Event Sponsor
You might also be interested in results held from other times this regatta was run: 2024, 2023, 2021, 2020, 2019, 2018, 2017, 2016, 2015, 2013, 2012, 2011, 2009, 2008.
Results: N.I. Club Champs
These comprehensive regatta results are fully linked and integrated with the profiles of the competitors and clubs shown.
The results are easily searchable and highly filterable. So you have the best opportunity of finding the ones you are interested in.
click a filter below to remove it
A Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui |
Crew
#1
AWGC
Coached by: I Weenink
|
||||
Entity
NSH*
NSH*
Auckland |
Crew
#2
NSH*
Composite crew. Coached by: Craig Smith
|
||||
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#21
HAMC
|
||||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#1
NSHC
Olivia White-Parsons (stroke), Caitlin White-Parsons, Kristy-Joy Brown, Alexandra Murden + Kyle Battersby (cox)
|
||||
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#1
HAMC
Coached by: Blair Currie
|
||||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#21
CAMC
Coached by: Norm Charlton & Odette Sceats
|
B Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#22
AKLC
Annabel Childs (stroke), Olivia Bridgman, Claudia Frew, Charlotte Riley + Alexandra Littlewood (cox)
Coached by: Caroline Delong
|
||||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#21
AKLC
Coached by: Kate Tidbury
|
||||
Entity
CLIC
CLIC
Whanganui |
Crew
#1
CLIC
Coached by: Gus Berghan
|
||||
Entity
GISC
GISC
East Coast |
Crew
#1
GISC
Coached by: Glenn Barwick & Matt Rickard
|
||||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#2
HWBC
Lauren Coombe (stroke), Isabella Kippenbeger, Kirsten Vanderpeet, Laura Jamieson + Hayley Smith (cox)
Coached by: Ross Webb & Rohan Condon
|
Repechage 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#21
CAMC
Coached by: Norm Charlton & Odette Sceats
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#21
AKLC
Coached by: Kate Tidbury
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#22
AKLC
Annabel Childs (stroke), Olivia Bridgman, Claudia Frew, Charlotte Riley + Alexandra Littlewood (cox)
Coached by: Caroline Delong
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
Coached by: Ross Webb & Rohan Condon
|
Repechage 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#1
HAMC
Coached by: Blair Currie
|
|||
Entity
CLIC
CLIC
Whanganui |
Crew
#1
CLIC
Coached by: Gus Berghan
|
|||
Entity
GISC
GISC
East Coast |
Crew
#1
GISC
Coached by: Glenn Barwick & Matt Rickard
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#2
HWBC
Lauren Coombe (stroke), Isabella Kippenbeger, Kirsten Vanderpeet, Laura Jamieson + Hayley Smith (cox)
Coached by: Ross Webb & Rohan Condon
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#1
NSHC
Olivia White-Parsons (stroke), Caitlin White-Parsons, Kristy-Joy Brown, Alexandra Murden + Kyle Battersby (cox)
|
|||
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#21
HAMC
|
|||
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#1
HAMC
Coached by: Blair Currie
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#21
CAMC
Coached by: Norm Charlton & Odette Sceats
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#22
AKLC
Annabel Childs (stroke), Olivia Bridgman, Claudia Frew, Charlotte Riley + Alexandra Littlewood (cox)
Coached by: Caroline Delong
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#2
HWBC
Lauren Coombe (stroke), Isabella Kippenbeger, Kirsten Vanderpeet, Laura Jamieson + Hayley Smith (cox)
Coached by: Ross Webb & Rohan Condon
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui |
Crew
#1
AWGC
Coached by: I Weenink
|
|||
Entity
NSH*
NSH*
Auckland |
Crew
#2
NSH*
Composite crew. Coached by: Craig Smith
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#21
AKLC
Coached by: Kate Tidbury
|
|||
Entity
GISC
GISC
East Coast |
Crew
#1
GISC
Coached by: Glenn Barwick & Matt Rickard
|
|||
Entity
CLIC
CLIC
Whanganui |
Crew
#1
CLIC
Coached by: Gus Berghan
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
Coached by: Ross Webb & Rohan Condon
|
Social