGH
SHGH
Waikato/BoP |
Crew
#1
SHGH
Coached by: Kylee Corboy
|
|
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#2
KGCA
Coached by: Annie Williamson
|
Race 82 (D) @ 15:10: Heat 6 | ||
---|---|---|
Entity
WAKA
WAKA
Southland |
Crew
#1
WAKA
Coached by: John Morrison
Boat: Pvt Bates 1x
|
|
Entity
RAHS
RAHS
Canterbury |
Crew
#1
RAHS
Coached by: Alex Kennedy
|
|
Entity
TAUP
TAUP
Waikato/BoP |
Crew
#1
TAUP
Coached by: Mark Freeman
|
|
Entity
TEKC
TEKC
Waikato/BoP |
Crew
#1
TEKC
Coached by: Leanne Henry
|
|
Entity
ASHB
ASHB
Canterbury |
Crew
#2
ASHB
Coached by: Justin Wall & Mary Hefford
|
|
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
CAMB
Coached by: Michele Munro & Callum Wright
|
|
Entity
ROTL
ROTL
Waikato/BoP |
Crew
#1
ROTL
Coached by: Tom Clark & Alastair Riddle
|
Scratched crew. The crew with a red scrawl over it (i.e. ) was scratched after being drawn in the race.
Tuesday, 28th March 2023
This Tuesday day sheet is empty.
Wednesday, 29th March 2023
Race 232 (A) @ 10:15: Quarter-final 1 | ||
---|---|---|
Entity
AQUI
AQUI
Waikato/BoP |
Crew
#1
AQUI
Coached by: Steve Finlayson
|
|
Entity
ONSL
ONSL
Wellington |
Crew
#1
ONSL
Coached by: Angus Todd
Boat: Ruamahanga
|
|
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
GLDW
Coached by: Amy Barclay
|
|
Entity
STHI
STHI
Otago |
Crew
#1
STHI
Coached by: Bridget McArthur
|
|
Entity
WTKG
WTKG
Otago |
Crew
#1
WTKG
Coached by: Ivan Docherty
|
|
Entity
OTUM
OTUM
Waikato/BoP |
Crew
#1
OTUM
Coached by: Steve Finlayson
|
|
Entity
TAUP
TAUP
Waikato/BoP |
Crew
#1
TAUP
Coached by: Mark Freeman
|
|
Entity
BTHC
BTHC
Waikato/BoP |
Crew
#2
BTHC
Coached by: Steve Finlayson
|
Race 233 (B) @ 10:20: Quarter-final 2 | ||
---|---|---|
Entity
TAKA
TAKA
Auckland |
Crew
#1
TAKA
Coached by: Katie Halliday
|
|
Entity
HAMG
HAMG
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAMG
Coached by: Karl Manson
|
|
Entity
WAKA
WAKA
Southland |
Crew
#1
WAKA
Coached by: John Morrison
Boat: Pvt Bates 1x
|
|
Entity
SHGN
SHGN
Whanganui |
Crew
#1
SHGN
Coached by: Jason Williams
|
|
Entity
MACL
MACL
Auckland |
Crew
#1
MACL
Coached by: Allan Vester
|
|
Entity
SHGH
SHGH
Waikato/BoP |
Crew
#1
SHGH
Coached by: Kylee Corboy
|
|
Entity
BTHC
BTHC
Waikato/BoP |
Crew
#1
BTHC
Coached by: Ted Phelps & Alison Glaholm
|
|
Entity
VILL
VILL
Canterbury |
Crew
#1
VILL
Coached by: Kevin Meates
|
Race 234 (C) @ 10:25: Quarter-final 3 | ||
---|---|---|
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#2
KGCA
Coached by: Annie Williamson
|
|
Entity
RONC
RONC
Canterbury |
Crew
#1
RONC
Coached by: Antonio Frances-Rees
|
|
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#1
KGCA
