Event Sponsor
Day sheets: Maadi Regatta
These are the day sheets for the 2023 Maadi Regatta.
click a filter below to remove it
Monday, 27th March 2023
This Monday day sheet is empty.
Tuesday, 28th March 2023
Race 146 (I) @ 10:50: Heat 1 | ||
---|---|---|
Entity
WTKB
WTKB
Otago |
Crew
#1
WTKB
Coached by: Ivan Docherty
|
|
Entity
MTAL
MTAL
Auckland |
Crew
#1
MTAL
Coached by: Germain Hellriegel White & Alex Brown
|
|
Entity
HAUR
HAUR
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAUR
Coached by: Franklin Hamilton
|
|
Entity
MTAS
MTAS
Otago |
Crew
#1
MTAS
Coached by: Matt Rickard
Boat: No name Lazlo large
|
|
Entity
ASHB
ASHB
Canterbury |
Crew
#1
ASHB
Coached by: Justin Wall & Mary Hefford
|
|
Entity
WLCO
WLCO
Wellington |
Crew
#2
WLCO
Coached by: Sam Waghorn
|
|
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#1
KGCA
Coached by: Mike Hasselbach & Peter Mills
|
|
Entity
WENT
WENT
Auckland |
Crew
#1
WENT
Coached by: Kylie Matheson
|
Race 147 (J) @ 10:55: Heat 2 | ||
---|---|---|
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
GLDW
Coached by: Jesse Pilcher
|
|
Entity
HAMB
HAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAMB
Coached by: Marty Lowry
|
|
Entity
JMCG
JMCG
Otago |
Crew
#1
JMCG
Coached by: Dylan Davis & Millie Davenport
|
|
Entity
TRGB
TRGB
Waikato/BoP |
Crew
#1
TRGB
Coached by: Richard Gee
|
|
Entity
MACL
MACL
Auckland |
Crew
#1
MACL
Coached by: Allan Vester
|
|
Entity
JPCR
JPCR
Waikato/BoP |
Crew
#1
JPCR
Coached by: Alastair Riddle
|
|
Entity
BURN
BURN
Canterbury |
Crew
#1
BURN
Coached by: Molly Meates
|
|
Entity
CASH
CASH
Canterbury |
Crew
#1
CASH
Coached by: Matt Allen & Joe Young
|
Race 148 (K) @ 11:00: Heat 3 | ||
---|---|---|
Entity
STCC
STCC
Canterbury |
Crew
#1
STCC
Coached by: Pat McQuinn
|
|
Entity
NPLB
NPLB
Whanganui |
Crew
#1
NPLB
Coached by: Jason Williams
|
|
Entity
SHAK
SHAK
Auckland |
Crew
#1
SHAK
Coached by: Brent Leach
|
|
Entity
AGSB
AGSB
Auckland |
Crew
#1
AGSB
Coached by: Gavin Powell
|
|
Entity
TAKA
TAKA
Auckland |
Crew
#1
TAKA
Coached by: Epernay Norman
|
|
Entity
OBHS
OBHS
Otago |
Crew
#1
OBHS
Coached by: Thomas Ryan & Lauren Gibb
|
|
Entity
PUKE
PUKE
Auckland |
Crew
#1
PUKE
Coached by: Brett Henry
|
Race 149 (L) @ 11:05: Heat 4 | ||
---|---|---|
Entity
GBHS
GBHS
East Coast |
Crew
#1
GBHS
Coached by: Joshua Kelly & Craig Clarke
|
|
Entity
SJHM
SJHM
Waikato/BoP |
Crew
#1
SJHM
Coached by: Antoneo Van Deursen & Sean Birdling
|
|
Entity
SHIR
SHIR
Canterbury |
Crew
#2
SHIR
Coached by: David Knight & Daniel McDowell
|
|
Entity
WAKA
WAKA
Southland |
Crew
#1
WAKA
Coached by: John Morrison
Boat: Jolly
|
|
Entity
TAUP
TAUP
Waikato/BoP |
Crew
#1
TAUP
Coached by: Mark Freeman
|
|
Entity
CBHS
CBHS
Canterbury |
Crew
#1
CBHS
Coached by: Tim Osmers & Scott Shackleton
|
|
Entity
WNCS
WNCS
Whanganui |
Crew
#1
WNCS
Coached by: Tyler Scott & Dan McSweeny
|
Race 150 (M) @ 11:10: Heat 5 | ||
---|---|---|
Entity
OTUM
OTUM
Waikato/BoP |
Crew
#1
OTUM
Coached by: Simon Aubrey
|
|
Entity
SHIR
SHIR
