Event Sponsor
You might also be interested in results held from other times this regatta was run: 2024, 2022, 2021, 2019, 2018, 2017, 2016, 2015, 2014, 2013, 2012, 2011, 2010, 2009, 2008, 2007, 2006, 2005, 2004, 2003.
Results: Maadi Regatta
These comprehensive regatta results are fully linked and integrated with the profiles of the competitors and schools shown.
The results are easily searchable and highly filterable. So you have the best opportunity of finding the ones you are interested in.
click a filter below to remove it
A Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
STBD
STBD
Canterbury |
Crew
#1
STBD
Coached by: Scott Rogers
|
||||
Entity
WNHS
WNHS
Whanganui |
Crew
#1
WNHS
Coached by: Axel Dickinson & Dave Dudley
|
||||
Entity
SPLH
SPLH
Waikato/BoP |
Crew
#2
SPLH
Coached by: Drew Tierney & Victoria Goodwin
|
||||
Entity
TWIZ
TWIZ
Canterbury |
Crew
#1
TWIZ
Coached by: Kelvin Maker & Sarah Henderson
|
||||
Entity
TIMB
TIMB
Canterbury |
Crew
#1
TIMB
Coached by: Brian Smith & Jaimee Harrison
|
||||
Entity
STPA
STPA
Auckland |
Crew
#1
STPA
Coached by: Harry Molloy & Xavier Simpkins
|
||||
Entity
MLBB
MLBB
Marlborough |
Crew
#1
MLBB
Coached by: Dylan Burton & Ethan Alderlieste
|
||||
Entity
SPLH
SPLH
Waikato/BoP |
Crew
#1
SPLH
Coached by: Bruce Jones & Victoria Goodwin
|
B Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
STAN
STAN
Canterbury |
Crew
#1
STAN
Coached by: Josh Kelly & Hayden Soper
|
||||
Entity
WAKA
WAKA
Southland |
Crew
#1
WAKA
Coached by: Scott Arlett
Boat: Moonlight
|
||||
Entity
TAKA
TAKA
Auckland |
Crew
#1
TAKA
Coached by: Dexter Peffers & Epernay Norman
|
||||
Entity
SHIR
SHIR
Canterbury |
Crew
#1
SHIR
Coached by: James Lilley & Daniel McDowell
|
||||
Entity
SJHM
SJHM
Waikato/BoP |
Crew
#1
SJHM
Coached by: Sean Birdling
|
||||
Entity
WLCO
WLCO
Wellington |
Crew
#1
WLCO
Coached by: Ari Palsson & Caleb Meijer
|
||||
Entity
DUNS
DUNS
Otago |
Crew
#1
DUNS
Coached by: Simon Smith & Natalie Wilson
|
||||
Entity
CBHS
CBHS
Canterbury |
Crew
#1
CBHS
Coached by: Tom Fraser
|
Repechage 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
STBD
STBD
Canterbury |
Crew
#1
STBD
Coached by: Scott Rogers
|
|||
Entity
STPA
STPA
Auckland |
Crew
#1
STPA
Coached by: Harry Molloy & Xavier Simpkins
|
|||
Entity
WAKA
WAKA
Southland |
Crew
#1
WAKA
Coached by: Scott Arlett
Boat: Moonlight
|
|||
Entity
WLCO
WLCO
Wellington |
Crew
#1
WLCO
Coached by: Ari Palsson & Caleb Meijer
|
|||
Entity
DUNS
DUNS
Otago |
Crew
#1
DUNS
Coached by: Simon Smith & Natalie Wilson
|
|||
Entity
TAKA
TAKA
Auckland |
Crew
#1
TAKA
Coached by: Dexter Peffers & Epernay Norman
|
|||
Entity
SJHM
SJHM
Waikato/BoP |
Crew
#2
SJHM
Coached by: Alex Andersen & Antoneo Van Deursen
|
|||
Entity
TRGB
TRGB
Waikato/BoP |
Crew
#1
TRGB
Coached by: Elyse Rothery
|
Repechage 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WNHS
WNHS
Whanganui |
Crew
#1
WNHS
Coached by: Axel Dickinson & Dave Dudley
|
|||
Entity
TIMB
TIMB
Canterbury |
Crew
#1
TIMB
Coached by: Brian Smith & Jaimee Harrison
|
|||
Entity
STAN
STAN
Canterbury |
