You might also be interested in results held from other times this regatta was run: 2023, 2022, 2020, 2019, 2017, 2016, 2015, 2014, 2013, 2012, 2011, 2010, 2009, 2008.
Results: Mercer Club Regatta
These comprehensive regatta results are fully linked and integrated with the profiles of the competitors and clubs shown.
The results are easily searchable and highly filterable. So you have the best opportunity of finding the ones you are interested in.
click a filter below to remove it
Crew
#1
COMC
[STLN]
Coached by: Rob Foster
- Click to expand crew ⇨
COMC
COMC
Auckland
Auckland
STLN
STLN
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 1st
Crew
#3
COMC
[STLN]
Coached by: Rob Foster
- Click to expand crew ⇨
COMC
COMC
Auckland
Auckland
STLN
STLN
Auckland
Auckland
- Division 2: placed 2nd
Crew
#4
COMC
[STLN]
Coached by: Rob Foster
- Click to expand crew ⇨
COMC
COMC
Auckland
Auckland
STLN
STLN
Auckland
Auckland
- Division 2: placed 4th
Crew
#2
COMC
[STLN]
Coached by: Rob Foster
- Click to expand crew ⇨
COMC
COMC
Auckland
Auckland
STLN
STLN
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 2nd
Crew
#1
COMC
Coached by: Rob Foster
- Click to expand crew ⇨
COMC
COMC
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 2nd
Crew
#1
COMC
Coached by: Rob Foster
- Click to expand crew ⇨
COMC
COMC
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 4th
Crew
#2
COMC
Coached by: Rob Foster
- Click to expand crew ⇨
COMC
COMC
Auckland
Auckland
- Division 4: placed 2nd
Crew
#1
COMC
[ROSE]
Coached by: Rob Foster
- Click to expand crew ⇨
COMC
COMC
Auckland
Auckland
ROSE
ROSE
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 2nd
Crew
#1
COMC
[ROSE]
Coached by: Rob Foster
- Click to expand crew ⇨
COMC
COMC
Auckland
Auckland
ROSE
ROSE
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 2nd
Crew
#2
COMC
Coached by: Rob Foster
- Click to expand crew ⇨
COMC
COMC
Auckland
Auckland
- Division 2: placed 1st
Crew
#3
COMC
Coached by: Rob Foster
- Click to expand crew ⇨
COMC
COMC
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 1st
Event
7B
M Int 4X+
Sponsored by: Remack Ltd
Crew
#1
COMC
Coached by: Rob Foster
- Click to expand crew ⇨
COMC
COMC
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 1st
Crew
#1
COMC
[ROSE]
Coached by: Rob Foster
- Click to expand crew ⇨
COMC
COMC
Auckland
Auckland
ROSE
ROSE
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 3rd
Crew
#1
COMC
Coached by: Rob Foster
- Click to expand crew ⇨
COMC
COMC
Auckland
Auckland
- Division 2: placed 1st
Crew
#2
COMC
Coached by: Rob Foster
- Click to expand crew ⇨
COMC
COMC
Auckland
Auckland
- Division 2: placed 3rd
Crew
#3
COMC
Coached by: Rob Foster
- Click to expand crew ⇨
COMC
COMC
Auckland
Auckland
- Division 2: scratched
Crew
#1
COMC
Leah Weck (stroke), Jamie Webber, Samantha Eden, Danielle Travers, Grace Charge, Emma Davies, Caitlin Parker, Samantha Waddell + Debbie Blake (cox)
Coached by: Rob Foster
- Click to expand crew ⇨
COMC
COMC
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 4th
Event
12A
G U17 4X+
Sponsored by: Mercer Cheese
Crew
#1
COMC
Felicity Billingham (stroke), Annabel Maddock, Rosie Charge, Amorette Lessing + Kahukura Haggie (cox)
Coached by: Rob Foster
- Click to expand crew ⇨
COMC
COMC
