You might also be interested in results held from other times this regatta was run: 2024, 2023, 2021, 2020, 2019, 2018, 2017, 2016, 2014, 2013, 2012, 2011, 2009, 2008.
Results: N.I. Club Champs
These comprehensive regatta results are fully linked and integrated with the profiles of the competitors and clubs shown.
The results are easily searchable and highly filterable. So you have the best opportunity of finding the ones you are interested in.
click a filter below to remove it
A Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
RPCW
RPCW
|
Crew
#1
RPCW
|
||||
Entity
RPCW
RPCW
|
Crew
#2
RPCW
|
||||
Entity
RPCA
RPCA
|
Crew
#1
RPCA
Coached by: James Coote
|
||||
Entity
RPCW
RPCW
|
Crew
#3
RPCW
|
||||
Entity
TAWC
TAWC
Waikato |
Crew
#1
TAWC
Coached by: Clive Steenson
|
||||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#1
NSHC
Coached by: Jane Stanley
|
A Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
RPCW
RPCW
|
Crew
#1
RPCW
|
||||
Entity
RPCW
RPCW
|
Crew
#2
RPCW
|
||||
Entity
TAWC
TAWC
Waikato |
Crew
#1
TAWC
Coached by: Nigel Baddeley
|
||||
Entity
RPCA
RPCA
|
Crew
#2
RPCA
Coached by: Bruce Jones
|
||||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#1
WKOC
|
||||
Entity
RPCA
RPCA
|
Crew
#1
RPCA
Coached by: Bruce Jones
|
A Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui |
Crew
#1
AWGC
Coached by: Ian Weenink
|
||||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#1
WESC
Coached by: Josh Everitt
|
||||
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#1
HAMC
Coached by: Blair Currie
|
||||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#32
AKLC
Coached by: DIOC
|
||||
Entity
PETC
PETC
Wellington |
Crew
#1
PETC
|
||||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#1
NSHC
Coached by: Rebecca Beattie & Kim Dowden
|
A Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#21
CAMC
Coached by: Tom Stannard
|
||||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#13
WKOC
|
||||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#11
WKOC
|
||||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#23
CAMC
Coached by: Peter Britton & Sandy Stuart
|
||||
Entity
AWG*
AWG*
Whanganui |
Crew
#1
AWG*
Composite crew. Coached by: J Williams & L Obrien
|
||||
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#1
BPCC
Coached by: Ted Phelps
|
A Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#1
AKLC
|
||||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#1
NSHC
Coached by: Rebecca Beattie
|
||||
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#1
TGAC
Coached by: Dave Thomas
|
||||
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui |
Crew
#1
AWGC
Coached by: Ian Weenink
|
||||
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#1
ROTC
Coached by: Alastair Riddle
|
||||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
WELC
Coached by: Nick Tonkin
|
A Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#1
NSHC
Coached by: Chris Brake
|
||||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#21
CAMC
Coached by: Janey Wackrow
|
||||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#2
NSHC
Coached by: Chris Brake
|
||||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
Coached by: Cedric Bayly & Dave MacKintosh
|
||||
Entity
WTMC
WTMC
Auckland |
Crew
#1
WTMC
Coached by: Michael Hawthorne
|
||||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#22
CAMC
Coached by: Janey Wackrow
|
A Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
RNZX
RNZX
|
Crew
#1
RNZX
Coached by: Mike Rodger
|
||||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#1
AKLC
|
||||
Entity
RPCW
RPCW
|
Crew
#1
RPCW
