You might also be interested in results held from other times this regatta was run: 2024, 2023, 2021, 2020, 2019, 2018, 2017, 2016, 2015, 2014, 2012, 2011, 2009, 2008.
Results: N.I. Club Champs
These comprehensive regatta results are fully linked and integrated with the profiles of the competitors and clubs shown.
The results are easily searchable and highly filterable. So you have the best opportunity of finding the ones you are interested in.
click a filter below to remove it
Crew
#31
AKLC
Coached by: Rob Ryan & Nick Bixly
- Click to expand crew ⇨
AKLC
AKLC
Auckland
Auckland
- Heat 1: placed 1st (7:32.56)
- Semi-final 1: placed 1st (7:48.03)
- A Final: placed 3rd (7:17.97)
Crew
#32
AKLC
Coached by: Rob Ryan & Nick Bixly
- Click to expand crew ⇨
AKLC
AKLC
Auckland
Auckland
- Heat 3: placed 4th (8:07.74)
- Repechage 1: placed 4th (7:56.90)
Crew
#1
AKLC
Coached by: Julian Foulkes & Grant Lindsay
- Click to expand crew ⇨
AKLC
AKLC
Auckland
Auckland
- Heat 3: placed 1st (7:16.82)
- Semi-final 1: placed 1st (7:29.08)
- A Final: placed 2nd (6:54.82)
Crew
#1
AKLC
Coached by: Ian McKinnon
- Click to expand crew ⇨
AKLC
AKLC
Auckland
Auckland
Crew
#1
AKLC
Coached by: Barbara Fenner
- Click to expand crew ⇨
AKLC
AKLC
Auckland
Auckland
- Heat 6: placed 2nd (8:46.21)
- Repechage 6: placed 1st (8:23.97)
- Semi-final 1: placed 1st (8:40.51)
- A Final: placed 3rd (7:57.45)
Crew
#2
AKLC
Coached by: Barbara Fenner
- Click to expand crew ⇨
AKLC
AKLC
Auckland
Auckland
- Heat 3: placed 1st (9:05.29)
- Semi-final 1: placed 5th (9:12.98)
- B Final: placed 3rd (8:12.22)
Crew
#1
AKLC
Coached by: Nick Bixley
- Click to expand crew ⇨
AKLC
AKLC
Auckland
Auckland
- Heat 3: placed 2nd (7:00.89)
- Repechage 3: placed 2nd (6:40.61)
- Semi-final 1: placed 2nd (7:05.76)
- A Final: placed 5th (6:31.24)
Crew
#2
AKLC
Coached by: Nick Bixley
- Click to expand crew ⇨
AKLC
AKLC
Auckland
Auckland
- Heat 2: result (NRR)
Crew
#3
AKLC
Coached by: Alex Brown & John Lawrence
- Click to expand crew ⇨
AKLC
AKLC
Auckland
Auckland
- Heat 1: placed 5th (7:20.90)
- Repechage 1: placed 3rd (6:52.33)
- Semi-final 2: placed 6th (7:41.63)
- B Final: placed 6th (7:04.02)
Crew
#1
AKLC
Coached by: Nick Bixley
- Click to expand crew ⇨
AKLC
AKLC
Auckland
Auckland
Crew
#11
AKLC
Joseph Watson (stroke), Louis Pye, James Greig, Matt Lynch, Matthew Bodger, Joseph Leonard, Davian Beckham, Matthew Hanchet + Ben Tyson (cox)
Coached by: SHAK
- Click to expand crew ⇨
AKLC
AKLC
Auckland
Auckland
- Heat 2: placed 2nd (6:53.27)
- Repechage 2: placed 2nd (6:36.13)
- A Final: placed 4th (6:42.67)
Crew
#1
AKLC
Coached by: Nick Bixley
- Click to expand crew ⇨
AKLC
AKLC
Auckland
Auckland
Crew
#1
AKLC
Coached by: Mike Smyth
- Click to expand crew ⇨
AKLC
AKLC
Auckland
Auckland
- Heat 2: placed 4th (8:36.65)
- Repechage 4: placed 2nd (8:02.76)
- Semi-final 2: placed 5th (8:44.90)
- B Final: placed 3rd (8:05.89)
Crew
#1
AKLC
Coached by: Nick Bixley
- Click to expand crew ⇨
AKLC
AKLC
Auckland
Auckland
- Heat 3: placed 3rd (7:12.28)
- Repechage 2: placed 1st (7:02.81)
- Semi-final 1: placed 5th (7:32.86)
- B Final: placed 2nd (7:03.22)
Crew
#1
AKLC
Coached by: Barbara Fenner
- Click to expand crew ⇨
AKLC
AKLC
Auckland
