Event Sponsor
You might also be interested in results held from other times this regatta was run: 2024, 2022, 2021, 2019, 2018, 2017, 2016, 2015, 2014, 2013, 2012, 2011, 2010, 2009, 2008, 2007, 2006, 2005, 2004, 2003.
Results: Maadi Regatta
These comprehensive regatta results are fully linked and integrated with the profiles of the competitors and schools shown.
The results are easily searchable and highly filterable. So you have the best opportunity of finding the ones you are interested in.
click a filter below to remove it
A Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
ASHB
ASHB
Canterbury |
Crew
#1
ASHB
Coached by: Justin Wall & Mary Hefford
|
||||
Entity
DUNS
DUNS
Otago |
Crew
#2
DUNS
Coached by: Simon Smith & Natalie Wilson
|
||||
Entity
IONA
IONA
East Coast |
Crew
#1
IONA
Coached by: Hamish Lack & Nick Sye
|
||||
Entity
MTAL
MTAL
Auckland |
Crew
#1
MTAL
Coached by: India Mattocks
|
||||
Entity
TRID
TRID
Waikato/BoP |
Crew
#1
TRID
Coached by: Graham Watt & Leighton Hale
|
||||
Entity
IONA
IONA
East Coast |
Crew
#2
IONA
Coached by: Hamish Lack
|
||||
Entity
TAUP
TAUP
Waikato/BoP |
Crew
#1
TAUP
Coached by: Mark Freeman
|
||||
Entity
STHI
STHI
Otago |
Crew
#1
STHI
Coached by: Bridget McArthur
|
B Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
SPLH
SPLH
Waikato/BoP |
Crew
#1
SPLH
Coached by: Beth Ross & Alison Mills
|
||||
Entity
RGTK
RGTK
Whanganui |
Crew
#1
RGTK
Coached by: Allan Luff & Axel Dickinson
|
||||
Entity
DUNS
DUNS
Otago |
Crew
#1
DUNS
Coached by: Simon Smith & Natalie Wilson
|
||||
Entity
TRGG
TRGG
Waikato/BoP |
Crew
#1
TRGG
Coached by: Steve Finlayson
|
||||
Entity
HAUR
HAUR
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAUR
Coached by: Jeremy Cryer
|
||||
Entity
OGHS
OGHS
Otago |
Crew
#1
OGHS
Coached by: Lucy Merriman & Mike Goldsmith
|
||||
Entity
HUAN
HUAN
Auckland |
Crew
#1
HUAN
Coached by: Spencer Nichols & Chris Williams
|
||||
Entity
ONSL
ONSL
Wellington |
Crew
#1
ONSL
Coached by: Angus Todd
Boat: Ruamahanga
|
Repechage 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
IONA
IONA
East Coast |
Crew
#1
IONA
Coached by: Hamish Lack & Nick Sye
|
|||
Entity
STHI
STHI
Otago |
Crew
#1
STHI
Coached by: Bridget McArthur
|
|||
Entity
RGTK
RGTK
Whanganui |
Crew
#1
RGTK
Coached by: Allan Luff & Axel Dickinson
|
|||
Entity
TRGG
TRGG
Waikato/BoP |
Crew
#1
TRGG
Coached by: Steve Finlayson
|
|||
Entity
HAUR
HAUR
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAUR
Coached by: Jeremy Cryer
|
|||
Entity
ONSL
ONSL
Wellington |
Crew
#1
ONSL
Coached by: Angus Todd
Boat: Ruamahanga
|
|||
Entity
CASH
CASH
Canterbury |
Crew
#1
CASH
Coached by: Molly Judson & Arlia O'Sullivan
|
|||
Entity
STKT
STKT
Auckland |
Crew
#1
STKT
Coached by: Lewis Green & Zoe Mills
|
Repechage 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
MTAL
MTAL
Auckland |
Crew
#1
MTAL
Coached by: India Mattocks
|
|||
Entity
TRID
TRID
Waikato/BoP |
Crew
#1
TRID
Coached by: Graham Watt & Leighton Hale
|
|||
Entity
SPLH
SPLH
Waikato/BoP |
Crew
#1
SPLH
Coached by: Beth Ross & Alison Mills
|
|||
Entity
DUNS
DUNS
Otago |
Crew
#1
DUNS
Coached by: Simon Smith & Natalie Wilson