|
||||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#32
CAMC
Coached by: Neil S And G & Nicky Staite
|
||||
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#1
ROTC
Coached by: Alastair Riddle
|
||||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#31
CAMC
Coached by: Neil S And G & Nicky Staite
|
A Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#1
NSHC
Coached by: Mat Jensen & Barrie Mabbott
|
||||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#1
WKOC
|
||||
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#1
TGAC
|
||||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#31
CAMC
Coached by: Peter Britton
|
||||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#32
CAMC
Coached by: Peter Britton
|
||||
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#1
ROTC
Coached by: Glen Reichardt
|
A Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui |
Crew
#1
AWGC
Coached by: Ian Weenink
|
||||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#11
WKOC
|
||||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#12
WKOC
|
||||
Entity
AKGC
AKGC
Auckland |
Crew
#1
AKGC
|
||||
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui |
Crew
#2
AWGC
Coached by: Ian Weenink
|
||||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#13
WKOC
|
A Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui |
Crew
#1
AWGC
Coached by: Ian Weenink
|
||||
Entity
PETC
PETC
Wellington |
Crew
#1
PETC
|
||||
Entity
PETC
PETC
Wellington |
Crew
#2
PETC
|
||||
Entity
WREC
WREC
Auckland |
Crew
#2
WREC
Coached by: Aston Lovell
|
||||
Entity
WREC
WREC
Auckland |
Crew
#1
WREC
Coached by: Stewart Widger
|
||||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#1
WESC
|
||||
Entity
TAWC
TAWC
Waikato |
Crew
#1
TAWC
Coached by: Nigel Baddeley
|
A Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
RPCA
RPCA
|
Crew
#2
RPCA
Coached by: James Coote
|
||||
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#1
BPCC
Coached by: Adrian Webster
|
||||
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#1
HAMC
Coached by: Blair Currie
|
||||
Entity
CLIC
CLIC
Whanganui |
Crew
#1
CLIC
Coached by: Jason Williams
|
||||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#1
WKOC
|
||||
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#1
ROTC
Coached by: Alastair Riddle
|
A Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
RPCW
RPCW
|
Crew
#1
RPCW
|
||||
Entity
RPCW
RPCW
|
Crew
#2
RPCW
|
||||
Entity
RPCA
RPCA
|
Crew
#1
RPCA
Coached by: Bruce Jones
|
||||
Entity
SPCC
SPCC
Waikato |
Crew
#1
SPCC
|
||||
Entity
COMC
COMC
Auckland |
Crew
#1
COMC
Coached by: Bruce Jones
|
||||
Entity
RPCA
RPCA
|
Crew
#2
RPCA
Coached by: Bruce Jones
|
A Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
RNZX
RNZX
|
Crew
#1
RNZX
Coached by: Dave Thompson
|
||||
Entity
RNZX
RNZX
|
Crew
#2
RNZX
Coached by: Dave Thompson
|
||||
Entity
RNZX
RNZX
|
Crew
#4
RNZX
Coached by: Dave Thompson
|
||||
Entity
RNZX
RNZX
|
Crew
#3
RNZX
Coached by: Dave Thompson
|
||||
Entity
ACUL
ACUL
non-NZ |
Crew
#1
ACUL
|
||||
Entity
RNZX
RNZX
|
Crew
#5
RNZX
|
A Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
RNZX
RNZX
|
Crew
#1
RNZX
Coached by: Dave Thompson
|
||||
Entity
RNZX
RNZX
|
Crew
#2
RNZX
Coached by: Dave Thompson
|
||||
Entity
RNZX
RNZX
|
Crew
#6
RNZX
Coached by: Noel Donaldson
|
||||
Entity
RNZX
RNZX
|
Crew
#3
RNZX
Coached by: Noel Donaldson
|
||||
Entity
RNZX
RNZX
|
Crew
#5
RNZX
Coached by: Noel Donaldson
|
||||
Entity
RNZX
RNZX
|
Crew
#7
RNZX
Coached by: Noel Donaldson
|
A Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
ROT*
ROT*
Bay of Plenty |
Crew
#1
ROT*
Composite crew.