Auckland
- Heat 1: result (NRR)
Crew
#1
AKLC
Coached by: Julian Foulkes & Grant Lindsay
- Click to expand crew ⇨
AKLC
AKLC
Auckland
Auckland
- Heat 6: placed 1st (7:43.23)
- Semi-final 2: placed 2nd (7:52.39)
- A Final: placed 3rd (7:18.80)
Crew
#2
AKLC
Coached by: Julian Foulkes & Grant Lindsay
- Click to expand crew ⇨
AKLC
AKLC
Auckland
Auckland
- Heat 1: placed 3rd (8:02.82)
- Repechage 6: placed 2nd (7:49.99)
Crew
#3
AKLC
Coached by: Julian Foulkes & Grant Lindsay
- Click to expand crew ⇨
AKLC
AKLC
Auckland
Auckland
- Heat 2: placed 2nd (8:22.21)
- Repechage 2: placed 2nd (8:14.74)
Crew
#1
AKLC
Coached by: Monty Wawatai & Bruce Lodder
- Click to expand crew ⇨
AKLC
AKLC
Auckland
Auckland
Crew
#31
AKLC
Coached by: Rob Ryan & Nick Bixly
- Click to expand crew ⇨
AKLC
AKLC
Auckland
Auckland
Crew
#32
AKLC
Coached by: Rob Ryan & Nick Bixly
- Click to expand crew ⇨
AKLC
AKLC
Auckland
Auckland
- Heat 1: placed 3rd (8:07.58)
- Repechage 2: placed 2nd (8:20.60)
- A Final: placed 5th (8:26.53)
Crew
#1
AKLC
Coached by: Barbara Fenner
- Click to expand crew ⇨
AKLC
AKLC
Auckland
Auckland
- Heat 1: result (NRR)
Crew
#1
AKLC
Coached by: Nick Bixley
- Click to expand crew ⇨
AKLC
AKLC
Auckland
Auckland
- Heat 1: placed 3rd (7:12.70)
- Repechage 2: placed 2nd (7:33.66)
- A Final: placed 6th (7:32.76)
Crew
#1
AKLC
Coached by: Alex Brown & John Lawrence
- Click to expand crew ⇨
AKLC
AKLC
Auckland
Auckland
- Heat 3: placed 5th (7:11.25)
- Repechage 1: placed 3rd (7:01.21)
- Semi-final 2: placed 6th (7:53.21)
- B Final: placed 6th (6:58.45)
Crew
#2
AKLC
Coached by: Alex Brown & John Lawrence
- Click to expand crew ⇨
AKLC
AKLC
Auckland
Auckland
- Heat 2: placed 4th (7:02.99)
- Repechage 1: placed 5th (7:09.88)
Crew
#1
AKLC
Coached by: Mike Smyth
- Click to expand crew ⇨
AKLC
AKLC
Auckland
Auckland
Crew
#31
AKLC
Paige Turley (stroke), Harriet Taylor, Amy Mills, Virginia Dougherty, Olivia Underwood, Meghan Seel, Rosie McDermott, Elena Glengarry + Olivia Bollen (cox)
Coached by: Rob Ryan & Nick Bixly
- Click to expand crew ⇨
AKLC
AKLC
Auckland
Auckland
Crew
#1
AKLC
Coached by: Barbara Fenner
- Click to expand crew ⇨
AKLC
AKLC
Auckland
Auckland
- Heat 1: placed 1st (7:40.59)
- Semi-final 1: placed 1st (8:31.20)
- A Final: placed 1st (8:06.08)
Crew
#1
AKLC
Coached by: Julian Foulkes & Grant Lindsay
- Click to expand crew ⇨
AKLC
AKLC
Auckland
Auckland
- Heat 3: placed 3rd (7:19.48)
- Repechage 2: placed 2nd (7:50.28)
- Semi-final 2: placed 4th (7:49.08)
- B Final: placed 4th (7:59.30)
Crew
#1
AKLC
Coached by: Ian McKinnon
- Click to expand crew ⇨
AKLC
AKLC
Auckland
Auckland
- Heat 4: placed 1st (8:26.93)
- Semi-final 2: placed 2nd (8:50.52)
- A Final: placed 3rd (9:00.20)
Crew
#1
AKLC
Coached by: Nick Bixley
- Click to expand crew ⇨
AKLC
AKLC
Auckland
Auckland
- Heat 6: placed 4th (8:17.50)
- Repechage 4: placed 2nd (8:21.27)
Crew
#1
AKLC
Anthony Allen (stroke), Richard Power, Oliver George, Joshua Earl, Jaeden Waldron-Lemon, Oliver Aitchison, Max Lowndes, Tim McMaster + Olivia Bollen (cox)
Coached by: Nick Bixley
- Click to expand crew ⇨
AKLC
AKLC
Auckland
Auckland
- Heat 2: placed 2nd (6:05.03)
- Repechage 2: placed 1st (6:15.41)
- A Final: placed 4th (6:20.15)
Social