Entrants list: Mercer Club Regatta
This is the list of the entrants at the regatta (filtered, as below).
The entrants for each event are displayed in alphabetical order by entity code.
Events with no entrants are skipped.
click a filter below to remove it
Crew
#1
SKEC
Declan Campbell (stroke), Kieran Blockley, Sam Wigmore, William Luxon, Tom Mills, Vikram Ramayah, Sam Windross, Bill Yang + Bradley Greer (cox)
Coached by: Carl Vincent
SKEC
SKEC
Auckland |
Event
4
W Clb 2X
Sponsored by: MJ Barnett Properties / Ardmore Nurseries
Crew
#1
SKEC
Coached by: Sophie Cunningham
SKEC
SKEC
Auckland
Crew
#2
SKEC
Coached by: Sophie Cunningham
SKEC
SKEC
Auckland |
Crew
#1
SKEC
Henry Donald (stroke), Matthew Swiatek, Andrew McBain, Jamie Sinclair-Eagle + Liam Braithwaite (cox)
Coached by: Martin Obrien
SKEC
SKEC
Auckland |
Crew
#1
SKEC
SKEC
SKEC
Auckland
Crew
#2
SKEC
SKEC
SKEC
Auckland |
Crew
#1
SKEC
Samantha Wing (stroke), Lauren Oliver, Olivia Hofer, Georgia McLeish, Alesha Lamont, Emily Swiatek, Finley White, Adora Husseini + Shenny Chiu (cox)
Coached by: Geoff Perry & Saua Leaupepe
SKEC
SKEC
Auckland |
Crew
#1
SKEC
Coached by: Carl Vincent
SKEC
SKEC
Auckland
Crew
#2
SKEC
Coached by: Hamish Ramsay
SKEC
SKEC
Auckland
Crew
#3
SKEC
Coached by: Carl Vincent
SKEC
SKEC
Auckland |
Crew
#1
SKEC
Coached by: Martin Obrien
SKEC
SKEC
Auckland
Crew
#2
SKEC
Coached by: Martin Obrien
SKEC
SKEC
Auckland
Crew
#3
SKEC
Coached by: Martin Obrien
SKEC
SKEC
Auckland
Crew
#4
SKEC
Coached by: Martin Obrien
SKEC
SKEC
Auckland |
Crew
#1
SKEC
Coached by: Mike Harrison
SKEC
SKEC
Auckland
Crew
#2
SKEC
Coached by: Mike Harrison
SKEC
SKEC
Auckland
Crew
#3
SKEC
Coached by: Mike Harrison
SKEC
SKEC
Auckland |
Event
12
B U16 8+
Sponsored by: GPM Boat Repairs
Crew
#1
SKEC
Chad Allison (stroke), Brayden Bruce, Reid Etherington, Kevin Reid, Sam Wigmore, Bill Yang, Declan Fisher, Vanya Kroon + Bradley Greer (cox)
Coached by: Alex Wing
SKEC
SKEC
Auckland |
Event
17
G U15 4X+
Sponsored by: R & T Drainage / Farmlands Fuels
Crew
#1
SKEC
Coached by: Geoff Perry & Saua Leaupepe
SKEC
SKEC
Auckland
Crew
#2
SKEC
Coached by: Geoff Perry & Saua Leaupepe
SKEC
SKEC
Auckland |
Event
18
B U15 8+
Sponsored by: Molander Electrical Ltd
Crew
#1
SKEC
Joshua Grant (stroke), Declan Fisher, Vanya Kroon, Finn Harris, Nicholas Lyon-Ramsdale, Sam Morrow, Harry Ramakers, Ollie Strang + Sam Russell (cox)
Coached by: Carl Vincent
SKEC
SKEC
Auckland
Crew
#2
SKEC
Ethan Jupe (stroke), Callum McOmish, Nathan Oddy, Kieran Blockley, Declan Campbell, William Luxon, Tom Mills, Sam Windross + Samuel Ingleton (cox)
Coached by: Hamish Ramsay
SKEC
SKEC
Auckland |
Crew
#1
SKEC
Coached by: Mike Harrison
SKEC
SKEC
Auckland |
Crew
#1
SKEC
Coached by: Martin Obrien
SKEC
SKEC
Auckland
Crew
#2
SKEC
Coached by: Martin Obrien
SKEC
SKEC
Auckland
SKEC
SKEC
Auckland
Crew
#4
SKEC
Coached by: Alex Wing
SKEC
SKEC
Auckland |
Crew
#1
SKEC
Coached by: Sophie Cunningham
SKEC
SKEC
Auckland |
Crew
#1
SKEC
Coached by: Carl Vincent
SKEC
SKEC
Auckland |
Event
24
B U16 1X
Sponsored by: Twomey Construction Ltd
SKEC
SKEC
Auckland
Crew
#2
SKEC
Coached by: Martin Obrien
SKEC
SKEC
Auckland
Crew
#3
SKEC
Coached by: Martin Obrien
SKEC
SKEC
Auckland
Crew
#4
SKEC
Coached by: Martin Obrien
SKEC
SKEC
Auckland |
Crew
#1
SKEC
Coached by: Chris Goudie
SKEC
SKEC
Auckland
Crew
#2
SKEC
Coached by: Chris Goudie
SKEC
SKEC
Auckland |
Crew
#1
SKEC
Coached by: Carl Vincent
SKEC
SKEC
Auckland
Crew
#2
SKEC
Coached by: Hamish Ramsay
SKEC
SKEC
Auckland |
Crew
#1
SKEC
Coached by: Martin Obrien
SKEC
SKEC
Auckland
Crew
#2
SKEC
Coached by: Alex Wing
SKEC
SKEC
Auckland
Crew
#3
SKEC
Coached by: Alex Wing
SKEC
SKEC
Auckland |
Event
31
G U17 2X
Sponsored by: Counties Scaffolding Ltd
Crew
#1
SKEC
Coached by: Sophie Cunningham
SKEC
SKEC
Auckland |
Event
33
W Clb 1X
Sponsored by: South Auckland Motors / Tuakau Rotary
Crew
#1
SKEC
Coached by: Sophie Cunningham
SKEC
SKEC
Auckland
SKEC
SKEC
Auckland |
Event
34
M Clb 1X
Sponsored by: Sutherland Produce Ltd
Crew
#1
SKEC
Coached by: Martin Obrien
SKEC
SKEC
Auckland
Crew
#2
SKEC
Coached by: Martin Obrien
SKEC
SKEC
Auckland
Crew
#3
SKEC
Coached by: Martin Obrien
SKEC
SKEC
Auckland |
Crew
#1
SKEC
Olivia Hofer (stroke), Adora Husseini, Leah Olsen, Emily Swiatek, Finley White, Lauren Oliver, Jasmine Wang, Emma Fuller + Shenny Chiu (cox)
Coached by: Geoff Perry & Saua Leaupepe
SKEC
SKEC
Auckland |
Crew
#1
SKEC
Coached by: Martin Obrien
SKEC
SKEC
Auckland |
Event
39
G U16 4X+
Sponsored by: Rod Ketels / McRobbie Bros
Crew
#1
SKEC
Coached by: Mike Harrison
SKEC
SKEC
Auckland
SKEC
SKEC
Auckland |
Scratched crews. Any crew with a red scrawl over it (e.g. ) was scratched pre-regatta, after entries closed.
Social