|
||||
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#1
TGAC
Coached by: Dave Thomas
|
||||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#1
NSHC
Coached by: Rebecca Beattie & Kim Dowden
|
||||
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#1
HAMC
Coached by: Blair Currie
|
||||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#1
NSHC
Coached by: Rebecca Beattie & Kim Dowden
|
A Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#1
NSHC
Coached by: Mat Jensen & Barrie Mabbott
|
||||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#1
WKOC
|
||||
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui |
Crew
#1
AWGC
Coached by: Ian Weenink
|
||||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#1
AKLC
Coached by: SHAK
|
||||
Entity
PET*
PET*
Wellington |
Crew
#1
PET*
Composite crew. Coached by: Andrew Bird
|
A Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui |
Crew
#1
AWGC
Coached by: Ian Weenink
|
||||
Entity
CLIC
CLIC
Whanganui |
|||||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#31
AKLC
Coached by: DIOC
|
||||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
WELC
Coached by: Nick Tonkin
|
||||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#1
AKLC
|
||||
Entity
WREC
WREC
Auckland |
Crew
#2
WREC
Coached by: Andrew Wakelin
|
A Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
RNZX
RNZX
|
Crew
#1
RNZX
Coached by: Mike Rodger
|
||||
Entity
RNZX
RNZX
|
Crew
#2
RNZX
Coached by: Mike Rodger
|
||||
Entity
RNZX
RNZX
|
Crew
#3
RNZX
Coached by: Mike Rodger
|
||||
Entity
RNZX
RNZX
|
Crew
#4
RNZX
Coached by: Mike Rodger
|
||||
Entity
RPCA
RPCA
|
Crew
#1
RPCA
Coached by: James Coote
|
||||
Entity
RNZX
RNZX
|
Crew
#5
RNZX
Coached by: Mike Rodger
|
A Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
RNZX
RNZX
|
Crew
#1
RNZX
Coached by: Calvin Ferguson
|
||||
Entity
RNZX
RNZX
|
Crew
#2
RNZX
Coached by: Calvin Ferguson
|
||||
Entity
RNZX
RNZX
|
Crew
#3
RNZX
Coached by: Calvin Ferguson
|
||||
Entity
RNZX
RNZX
|
Crew
#4
RNZX
Coached by: Calvin Ferguson
|
||||
Entity
RPCA
RPCA
|
Crew
#1
RPCA
Coached by: Bruce Jones
|
A Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
WHAC
WHAC
Bay of Plenty |
Crew
#1
WHAC
Coached by: Graham Watt
|
||||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#2
CAMC
Coached by: Tom Stannard & Peter Britton
|
||||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#1
NSHC
Coached by: Mat Jensen & Kim Dowden
|
||||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#1
STAC
|
||||
Entity
AKGC
AKGC
Auckland |
Crew
#1
AKGC
|
||||
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui |
Crew
#2
AWGC
Coached by: Ian Weenink
|
A Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
RPCW
RPCW
|
Crew
#2
RPCW
|
||||
Entity
RPCW
RPCW
|
Crew
#1
RPCW
|
||||
Entity
RPCA
RPCA
|
Crew
#1
RPCA
Coached by: James Coote
|
A Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#1
AKLC
|
||||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#1
NSHC
Coached by: Rebecca Beattie & Kim Dowden
|
||||
Entity
GISC
GISC
East Coast |
Crew
#1
GISC
Coached by: Luke Jenkins & Matt Rickard
|
||||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#1
WESC
Coached by: Josh Everitt
|
||||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#2
AKLC
|
A Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#21
CAMC
Coached by: Tom Stannard
|
||||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#22
CAMC
Coached by: Tom Stannard
|
||||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#31
CAMC
Coached by: Peter Britton
|
||||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#11
WKOC
|
||||
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui |
Crew
#1
AWGC
Coached by: L Obrien
|
||||
Entity
CLIC
CLIC
Whanganui |
Crew
#1
CLIC
Coached by: Jason Williams
|
A Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
RPCA
RPCA
|
Crew
#2
RPCA
Coached by: Bruce Jones
|
||||
Entity
RPCW
RPCW
|
Crew
#1
RPCW
|
||||
Entity
RPCA
RPCA
|
Crew
#1
RPCA
Coached by: Bruce Jones
|
A Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
AWG*
AWG*
Whanganui |
Crew
#1
AWG*
Composite crew.