|
|||
Entity
OGHS
OGHS
Otago |
Crew
#1
OGHS
Coached by: Lucy Merriman & Mike Goldsmith
|
|||
Entity
HUAN
HUAN
Auckland |
Crew
#1
HUAN
Coached by: Spencer Nichols & Chris Williams
|
|||
Entity
WHGG
WHGG
Auckland |
Crew
#1
WHGG
Coached by: Chris Williams & Stew Widger
|
|||
Entity
WHGG
WHGG
Auckland |
Crew
#2
WHGG
Coached by: Chris Williams
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
DUNS
DUNS
Otago |
Crew
#2
DUNS
Coached by: Simon Smith & Natalie Wilson
|
|||
Entity
IONA
IONA
East Coast |
Crew
#1
IONA
Coached by: Hamish Lack & Nick Sye
|
|||
Entity
RGTK
RGTK
Whanganui |
Crew
#1
RGTK
Coached by: Allan Luff & Axel Dickinson
|
|||
Entity
HUAN
HUAN
Auckland |
Crew
#1
HUAN
Coached by: Spencer Nichols & Chris Williams
|
|||
Entity
WHGG
WHGG
Auckland |
Crew
#2
WHGG
Coached by: Chris Williams
|
|||
Entity
BURN
BURN
Canterbury |
Crew
#1
BURN
Coached by: Molly Meates
|
|||
Entity
GGHS
GGHS
East Coast |
Crew
#1
GGHS
Coached by: Danielle Lapointe
|
|||
Entity
BTHC
BTHC
Waikato/BoP |
Crew
#1
BTHC
Coached by: Marcus Grimmer
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
ASHB
ASHB
Canterbury |
Crew
#1
ASHB
Coached by: Justin Wall & Mary Hefford
|
|||
Entity
MTAL
MTAL
Auckland |
Crew
#1
MTAL
Coached by: India Mattocks
|
|||
Entity
SPLH
SPLH
Waikato/BoP |
Crew
#1
SPLH
Coached by: Beth Ross & Alison Mills
|
|||
Entity
HAUR
HAUR
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAUR
Coached by: Jeremy Cryer
|
|||
Entity
ONSL
ONSL
Wellington |
Crew
#1
ONSL
Coached by: Angus Todd
Boat: Ruamahanga
|
|||
Entity
BURN
BURN
Canterbury |
Crew
#2
BURN
Coached by: Molly Meates
|
|||
Entity
TRID
TRID
Waikato/BoP |
Crew
#2
TRID
Coached by: Graham Watt & Leighton Hale
|
|||
Entity
AQUI
AQUI
Waikato/BoP |
Crew
#1
AQUI
Coached by: Steve Finlayson
|
Heat 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
TAUP
TAUP
Waikato/BoP |
Crew
#1
TAUP
Coached by: Mark Freeman
|
|||
Entity
STHI
STHI
Otago |
Crew
#1
STHI
Coached by: Bridget McArthur
|
|||
Entity
TRGG
TRGG
Waikato/BoP |
Crew
#1
TRGG
Coached by: Steve Finlayson
|
|||
Entity
OGHS
OGHS
Otago |
Crew
#1
OGHS
Coached by: Lucy Merriman & Mike Goldsmith
|
|||
Entity
WHGG
WHGG
Auckland |
Crew
#1
WHGG
Coached by: Chris Williams & Stew Widger
|
|||
Entity
MARN
MARN
Canterbury |
Crew
#1
MARN
Coached by: Izzy Crowther & Chloe Haglund
|
|||
Entity
HAMG
HAMG
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAMG
Coached by: Karl Manson
|
|||
Entity
WOOD
WOOD
East Coast |
Crew
#1
WOOD
Coached by: Heidi Oliver
|
Heat 4 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
IONA
IONA
East Coast |
Crew
#2
IONA
Coached by: Hamish Lack
|
|||
Entity
DUNS
DUNS
Otago |
Crew
#1
DUNS
Coached by: Simon Smith & Natalie Wilson
|
|||
Entity
TRID
TRID
Waikato/BoP |
Crew
#1
TRID
Coached by: Graham Watt & Leighton Hale
|
|||
Entity
STKT
STKT
Auckland |
Crew
#1
STKT
Coached by: Lewis Green & Zoe Mills
|
|||
Entity
CASH
CASH
Canterbury |
Crew
#1
CASH
Coached by: Molly Judson & Arlia O'Sullivan
|
|||
Entity
CROM
CROM
Otago |
Crew
#1
CROM
Coached by: Maude O'Connell
|
|||
Entity
QHSD
QHSD
Otago |
Crew
#1
QHSD
Coached by: Dave Hanan
|
Social