Draft day sheet: Mercer Club Regatta

This is the day sheet for the 2018 Mercer Club Regatta.

The following day sheet is a DRAFT ONLY and subject to change without notice.

Saturday, 8th December 2018

Alpha Time Event   Division Lane 1 Lane 2 Lane 3 Lane 4 Lane 5 Lane 6
Gender mixed
Class Masters
School class
Club (ability) premier
Boat and and
Seats
A 08:00 1A B U17 1X Race: 1 - - - COMC1
[STLN1]

C.McNally
HKIC1
[HAUR1]

S.Broadbent
WENT1
W.Titchener
- - - - - -
B 08:05 1A B U17 1X Race: 2 COMC3
[STLN3]

J.Foster
COMC4
[STLN4]

C.Cherry
HKIC2
[HAUR2]

T.Leonard
MERC1
J.Upfold
- - - - - -
C   1B M Clb 1X Race: 1 - - - - - - - - - - - - COMC2
[STLN2]

G.Fowler
TGSC2
J.Feather...
D 08:10 2A G U17 4+ Race: 1 SKEC1
S.Cressey
TGSC1
S.Norman
AKLC21
[EGGS21]

J.Fon
WESC11
[BARA11]

A.Patten
AKLC22
[EGGS22]

M.Arnold
- - -
E 08:15 2B W Clb 4+ Race: 2 AKLC23
[EGGS23]

S.Smith
MERC1
C.Bingham
- - - - - - - - - - - -
F 08:20 3 B U15 2X Race: 1 SKEC1
B.Barron
- - - TGSC1
B.Broatch
COMC1
N.Lang
HKIC1
L.Dowty
- - -
G 08:25 3 B U15 2X Race: 2 MERC1
D.McGuigan
MERC2
J.Smith
HKIC2
R.Claridge
TGSC2
S.Barningham
- - - - - -
H 08:30 4A G U15 4X+ Race: 1 WESC11
[BARA11]

S.Foliaki
SKEC1
A.Riach
HAMG1
[WKOC1]

A.Duncan
TGSC1
E.Taylor
COMC1
L.Weck
MERC1
C.van Rijs
I 08:35 4A G U15 4X+ Race: 2 TGSC4
S.Lang
TGSC2
I.Butcher
WESC13
[BARA13]

H.Tran
TGSC3
K.Ibarraran
WESC12
[BARA12]

B.Smillie
- - -
J 08:40 4B W Nov 4X+ Race: 3 HKIC1
M.Crawford
WTMC1
R.Meachen
MERC2
A.Klatt
WTMC2
M.Lamdin
- - - - - -
K 08:45 4B W Nov 4X+ Race: 4 COMC2
E.Davies
HKIC2
E.Austen
MERC3
J.Baker
- - - - - - - - -
L 08:50 5A B U18 2- Race: 1 WTMC1
L.Strode-...
SHAK1
[AKLC1]

H.McKay
AKGC1
T.Barrell
COMC1
[ROSE1]

K.Wang
TGSC1
E.Williams
SHAK2
[AKLC2]

M.Burggraaf
M 08:55 5B M Snr 2- Race: 2 NSHC1
B.Holgate...
NSHC2
H.Verdonk
- - - - - - - - - - - -
N 09:00 6A G U18 2X Race: 1 TGSC1
J.Hamlin
HKIC1
C.Doddrell
COMC1
[ROSE1]

C.Molloy
MERC1
M.Grey
- - - - - -
O 09:05 6A G U18 2X Race: 2 MERC2
G.Dawson
HKIC2
R.Adams
HKIC3
A.Crabb
COMC2
A.Maddock
- - - - - -
P   6B W Snr 2X Race: 1 - - - - - - - - - - - - COMC3
S.Billingham
- - -
Q 09:10 7A B U16 4X+ Race: 1 SKEC1
H.Huang
MERC1
N.Tunzelmann
TGSC1
J.Davey
- - - - - - - - -
R   7B M Int 4X+ Race: 1 - - - - - - - - - COMC1
C.McNally
WTMC1
J.Hawthorne
- - -
S 09:15 8A G U16 1X Race: 1 TGSC1
A.Ward
COMC1
[ROSE1]

