Event Sponsor
You might also be interested in results held from other times this regatta was run: 2024, 2022, 2021, 2019, 2018, 2017, 2016, 2015, 2014, 2013, 2012, 2011, 2010, 2009, 2008, 2007, 2006, 2005, 2004, 2003.
Results: Maadi Regatta
These comprehensive regatta results are fully linked and integrated with the profiles of the competitors and schools shown.
The results are easily searchable and highly filterable. So you have the best opportunity of finding the ones you are interested in.
click a filter below to remove it
A Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
CRAI
CRAI
Canterbury |
Crew
#1
CRAI
Coached by: Dean Milne & Vicky Taggart
|
||||
Entity
HAUR
HAUR
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAUR
Coached by: Maggie Morrison
|
||||
Entity
STHI
STHI
Otago |
Crew
#1
STHI
Coached by: Jas McIntosh
|
||||
Entity
WAKA
WAKA
Southland |
Crew
#1
WAKA
Coached by: John Morrison
Boat: Alta
|
||||
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#1
STPC
Coached by: Anna Gallaher
|
||||
Entity
MARN
MARN
Canterbury |
Crew
#1
MARN
Coached by: Izzy Crowther & Amy Mallia
|
||||
Entity
IONA
IONA
East Coast |
Crew
#1
IONA
Coached by: Hamish Lack & Nick Sye
|
||||
Entity
MTAS
MTAS
Otago |
Crew
#1
MTAS
Coached by: Chris Brooks
Boat: No name Lazlo small
|
B Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
BURN
BURN
Canterbury |
Crew
#1
BURN
Coached by: Molly Meates
|
||||
Entity
ONSL
ONSL
Wellington |
Crew
#1
ONSL
Coached by: Angus Todd
Boat: Ngatoto
|
||||
Entity
WHGG
WHGG
Auckland |
Crew
#1
WHGG
Coached by: Chris Williams & Stew Widger
|
||||
Entity
CROM
CROM
Otago |
Crew
#1
CROM
Coached by: Brendon Scott & Bella Jolly
|
||||
Entity
OGHS
OGHS
Otago |
Crew
#1
OGHS
Coached by: Matt Thompson & Lucy Merriman
|
||||
Entity
VILL
VILL
Canterbury |
Crew
#1
VILL
Coached by: Sam Coulthard & George Johnson
|
||||
Entity
MTAL
MTAL
Auckland |
Crew
#1
MTAL
Coached by: Marieke Richards
|
||||
Entity
TRGG
TRGG
Waikato/BoP |
Crew
#1
TRGG
Coached by: Jeff Johnson
|
Repechage 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#1
STPC
Coached by: Anna Gallaher
|
|||
Entity
STHI
STHI
Otago |
Crew
#1
STHI
Coached by: Jas McIntosh
|
|||
Entity
BURN
BURN
Canterbury |
Crew
#1
BURN
Coached by: Molly Meates
|
|||
Entity
ONSL
ONSL
Wellington |
Crew
#1
ONSL
Coached by: Angus Todd
Boat: Ngatoto
|
|||
Entity
CROM
CROM
Otago |
Crew
#1
CROM
Coached by: Brendon Scott & Bella Jolly
|
|||
Entity
TRGG
TRGG
Waikato/BoP |
Crew
#1
TRGG
Coached by: Jeff Johnson
|
|||
Entity
ASHB
ASHB
Canterbury |
Crew
#1
ASHB
Coached by: Justin Wall & Mary Hefford
|
|||
Entity
STLN
STLN
Auckland |
Crew
#1
STLN
Coached by: Mike Ruiterman
|
Repechage 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
MARN
MARN
Canterbury |
Crew
#1
MARN
Coached by: Izzy Crowther & Amy Mallia
|
|||
Entity
MTAS
MTAS
Otago |
Crew
#1
MTAS
Coached by: Chris Brooks
Boat: No name Lazlo small
|
|||
Entity
OGHS
OGHS
Otago |
Crew
#1
OGHS
Coached by: Matt Thompson & Lucy Merriman
|
|||
Entity
WHGG
WHGG
Auckland |
Crew
#1
WHGG
Coached by: Chris Williams & Stew Widger
|
|||
Entity
MTAL
MTAL
Auckland |
Crew
#1
MTAL
Coached by: Marieke Richards
|
|||
Entity
VILL
VILL
Canterbury |
