You might also be interested in results held from other times this regatta was run: 2024, 2023, 2021, 2020, 2019, 2018, 2017, 2016, 2015, 2014, 2013, 2012, 2011, 2008.
Results: N.I. Club Champs
These comprehensive regatta results are fully linked and integrated with the profiles of the competitors and clubs shown.
The results are easily searchable and highly filterable. So you have the best opportunity of finding the ones you are interested in.
click a filter below to remove it
Crew
#1
WKOC
- Click to expand crew ⇨
WKOC
WKOC
Waikato
Waikato
- A Final: placed 4th (8:15.89)
Crew
#1
WKOC
- Click to expand crew ⇨
WKOC
WKOC
Waikato
Waikato
- A Final: placed 2nd (6:30.13)
Crew
#1
WKOC
- Click to expand crew ⇨
WKOC
WKOC
Waikato
Waikato
Crew
#1
WKOC
- Click to expand crew ⇨
WKOC
WKOC
Waikato
Waikato
- A Final: placed 6th (7:32.43)
Crew
#1
WKOC
- Click to expand crew ⇨
WKOC
WKOC
Waikato
Waikato
- Heat 4: placed 3rd (8:20.63)
- Semi-final 3: placed 2nd (8:09.72)
- A Final: placed 6th (8:13.58)
Crew
#1
WKOC
- Click to expand crew ⇨
WKOC
WKOC
Waikato
Waikato
- Heat 1: result (DNS)
Crew
#1
WKOC
- Click to expand crew ⇨
WKOC
WKOC
Waikato
Waikato
- Heat 2: placed 7th (8:15.31)
Crew
#1
WKOC
- Click to expand crew ⇨
WKOC
WKOC
Waikato
Waikato
- Heat 3: placed 1st (8:24.28)
- Semi-final 2: placed 1st (8:38.54)
- A Final: placed 3rd (8:19.29)
Crew
#1
WKOC
- Click to expand crew ⇨
WKOC
WKOC
Waikato
Waikato
- Heat 1: placed 1st (7:36.18)
- Semi-final 1: placed 1st (7:42.39)
- A Final: placed 4th (7:40.53)
Crew
#1
WKOC
Coached by: Ross Lindstrom
- Click to expand crew ⇨
WKOC
WKOC
Waikato
Waikato
- Heat 3: placed 1st (7:21.07)
- Semi-final 1: placed 3rd (7:31.05)
- A Final: placed 1st (7:14.32)
Crew
#1
WKOC
Tyna Williams (stroke), Michael Sangster, Nick Ross, Nick Reynolds, Peter Hale, Sam Burrows, Robert McCaig, Andrew Annear + Matt Cameron (cox)
Coached by: Dave Thompson
- Click to expand crew ⇨
WKOC
WKOC
Waikato
Waikato
- A Final: placed 2nd (6:17.10)
Crew
#1
WKOC
- Click to expand crew ⇨
WKOC
WKOC
Waikato
Waikato
Crew
#1
WKOC
- Click to expand crew ⇨
WKOC
WKOC
Waikato
Waikato
Crew
#1
WKOC
- Click to expand crew ⇨
WKOC
WKOC
Waikato
Waikato
- A Final: scratched
Crew
#1
WKOC
Tyna Williams (stroke), Michael Sangster, Robert McCaig, Nick Reynolds, Peter Hale, Sam Burrows, James Mills, Andrew Annear + Matt Cameron (cox)
Coached by: Dave Thompson
- Click to expand crew ⇨
WKOC
WKOC
Waikato
Waikato
Crew
#1
WKOC
- Click to expand crew ⇨
WKOC
WKOC
Waikato
Waikato
- A Final: placed 2nd (6:40.28)
Crew
#1
WKOC
- Click to expand crew ⇨
WKOC
WKOC
Waikato
Waikato
- Heat 2: placed 1st (7:59.25)
- Semi-final 2: placed 1st (7:57.41)
- A Final: placed 1st (8:10.86)
Crew
#1
WKOC
- Click to expand crew ⇨
WKOC
WKOC
Waikato
Waikato
- A Final: placed 3rd (8:23.89)
Crew
#1
WKOC
Coached by: Dave Thompson
- Click to expand crew ⇨
WKOC
WKOC
Waikato
Waikato
- A Final: placed 4th (7:34.48)
Crew
#1
WKOC
- Click to expand crew ⇨
WKOC
WKOC
Waikato
Waikato
Crew
#1
WKOC
Anna Reddish (stroke), Becky Tushingham, Jessica Wooller, Bayly Camp, Lucy Clapcott, Kate Nicol-Williams, Laura Jeffries, Olivia Krielen + Sophie Wilson (cox)
- Click to expand crew ⇨
WKOC
WKOC
Waikato
Waikato
Crew
#1
WKOC
- Click to expand crew ⇨
WKOC
WKOC
Waikato
Waikato
- Heat 1: placed 5th (8:35.94)
Crew
#1
WKOC
Coached by: Dave Thompson
- Click to expand crew ⇨
WKOC
WKOC
Waikato
Waikato
Crew
#1
WKOC
Logan Rodger (stroke), Alex Bardoul, Shay Austin, Michael Rasmussen, Blair Brown, Luke Thompson, Victor Brown, Kenyon Marais + Matt Cameron (cox)
Coached by: Ross Lindstrom
- Click to expand crew ⇨
WKOC
WKOC
Waikato
Waikato
- A Final: placed 3rd (7:17.09)
Crew
#1
WKOC
- Click to expand crew ⇨
WKOC
WKOC
Waikato
Waikato
- A Final: placed 2nd (7:48.02)
Crew
#1
WKOC
- Click to expand crew ⇨
WKOC
WKOC
Waikato
Waikato
- A Final: placed 2nd (8:48.05)
Crew
#1
WKOC
Isobel Dingwall (stroke), Emilie Watts, Lucy Wilshier, Rosanna Carr, Clare Gatenby, Miriam Morgan, Gabby Gatland, Souzie Boerema + Melita McMaster (cox)
- Click to expand crew ⇨
WKOC
WKOC
Waikato
Waikato
Social