Event Sponsor
Draft lane draw: Maadi Regatta
This is the lane draw for the 2023 Maadi Regatta.
click a filter below to remove it
The following lane draw a DRAFT ONLY and subject to change without notice.
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#1
STPC
Coached by: Chris Thorsen
|
|||
Entity
CASH
CASH
Canterbury |
Crew
#1
CASH
Coached by: Joe Young & Matt Allen
|
|||
Entity
TIMB
TIMB
Canterbury |
Crew
#1
TIMB
Coached by: Brian Smith & Liam Parker
|
|||
Entity
WAKA
WAKA
Southland |
Crew
#1
WAKA
Coached by: John Morrison
Boat: Jolly
|
|||
Entity
JMCG
JMCG
Otago |
Crew
#1
JMCG
Coached by: Dylan Davis & Millie Davenport
|
|||
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
GLDW
Coached by: Jesse Pilcher & Leo Strode Penny
|
|||
Entity
MACL
MACL
Auckland |
Crew
#1
MACL
Coached by: Allan Vester
|
|||
Entity
TRGB
TRGB
Waikato/BoP |
Crew
#1
TRGB
Coached by: Richard Gee
|
B Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
STKV
STKV
Otago |
Crew
#1
STKV
Coached by: Ivan Docherty
|
|||
Entity
SPLH
SPLH
Waikato/BoP |
Crew
#1
SPLH
Coached by: Kyle Coles
|
|||
Entity
GBHS
GBHS
East Coast |
Crew
#1
GBHS
Coached by: Joshua Kelly & Craig Clarke
|
|||
Entity
WNHS
WNHS
Whanganui |
Crew
#1
WNHS
Coached by: Axel Dickinson & Dave Dudley
|
|||
Entity
OBHS
OBHS
Otago |
Crew
#1
OBHS
Coached by: Thomas Ryan & Lauren Gibb
|
|||
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#2
STPC
Coached by: Chris Thorsen
|
|||
Entity
TAKA
TAKA
Auckland |
Crew
#1
TAKA
Coached by: Epernay Norman
|
|||
Entity
WLCO
WLCO
Wellington |
Crew
#1
WLCO
Coached by: Sam Wilkins & Sam Waghorn
|
Semi-final 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
SPLH
SPLH
Waikato/BoP |
Crew
#1
SPLH
Coached by: Kyle Coles
|
|||
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#2
STPC
Coached by: Chris Thorsen
|
|||
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
GLDW
Coached by: Jesse Pilcher & Leo Strode Penny
|
|||
Entity
WAKA
WAKA
Southland |
Crew
#1
WAKA
Coached by: John Morrison
Boat: Jolly
|
|||
Entity
CASH
CASH
Canterbury |
Crew
#1
CASH
Coached by: Joe Young & Matt Allen
|
|||
Entity
TRGB
TRGB
Waikato/BoP |
Crew
#1
TRGB
Coached by: Richard Gee
|
|||
Entity
OBHS
OBHS
Otago |
Crew
#1
OBHS
Coached by: Thomas Ryan & Lauren Gibb
|
|||
Entity
WLCO
WLCO
Wellington |
Crew
#1
WLCO
Coached by: Sam Wilkins & Sam Waghorn
|
Semi-final 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WNHS
WNHS
Whanganui |
Crew
#1
WNHS
Coached by: Axel Dickinson & Dave Dudley
|
|||
Entity
MACL
MACL
Auckland |
Crew
#1
MACL
Coached by: Allan Vester
|
|||
Entity
GBHS
GBHS
East Coast |
Crew
#1
GBHS
Coached by: Joshua Kelly & Craig Clarke
|
|||
Entity
TIMB
TIMB
Canterbury |
Crew
#1
TIMB
Coached by: Brian Smith & Liam Parker
|
|||
Entity
JMCG
JMCG
Otago |
Crew
#1
JMCG
Coached by: Dylan Davis & Millie Davenport
|
|||
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#1
STPC
Coached by: Chris Thorsen
|
|||
Entity
STKV
STKV
Otago |
Crew
#1
STKV
Coached by: Ivan Docherty
|
|||
Entity
TAKA
TAKA
Auckland |
Crew
#1
TAKA
Coached by: Epernay Norman
|
Repechage 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
PUKE
PUKE
Auckland |
Crew
#1
PUKE
Coached by: Jacob Calvert
|
|||
Entity
HOWI
HOWI
Auckland |
Crew
#1
HOWI
Coached by: Travis Hynes
|
|||
Entity
OBHS
OBHS
Otago |
Crew
#1
OBHS
Coached by: Thomas Ryan & Lauren Gibb
|
|||
Entity
WNHS
WNHS
Whanganui |
Crew
#1
WNHS
Coached by: Axel Dickinson & Dave Dudley
|
|||
Entity
WLCO
WLCO
Wellington |
Crew
#1
WLCO
Coached by: Sam Wilkins & Sam Waghorn
|
|||
Entity
SPTW
SPTW
Wellington |
Crew
#1
SPTW
Coached by: Rex Jones & Arie Magasiva
Boat: Tupuola
|
|||
Entity
MTAS
MTAS
Otago |
Crew
#1
MTAS
Coached by: Matt Rickard
Boat: No name Lazlo large
|
|||
Entity
HAUR
HAUR
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAUR
Coached by: Franklin Hamilton
|
Repechage 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
SHIR
SHIR
Canterbury |
Crew
#1
SHIR
Coached by: David Knight & Daniel McDowell
|
|||
Entity
STKV
STKV
Otago |
Crew
#1
STKV
Coached by: Ivan Docherty
|
|||
Entity
SHAK
SHAK
