Results: Mangakino Junior Age Regatta
These comprehensive regatta results are fully linked and integrated with the profiles of the competitors and clubs shown.
The results are easily searchable and highly filterable. So you have the best opportunity of finding the ones you are interested in.
click a filter below to remove it
Crew
#1
SPLH
- Click to expand crew ⇨
SPLH
SPLH
Waikato/BoP
Waikato/BoP
- Division 1: placed 2nd (8:29.50)
Crew
#2
SPLH
- Click to expand crew ⇨
SPLH
SPLH
Waikato/BoP
Waikato/BoP
- Division 1: placed 5th (9:28.10)
Crew
#3
SPLH
- Click to expand crew ⇨
SPLH
SPLH
Waikato/BoP
Waikato/BoP
- Division 1: placed 4th (9:01.30)
Crew
#1
SPLH
- Click to expand crew ⇨
SPLH
SPLH
Waikato/BoP
Waikato/BoP
- Division 2: placed 4th (7:30.90)
Crew
#2
SPLH
- Click to expand crew ⇨
SPLH
SPLH
Waikato/BoP
Waikato/BoP
- Division 2: placed 3rd (7:19.30)
Crew
#1
SPLH
- Click to expand crew ⇨
SPLH
SPLH
Waikato/BoP
Waikato/BoP
- Division 1: placed 2nd (7:38.70)
Crew
#2
SPLH
- Click to expand crew ⇨
SPLH
SPLH
Waikato/BoP
Waikato/BoP
- Division 1: placed 1st (7:31.20)
Crew
#3
SPLH
- Click to expand crew ⇨
SPLH
SPLH
Waikato/BoP
Waikato/BoP
- Division 1: result (DNF)
Crew
#1
SPLH
- Click to expand crew ⇨
SPLH
SPLH
Waikato/BoP
Waikato/BoP
- Division 1: placed 3rd (9:38.20)
Crew
#1
SPLH
- Click to expand crew ⇨
SPLH
SPLH
Waikato/BoP
Waikato/BoP
- Division 1: placed 5th (7:46.10)
Crew
#1
SPLH
- Click to expand crew ⇨
SPLH
SPLH
Waikato/BoP
Waikato/BoP
- Division 1: placed 6th (11:29.60)
Crew
#1
SPLH
- Click to expand crew ⇨
SPLH
SPLH
Waikato/BoP
Waikato/BoP
- Division 1: placed 5th (8:58.20)
Crew
#2
SPLH
- Click to expand crew ⇨
SPLH
SPLH
Waikato/BoP
Waikato/BoP
- Division 2: placed 4th (10:05.80)
Crew
#1
SPLH
Ciara Gyde (stroke), Georgia Burke, Jess Crow, Kate Littlejohn, Talia Namana, Sinead Kingston-White, Paris Kingston-White, Claudia Miles + Heath Campbell (cox)
- Click to expand crew ⇨
SPLH
SPLH
Waikato/BoP
Waikato/BoP
- Division 1: placed 1st (7:49.10)
Crew
#1
SPLH
Sam Porritt (stroke), Cameron Smale, Campbell Peart, Angus Kelly, Phoenix Keyte-Williams, Ben McColgan, Herman Wei, Shaun Cox + Charlie Saxton (cox)
- Click to expand crew ⇨
SPLH
SPLH
Waikato/BoP
Waikato/BoP
- Division 1: placed 2nd (6:59.60)
Crew
#1
SPLH
- Click to expand crew ⇨
SPLH
SPLH
Waikato/BoP
Waikato/BoP
- Division 1: placed 3rd (9:04.50)
Crew
#1
SPLH
Ben McColgan (stroke), Ben Clare, Phoenix Keyte-Williams, Shaun Cox, Henry Carr, Will Porritt, Aneil Khatkar, Aaron Parkinson + Charlie Saxton (cox)
