Entrants list: Mercer Club Regatta
This is the list of the entrants at the regatta (filtered, as below).
The entrants for each event are displayed in alphabetical order by entity code.
Events with no entrants are skipped.
click a filter below to remove it
Crew
#1
COMC
Coached by: Peter Moody
COMC
COMC
Auckland
Crew
#2
COMC
Coached by: Peter Moody
COMC
COMC
Auckland
Crew
#3
COMC
Coached by: Hayden Shaw
COMC
COMC
Auckland
Crew
#4
COMC
Coached by: Hayden Shaw
COMC
COMC
Auckland |
Event
4
W Clb 2X
Sponsored by: MJ Barnett Properties / Ardmore Nurseries
Crew
#1
COMC
Coached by: Peter Moody
COMC
COMC
Auckland
Crew
#2
COMC
Coached by: Peter Moody
COMC
COMC
Auckland |
Crew
#1
COMC
COMC
COMC
Auckland
Crew
#2
COMC
Coached by: Peter Moody
COMC
COMC
Auckland
Crew
#3
COMC
Coached by: Peter Moody
COMC
COMC
Auckland |
Crew
#1
COMC
Coached by: Tim Palmer
COMC
COMC
Auckland |
Crew
#1
COMC
Coached by: Peter Moody
COMC
COMC
Auckland
Crew
#2
COMC
Coached by: Hayden Shaw
COMC
COMC
Auckland
Crew
#3
COMC
Coached by: Hayden Shaw
COMC
COMC
Auckland |
Crew
#1
COMC
Coached by: Peter Moody
COMC
COMC
Auckland |
Crew
#1
COMC
Coached by: Peter Moody
COMC
COMC
Auckland
Crew
#2
COMC
Coached by: Peter Moody
COMC
COMC
Auckland |
Event
18
B U15 8+
Sponsored by: Molander Electrical Ltd
Crew
#1
COMC
Sam Cummins (stroke), Hale Abernethy, Matei Paveluc, Ryan Hennessy, Jackson Chadfield, Ben Slater, Kharn Wagstaff, Sebastian Osses-Purin + Louis Chadfield (cox)
Coached by: Tim Palmer
COMC
COMC
Auckland |
Crew
#1
COMC
Coached by: Curtis Warner
COMC
COMC
Auckland
Crew
#2
COMC
Coached by: Peter Moody
COMC
COMC
Auckland
Crew
#3
COMC
Coached by: Curtis Warner
COMC
COMC
Auckland |
Event
24
B U16 1X
Sponsored by: Twomey Construction Ltd
Crew
#1
COMC
Coached by: Curtis Warner
COMC
COMC
Auckland
Crew
#2
COMC
Coached by: Curtis Warner
COMC
COMC
Auckland |
Event
26
G U17 1X
Sponsored by: Donoghue Properties
Crew
#1
COMC
Coached by: Peter Moody
COMC
COMC
Auckland
Crew
#2
COMC
Coached by: Peter Moody
COMC
COMC
Auckland
Crew
#3
COMC
Coached by: Hayden Shaw
COMC
COMC
Auckland |
COMC
COMC
Auckland |
Crew
#1
COMC
Coached by: Curtis Warner
COMC
COMC
Auckland
Crew
#2
COMC
Coached by: Tim Palmer
COMC
COMC
Auckland |
Event
31
G U17 2X
Sponsored by: Counties Scaffolding Ltd
Crew
#1
COMC
Coached by: Peter Moody
COMC
COMC
Auckland
Crew
#2
COMC
Coached by: Peter Moody
COMC
COMC
Auckland
Crew
#3
COMC
Coached by: Hayden Shaw
COMC
COMC
Auckland |
Event
33
W Clb 1X
Sponsored by: South Auckland Motors / Tuakau Rotary
Crew
#1
COMC
Coached by: Peter Moody
COMC
COMC
Auckland |
Event
34
M Clb 1X
Sponsored by: Sutherland Produce Ltd
Crew
#1
COMC
COMC
COMC
Auckland
Crew
#2
COMC
COMC
COMC
Auckland
Crew
#3
COMC
Coached by: Peter Moody
COMC
COMC
Auckland
Crew
#4
COMC
Coached by: Peter Moody
COMC
COMC
Auckland |
Event
37
G U17 4X+
Sponsored by: Maxwell Parsley / Down Cow Ltd.
Crew
#1
COMC
Coached by: Hayden Shaw
COMC
COMC
Auckland |
Crew
#1
COMC
Coached by: Peter Moody
COMC
COMC
Auckland
Crew
#2
COMC
Coached by: Peter Moody
COMC
COMC
Auckland |
Crew
#1
COMC
Katarina Ward (stroke), Emma McAllister, Emily Caldwell, Nicola Vercoe, Ocean Tinning, Charlotte Bray, Courtnee Bangs, Kathryn Butcher + Siobhan Neighbour (cox)
Coached by: Peter Moody
COMC
COMC
Auckland |
Event
42
M Clb 8+
Sponsored by: Farmlands Pukekohe / Tuakau College
Crew
#1
COMC
Michael Tielemans (stroke), Luke Shanks, Nathan Linford, Logan Walters, Elliot Waite, Adam Jenkin, Julian Kirkwood, Haydn Bangs + Daniel Shanks (cox)
Coached by: Peter Moody
COMC
COMC
Auckland |
Scratched crew. The crew with a red scrawl over it (i.e. ) was scratched pre-regatta, after entries closed.
Social