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 2nd
Event
14A
B U18 4X+
Sponsored by: John Bernasconi Motors 2003 Ltd
Crew
#1
COMC
[STLN]
Coached by: Rob Foster
- Click to expand crew ⇨
COMC
COMC
Auckland
Auckland
STLN
STLN
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 5th
Crew
#1
COMC
[STLN]
Coached by: Rob Foster
- Click to expand crew ⇨
COMC
COMC
Auckland
Auckland
STLN
STLN
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 2nd
Crew
#2
COMC
Coached by: Rob Foster
- Click to expand crew ⇨
COMC
COMC
Auckland
Auckland
- Division 2: placed 2nd
Crew
#3
COMC
Coached by: Rob Foster
- Click to expand crew ⇨
COMC
COMC
Auckland
Auckland
- Division 2: placed 2nd
Crew
#4
COMC
[STLN]
Coached by: Rob Foster
- Click to expand crew ⇨
COMC
COMC
Auckland
Auckland
STLN
STLN
Auckland
Auckland
- Division 2: placed 1st
Crew
#1
COMC
[STLN]
Coached by: Rob Foster
- Click to expand crew ⇨
COMC
COMC
Auckland
Auckland
STLN
STLN
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 1st
Crew
#2
COMC
[ROSE]
Coached by: Rob Foster
- Click to expand crew ⇨
COMC
COMC
Auckland
Auckland
ROSE
ROSE
Auckland
Auckland
- Division 2: placed 1st
Crew
#3
COMC
Coached by: Rob Foster
- Click to expand crew ⇨
COMC
COMC
Auckland
Auckland
- Division 3: placed 3rd
Crew
#4
COMC
[ROSE]
Coached by: Rob Foster
- Click to expand crew ⇨
COMC
COMC
Auckland
Auckland
ROSE
ROSE
Auckland
Auckland
- Division 3: placed 5th
Event
22
W Nov 2X
Sponsored by: Bagley family
Crew
#1
COMC
Coached by: Rob Foster
- Click to expand crew ⇨
COMC
COMC
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 1st
Event
22
W Nov 2X
Sponsored by: Bagley family
Crew
#2
COMC
Coached by: Rob Foster
- Click to expand crew ⇨
COMC
COMC
Auckland
Auckland
- Division 2: placed 6th
Event
22
W Nov 2X
Sponsored by: Bagley family
Crew
#3
COMC
Coached by: Rob Foster
- Click to expand crew ⇨
COMC
COMC
Auckland
Auckland
- Division 2: placed 3rd
Crew
#1
COMC
Taryn Richmond (stroke), Shannon Murphy, Felicity Billingham, Charlotte Molloy + Kahukura Haggie (cox)
Coached by: Rob Foster
- Click to expand crew ⇨
COMC
COMC
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 2nd
Crew
#1
COMC
Coached by: Rob Foster
- Click to expand crew ⇨
COMC
COMC
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 4th
Crew
#2
COMC
Coached by: Rob Foster
- Click to expand crew ⇨
COMC
COMC
Auckland
Auckland
- Division 2: scratched
Crew
#4
COMC
Coached by: Rob Foster
- Click to expand crew ⇨
COMC
COMC
Auckland
Auckland
- Division 2: placed 1st
Event
27A
G U18 1X
Sponsored by: Leo, Leanne and Brooke Donoghue
Crew
#1
COMC
Coached by: Rob Foster
- Click to expand crew ⇨
COMC
COMC
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 2nd
Event
27A
G U18 1X
Sponsored by: Leo, Leanne and Brooke Donoghue
Crew
#2
COMC
[STLN]
Coached by: Rob Foster
- Click to expand crew ⇨
COMC
COMC
Auckland
Auckland
STLN
STLN
Auckland
Auckland
- Division 2: placed 1st
Event
27A
G U18 1X
Sponsored by: Leo, Leanne and Brooke Donoghue
Crew
#4
COMC
[STLN]
Coached by: Rob Foster
- Click to expand crew ⇨
COMC
COMC
Auckland
Auckland
STLN
STLN
Auckland
Auckland
- Division 2: placed 4th
Event
27B
W Snr 1X
Sponsored by: Leo, Leanne and Brooke Donoghue
Crew
#3
COMC
[STLN]
Coached by: Rob Foster
- Click to expand crew ⇨