|
||||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#1
WKOC
|
||||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#1
NSHC
Coached by: Gerard Campbell & Matt Wolff
|
||||
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#1
ROTC
Coached by: Glen Reichardt
|
||||
Entity
AKGC
AKGC
Auckland |
Crew
#1
AKGC
|
||||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#31
CAMC
Coached by: Peter Britton
|
A Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
RNZX
RNZX
|
Crew
#1
RNZX
Coached by: Dave Thompson
|
||||
Entity
RNZX
RNZX
|
Crew
#2
RNZX
Coached by: Noel Donaldson
|
||||
Entity
RNZX
RNZX
|
Crew
#3
RNZX
Coached by: Noel Donaldson
|
||||
Entity
RNZX
RNZX
|
Crew
#4
RNZX
Coached by: Noel Donaldson
|
||||
Entity
RPCW
RPCW
|
Crew
#1
RPCW
|
A Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#1
TGAC
Coached by: Dave Thomas
|
||||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#1
NSHC
Coached by: Rebecca Beattie & Kim Dowden
|
||||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#1
WESC
Coached by: Josh Everitt
|
||||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#1
AKLC
|
A Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
Coached by: Ross Webb & Greg Vanderpeet
|
||||
Entity
AWG*
AWG*
Whanganui |
Crew
#1
AWG*
Composite crew. Coached by: Ian Weenink & Jason Williams
|
||||
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#1
ROTC
Coached by: Alastair Riddle
|
||||
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#1
HAMC
Coached by: Blair Currie
|
||||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#1
AKLC
|
||||
Entity
GISC
GISC
East Coast |
Crew
#1
GISC
Coached by: Luke Jenkins & Matt Rickard
|
A Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
SPCC
SPCC
Waikato |
Crew
#1
SPCC
|
A Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui |
Crew
#1
AWGC
Coached by: Ian Weenink
|
||||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#1
WKOC
Coached by: WKDS
|
||||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#21
CAMC
Coached by: Norm Charlton
|
||||
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#21
HAMC
Coached by: HLCR
|
||||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#31
AKLC
Coached by: DIOC
|
||||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#2
WKOC
Coached by: WKDS
|
A Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
PETC
PETC
Wellington |
Crew
#1
PETC
|
||||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#1
NSHC
Coached by: Mat Jensen & Barrie Mabbott
|
||||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#3
NSHC
Coached by: Mat Jensen & Barrie Mabbott
|
||||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#2
NSHC
Coached by: Mat Jensen & Barrie Mabbott
|
||||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#1
WKOC
|
||||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#2
AKLC
Coached by: SHAK
|
A Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
WHAC
WHAC
Bay of Plenty |
Crew
#1
WHAC
Coached by: Graham Watt
|
||||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#1
NSHC
Coached by: Gerard Campbell & Matt Wolff
|
||||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#12
WKOC
|
||||
Entity
AWG*
AWG*
Whanganui |
Crew
#1
AWG*
Composite crew. Coached by: Ian Weenink
|
||||
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#1
MERC
Coached by: Graham Smith
|
||||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#1
STAC
|
A Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
RPCA
RPCA
|
Crew
#1
RPCA
Coached by: Bruce Jones
|
A Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
SPCC
SPCC
Waikato |
Crew
#1
SPCC
|
||||
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui |
Crew
#1
AWGC
Coached by: Ian Weenink
|
||||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#11
WKOC
|
||||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#12
WKOC
|
||||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#1
AKLC
Coached by: SHAK
|
||||
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#1
TGAC
|
A Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#1
WKOC
Coached by: WKDS
|
||||
Entity
SPCC
SPCC
Waikato |
Crew
#1
SPCC
|
||||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#11
WESC
Coached by: Mollie James & Aimee Pink
|
||||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
Coached by: Cedric Bayly & Dave MacKintosh
|
||||
Entity
PETC
PETC
Wellington |
Crew
#1
PETC
|
||||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#2
HWBC
Coached by: Cedric Bayly & Dave MacKintosh
|
A Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
RNZX
RNZX
|
Crew
#1
RNZX
Coached by: Dick Tonks
|
||||
Entity
RNZX
RNZX
|
Crew
#2
RNZX
Coached by: Calvin Ferguson
|
||||
Entity
RNZX
RNZX
|
Crew
#3
RNZX
Coached by: Noel Donaldson
|
||||
Entity
RNZX
RNZX
|
Crew
#4
RNZX
Coached by: Calvin Ferguson
|
||||
Entity
RNZX
RNZX
|
Crew
#5
RNZX
Coached by: Calvin Ferguson
|
||||
Entity
RNZX
RNZX
|
Crew
#6
RNZX
Coached by: Noel Donaldson
