You might also be interested in results held from other times this regatta was run: 2024, 2023, 2021, 2020, 2019, 2018, 2017, 2016, 2015, 2014, 2013, 2012, 2011, 2009.
Results: N.I. Club Champs
These comprehensive regatta results are fully linked and integrated with the profiles of the competitors and clubs shown.
The results are easily searchable and highly filterable. So you have the best opportunity of finding the ones you are interested in.
click a filter below to remove it
Crew
#1
PETC
Coached by: Greg Stothers
- Click to expand crew ⇨
PETC
PETC
Wellington
Wellington
- A Final: placed 7th (8:01:16)
Crew
#1
PETC
Coached by: Greg Stothers
- Click to expand crew ⇨
PETC
PETC
Wellington
Wellington
- Heat 1: placed 2nd (6:50:24)
- Semi-final 2: placed 4th (6:43:86)
- A Final: placed 6th (6:42:88)
Crew
#2
PETC
Coached by: Greg Stothers
- Click to expand crew ⇨
PETC
PETC
Wellington
Wellington
- Heat 4: placed 3rd (6:52:10)
- Semi-final 2: placed 6th (6:46:23)
Crew
#1
PETC
Coached by: Greg Stothers
- Click to expand crew ⇨
PETC
PETC
Wellington
Wellington
Crew
#1
PETC
Daniel Whalley (stroke), Matt Cummings, Edward Cade, Nick Maher, Jacob Edwards, Andrew Davidge, Jamie Saunders, Matthew Nydam + Colin Luu (cox)
Coached by: Greg Stothers
- Click to expand crew ⇨
PETC
PETC
Wellington
Wellington
- A Final: placed 5th (6:29:91)
Crew
#1
PETC
Coached by: Nester Russell & Peter Rowbotham
- Click to expand crew ⇨
PETC
PETC
Wellington
Wellington
- Heat 2: placed 4th (7:37:48)
- Semi-final 2: placed 4th (8:05:32)
- A Final: placed 5th (7:54:83)
Crew
#2
PETC
Shannon-Petra Lenihan (stroke), Nicole Keenan, Grace Saunders, Sophia Duncan-Haines + Timothy Hewitt (cox)
Coached by: Nester Russell & Peter Rowbotham
- Click to expand crew ⇨
PETC
PETC
Wellington
Wellington
- Heat 3: placed 2nd (7:54:17)
- Semi-final 1: placed 4th (8:19:11)
- A Final: placed 7th (8:22:13)
Crew
#1
PETC
Daniel Whalley (stroke), Matt Cummings, Edward Cade, Nick Maher, Jacob Edwards, Axel Dickinson, Sean Burn, Tom Sparks + Colin Luu (cox)
Coached by: Greg Stothers
- Click to expand crew ⇨
PETC
PETC
Wellington
Wellington
Crew
#1
PETC
Coached by: Nester Russell & Peter Rowbotham
- Click to expand crew ⇨
PETC
PETC
Wellington
Wellington
- Heat 1: placed 1st (7:51:10)
- Semi-final 1: placed 3rd (8:00:76)
- A Final: placed 8th (8:11:31)
Crew
#2
PETC
Shannon-Petra Lenihan (stroke), Nicole Keenan, Grace Saunders, Sophia Duncan-Haines + Timothy Hewitt (cox)
Coached by: Nester Russell & Peter Rowbotham
- Click to expand crew ⇨
PETC
PETC
Wellington
Wellington
- Heat 2: placed 4th (7:57:58)
Crew
#1
PETC
Coached by: Greg Stothers
- Click to expand crew ⇨
PETC
PETC
Wellington
Wellington
- Heat 3: placed 2nd (8:08:68)
- Semi-final 1: placed 3rd (8:10:92)
- A Final: placed 7th (8:20:48)
Crew
#1
PETC
Coached by: Greg Stothers
- Click to expand crew ⇨
PETC
PETC
Wellington
Wellington
- Heat 1: placed 5th (6:46:51)
Crew
#1
PETC
Daniel Whalley (stroke), Axel Dickinson, Edward Cade, Nick Maher, Jacob Edwards, Andrew Davidge, Doug Cade, Tom Sparks + Natalie Bryant (cox)
Coached by: Greg Stothers
- Click to expand crew ⇨
PETC
PETC
Wellington
Wellington
- A Final: placed 4th (6:28:82)
Crew
#1
PETC
Lizzie Dickie (stroke), Samantha Legge, Martha Rowbotham, Jessica Krejcisz, Grace Saunders, Nicole Keenan, Shannon-Petra Lenihan, Sophia Duncan-Haines + Fiona Ryan (cox)
Coached by: Nester Russell & Peter Rowbotham
- Click to expand crew ⇨
PETC
PETC
Wellington
Wellington
Social