Coached by: Annie Williamson
|
|
Entity
ASHB
ASHB
Canterbury |
Crew
#1
ASHB
Coached by: Justin Wall & Mary Hefford
|
|
Entity
STMG
STMG
Canterbury |
Crew
#1
STMG
Coached by: George Keys
|
|
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
CAMB
Coached by: Michele Munro & Callum Wright
|
|
Entity
STKT
STKT
Auckland |
Crew
#1
STKT
Coached by: Lewis Green & Zoe Mills
|
Race 235 (D) @ 10:30: Quarter-final 4 | ||
---|---|---|
Entity
ASHB
ASHB
Canterbury |
Crew
#2
ASHB
Coached by: Justin Wall & Mary Hefford
|
|
Entity
BURN
BURN
Canterbury |
Crew
#1
BURN
Coached by: Molly Meates
|
|
Entity
JPCR
JPCR
Waikato/BoP |
Crew
#1
JPCR
Coached by: Chris Pearson & Alastair Riddle
|
|
Entity
RAHS
RAHS
Canterbury |
Crew
#1
RAHS
Coached by: Alex Kennedy
|
|
Entity
OGHS
OGHS
Otago |
Crew
#1
OGHS
Coached by: Mike Goldsmith & Lucy Merriman
|
|
Entity
CROM
CROM
Otago |
Crew
#1
CROM
Coached by: Brendon Scott
|
|
Entity
CRAI
CRAI
Canterbury |
Crew
#1
CRAI
Coached by: Dean Milne & Vicky Taggart
|
Thursday, 30th March 2023
Race 310 (R) @ 12:35: D Final | ||
---|---|---|
Entity
VILL
VILL
Canterbury |
Crew
#1
VILL
Coached by: Kevin Meates
|
|
Entity
CROM
CROM
Otago |
Crew
#1
CROM
Coached by: Brendon Scott
|
|
Entity
TAKA
TAKA
Auckland |
Crew
#1
TAKA
Coached by: Katie Halliday
|
|
Entity
BTHC
BTHC
Waikato/BoP |
Crew
#2
BTHC
Coached by: Steve Finlayson
|
|
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#2
KGCA
Coached by: Annie Williamson
|
|
Entity
AQUI
AQUI
Waikato/BoP |
Crew
#1
AQUI
Coached by: Steve Finlayson
|
Race 311 (S) @ 12:40: C Final | ||
---|---|---|
Entity
BURN
BURN
Canterbury |
Crew
#1
BURN
Coached by: Molly Meates
|
|
Entity
MACL
MACL
Auckland |
Crew
#1
MACL
Coached by: Allan Vester
|
|
Entity
TAUP
TAUP
Waikato/BoP |
Crew
#1
TAUP
Coached by: Mark Freeman
|
|
Entity
SHGH
SHGH
Waikato/BoP |
Crew
#1
SHGH
Coached by: Kylee Corboy
|
|
Entity
OGHS
OGHS
Otago |
Crew
#1
OGHS
Coached by: Mike Goldsmith & Lucy Merriman
|
|
Entity
RONC
RONC
Canterbury |
Crew
#1
RONC
Coached by: Antonio Frances-Rees
|
|
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
GLDW
Coached by: Amy Barclay
|
|
Entity
STKT
STKT
Auckland |
Crew
#1
STKT
Coached by: Lewis Green & Zoe Mills
|
Race 312 (T) @ 12:45: Semi-final 1 | ||
---|---|---|
Entity
ASHB
ASHB
Canterbury |
Crew
#2
ASHB
Coached by: Justin Wall & Mary Hefford
|
|
Entity
OTUM
OTUM
Waikato/BoP |
Crew
#1
OTUM
Coached by: Steve Finlayson
|
|
Entity
RAHS
RAHS
Canterbury |
Crew
#1
RAHS
Coached by: Alex Kennedy
|
|
Entity
ASHB
ASHB
Canterbury |
Crew
#1
ASHB
Coached by: Justin Wall & Mary Hefford
|
|
Entity
WTKG
WTKG
Otago |
Crew
#1
WTKG
Coached by: Ivan Docherty
|
|
Entity
