You might also be interested in results held from other times this regatta was run: 2023, 2022, 2020, 2019, 2017, 2016, 2015, 2014, 2013, 2012, 2011, 2010, 2009, 2008.
Results: Mercer Club Regatta
These comprehensive regatta results are fully linked and integrated with the profiles of the competitors and clubs shown.
The results are easily searchable and highly filterable. So you have the best opportunity of finding the ones you are interested in.
click a filter below to remove it
Crew
#1
MERC
- Click to expand crew ⇨
MERC
MERC
Auckland
Auckland
- Division 2: placed 3rd
Crew
#1
MERC
- Click to expand crew ⇨
MERC
MERC
Auckland
Auckland
- Division 2: placed 1st
Crew
#1
MERC
- Click to expand crew ⇨
MERC
MERC
Auckland
Auckland
- Division 2: placed 1st
Crew
#1
MERC
- Click to expand crew ⇨
MERC
MERC
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 2nd
Crew
#1
MERC
- Click to expand crew ⇨
MERC
MERC
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 1st
Event
7A
B U16 4X+
Sponsored by: Remack Ltd
Crew
#1
MERC
- Click to expand crew ⇨
MERC
MERC
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 2nd
Crew
#1
MERC
- Click to expand crew ⇨
MERC
MERC
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 2nd
Crew
#1
MERC
- Click to expand crew ⇨
MERC
MERC
Auckland
Auckland
- Division 2: placed 2nd
Crew
#1
MERC
Ashleigh Klatt (stroke), Caitlin van Rijs, Amelia Swindells, Genevieve van Staden, Caitlin Cottee, Amy Hyde, Chelsea Grey, Jorja Baker + Ann Cato (cox)
- Click to expand crew ⇨
MERC
MERC
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 2nd
Event
15A
G U18 2-
Sponsored by: Pukekohe Timber
Crew
#1
MERC
- Click to expand crew ⇨
MERC
MERC
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 2nd
Crew
#1
MERC
- Click to expand crew ⇨
MERC
MERC
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 3rd
Crew
#1
MERC
India Phillips (stroke), Meg Grey, Florence Webber, Tine Louw, Rose Crosbie, Devon Benny, Gracie Dawson, Aniela Dawson + Bradley Jenkins (cox)
- Click to expand crew ⇨
MERC
MERC
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 1st
Crew
#1
MERC
Jack Henry (stroke), Josh Morrison, Brunton Harwood, Ezekiel Petersen, Jayden Flanagan, Alex Upfold, James Smith, Cameron Preston + Cody Baker (cox)
- Click to expand crew ⇨
MERC
MERC
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 1st
Crew
#1
MERC
- Click to expand crew ⇨
MERC
MERC
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 1st
Crew
#1
MERC
- Click to expand crew ⇨
MERC
MERC
Auckland
Auckland
- Division 3: placed 1st
Event
22
W Nov 2X
Sponsored by: Bagley family
Crew
#1
MERC
- Click to expand crew ⇨
MERC
MERC
Auckland
Auckland
- Division 1: result (NRR)
Crew
#1
MERC
- Click to expand crew ⇨
MERC
MERC
Auckland
Auckland
- Division 2: placed 1st
Event
27A
G U18 1X
Sponsored by: Leo, Leanne and Brooke Donoghue
Crew
#1
MERC
- Click to expand crew ⇨
MERC
MERC
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 3rd
Crew
#1
MERC
- Click to expand crew ⇨
MERC
MERC
Auckland
Auckland
- Division 2: placed 1st
Event
29
G U15 2X
Sponsored by: Manukau Service Station
Crew
#1
MERC
- Click to expand crew ⇨
MERC
MERC
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 3rd
Event
30A
B U15 4X+
Sponsored by: Remack Ltd
Crew
#1
MERC
- Click to expand crew ⇨
MERC
MERC
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 2nd
Crew
#1
MERC
[PUKE]
- Click to expand crew ⇨
MERC
MERC
Auckland
Auckland
PUKE
PUKE
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 1st
Crew
#1
MERC
Alex Upfold (stroke), Ezekiel Petersen, Ayden Lenssen, Cameron Preston, Karl Kolmer, Tyler Lee, Eli McRobbie, Harrison Moore + Charles de Wal (cox)
- Click to expand crew ⇨
MERC
MERC
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 4th
- Division 2: placed 1st
Crew
#1
MERC
Ashleigh Klatt (stroke), Caitlin Cottee, Caitlin van Rijs, Madison Prowse, Amy Hyde, Teah Roberts, Caroline Bagley, Andree Louw + Riley Jenkins (cox)
- Click to expand crew ⇨
MERC
MERC
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 5th
Event
38
B U15 4+
Sponsored by: Sowden Builders Ltd
Crew
#1
MERC
- Click to expand crew ⇨
MERC
MERC
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 1st
Event
40A
B U17 4X+
Sponsored by: Upfold family
Crew
#1
MERC
- Click to expand crew ⇨
MERC
MERC
Auckland
Auckland
- Division 2: placed 2nd
Crew
#1
MERC
- Click to expand crew ⇨
MERC
MERC
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 2nd
Crew
#1
MERC
- Click to expand crew ⇨
MERC
MERC
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 2nd
Crew
#1
MERC
- Click to expand crew ⇨
MERC
MERC
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 5th
Crew
#1
MERC
Ella Henry (stroke), Renee Henry, Chloe Bingham, Tangi Isileli-Fo'ou, Meg Grey, Adrienne Gedye, Tine Louw, Florence Webber + Bradley Jenkins (cox)
- Click to expand crew ⇨
MERC
MERC
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 1st
You can swap to a collapsed version of the results, which combines the various classes for an event.
Social