Canterbury |
Crew
#1
SHIR
Coached by: David Knight & Daniel McDowell
|
|
Entity
PUKE
PUKE
Auckland |
Crew
#2
PUKE
Coached by: Brett Henry
|
|
Entity
WLCO
WLCO
Wellington |
Crew
#1
WLCO
Coached by: Sam Waghorn
|
|
Entity
SCOT
SCOT
Wellington |
Crew
#1
SCOT
Coached by: Jessica Turfrey
|
|
Entity
WHAK
WHAK
Waikato/BoP |
Crew
#1
WHAK
Coached by: Graham Watt & Leighton Hale
|
|
Entity
GBHS
GBHS
East Coast |
Crew
#2
GBHS
Coached by: Joshua Kelly & Craig Clarke
|
Wednesday, 29th March 2023
Race 271 (N) @ 14:05: Repechage 1 | ||
---|---|---|
Entity
BURN
BURN
Canterbury |
Crew
#1
BURN
Coached by: Molly Meates
|
|
Entity
AGSB
AGSB
Auckland |
Crew
#1
AGSB
Coached by: Gavin Powell
|
|
Entity
OTUM
OTUM
Waikato/BoP |
Crew
#1
OTUM
Coached by: Simon Aubrey
|
|
Entity
SJHM
SJHM
Waikato/BoP |
Crew
#1
SJHM
Coached by: Antoneo Van Deursen & Sean Birdling
|
|
Entity
MTAS
MTAS
Otago |
Crew
#1
MTAS
Coached by: Matt Rickard
Boat: No name Lazlo large
|
|
Entity
JMCG
JMCG
Otago |
Crew
#1
JMCG
Coached by: Dylan Davis & Millie Davenport
|
|
Entity
WLCO
WLCO
Wellington |
Crew
#1
WLCO
Coached by: Sam Waghorn
|
|
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#1
KGCA
Coached by: Mike Hasselbach & Peter Mills
|
Race 272 (O) @ 14:10: Repechage 2 | ||
---|---|---|
Entity
HAMB
HAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAMB
Coached by: Marty Lowry
|
|
Entity
GBHS
GBHS
East Coast |
Crew
#1
GBHS
Coached by: Joshua Kelly & Craig Clarke
|
|
Entity
OBHS
OBHS
Otago |
Crew
#1
OBHS
Coached by: Thomas Ryan & Lauren Gibb
|
|
Entity
GBHS
GBHS
East Coast |
Crew
#2
GBHS
Coached by: Joshua Kelly & Craig Clarke
|
|
Entity
MACL
MACL
Auckland |
Crew
#1
MACL
Coached by: Allan Vester
|
|
Entity
MTAL
MTAL
Auckland |
Crew
#1
MTAL
Coached by: Germain Hellriegel White & Alex Brown
|
|
Entity
STCC
STCC
Canterbury |
Crew
#1
STCC
Coached by: Pat McQuinn
|
|
Entity
WENT
WENT
Auckland |
Crew
#1
WENT
Coached by: Kylie Matheson
|
Race 273 (P) @ 14:15: Repechage 3 | ||
---|---|---|
Entity
CBHS
CBHS
Canterbury |
Crew
#1
CBHS
Coached by: Tim Osmers & Scott Shackleton
|
|
Entity
PUKE
PUKE
Auckland |
Crew
#2
PUKE
Coached by: Brett Henry
|
|
Entity
WLCO
WLCO
Wellington |
Crew
#2
WLCO
Coached by: Sam Waghorn
|
|
Entity
PUKE
PUKE
Auckland |
Crew
#1
PUKE
Coached by: Brett Henry
|
|
Entity
SHIR
SHIR
Canterbury |
Crew
#2
SHIR
Coached by: David Knight & Daniel McDowell
|
|
Entity
JPCR
JPCR
Waikato/BoP |
Crew
#1
JPCR
Coached by: Alastair Riddle
|
|
Entity
WTKB
WTKB
Otago |
Crew
#1
WTKB
Coached by: Ivan Docherty
|
Thursday, 30th March 2023
Race 327 (I) @ 15:40: C Final | ||
---|---|---|
Entity
AGSB
AGSB
Auckland |
Crew
#1
AGSB
Coached by: Gavin Powell
|
|
Entity
OTUM
OTUM
Waikato/BoP |
Crew
#1
OTUM
Coached by: Simon Aubrey
|
|
Entity
OBHS
OBHS
Otago |
Crew
#1
OBHS
Coached by: Thomas Ryan & Lauren Gibb
|
|
Entity
WLCO
WLCO
Wellington |
Crew
#2
WLCO
Coached by: Sam Waghorn
|
|
Entity
CBHS
CBHS
Canterbury |
Crew
#1
CBHS
Coached by: Tim Osmers & Scott Shackleton
|
|
Entity
MTAL
MTAL