SHGN
SHGN
Whanganui |
Crew
#1
SHGN
Coached by: Jason Williams
|
|
Entity
STMG
STMG
Canterbury |
Crew
#1
STMG
Coached by: George Keys
|
|
Entity
BTHC
BTHC
Waikato/BoP |
Crew
#1
BTHC
Coached by: Ted Phelps & Alison Glaholm
|
Race 313 (U) @ 12:50: Semi-final 2 | ||
---|---|---|
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#1
KGCA
Coached by: Annie Williamson
|
|
Entity
CRAI
CRAI
Canterbury |
Crew
#1
CRAI
Coached by: Dean Milne & Vicky Taggart
|
|
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
CAMB
Coached by: Michele Munro & Callum Wright
|
|
Entity
JPCR
JPCR
Waikato/BoP |
Crew
#1
JPCR
Coached by: Chris Pearson & Alastair Riddle
|
|
Entity
WAKA
WAKA
Southland |
Crew
#1
WAKA
Coached by: John Morrison
Boat: Pvt Bates 1x
|
|
Entity
STHI
STHI
Otago |
Crew
#1
STHI
Coached by: Bridget McArthur
|
|
Entity
HAMG
HAMG
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAMG
Coached by: Karl Manson
|
|
Entity
ONSL
ONSL
Wellington |
Crew
#1
ONSL
Coached by: Angus Todd
Boat: Ruamahanga
|
Friday, 31st March 2023
Race 374 (M) @ 15:23: B Final | ||
---|---|---|
Entity
ASHB
ASHB
Canterbury |
Crew
#2
ASHB
Coached by: Justin Wall & Mary Hefford
|
|
Entity
WAKA
WAKA
Southland |
Crew
#1
WAKA
Coached by: John Morrison
Boat: Pvt Bates 1x
|
|
Entity
CRAI
CRAI
Canterbury |
Crew
#1
CRAI
Coached by: Dean Milne & Vicky Taggart
|
|
Entity
SHGN
SHGN
Whanganui |
Crew
#1
SHGN
Coached by: Jason Williams
|
|
Entity
ONSL
ONSL
Wellington |
Crew
#1
ONSL
Coached by: Angus Todd
Boat: Ruamahanga
|
|
Entity
STMG
STMG
Canterbury |
Crew
#1
STMG
Coached by: George Keys
|
|
Entity
BTHC
BTHC
Waikato/BoP |
Crew
#1
BTHC
Coached by: Ted Phelps & Alison Glaholm
|
|
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#1
KGCA
Coached by: Annie Williamson
|
Race 375 (N) @ 15:30: A Final | ||
---|---|---|
Entity
HAMG
HAMG
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAMG
Coached by: Karl Manson
|
|
Entity
JPCR
JPCR
Waikato/BoP |
Crew
#1
JPCR
Coached by: Chris Pearson & Alastair Riddle
|
|
Entity
STHI
STHI
Otago |
Crew
#1
STHI
Coached by: Bridget McArthur
|
|
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
CAMB
Coached by: Michele Munro & Callum Wright
|
|
Entity
ASHB
ASHB
Canterbury |
Crew
#1
ASHB
Coached by: Justin Wall & Mary Hefford
|
|
Entity
OTUM
OTUM
Waikato/BoP |
Crew
#1
OTUM
Coached by: Steve Finlayson
|
|
Entity
WTKG
WTKG
Otago |
Crew
#1
WTKG
Coached by: Ivan Docherty
|
|
Entity
RAHS
RAHS
Canterbury |
Crew
#1
RAHS
Coached by: Alex Kennedy
|
Scratched crew. The crew with a red scrawl over it (i.e. ) was scratched after being drawn in the race.
Saturday, 1st April 2023
This Saturday day sheet is empty.
Social