Auckland |
Crew
#1
SHAK
Coached by: Terry Dolan
|
|||
Entity
SPTW
SPTW
Wellington |
Crew
#2
SPTW
Coached by: Rex Jones & Arie Magasiva
Boat: Moa
|
|||
Entity
SPLH
SPLH
Waikato/BoP |
Crew
#1
SPLH
Coached by: Kyle Coles
|
|||
Entity
TAKA
TAKA
Auckland |
Crew
#1
TAKA
Coached by: Epernay Norman
|
|||
Entity
WNCS
WNCS
Whanganui |
Crew
#1
WNCS
Coached by: Tyler Scott & Dan McSweeny
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WNCS
WNCS
Whanganui |
Crew
#1
WNCS
Coached by: Tyler Scott & Dan McSweeny
|
|||
Entity
DUNS
DUNS
Otago |
Crew
#1
DUNS
Coached by: Simon Smith & Natalie Wilson
|
|||
Entity
JMCG
JMCG
Otago |
Crew
#2
JMCG
Coached by: Dylan Davis & Millie Davenport
|
|||
Entity
SHAK
SHAK
Auckland |
Crew
#1
SHAK
Coached by: Terry Dolan
|
|||
Entity
WLCO
WLCO
Wellington |
Crew
#1
WLCO
Coached by: Sam Wilkins & Sam Waghorn
|
|||
Entity
WAKA
WAKA
Southland |
Crew
#2
WAKA
Coached by: John Morrison
Boat: Muir
|
|||
Entity
GBHS
GBHS
East Coast |
Crew
#1
GBHS
Coached by: Joshua Kelly & Craig Clarke
|
|||
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
GLDW
Coached by: Jesse Pilcher & Leo Strode Penny
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
SJHM
SJHM
Waikato/BoP |
Crew
#1
SJHM
Coached by: Alex Andersen & Antoneo Van Deursen
|
|||
Entity
PUKE
PUKE
Auckland |
Crew
#1
PUKE
Coached by: Jacob Calvert
|
|||
Entity
ONSL
ONSL
Wellington |
Crew
#1
ONSL
Coached by: Jason Theobald
|
|||
Entity
BURN
BURN
Canterbury |
Crew
#1
BURN
Coached by: Molly Meates
|
|||
Entity
JMCG
JMCG
Otago |
Crew
#1
JMCG
Coached by: Dylan Davis & Millie Davenport
|
|||
Entity
TRGB
TRGB
Waikato/BoP |
Crew
#1
TRGB
Coached by: Richard Gee
|
|||
Entity
SPLH
SPLH
Waikato/BoP |
Crew
#1
SPLH
Coached by: Kyle Coles
|
|||
Entity
SPTW
SPTW
Wellington |
Crew
#1
SPTW
Coached by: Rex Jones & Arie Magasiva
Boat: Tupuola
|
Heat 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HOWI
HOWI
Auckland |
Crew
#2
HOWI
Coached by: Travis Hynes
|
|||
Entity
OBHS
OBHS
Otago |
Crew
#1
OBHS
Coached by: Thomas Ryan & Lauren Gibb
|
|||
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#2
STPC
Coached by: Chris Thorsen
|
|||
Entity
MTAL
MTAL
Auckland |
Crew
#1
MTAL
Coached by: Hasan Pathan
|
|||
Entity
TIMB
TIMB
Canterbury |
Crew
#1
TIMB
Coached by: Brian Smith & Liam Parker
|
|||
Entity
HAUR
HAUR
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAUR
Coached by: Franklin Hamilton
|
|||
Entity
TAKA
TAKA
Auckland |
Crew
#1
TAKA
Coached by: Epernay Norman
|
|||
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#2
KGCA
Coached by: Mike Hasselbach
|
Heat 4 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
AGSB
AGSB
Auckland |
Crew
#1
AGSB
Coached by: Gavin Powell
|
|||
Entity
CHCO
CHCO
Canterbury |
Crew
#1
CHCO
Coached by: Nathan Luff & Malcolm McIntyre
|
|||
Entity
SPTW
SPTW
Wellington |
Crew
#2
SPTW
Coached by: Rex Jones & Arie Magasiva
Boat: Moa
|
|||
Entity
WAKA
WAKA
Southland |
Crew
#1
WAKA
Coached by: John Morrison
Boat: Jolly
|
|||
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#1
KGCA
Coached by: Mike Hasselbach & Peter Mills
|
|||
Entity
SHIR
SHIR
Canterbury |
Crew
#1
SHIR
Coached by: David Knight & Daniel McDowell
|
|||
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#1
STPC
Coached by: Chris Thorsen
|
|||
Entity
HOWI
HOWI
Auckland |
Crew
#1
HOWI
Coached by: Travis Hynes
|
Heat 5 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
CASH
CASH
Canterbury |
Crew
#1
CASH
Coached by: Joe Young & Matt Allen
|
|||
Entity
MTAS
MTAS
Otago |
Crew
#1
MTAS
Coached by: Matt Rickard
Boat: No name Lazlo large
|
|||
Entity
STKT
STKT
Auckland |
Crew
#1
STKT
Coached by: Marty O'Brien & Carl Vincent
|
|||
Entity
GBHS
GBHS
East Coast |
Crew
#2
GBHS
Coached by: Joshua Kelly & Craig Clarke
|
|||
Entity
WNHS
WNHS
Whanganui |
Crew
#1
WNHS
Coached by: Axel Dickinson & Dave Dudley
|
|||
Entity
MACL
MACL
Auckland |
Crew
#1
MACL
Coached by: Allan Vester
|
|||
Entity
STKV
STKV
Otago |
Crew
#1
STKV
Coached by: Ivan Docherty
|
|||
Entity
WHAK
WHAK
Waikato/BoP |
Crew
#1
WHAK
Coached by: Graham Watt & Leighton Hale
|
Social