Event Sponsor
You might also be interested in results held from other times this regatta was run: 2023, 2022, 2021, 2020, 2019, 2018, 2017, 2016, 2015, 2014, 2013, 2012, 2011, 2010, 2009, 2008, 2007, 2006, 2005, 2004, 2003.
Results: Maadi Regatta
These comprehensive regatta results are fully linked and integrated with the profiles of the competitors and schools shown.
The results are easily searchable and highly filterable. So you have the best opportunity of finding the ones you are interested in.
click a filter below to remove it
note: ctrl+click the previous/next event above to apply current filters to those events
A Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
CASH
CASH
Canterbury |
Crew
#1
CASH
Coached by: Matt Allen & Joe Young
|
||||
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#1
STPC
Coached by: Norm Charlton & Kaylin Wren
|
||||
Entity
TWIZ
TWIZ
Canterbury |
Crew
#1
TWIZ
Coached by: Kelvin Maker & Sarah Henderson
|
||||
Entity
MARN
MARN
Canterbury |
Crew
#1
MARN
Coached by: Izzy Crowther
|
||||
Entity
SPLH
SPLH
Waikato/BoP |
Crew
#1
SPLH
Coached by: Morgan Blind & Roy Pickard
|
||||
Entity
DUNS
DUNS
Otago |
Crew
#1
DUNS
Coached by: Simon Smith & Natalie Wilson
|
||||
Entity
STHI
STHI
Otago |
Crew
#1
STHI
Coached by: Jas McIntosh
|
||||
Entity
IONA
IONA
East Coast |
Crew
#1
IONA
Coached by: Matt Lawson & Mike Trautvetter
|
Semi-final 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#1
STPC
Coached by: Norm Charlton & Kaylin Wren
|
|||
Entity
SPLH
SPLH
Waikato/BoP |
Crew
#1
SPLH
Coached by: Morgan Blind & Roy Pickard
|
|||
Entity
DUNS
DUNS
Otago |
Crew
#1
DUNS
Coached by: Simon Smith & Natalie Wilson
|
|||
Entity
IONA
IONA
East Coast |
Crew
#1
IONA
Coached by: Matt Lawson & Mike Trautvetter
|
|||
Entity
HAMG
HAMG
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAMG
Coached by: Ben Kirsop
|
|||
Entity
WAKA
WAKA
Southland |
Crew
#1
WAKA
Coached by: Shane Muir
Boat: SLR4.1
|
|||
Entity
DIOC
DIOC
Auckland |
Crew
#1
DIOC
Coached by: Franklin Hamilton & Caspar Hammond
|
|||
Entity
BARA
BARA
Auckland |
Crew
#1
BARA
Coached by: Jon Squires
|
Repechage 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WAKA
WAKA
Southland |
Crew
#1
WAKA
Coached by: Shane Muir
Boat: SLR4.1
|
|||
Entity
WNCS
WNCS
Whanganui |
Crew
#1
WNCS
Coached by: Tyler Scott & Kit Croxford
|
|||
Entity
BARA
BARA
Auckland |
Crew
#1
BARA
Coached by: Jon Squires
|
|||
Entity
HLCR
HLCR
Waikato/BoP |
Crew
#1
HLCR
Coached by: Georgia Allen
|
|||
Entity
VILL
VILL
Canterbury |
Crew
#1
VILL
Coached by: Phoebe Collier
|
|||
Entity
TRGG
TRGG
Waikato/BoP |
Crew
#1
TRGG
Coached by: Troy Page
|
|||
Entity
TAKA
TAKA
Auckland |
Crew
#1
TAKA
Coached by: Sam Grant & Meghan Jolley
|
|||
Entity
WTKG
WTKG
Otago |
Crew
#1
WTKG
Coached by: Ivan Docherty
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#1
STPC
Coached by: Norm Charlton & Kaylin Wren
|
|||
Entity
CASH
CASH
Canterbury |
Crew
#1
CASH
Coached by: Matt Allen & Joe Young
|
|||
Entity
BARA
BARA
Auckland |
Crew
#1
BARA
Coached by: Jon Squires
|
|||
Entity
DIOC
DIOC
Auckland |
Crew
#1
DIOC
Coached by: Franklin Hamilton & Caspar Hammond
|
|||
Entity
BURN
BURN
Canterbury |
Crew
#1
BURN
Coached by: Christina Blackford & Rob Meates
|
|||
Entity
JHAR
JHAR
Southland |
Crew
#1
JHAR
Coached by: Danny Young & Scott Cundall
|
|||
Entity
CROM
CROM
Otago |
Crew
#1
CROM
Coached by: Maude O'Connell
|
|||
Entity
SLDG
SLDG
Southland |
Crew
#2
SLDG
Coached by: Penny Barnsdale
|
Social