You might also be interested in results held from other times this regatta was run: 2024, 2023, 2021, 2020, 2019, 2018, 2017, 2016, 2015, 2014, 2012, 2011, 2009, 2008.
Results: N.I. Club Champs
These comprehensive regatta results are fully linked and integrated with the profiles of the competitors and clubs shown.
The results are easily searchable and highly filterable. So you have the best opportunity of finding the ones you are interested in.
click a filter below to remove it
A Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#1
WKOC
Coached by: Don Baron
|
||||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
Coached by: Mike Trautvetter
|
||||
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#1
ROTC
Jonathan Curtis (stroke), Jordan McNamara-Spackman, Cole Starling, Sean van Nieuwenhuizen + Tyla Jansen van Nieuwenhuizen (cox)
Coached by: Glen Reichardt & Harry Ashby
|
||||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#3
WKOC
Coached by: Glenn Ross
|
||||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#2
WKOC
Coached by: Glenn Ross
|
||||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#1
WESC
Coached by: Callum Mill
|
B Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#2
HWBC
Henry Nash (stroke), Benjamin Renwick-Russell, Stanley Renwick-Russell, Charlie Chittenden + Liam Harvey (cox)
Coached by: Mike Trautvetter
|
||||
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#11
TGAC
Coached by: Brendan Cullum & Cullam Davie
|
||||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#1
NSHC
|
||||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#1
AKLC
Coached by: Julian Foulkes & Grant Lindsay
|
||||
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui |
Crew
#1
AWGC
Coached by: P Smith
|
||||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#3
HWBC
Coached by: Mike Trautvetter
|
Semi-final 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#1
WKOC
Coached by: Don Baron
|
|||
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#1
ROTC
Jonathan Curtis (stroke), Jordan McNamara-Spackman, Cole Starling, Sean van Nieuwenhuizen + Tyla Jansen van Nieuwenhuizen (cox)
Coached by: Glen Reichardt & Harry Ashby
|
|||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#2
WKOC
Coached by: Glenn Ross
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#2
HWBC
Henry Nash (stroke), Benjamin Renwick-Russell, Stanley Renwick-Russell, Charlie Chittenden + Liam Harvey (cox)
Coached by: Mike Trautvetter
|
|||
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#11
TGAC
Coached by: Brendan Cullum & Cullam Davie
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#1
NSHC
|
Semi-final 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
Coached by: Mike Trautvetter
|
|||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#3
WKOC
Coached by: Glenn Ross
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#1
WESC
Coached by: Callum Mill
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#1
AKLC
Coached by: Julian Foulkes & Grant Lindsay
|
|||
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui |
Crew
#1
AWGC
Coached by: P Smith
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#3
HWBC
Coached by: Mike Trautvetter
|
Repechage 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#3
WKOC
Coached by: Glenn Ross
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#2
HWBC
Henry Nash (stroke), Benjamin Renwick-Russell, Stanley Renwick-Russell, Charlie Chittenden + Liam Harvey (cox)
Coached by: Mike Trautvetter
|
|||
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui |
Crew
#1
AWGC
Coached by: P Smith
|
|||
Entity
TAWC
TAWC
Waikato |
Crew
#1
TAWC
Coached by: Wayne Asplin & Clive Steenson
|
Repechage 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#1
ROTC
Jonathan Curtis (stroke), Jordan McNamara-Spackman, Cole Starling, Sean van Nieuwenhuizen + Tyla Jansen van Nieuwenhuizen (cox)
Coached by: Glen Reichardt & Harry Ashby
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#1
AKLC
Coached by: Julian Foulkes & Grant Lindsay
|
|||
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#11
TGAC
Coached by: Brendan Cullum & Cullam Davie
|
|||
Entity
WTMC
WTMC
Auckland |
Crew
#1
WTMC
Coached by: Michael Hawthorne
|
Repechage 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#1
WESC
Coached by: Callum Mill
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#1
NSHC
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#3
HWBC
Coached by: Mike Trautvetter
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#2
WESC
Coached by: Callum Mill
|
|||
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#1
MERC
Coached by: Chris Betty
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#2
WKOC
Coached by: Glenn Ross
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#2
HWBC
Henry Nash (stroke), Benjamin Renwick-Russell, Stanley Renwick-Russell, Charlie Chittenden + Liam Harvey (cox)
Coached by: Mike Trautvetter
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#1
NSHC
|
|||
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#11
TGAC
Coached by: Brendan Cullum & Cullam Davie
|
|||
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui |
Crew
#1
AWGC
Coached by: P Smith
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#2
WESC
Coached by: Callum Mill
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
Coached by: Mike Trautvetter
|
|||
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#1
ROTC
Jonathan Curtis (stroke), Jordan McNamara-Spackman, Cole Starling, Sean van Nieuwenhuizen + Tyla Jansen van Nieuwenhuizen (cox)
Coached by: Glen Reichardt & Harry Ashby
|
|||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#3
WKOC
Coached by: Glenn Ross
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#3
HWBC
Coached by: Mike Trautvetter
|
|||
Entity
WTMC
WTMC
Auckland |
Crew
#1
WTMC
Coached by: Michael Hawthorne
|
Heat 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#1
WKOC
Coached by: Don Baron
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#1
WESC
Coached by: Callum Mill
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#1
AKLC
Coached by: Julian Foulkes & Grant Lindsay
|
|||
Entity
TAWC
TAWC
Waikato |
Crew
#1
TAWC
Coached by: Wayne Asplin & Clive Steenson
|
|||
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#1
MERC
Coached by: Chris Betty
|
Social