- Click to expand crew ⇨
SPLH
SPLH
Waikato/BoP
Waikato/BoP
- Division 1: placed 2nd (6:56.80)
Crew
#1
SPLH
- Click to expand crew ⇨
SPLH
SPLH
Waikato/BoP
Waikato/BoP
- Division 1: placed 5th (8:19.90)
Crew
#2
SPLH
- Click to expand crew ⇨
SPLH
SPLH
Waikato/BoP
Waikato/BoP
- Division 2: placed 3rd (9:13.10)
Crew
#1
SPLH
Coached by: Tim Wilson
- Click to expand crew ⇨
SPLH
SPLH
Waikato/BoP
Waikato/BoP
- Division 2: placed 1st (9:24.30)
Crew
#2
SPLH
- Click to expand crew ⇨
SPLH
SPLH
Waikato/BoP
Waikato/BoP
- Division 2: placed 2nd (9:49.50)
Crew
#3
SPLH
- Click to expand crew ⇨
SPLH
SPLH
Waikato/BoP
Waikato/BoP
- Division 2: placed 4th (10:39.10)
Crew
#1
SPLH
Toby Coupar (stroke), Herman Wei, Keith Thorburn, Rowan Windley, Jack Malcolm, Cameron King, Divakrin Naicker, James Mahoney + Hugo van Cingel (cox)
- Click to expand crew ⇨
SPLH
SPLH
Waikato/BoP
Waikato/BoP
- Division 1: placed 3rd (8:46.30)
Crew
#1
SPLH
- Click to expand crew ⇨
SPLH
SPLH
Waikato/BoP
Waikato/BoP
- Division 2: placed 2nd (9:06.60)
Crew
#2
SPLH
- Click to expand crew ⇨
SPLH
SPLH
Waikato/BoP
Waikato/BoP
- Division 2: result (DNS)
Crew
#3
SPLH
- Click to expand crew ⇨
SPLH
SPLH
Waikato/BoP
Waikato/BoP
- Division 1: placed 2nd (9:31.10)
Crew
#4
SPLH
- Click to expand crew ⇨
SPLH
SPLH
Waikato/BoP
Waikato/BoP
- Division 1: placed 3rd (9:44.60)
Crew
#1
SPLH
Coached by: Tim Wilson
- Click to expand crew ⇨
SPLH
SPLH
Waikato/BoP
Waikato/BoP
- Division 1: result (DNS)
Crew
#2
SPLH
- Click to expand crew ⇨
SPLH
SPLH
Waikato/BoP
Waikato/BoP
- Division 1: placed 1st (6:58.60)
Crew
#1
SPLH
- Click to expand crew ⇨
SPLH
SPLH
Waikato/BoP
Waikato/BoP
- Division 2: placed 1st (7:49.70)
Crew
#1
SPLH
- Click to expand crew ⇨
SPLH
SPLH
Waikato/BoP
Waikato/BoP
- Division 1: placed 1st (7:50.70)
Crew
#2
SPLH
- Click to expand crew ⇨
SPLH
SPLH
Waikato/BoP
Waikato/BoP
- Division 2: placed 3rd (8:54.40)
Crew
#3
SPLH
- Click to expand crew ⇨
SPLH
SPLH
Waikato/BoP
Waikato/BoP
- Division 2: placed 4th (9:12.00)
Crew
#1
SPLH
- Click to expand crew ⇨
SPLH
SPLH
Waikato/BoP
Waikato/BoP
- Division 2: placed 4th (9:20.50)
Crew
#2
SPLH
- Click to expand crew ⇨
SPLH
SPLH
Waikato/BoP
Waikato/BoP
- Division 1: placed 5th (10:21.40)
Crew
#1
SPLH
- Click to expand crew ⇨
SPLH
SPLH
Waikato/BoP
Waikato/BoP
- Division 1: placed 3rd (7:34.70)
Crew
#1
SPLH
- Click to expand crew ⇨
SPLH
SPLH
Waikato/BoP