COMC
COMC
Auckland
Auckland
STLN
STLN
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 1st
Crew
#1
COMC
[ROSE]
Coached by: Rob Foster
- Click to expand crew ⇨
COMC
COMC
Auckland
Auckland
ROSE
ROSE
Auckland
Auckland
- Division 2: placed 2nd
Crew
#2
COMC
[STLN]
Coached by: Rob Foster
- Click to expand crew ⇨
COMC
COMC
Auckland
Auckland
STLN
STLN
Auckland
Auckland
- Division 2: placed 3rd
Event
29
G U15 2X
Sponsored by: Manukau Service Station
Crew
#1
COMC
Coached by: Rob Foster
- Click to expand crew ⇨
COMC
COMC
Auckland
Auckland
- Division 2: placed 3rd
Event
29
G U15 2X
Sponsored by: Manukau Service Station
Crew
#2
COMC
Coached by: Rob Foster
- Click to expand crew ⇨
COMC
COMC
Auckland
Auckland
- Division 2: placed 2nd
Event
30B
M Nov 4X+
Sponsored by: Andrew Gillson Builders
Crew
#1
COMC
Coached by: Rob Foster
- Click to expand crew ⇨
COMC
COMC
Auckland
Auckland
- Division 2: placed 1st
Crew
#1
COMC
Kevin Wang (stroke), Gabriel Jonson, Jack Foster, Callum McNally, George Fowler, William Ford, William Chaffe, Alex van der Vegte + Debbie Blake (cox)
Coached by: Rob Foster
- Click to expand crew ⇨
COMC
COMC
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 1st
Crew
#1
COMC
Coached by: Rob Foster
- Click to expand crew ⇨
COMC
COMC
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 1st
Crew
#2
COMC
[STLN]
Coached by: Rob Foster
- Click to expand crew ⇨
COMC
COMC
Auckland
Auckland
STLN
STLN
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 1st
Crew
#1
COMC
Coached by: Rob Foster
- Click to expand crew ⇨
COMC
COMC
Auckland
Auckland
- Division 2: placed 2nd
Event
40A
B U17 4X+
Sponsored by: Upfold family
Crew
#1
COMC
Coached by: Rob Foster
- Click to expand crew ⇨
COMC
COMC
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 3rd
Crew
#1
COMC
Coached by: Rob Foster
- Click to expand crew ⇨
COMC
COMC
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 1st
Crew
#2
COMC
Coached by: Rob Foster
- Click to expand crew ⇨
COMC
COMC
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 3rd
Crew
#1
COMC
Nicholas van der Vegte (stroke), Nathan Lang, Charlie Cai, Calvyn Walters + Felicity Billingham (cox)
Coached by: Rob Foster
- Click to expand crew ⇨
COMC
COMC
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 1st
Crew
#1
COMC
Coached by: Rob Foster
- Click to expand crew ⇨
COMC
COMC
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 1st
Crew
#2
COMC
[ROSE]
Coached by: Rob Foster
- Click to expand crew ⇨
COMC
COMC
Auckland
Auckland
ROSE
ROSE
Auckland
Auckland
- Division 2: placed 1st
Crew
#1
COMC
[STLN]
Coached by: Rob Foster
- Click to expand crew ⇨
COMC
COMC
Auckland
Auckland
STLN
STLN
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 4th
Crew
#2
COMC
[STLN]
Coached by: Rob Foster
- Click to expand crew ⇨
COMC
COMC
Auckland
Auckland
STLN
STLN
Auckland
Auckland
- Division 2: placed 1st
Crew
#1
COMC
Kevin Wang (stroke), Sam McRae, Callum McNally, Jacob Kearns, William Chaffe, Angus Percy, George Fowler, William Ford + Debbie Blake (cox)
Coached by: Rob Foster
- Click to expand crew ⇨
COMC
COMC
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 4th
You can swap to a collapsed version of the results, which combines the various classes for an event.
Social