Auckland |
Crew
#1
MTAL
Coached by: Germain Hellriegel White & Alex Brown
|
Race 328 (J) @ 15:45: Semi-final 1 | ||
---|---|---|
Entity
GBHS
GBHS
East Coast |
Crew
#2
GBHS
Coached by: Joshua Kelly & Craig Clarke
|
|
Entity
SHIR
SHIR
Canterbury |
Crew
#1
SHIR
Coached by: David Knight & Daniel McDowell
|
|
Entity
SHAK
SHAK
Auckland |
Crew
#1
SHAK
Coached by: Brent Leach
|
|
Entity
CASH
CASH
Canterbury |
Crew
#1
CASH
Coached by: Matt Allen & Joe Young
|
|
Entity
HAUR
HAUR
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAUR
Coached by: Franklin Hamilton
|
|
Entity
WNCS
WNCS
Whanganui |
Crew
#1
WNCS
Coached by: Tyler Scott & Dan McSweeny
|
|
Entity
MTAS
MTAS
Otago |
Crew
#1
MTAS
Coached by: Matt Rickard
Boat: No name Lazlo large
|
|
Entity
PUKE
PUKE
Auckland |
Crew
#2
PUKE
Coached by: Brett Henry
|
Race 329 (K) @ 15:50: Semi-final 2 | ||
---|---|---|
Entity
MACL
MACL
Auckland |
Crew
#1
MACL
Coached by: Allan Vester
|
|
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
GLDW
Coached by: Jesse Pilcher
|
|
Entity
NPLB
NPLB
Whanganui |
Crew
#1
NPLB
Coached by: Jason Williams
|
|
Entity
WHAK
WHAK
Waikato/BoP |
Crew
#1
WHAK
Coached by: Graham Watt & Leighton Hale
|
|
Entity
WAKA
WAKA
Southland |
Crew
#1
WAKA
Coached by: John Morrison
Boat: Jolly
|
|
Entity
ASHB
ASHB
Canterbury |
Crew
#1
ASHB
Coached by: Justin Wall & Mary Hefford
|
|
Entity
PUKE
PUKE
Auckland |
Crew
#1
PUKE
Coached by: Brett Henry
|
|
Entity
WLCO
WLCO
Wellington |
Crew
#1
WLCO
Coached by: Sam Waghorn
|
Friday, 31st March 2023
This Friday day sheet is empty.
Saturday, 1st April 2023
Race 410 (B) @ 13:23: B Final | ||
---|---|---|
Entity
WLCO
WLCO
Wellington |
Crew
#1
WLCO
Coached by: Sam Waghorn
|
|
Entity
ASHB
ASHB
Canterbury |
Crew
#1
ASHB
Coached by: Justin Wall & Mary Hefford
|
|
Entity
GBHS
GBHS
East Coast |
Crew
#2
GBHS
Coached by: Joshua Kelly & Craig Clarke
|
|
Entity
MTAS
MTAS
Otago |
Crew
#1
MTAS
Coached by: Matt Rickard
Boat: No name Lazlo large
|
|
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
GLDW
Coached by: Jesse Pilcher
|
|
Entity
PUKE
PUKE
Auckland |
Crew
#1
PUKE
Coached by: Brett Henry
|
|
Entity
WNCS
WNCS
Whanganui |
Crew
#1
WNCS
Coached by: Tyler Scott & Dan McSweeny
|
|
Entity
PUKE
PUKE
Auckland |
Crew
#2
PUKE
Coached by: Brett Henry
|
Race 411 (C) @ 13:30: A Final | ||
---|---|---|
Entity
SHIR
SHIR
Canterbury |
Crew
#1
SHIR
Coached by: David Knight & Daniel McDowell
|
|
Entity
CASH
CASH
Canterbury |
Crew
#1
CASH
Coached by: Matt Allen & Joe Young
|
|
Entity
WHAK
WHAK
Waikato/BoP |
Crew
#1
WHAK
Coached by: Graham Watt & Leighton Hale
|
|
Entity
WAKA
WAKA
Southland |
Crew
#1
WAKA
Coached by: John Morrison
Boat: Jolly
|
|
Entity
SHAK
SHAK
Auckland |
Crew
#1
SHAK
Coached by: Brent Leach
|
|
Entity
HAUR
HAUR
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAUR
Coached by: Franklin Hamilton
|
|
Entity
NPLB
NPLB
Whanganui |
Crew
#1
NPLB
Coached by: Jason Williams
|
|
Entity
MACL
MACL
Auckland |
Crew
#1
MACL
Coached by: Allan Vester
|
Social