S.Murphy
MERC1
E.Henry
WESC11
[BARA11]

G.Walsh
HKIC1
[HAUR1]

A.Sorensen
- - -
T 09:20 8A G U16 1X Race: 2 HKIC2
[HAUR2]

F.Somerville
TGSC2
S.Langis
MERC2
I.Phillips
HKIC3
[HAUR3]

A.Reader
- - - - - -
U 09:25 8B W Int 1X Race: 3 MERC4
T.Louw
MERC3
T.Isileli...
HAMG1
[WKOC1]

S.Lowry
HAMG2
[WKOC2]

L.Weight
- - - - - -
V 09:30 9 M Nov 2X Race: 1 SKEC2
N.Scarborough
HKIC1
H.Bean
TGSC1
K.Bull
SKEC1
D.Wilkinson
- - - - - -
W 09:35 9 M Nov 2X Race: 2 HKIC2
M.Arden
COMC2
M.Kong
- - - COMC1
J.Kearns
MERC1
J.Henry
- - -
X 09:40 10 W Nov 8+ Race: 1 COMC1
L.Weck
AKLC21
[EGGS21]

H.Warn
MERC1
A.Klatt
- - - WESC11
[BARA11]

S.McDermott
WTMC1
M.Lamdin
Y 09:45 11A B U17 8+ Race: 1 SKEC1
H.Joyce
AKGC2
A.Jantke
AKGC1
J.Woods
SKEC2
M.Getty
- - - - - -
Z 09:50 12A G U17 4X+ Race: 1 WESC11
[BARA11]

T.Williams
SKEC1
A.Collinson
COMC1
F.Billingham
TGSC1
S.Norman
- - - - - -
A   12B W Clb 4X+ Race: 1 - - - - - - - - - - - - WTMC1
A.Hawthorne
- - -
B 10:00 13 G U15 4+ Race: 1 TGSC2
A.Stuart
AKLC22
[EGGS22]

A.Millar
TGSC1
E.Taylor
AKLC21
[EGGS21]

M.Arnold
- - - - - -
C 10:05 14A B U18 4X+ Race: 1 SKEC3
D.Wilkinson
WTMC1
L.Strode-...
COMC1
[STLN1]

S.McRae
SHAK1
[AKLC1]

X.Yates
AKGC1
A.Carter
HKIC1
[HAUR1]

C.Stephenson
D 10:10 15A G U18 2- Race: 1 WESC11
[BARA11]

L.Hart
MERC1
C.Bingham
WESC12
[BARA12]

G.Walsh
AKLC24
[EGGS24]

J.Fon
- - - - - -
E 10:15 15B W Snr 2- Race: 2 AKLC22
[EGGS22]

J.Breen
AKLC23
[EGGS23]

T.Morgan
AKLC21
[EGGS21]

J.Raby
- - - - - - - - -
F 10:20 16A B U16 4+ Race: 1 TGSC1
B.Broatch
SKEC1
M.Getty
MERC1
N.Tunzelmann
- - - - - - - - -
G 10:30 17A G U16 8+ Race: 1 SKEC1
A.Riach
WESC12
[BARA12]

C.Bishop
WESC11
[BARA11]

O.Wrigley
- - - - - - - - -
H   17B W Int 8+ Race: 1 - - - - - - - - - AKLC21
[EGGS21]

R.Sabris
MERC1
I.Phillips
AKLC22
[EGGS22]

H.Warn
I 10:35 18 M Nov 8+ Race: 1 MERC1
J.Henry
TGSC1
C.Figgins
TGSC2
X.st Cartmail
- - - - - - - - -
J 10:40 19A B U17 2X Race: 1 MERC1
J.Lenssen
WENT1
C.Lodge
COMC1
[STLN1]

S.McRae
- - - SKEC1
M.Doonan
AKGC1
K.Paddy
K 10:45 19A B U17 2X Race: 2 COMC2
N.van der...
HKIC1
[HAUR1]