Crew
#1
VILL
Coached by: Sam Coulthard & George Johnson
|
|||
Entity
WMEA
WMEA
Marlborough |
Crew
#1
WMEA
Coached by: Kylie Johnson & Clare Van Eeden
|
|||
Entity
SAMU
SAMU
Wellington |
Crew
#2
SAMU
Coached by: Eleanor Hill
Boat: Brooklyn
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
IONA
IONA
East Coast |
Crew
#1
IONA
Coached by: Hamish Lack & Nick Sye
|
|||
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#1
STPC
Coached by: Anna Gallaher
|
|||
Entity
BURN
BURN
Canterbury |
Crew
#1
BURN
Coached by: Molly Meates
|
|||
Entity
VILL
VILL
Canterbury |
Crew
#1
VILL
Coached by: Sam Coulthard & George Johnson
|
|||
Entity
WMEA
WMEA
Marlborough |
Crew
#1
WMEA
Coached by: Kylie Johnson & Clare Van Eeden
|
|||
Entity
SAMU
SAMU
Wellington |
Crew
#1
SAMU
Coached by: Eleanor Hill
Boat: Anne Field
|
|||
Entity
STKT
STKT
Auckland |
Crew
#1
STKT
Coached by: Maddie Donely & Lewis Green
|
|||
Entity
TAUP
TAUP
Waikato/BoP |
Crew
#1
TAUP
Coached by: Mark Freeman
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WAKA
WAKA
Southland |
Crew
#1
WAKA
Coached by: John Morrison
Boat: Alta
|
|||
Entity
WHGG
WHGG
Auckland |
Crew
#1
WHGG
Coached by: Chris Williams & Stew Widger
|
|||
Entity
MTAL
MTAL
Auckland |
Crew
#1
MTAL
Coached by: Marieke Richards
|
|||
Entity
ASHB
ASHB
Canterbury |
Crew
#1
ASHB
Coached by: Justin Wall & Mary Hefford
|
|||
Entity
STLN
STLN
Auckland |
Crew
#1
STLN
Coached by: Mike Ruiterman
|
|||
Entity
GGHS
GGHS
East Coast |
Crew
#1
GGHS
Coached by: Danielle Lapointe & Esthie De Wet
|
|||
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
GLDW
Coached by: Hayden Shaw
|
|||
Entity
CASH
CASH
Canterbury |
Crew
#1
CASH
Coached by: Molly Judson & Arlia O'Sullivan
|
Heat 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HAUR
HAUR
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAUR
Coached by: Maggie Morrison
|
|||
Entity
STHI
STHI
Otago |
Crew
#1
STHI
Coached by: Jas McIntosh
|
|||
Entity
ONSL
ONSL
Wellington |
Crew
#1
ONSL
Coached by: Angus Todd
Boat: Ngatoto
|
|||
Entity
OGHS
OGHS
Otago |
Crew
#1
OGHS
Coached by: Matt Thompson & Lucy Merriman
|
|||
Entity
SAMU
SAMU
Wellington |
Crew
#2
SAMU
Coached by: Eleanor Hill
Boat: Brooklyn
|
|||
Entity
OTUM
OTUM
Waikato/BoP |
Crew
#1
OTUM
Coached by: Ted Phelps & Fergus Keith
|
|||
Entity
AQUI
AQUI
Waikato/BoP |
Crew
#1
AQUI
Coached by: Steve Finlayson
|
|||
Entity
TAUH
TAUH
Waikato/BoP |
Crew
#1
TAUH
Coached by: Mark Freeman
|
Heat 4 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
CRAI
CRAI
Canterbury |
Crew
#1
CRAI
Coached by: Dean Milne & Vicky Taggart
|
|||
Entity
MARN
MARN
Canterbury |
Crew
#1
MARN
Coached by: Izzy Crowther & Amy Mallia
|
|||
Entity
MTAS
MTAS
Otago |
Crew
#1
MTAS
Coached by: Chris Brooks
Boat: No name Lazlo small
|
|||
Entity
CROM
CROM
Otago |
Crew
#1
CROM
Coached by: Brendon Scott & Bella Jolly
|
|||
Entity
TRGG
TRGG
Waikato/BoP |
Crew
#1
TRGG
Coached by: Jeff Johnson
|
|||
Entity
RONC
RONC
Canterbury |
Crew
#1
RONC
Coached by: Antonio Frances-Rees
|
|||
Entity
HAMG
HAMG
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAMG
Coached by: Karl Manson
|
|||
Entity
WHAK
WHAK
Waikato/BoP |
Crew
#1
WHAK
Coached by: Deb Rowe
|
Social