Waikato/BoP
- Division 2: placed 3rd (7:44.80)
Crew
#1
SPLH
- Click to expand crew ⇨
SPLH
SPLH
Waikato/BoP
Waikato/BoP
- Division 1: placed 3rd (8:00.00)
Crew
#2
SPLH
- Click to expand crew ⇨
SPLH
SPLH
Waikato/BoP
Waikato/BoP
- Division 1: placed 6th (9:40.50)
Crew
#3
SPLH
- Click to expand crew ⇨
SPLH
SPLH
Waikato/BoP
Waikato/BoP
- Division 1: result (DNS)
Crew
#1
SPLH
- Click to expand crew ⇨
SPLH
SPLH
Waikato/BoP
Waikato/BoP
- Division 1: placed 2nd (8:23.50)
Crew
#2
SPLH
- Click to expand crew ⇨
SPLH
SPLH
Waikato/BoP
Waikato/BoP
- Division 1: placed 3rd (9:19.50)
Crew
#1
SPLH
Coached by: Tim Wilson
- Click to expand crew ⇨
SPLH
SPLH
Waikato/BoP
Waikato/BoP
- Division 1: result (DNS)
Crew
#1
SPLH
- Click to expand crew ⇨
SPLH
SPLH
Waikato/BoP
Waikato/BoP
- Division 1: placed 3rd (9:03.40)
Crew
#2
SPLH
- Click to expand crew ⇨
SPLH
SPLH
Waikato/BoP
Waikato/BoP
- Division 1: placed 1st (8:07.60)
Crew
#1
SPLH
- Click to expand crew ⇨
SPLH
SPLH
Waikato/BoP
Waikato/BoP
- Division 1: placed 2nd (7:29.00)
Crew
#2
SPLH
Aaron Parkinson (stroke), Aneil Khatkar, Phoenix Keyte-Williams, Will Porritt + Heath Campbell (cox)
- Click to expand crew ⇨
SPLH
SPLH
Waikato/BoP
Waikato/BoP
- Division 1: placed 5th (8:36.00)
Crew
#1
SPLH
- Click to expand crew ⇨
SPLH
SPLH
Waikato/BoP
Waikato/BoP
- Division 1: placed 4th (9:51.70)
Crew
#1
SPLH
- Click to expand crew ⇨
SPLH
SPLH
Waikato/BoP
Waikato/BoP
- Division 1: placed 5th (9:10.90)
Crew
#2
SPLH
- Click to expand crew ⇨
SPLH
SPLH
Waikato/BoP
Waikato/BoP
- Division 2: placed 4th (8:50.40)
Crew
#3
SPLH
- Click to expand crew ⇨
SPLH
SPLH
Waikato/BoP
Waikato/BoP
- Division 2: placed 6th (9:32.50)
Crew
#1
SPLH
Henry Wills (stroke), James Ingham, Connor Gordon, Evander Tangiiti, Tom Hislop, Tim Husband-Dravitzki, Josh Balme, Charles Christey + Kelly Forde (cox)
- Click to expand crew ⇨
SPLH
SPLH
Waikato/BoP
Waikato/BoP
- Division 1: placed 7th (7:49.30)
Crew
#2
SPLH
Sam Porritt (stroke), Cameron Smale, Jack Oliver, James Kenna, Campbell Peart, Hamish Haycock, Angus Kelly, Matthew Caskie + Charlie Saxton (cox)
- Click to expand crew ⇨
SPLH
SPLH
Waikato/BoP
Waikato/BoP
- Division 1: placed 6th (7:03.60)
Crew
#3
SPLH
Aaron Parkinson (stroke), Aneil Khatkar, Ben Clare, Ben McColgan, Phoenix Keyte-Williams, Shaun Cox, Will Porritt, Herman Wei + Heath Campbell (cox)
- Click to expand crew ⇨
SPLH
SPLH
Waikato/BoP
Waikato/BoP
- Division 1: placed 3rd (6:22.30)
Social