S.Broadbent
SKEC2
S.Patten
- - - - - - - - -
L   19B M Clb 2X Race: 2 - - - - - - - - - COMC3
G.Jonson
COMC4
[STLN4]

C.McNally
WTMC1
A.Wilson
M 10:50 20A G U17 1X Race: 1 HAMG1
[WKOC1]

L.Weight
HKIC1
[HAUR1]

M.Reader
TGSC1
E.Grant
COMC1
[STLN1]

F.Billingham
HAMG2
[WKOC2]

S.Lowry
- - -
N 10:55 20A G U17 1X Race: 2 TGSC2
S.Norman
TGSC3
A.Hood
COMC2
[ROSE2]

T.Richmond
HKIC3
[HAUR3]

C.Doddrell
HKIC2
[HAUR2]

E.Gordon
- - -
O 11:00 20B W Clb 1X Race: 3 WTMC1
[MTRO1]

A.Hawthorne
TGSC4
J.Hamlin
COMC4
[ROSE4]

R.Powley
COMC3
K.Hamilton
MERC1
R.Henry
- - -
P 11:05 21 B U15 8+ Race: 1 TGSC1
B.Broatch
- - - - - - - - - - - - - - -
Q 11:10 22 W Nov 2X Race: 1 TGSC1
S.Lang
COMC1
S.Eden
- - - HAMG1
[WKOC1]

A.Duncan
HKIC1
O.Adams
WESC11
[BARA11]

S.Foliaki
R 11:15 22 W Nov 2X Race: 2 COMC3
D.Travers
MERC3
T.Roberts
COMC2
E.Davies
MERC2
J.Baker
HAMG2
[WKOC2]

E.Purves
HKIC2
R.Ball
S 11:20 23A B U18 4+ Race: 1 SHAK1
[AKLC1]

X.Yates
AKGC3
J.Woods
- - - AKGC1
D.Hawkins
AKGC2
T.Barrell
- - -
T   23B M Snr 4+ Race: 1 - - - - - - - - - - - - - - - NSHC1
H.Verdonk
U 11:25 24A G U18 4+ Race: 1 AKLC23
[EGGS23]

J.Raby
- - - - - - - - - - - - - - -
V   24B W Snr 4+ Race: 1 - - - AKLC22
[EGGS22]

J.Fon
AKLC21
[EGGS21]

A.Stevens
- - - - - - - - -
W 11:30 25A G U16 4X+ Race: 1 WENT1
J.Seo
- - - WESC11
[BARA11]

T.Williams
SKEC1
O.Bartlett
COMC1
T.Richmond
- - -
X 11:35 25A G U16 4X+ Race: 2 HKIC1
[HAUR1]

A.Sorensen
WESC13
[BARA13]

I.Murray
MERC1
D.Benny
WESC12
[BARA12]

R.Bruce
- - - - - -
Y   25B W Int 4X+ Race: 2 - - - - - - - - - - - - MERC2
T.Louw
WTMC1
M.Tremlett
Z 11:45 26A B U16 2X Race: 1 AKGC1
C.Johnson
SKEC1
D.Guthrie
COMC1
C.Cherry
WTMC1
E.Blomfield
- - - - - -
A 11:50 26A B U16 2X Race: 2 TGSC1
J.Davey
- - - - - - - - - - - - - - -
B   26B M Int 2X Race: 2 - - - - - - - - - COMC4
N.van der...
- - - - - -
C 11:55 27A G U18 1X Race: 1 TGSC1
J.Hamlin
HKIC1
[HAUR1]

A.Crabb
COMC1
K.Hamilton
WESC11
[BARA11]

L.Hart
MERC1
R.Henry
- - -
D 12:00 27A G U18 1X Race: 2 COMC2
[STLN2]

A.Maddock
WESC12
[BARA12]

A.Patten
COMC4
[STLN4]

R.Charge
MERC2
C.Bingham
HKIC2
B.Morrison
- - -
E   27B W Snr 1X Race: 1 - - - - - - - - - - - - - - - COMC3
[STLN3]

