You might also be interested in results held from other times this regatta was run: 2023, 2022, 2020, 2019, 2018, 2017, 2016, 2015, 2014, 2013, 2012, 2010, 2009, 2008.
Results: Mercer Club Regatta
These comprehensive regatta results are fully linked and integrated with the profiles of the competitors and clubs shown.
The results are easily searchable and highly filterable. So you have the best opportunity of finding the ones you are interested in.
click a filter below to remove it
Crew
#1
TGSC
Coached by: Terry Tidbury
- Click to expand crew ⇨
TGSC
TGSC
Auckland
Auckland
- Division 2: placed 1st
Crew
#2
TGSC
Coached by: Terry Tidbury
- Click to expand crew ⇨
TGSC
TGSC
Auckland
Auckland
- Division 3: placed 4th
Crew
#1
TGSC
Coached by: Marc-Oliver Klages
- Click to expand crew ⇨
TGSC
TGSC
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 2nd
Crew
#2
TGSC
Coached by: Marc-Oliver Klages
- Click to expand crew ⇨
TGSC
TGSC
Auckland
Auckland
- Division 3: placed 3rd
Crew
#1
TGSC
Coached by: Matt Korn & Katie Philp
- Click to expand crew ⇨
TGSC
TGSC
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 4th
Crew
#1
TGSC
Coached by: Josh Schmidt & Liam Berryman
- Click to expand crew ⇨
TGSC
TGSC
Auckland
Auckland
- Division 3: placed 1st
Crew
#2
TGSC
Coached by: Josh Schmidt & Liam Berryman
- Click to expand crew ⇨
TGSC
TGSC
Auckland
Auckland
- Division 4: placed 3rd
Crew
#1
TGSC
Coached by: Marc-Oliver Klages
- Click to expand crew ⇨
TGSC
TGSC
Auckland
Auckland
- Division 2: placed 2nd
Crew
#1
TGSC
Coached by: Terry Tidbury
- Click to expand crew ⇨
TGSC
TGSC
Auckland
Auckland
- Division 2: placed 3rd
Crew
#2
TGSC
Coached by: Terry Tidbury
- Click to expand crew ⇨
TGSC
TGSC
Auckland
Auckland
- Division 3: placed 4th
Crew
#1
TGSC
Sam Hume (stroke), Jason Lee, Finn Gilmour, Robbie Bentley, Calum Walker, Robin Charlett-Green, Tim Teesdale, Deep Danzl + Jacob Rundle (cox)
Coached by: Miles Ganley & Jackson Living
- Click to expand crew ⇨
TGSC
TGSC
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 4th
Crew
#1
TGSC
Coached by: Marc-Oliver Klages
- Click to expand crew ⇨
TGSC
TGSC
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 1st
Crew
#1
TGSC
Coached by: Matt Korn & Monique Davis
- Click to expand crew ⇨
TGSC
TGSC
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 1st
Crew
#1
TGSC
Dexter Peffers (stroke), Sam Robertson, Anton Zaloum, Mason Kingdom, Sam Stevens, Frazer Bate, James McInroy, Sam Melvin + James Malone (cox)
Coached by: Josh Schmidt & Liam Berryman
- Click to expand crew ⇨
TGSC
TGSC
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 4th
- Division 1: placed 3rd
Crew
#2
TGSC
Coached by: Miles Ganley & Jackson Living
- Click to expand crew ⇨
TGSC
TGSC
Auckland
Auckland
- Division 2: placed 4th
Crew
#3
TGSC
Coached by: Miles Ganley & Jackson Living
- Click to expand crew ⇨
TGSC
TGSC
Auckland
Auckland
- Division 4: placed 3rd
Crew
#4
TGSC
Coached by: Miles Ganley & Jackson Living
- Click to expand crew ⇨
TGSC
TGSC
Auckland
Auckland
- Division 4: placed 2nd
Crew
#1
TGSC
Coached by: Marc-Oliver Klages
- Click to expand crew ⇨
TGSC
TGSC
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 3rd
Crew
#1
TGSC
Coached by: Miles Ganley & Jackson Living
- Click to expand crew ⇨
TGSC
TGSC
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 5th
Crew
#2
TGSC
Coached by: Liam Berryman & Josh Schmidt
- Click to expand crew ⇨
TGSC
TGSC
Auckland
Auckland
- Division 3: placed 4th
Crew
#1
TGSC
Coached by: Marc-Oliver Klages
- Click to expand crew ⇨
TGSC
TGSC
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 2nd
Crew
#1
TGSC
Coached by: Liam Berryman & Josh Schmidt
- Click to expand crew ⇨
TGSC
TGSC
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 4th
Crew
#1
TGSC
Coached by: Miles Ganley & Jackson Living
- Click to expand crew ⇨
TGSC
TGSC
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 3rd
Crew
#2
TGSC
Coached by: Miles Ganley & Jackson Living
- Click to expand crew ⇨
TGSC
TGSC
Auckland
Auckland
- Division 3: placed 4th
Crew
#1
TGSC
Coached by: Marc-Oliver Klages
- Click to expand crew ⇨
TGSC
TGSC
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 1st
Crew
#1
TGSC
Coached by: Marc-Oliver Klages
- Click to expand crew ⇨
TGSC
TGSC
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 6th
Crew
#2
TGSC
Coached by: Marc-Oliver Klages
- Click to expand crew ⇨
TGSC
TGSC
Auckland
Auckland
- Division 2: placed 3rd
Crew
#3
TGSC
Coached by: Marc-Oliver Klages
- Click to expand crew ⇨
TGSC
TGSC
Auckland
Auckland
- Division 2: placed 6th
Crew
#1
TGSC
Coached by: Marc-Oliver Klages
- Click to expand crew ⇨
TGSC
TGSC
Auckland
Auckland
- Division 2: placed 3rd
Crew
#2
TGSC
Coached by: Marc-Oliver Klages
- Click to expand crew ⇨
TGSC
TGSC
Auckland
Auckland
- Division 2: scratched
Crew
#1
TGSC
Coached by: Marc-Oliver Klages
- Click to expand crew ⇨
TGSC
TGSC
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 4th
Crew
#1
TGSC
Coached by: Terry Tidbury
- Click to expand crew ⇨
TGSC
TGSC
Auckland
Auckland
- Division 2: placed 1st
Social