|
A Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
TAWC
TAWC
Waikato |
Crew
#1
TAWC
Coached by: Clive Steenson
|
||||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#1
NSHC
Coached by: Rebecca Beattie & Kim Dowden
|
||||
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#1
TGAC
Coached by: Dave Thomas
|
||||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#1
AKLC
|
||||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#2
AKLC
|
||||
Entity
TPOC
TPOC
Bay of Plenty |
Crew
#1
TPOC
Coached by: Rohan Condon
|
A Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
RNZX
RNZX
|
Crew
#2
RNZX
Coached by: Dick Tonks
|
||||
Entity
RNZX
RNZX
|
Crew
#4
RNZX
Coached by: Mike Rodger
|
||||
Entity
RPCW
RPCW
|
Crew
#1
RPCW
|
||||
Entity
ACUL
ACUL
non-NZ |
Crew
#1
ACUL
|
||||
Entity
RNZX
RNZX
|
Crew
#3
RNZX
Coached by: Mike Rodger
|
||||
Entity
RPCA
RPCA
|
Crew
#1
RPCA
Coached by: James Coote
|
A Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
Coached by: Ross Webb & Greg Vanderpeet
|
||||
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#1
BPCC
Coached by: Adrian Webster
|
||||
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui |
Crew
#1
AWGC
Coached by: Ian Weenink
|
||||
Entity
CLIC
CLIC
Whanganui |
|||||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#2
HWBC
Coached by: Ross Webb & Greg Vanderpeet
|
||||
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui |
Crew
#2
AWGC
|
A Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
PETC
PETC
Wellington |
Crew
#1
PETC
|
||||
Entity
WREC
WREC
Auckland |
Crew
#1
WREC
Coached by: Stewart Widger
|
||||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
Coached by: Doc McDonald & Jock MacKintosh
|
||||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#1
WKOC
|
||||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#1
NSHC
Coached by: Mat Jensen & Kim Dowden
|
||||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#2
NSHC
Coached by: Mat Jensen & Barrie Mabbott
|
A Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
WHAC
WHAC
Bay of Plenty |
Crew
#1
WHAC
Coached by: Graham Watt
|
||||
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#2
MERC
Coached by: Graham Smith
|
||||
Entity
WHAC
WHAC
Bay of Plenty |
Crew
#2
WHAC
Coached by: Graham Watt
|
||||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#1
WKOC
|
||||
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#1
MERC
Coached by: Graham Smith
|
||||
Entity
GISC
GISC
East Coast |
Crew
#1
GISC
Coached by: Luke Jenkins & Matt Rickard
|
A Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#1
NSHC
Coached by: Chris Brake
|
||||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#21
CAMC
Coached by: Janey Wackrow
|
||||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
Coached by: Cedric Bayly & Dave MacKintosh
|
||||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#1
WKOC
Coached by: WKDS
|
||||
Entity
WTMC
WTMC
Auckland |
Crew
#1
WTMC
Gyorgika Farrelly (stroke), Emily Andrell, Caitlin Bailey, Madeline Cheesman + Andrea Farrelly (cox)
Coached by: Mi
|
||||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#2
WKOC
|
A Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
RNZX
RNZX
|
Crew
#1
RNZX
Coached by: Mike Rodger
|
||||
Entity
RNZX
RNZX
|
Crew
#2
RNZX
Coached by: Mike Rodger
|
||||
Entity
RPCW
RPCW
|
Crew
#1
RPCW
|
||||
Entity
RPCA
RPCA
|
Crew
#1
RPCA
Coached by: James Coote
|
A Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#21
WESC
Coached by: STPA
|
||||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#4
WKOC
|
||||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#11
WKOC
|
||||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#1
AKLC
Coached by: Bart Verleye
|
||||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
Coached by: Mike Trautvetter & Jeremy Coxon
|
||||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#1
WESC
Coached by: Shane Page & Murray Horne
|
A Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#1
WESC
Coached by: Josh Everitt
|
||||
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui |
Crew
#1
AWGC
Coached by: Ian Weenink
|
||||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
WELC
Coached by: Nick Tonkin
|
||||
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#1
BPCC
Coached by: Adrian Webster
|
||||
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#1
ROTC
Coached by: Alastair Riddle
|
||||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#1
WKOC
|
A Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#1
WESC
Coached by: Keith Page
|
||||
Entity
WHAC
WHAC
Bay of Plenty |
Crew
#1
WHAC
Coached by: Graham Watt
|
||||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#2
STAC
|
||||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#31
CAMC
Coached by: Peter Britton
|
||||
Entity
VILC
VILC
non-NZ |
Crew
#1
VILC
Coached by: Tom
|
||||
Entity
COMC
COMC
Auckland |
Crew
#1
COMC
Coached by: Bruce Jones
|
Social