S.Billingham
F 13:00 28A B U18 1X Race: 1 TGSC1
J.Feather...
HKIC1
[HAUR1]

E.Gruythuysen
AKGC2
M.Hawkesby
AKGC1
I.Benipal
- - - - - -
G 13:05 28A B U18 1X Race: 2 HKIC3
[HAUR3]

M.Mobberley
HKIC4
[HAUR4]

J.Clayton...
HKIC2
[HAUR2]

C.Stephenson
- - - - - - - - -
H   28B M Snr 1X Race: 2 - - - - - - - - - COMC1
[ROSE1]

W.Chaffe
MERC1
A.McRobbie
COMC2
[STLN2]

W.Ford
I 13:10 29 G U15 2X Race: 1 HAMG1
[WKOC1]

E.Parker
MERC1
C.van Rijs
HKIC1
H.MacKay
WESC11
[BARA11]

J.O'Connell
TGSC1
I.Foster
- - -
J 13:15 29 G U15 2X Race: 2 COMC2
G.Charge
HKIC2
E.Austen
HAMG2
[WKOC2]

A.Duncan
MERC2
A.Klatt
COMC1
L.Weck
- - -
K 13:20 29 G U15 2X Race: 3 MERC3
C.Cottee
TGSC2
A.Knowles
TGSC3
A.Stuart
WESC12
[BARA12]

G.Anderson
TGSC4
I.Butcher
- - -
L 13:25 30A B U15 4X+ Race: 1 TGSC2
C.Figgins
TGSC3
B.Witters
MERC1
D.McGuigan
TGSC1
B.Broatch
TGSC4
X.st Cartmail
- - -
M 13:30 30B M Nov 4X+ Race: 2 COMC1
M.Kong
HKIC1
L.Dowty
HKIC2
P.Bailey
- - - - - - - - -
N 13:35 31A G U17 8+ Race: 1 SKEC1
O.Bartlett
AKLC22
[EGGS22]

R.Sabris
- - - - - - - - - - - -
O   31B W Clb 8+ Race: 1 - - - - - - AKLC21
[EGGS21]

M.Arnold
- - - - - - - - -
P 13:40 32A B U17 4+ Race: 1 SKEC1
B.Canton
SKEC2
H.Strang
SKEC3
E.Goodger
WTMC1
L.Strode-...
- - - - - -
R 13:45 33A G U16 4+ Race: 1 SKEC1
G.Reidy
WESC11
[BARA11]

J.Arndt
MERC1
[PUKE1]

D.Benny
WESC12
[BARA12]

C.Bishop
- - - - - -
S 13:55 34A B U16 8+ Race: 1 TGSC1
J.Davey
MERC1
A.Upfold
AKGC1
J.Woods
SKEC1
M.Getty
- - - - - -
T   34B M Int 8+ Race: 1 - - - - - - - - - - - - COMC1
K.Wang
- - -
U 14:00 35A G U18 4X+ Race: 1 HKIC1
[HAUR1]

A.Crabb
WESC11
[BARA11]

A.Patten
HKIC2
A.Sorensen
- - - - - - - - -
V   35B W Snr 4X+ Race: 1 - - - - - - - - - COMC1
R.Powley
- - - - - -
W 14:05 36A B U18 2X Race: 1 HKIC1
[HAUR1]

E.Gruythuysen
SKEC3
D.Wilkinson
HKIC2
[HAUR2]

C.Stephenson
AKGC2
E.Graham
TGSC1
E.Williams
SHAK1
X.Yates
X 14:15 36A B U18 2X Race: 2 - - - SKEC4
N.Scarborough
SHAK2
A.Clark
HKIC3
[HAUR3]

M.Mobberley
- - - - - -
Y   36B M Snr 2X Race: 2 - - - - - - - - - - - - MERC1
M.Waters
- - -
Z 14:20 37 G U15 8+ Race: 1 AKLC21
[EGGS21]

M.Arnold
TGSC2
A.Stuart
AKLC22
[EGGS22]

