Event Sponsor
Day sheets: N.I. Club Champs
These are the day sheets for the 2015 North Island Club Championships.
click a filter below to remove it
Friday, 6th February 2015
Race O @ 15:40: Heat 1 | ||
---|---|---|
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#3
AKLC
|
|
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#2
WKOC
Coached by: Duncan Smith & Ross Tong
|
|
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#2
HWBC
Coached by: Mike Trautvetter & Jeremy Coxon
|
|
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#21
WESC
Coached by: STPA
|
|
Entity
SPCC
SPCC
Waikato
Entity
SPCC
SPCC
Waikato |
Crew
#2
SPCC
Phoenix Keyte-Williams (stroke), Aneil Khatkar, Aaron Parkinson, Will Porritt + Hugo van Cingel (cox)
Crew
#2
SPCC
Phoenix Keyte-Williams (stroke), Aneil Khatkar, Aaron Parkinson, Will Porritt + Hugo van Cingel (cox)
|
Race P @ 15:45: Heat 2 | ||
---|---|---|
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#1
AKLC
Coached by: Bart Verleye
|
|
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#3
WKOC
Deavon Abrahams (stroke), Matthew Lochore-Halpin, Christoff Louw, Christopher Roberts + Calum James (cox)
|
|
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#2
WESC
Coached by: Shane Page & Murray Horne
|
|
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#1
WESC
Coached by: Shane Page & Murray Horne
|
|
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#1
NSHC
Coached by: Chris Brake
|
Race Q @ 15:50: Heat 3 | ||
---|---|---|
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#3
HWBC
Coached by: Mike Trautvetter & Jeremy Coxon
|
|
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
Coached by: Mike Trautvetter & Jeremy Coxon
|
|
Entity
SPCC
SPCC
Waikato |
Crew
#1
SPCC
|
|
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#1
WKOC
Coached by: Duncan Smith & Ross Tong
|
|
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#1
BPCC
Coached by: Ted Phelps
|
Race R @ 15:55: Heat 4 | ||
---|---|---|
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#11
WKOC
|
|
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#5
WKOC
Coached by: Glenn Ross
|
|
Entity
CLIC
CLIC
Whanganui |
Crew
#1
CLIC
Coached by: Jason Williams
|
|
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#2
AKLC
Coached by: SHAK
|
|
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#4
WKOC
|
Saturday, 7th February 2015
Race N @ 13:40: Repechage 1 | ||
---|---|---|
Entity
SPCC
SPCC
Waikato |
Crew
#2
SPCC
Phoenix Keyte-Williams (stroke), Aneil Khatkar, Aaron Parkinson, Will Porritt + Hugo van Cingel (cox)
|
|
Entity
SPCC
SPCC
Waikato |
Crew
#1
SPCC
|
|
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#2
AKLC
Coached by: SHAK
|
|
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#1
NSHC
Coached by: Chris Brake
|
Race O @ 13:45: Repechage 2 | ||
---|---|---|
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#5
WKOC
Coached by: Glenn Ross
|
|
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#3
WKOC
Deavon Abrahams (stroke), Matthew Lochore-Halpin, Christoff Louw, Christopher Roberts + Calum James (cox)
|
|
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#3
HWBC
Coached by: Mike Trautvetter & Jeremy Coxon
|
|
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#2
HWBC
Coached by: Mike Trautvetter & Jeremy Coxon
|
Race P @ 13:50: Repechage 3 | ||
---|---|---|
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#1
WKOC
Coached by: Duncan Smith & Ross Tong
|
|
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#2
WKOC
Coached by: Duncan Smith & Ross Tong
|
|
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#2
WESC
Coached by: Shane Page & Murray Horne
|
|
Entity
CLIC
CLIC
Whanganui |
Crew
#1
CLIC
Coached by: Jason Williams
|
Race S @ 16:45: Semi-final 1 | ||
---|---|---|
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#2
WKOC
Coached by: Duncan Smith & Ross Tong
|
|
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#1
BPCC
Coached by: Ted Phelps
|
|
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#21
WESC
Coached by: STPA
|
|
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#11
WKOC
|
|
Entity
SPCC
SPCC
Waikato |
Crew
#1
SPCC
|
|
Entity
CLIC
CLIC
Whanganui |
Crew
#1
CLIC
Coached by: Jason Williams
|
Race T @ 16:50: Semi-final 2 | ||
---|---|---|
Entity
SPCC
SPCC
Waikato |
Crew
#2
SPCC
Phoenix Keyte-Williams (stroke), Aneil Khatkar, Aaron Parkinson, Will Porritt + Hugo van Cingel (cox)
|
|
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#4
WKOC
|
|
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#1
AKLC
Coached by: Bart Verleye
|
|
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#3
AKLC
|
|
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#3
WKOC
Deavon Abrahams (stroke), Matthew Lochore-Halpin, Christoff Louw, Christopher Roberts + Calum James (cox)
|
|
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#1
NSHC
Coached by: Chris Brake
|
Race U @ 16:55: Semi-final 3 | ||
---|---|---|
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#5
WKOC
Coached by: Glenn Ross
|
|
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#1
WKOC
Coached by: Duncan Smith & Ross Tong
|
|
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
Coached by: Mike Trautvetter & Jeremy Coxon
|
|
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#1
WESC
Coached by: Shane Page & Murray Horne
|
|
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#2
HWBC
Coached by: Mike Trautvetter & Jeremy Coxon
|
|
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#3
HWBC
Coached by: Mike Trautvetter & Jeremy Coxon
|
Sunday, 8th February 2015
Race W @ 15:15: B Final | ||
---|---|---|
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#3
AKLC
|
|
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#5
WKOC
Coached by: Glenn Ross
|
|
Entity
SPCC
SPCC
Waikato |
Crew
#1
SPCC
|
|
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#3
WKOC
Deavon Abrahams (stroke), Matthew Lochore-Halpin, Christoff Louw, Christopher Roberts + Calum James (cox)
|
|
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#1
BPCC
Coached by: Ted Phelps
|
|
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#1
WKOC
Coached by: Duncan Smith & Ross Tong
|
Race X @ 15:20: A Final | ||
---|---|---|
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#1
WESC
Coached by: Shane Page & Murray Horne
|
|
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#4
WKOC
|
|
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#11
WKOC
|
|
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
Coached by: Mike Trautvetter & Jeremy Coxon
|
|
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#1
AKLC
Coached by: Bart Verleye
|
|
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#21
WESC
Coached by: STPA
|
Social