Crew
#1
STAN
Coached by: Josh Kelly & Hayden Soper
|
|||
Entity
SHIR
SHIR
Canterbury |
Crew
#1
SHIR
Coached by: James Lilley & Daniel McDowell
|
|||
Entity
CBHS
CBHS
Canterbury |
Crew
#1
CBHS
Coached by: Tom Fraser
|
|||
Entity
SJHM
SJHM
Waikato/BoP |
Crew
#1
SJHM
Coached by: Sean Birdling
|
|||
Entity
MACL
MACL
Auckland |
Crew
#2
MACL
Coached by: Tony Gallagher & Morgan Burt
|
|||
Entity
NELB
NELB
Marlborough |
Crew
#1
NELB
Coached by: Miles Arulambalam & Sam Johnston
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
MLBB
MLBB
Marlborough |
Crew
#1
MLBB
Coached by: Dylan Burton & Ethan Alderlieste
|
|||
Entity
DUNS
DUNS
Otago |
Crew
#1
DUNS
Coached by: Simon Smith & Natalie Wilson
|
|||
Entity
TAKA
TAKA
Auckland |
Crew
#1
TAKA
Coached by: Dexter Peffers & Epernay Norman
|
|||
Entity
CBHS
CBHS
Canterbury |
Crew
#1
CBHS
Coached by: Tom Fraser
|
|||
Entity
MACL
MACL
Auckland |
Crew
#2
MACL
Coached by: Tony Gallagher & Morgan Burt
|
|||
Entity
PUKE
PUKE
Auckland |
Crew
#1
PUKE
Coached by: Jim Matchett
|
|||
Entity
HAMB
HAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAMB
Coached by: Scott Brownlee & Scott Wilson
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
TWIZ
TWIZ
Canterbury |
Crew
#1
TWIZ
Coached by: Kelvin Maker & Sarah Henderson
|
|||
Entity
WNHS
WNHS
Whanganui |
Crew
#1
WNHS
Coached by: Axel Dickinson & Dave Dudley
|
|||
Entity
STAN
STAN
Canterbury |
Crew
#1
STAN
Coached by: Josh Kelly & Hayden Soper
|
|||
Entity
STBD
STBD
Canterbury |
Crew
#1
STBD
Coached by: Scott Rogers
|
|||
Entity
SJHM
SJHM
Waikato/BoP |
Crew
#2
SJHM
Coached by: Alex Andersen & Antoneo Van Deursen
|
|||
Entity
MACL
MACL
Auckland |
Crew
#1
MACL
Coached by: Morgan Burt & Tony Gallagher
|
|||
Entity
HAMB
HAMB
Waikato/BoP |
Crew
#2
HAMB
Coached by: Alex Brown & Isabella Knight
|
Heat 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
SPLH
SPLH
Waikato/BoP |
Crew
#2
SPLH
Coached by: Drew Tierney & Victoria Goodwin
|
|||
Entity
WAKA
WAKA
Southland |
Crew
#1
WAKA
Coached by: Scott Arlett
Boat: Moonlight
|
|||
Entity
STPA
STPA
Auckland |
Crew
#1
STPA
Coached by: Harry Molloy & Xavier Simpkins
|
|||
Entity
SHIR
SHIR
Canterbury |
Crew
#1
SHIR
Coached by: James Lilley & Daniel McDowell
|
|||
Entity
NELB
NELB
Marlborough |
Crew
#1
NELB
Coached by: Miles Arulambalam & Sam Johnston
|
|||
Entity
TEAW
TEAW
Waikato/BoP |
Crew
#1
TEAW
Coached by: Les Craig & Wayne Asplin
|
|||
Entity
SJHM
SJHM
Waikato/BoP |
Crew
#3
SJHM
Coached by: Antoneo Van Deursen
|
Heat 4 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
SPLH
SPLH
Waikato/BoP |
Crew
#1
SPLH
Coached by: Bruce Jones & Victoria Goodwin
|
|||
Entity
TIMB
TIMB
Canterbury |
Crew
#1
TIMB
Coached by: Brian Smith & Jaimee Harrison
|
|||
Entity
SJHM
SJHM
Waikato/BoP |
Crew
#1
SJHM
Coached by: Sean Birdling
|
|||
Entity
WLCO
WLCO
Wellington |
Crew
#1
WLCO
Coached by: Ari Palsson & Caleb Meijer
|
|||
Entity
TRGB
TRGB
Waikato/BoP |
Crew
#1
TRGB
Coached by: Elyse Rothery
|
|||
Entity
GBHS
GBHS
East Coast |
Crew
#1
GBHS
Coached by: Peter Simmons
|
Social