L.Sawyer
MERC1
A.Klatt
WESC11
[BARA11]

S.Foliaki
TGSC1
E.Taylor
A 14:25 38 B U15 4+ Race: 1 TGSC1
C.Figgins
MERC1
J.Henry
- - - - - - - - - - - -
B 14:30 39A G U17 2X Race: 1 COMC2
[STLN2]

F.Billingham
SKEC1
M.Dobbe
WENT1
N.Fuller
WESC11
[BARA11]

C.Murphy
TGSC1
S.Norman
SKEC2
A.Murphy
C 14:35 39B W Clb 2X Race: 2 WTMC1
A.Hawthorne
COMC1
A.Maddock
TGSC2
J.Hamlin
MERC4
R.Crosbie
MERC2
R.Henry
MERC3
T.Isileli...
D 14:40 40A B U17 4X+ Race: 1 SKEC1
B.Canton
AKGC1
E.Graham
WTMC1
L.Strode-...
COMC1
W.Chaffe
- - - - - -
E 14:45 40A B U17 4X+ Race: 2 MERC1
H.Moore
AKGC2
C.Johnson
SKEC2
M.Doonan
SKEC3
D.Atiga
- - - - - -
G 14:50 41 W Nov 4+ Race: 1 WESC11
[BARA11]

H.Tran
TGSC1
N.Thomsen
WTMC1
R.Meachen
COMC1
L.Weck
COMC2
E.Davies
WTMC2
M.Lamdin
H 15:00 42 M Nov 4+ Race: 1 MERC2
E.Petersen
MERC1
T.Lee
COMC1
N.van der...
TGSC1
K.Bull
- - - - - -
I 15:05 43 G U15 8X+ Race: 1 HKIC1
M.Hogan
TGSC1
I.Foster
- - - - - - - - - - - -
J 15:10 44A G U16 2X Race: 1 WENT1
N.Fuller
MERC1
G.Dawson
COMC1
T.Richmond
WESC11
[BARA11]

O.Wrigley
HKIC1
[HAUR1]

A.Sorensen
- - -
K 15:15 44A G U16 2X Race: 2 WENT2
J.Seo
TGSC1
S.Langis
COMC2
[ROSE2]

S.Murphy
WESC12
[BARA12]

E.Sutherland
- - - - - -
L   44B W Int 2X Race: 2 - - - - - - - - - - - - WTMC1
R.Hinton
- - -
M 15:20 45A B U16 1X Race: 1 WENT1
C.Lodge
AKGC1
S.Bull
COMC1
[STLN1]

C.Cherry
TGSC1
J.Davey
MERC1
E.McRobbie
- - -
N 15:25 45A B U16 1X Race: 2 TGSC3
A.Andres
TGSC2
A.Rendle
- - - - - - - - - - - -
O   45B M Int 1X Race: 2 - - - - - - AKGC2
B.McGregor
MERC2
J.Lenssen
COMC2
[STLN2]

J.Foster
MERC3
B.Morrison
P 15:30 46 B U15 8X+ Race: 1 HKIC1
P.Bailey
TGSC1
J.Austin
- - - - - - - - - - - -
Q 15:35 47A G U18 8+ Race: 1 AKLC22
[EGGS22]

M.Arnold
AKLC23
[EGGS23]

R.Sabris
AKLC21
[EGGS21]

J.Raby
WESC11
[BARA11]

T.Williams
- - - - - -
R   47B W Snr 8+ Race: 1 - - - - - - - - - - - - MERC1
E.Henry
- - -
S 15:40 48A B U18 8+ Race: 1 SKEC2
M.Getty
COMC1
K.Wang
SKEC1
H.Joyce
AKGC1
A.Carter
- - - - - -

You can swap to a collapsed version of the results, which combines the various classes for an event.

User log in

log in

hide

You only require a rowIT login for running regattas or if you have been given the job of making entries for an organisation.

Notes

Clubs. If you only have a password for the RowingNZ website then you will need a rowIT login so please contact us.

Schools. If you have a password provided by NZSSRA then you should log in through the school rowing website.