Event Sponsor
You might also be interested in results held from other times this regatta was run: 2024, 2023, 2021, 2020, 2019, 2018, 2017, 2016, 2015, 2013, 2012, 2011, 2009, 2008.
Results: N.I. Club Champs
These comprehensive regatta results are fully linked and integrated with the profiles of the competitors and clubs shown.
The results are easily searchable and highly filterable. So you have the best opportunity of finding the ones you are interested in.
click a filter below to remove it
A Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#1
WKOC
Coached by: Don Baron
|
||||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#2
WKOC
Coached by: Glenn Ross & Jack Donaldson
|
||||
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#1
ROTC
Coached by: Chris Pearson
|
||||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#1
NSHC
Coached by: Jess Douglas & Kim Connolly
|
||||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#1
WESC
Coached by: Callum Mill
|
||||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#4
WKOC
Coached by: Glenn Ross & Jack Donaldson
|
B Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
WTMC
WTMC
Auckland |
Crew
#1
WTMC
Coached by: Brian Hawthorne & Michael Hawthorne
|
||||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#1
CAMC
Coached by: Norm Charlton
|
||||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#3
WKOC
Coached by: Ivan Pavich
|
||||
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#1
TGAC
Johann Einarsson (stroke), Jean-Francois Matter, Charles Hosking, Antony Howard + Jacqueline Abbot (cox)
Coached by: Diana Hatwell
|
||||
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#31
HAMC
Coached by: Ryan Wild & Kelly Pinfold
|
||||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#1
AKLC
Coached by: Roger Giese
|
Semi-final 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#2
WKOC
Coached by: Glenn Ross & Jack Donaldson
|
|||
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#1
ROTC
Coached by: Chris Pearson
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#1
NSHC
Coached by: Jess Douglas & Kim Connolly
|
|||
Entity
WTMC
WTMC
Auckland |
Crew
#1
WTMC
Coached by: Brian Hawthorne & Michael Hawthorne
|
|||
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#1
TGAC
Johann Einarsson (stroke), Jean-Francois Matter, Charles Hosking, Antony Howard + Jacqueline Abbot (cox)
Coached by: Diana Hatwell
|
|||
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#31
HAMC
Coached by: Ryan Wild & Kelly Pinfold
|
Semi-final 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#1
WKOC
Coached by: Don Baron
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#1
WESC
Coached by: Callum Mill
|
|||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#4
WKOC
Coached by: Glenn Ross & Jack Donaldson
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#1
CAMC
Coached by: Norm Charlton
|
|||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#3
WKOC
Coached by: Ivan Pavich
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#1
AKLC
Coached by: Roger Giese
|
Repechage 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#1
WESC
Coached by: Callum Mill
|
|||
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#1
TGAC
Johann Einarsson (stroke), Jean-Francois Matter, Charles Hosking, Antony Howard + Jacqueline Abbot (cox)
Coached by: Diana Hatwell
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#1
AKLC
Coached by: Roger Giese
|
|||
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#11
TGAC
Coached by: Cullam Davie
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#2
WKOC
Coached by: Glenn Ross & Jack Donaldson
|
|||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#4
WKOC
Coached by: Glenn Ross & Jack Donaldson
|
|||
Entity
WTMC
WTMC
Auckland |
Crew
#1
WTMC
Coached by: Brian Hawthorne & Michael Hawthorne
|
|||
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#1
TGAC
Johann Einarsson (stroke), Jean-Francois Matter, Charles Hosking, Antony Howard + Jacqueline Abbot (cox)
Coached by: Diana Hatwell
|
|||
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#11
TGAC
Coached by: Cullam Davie
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#1
WKOC
Coached by: Don Baron
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#1
NSHC
Coached by: Jess Douglas & Kim Connolly
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#1
CAMC
Coached by: Norm Charlton
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#1
AKLC
Coached by: Roger Giese
|
Heat 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#1
ROTC
Coached by: Chris Pearson
|
|||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#3
WKOC
Coached by: Ivan Pavich
|
|||
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#31
HAMC
Coached by: Ryan Wild & Kelly Pinfold
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#1
WESC
Coached by: Callum Mill
|
Social