You might also be interested in results held from other times this regatta was run: 2024, 2023, 2021, 2020, 2019, 2018, 2017, 2015, 2014, 2013, 2012, 2011, 2009, 2008.
Results: N.I. Club Champs
These comprehensive regatta results are fully linked and integrated with the profiles of the competitors and clubs shown.
The results are easily searchable and highly filterable. So you have the best opportunity of finding the ones you are interested in.
click a filter below to remove it
A Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#3
HWBC
Coached by: Michael Harrison & Ross Webb
|
||||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#2
HWBC
Coached by: Michael Harrison & Ross Webb
|
||||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
Coached by: Michael Harrison & Ross Webb
|
||||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#1
STAC
Coached by: Ray Hamilton
|
||||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#1
WESC
Coached by: Ged Campbell
|
A Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
Coached by: Doc McDonald & Jock Macintosh
|
||||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#4
STAC
Coached by: Sean Durkin & Brook Walker
|
||||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#3
STAC
Coached by: Maurice Maxwell
|
||||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
WELC
|
||||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#2
STAC
Coached by: Maurice Maxwell
|
||||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#1
STAC
Coached by: Maurice Maxwell
|
||||
Entity
PETC
PETC
Wellington |
Crew
#1
PETC
Coached by: Andrew Bird
|
A Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
WELC
Coached by: Joe O'Neill
|
||||
Entity
PETC
PETC
Wellington |
Crew
#1
PETC
Coached by: Andrew Bird
|
||||
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui |
Crew
#1
AWGC
Coached by: Ian Weenink
|
||||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#2
STAC
Coached by: Ray Hamilton
|
||||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
Coached by: Ross Webb & Michael Harrison
|
||||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#1
STAC
|
A Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
WELC
Coached by: Chris Jones & Richard May
|
||||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
Coached by: Mike Trautvetter & Jeremy Coxon
|
||||
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui |
Crew
#1
AWGC
Coached by: P Smith
|
||||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#2
HWBC
Coached by: Mike Trautvetter & Jeremy Coxon
|
||||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#1
STAC
Mackenzie Horwood-Verstappen (stroke), Joseph Bahr, Charles Lynch-Gerrard, Alex Laurenson + Ben Ross (cox)
Coached by: Jack Perkins & Robbie Sampson
|
||||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#3
STAC
Coached by: Jack Perkins & Robbie Sampson
|
A Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
Coached by: Michael Harrison & Ross Webb
|
||||
Entity
CLIC
CLIC
Whanganui |
Crew
#1
CLIC
Coached by: Jason Williams & Jodie Haskell
|
||||
Entity
UNWC
UNWC
Whanganui |
Crew
#2
UNWC
|
||||
Entity
UNWC
UNWC
Whanganui |
Crew
#3
UNWC
|
||||
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui |
Crew
#1
AWGC
|
||||
Entity
UNWC
UNWC
Whanganui |
Crew
#1
UNWC
|
A Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
CLIC
CLIC
Whanganui |
Crew
#1
CLIC
Coached by: Jason Williams
|
||||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
Coached by: Cedric Bayly
|
||||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#3
HWBC
Coached by: Dave Macintosh
|
||||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
WELC
Coached by: Joe O'Neill
|
||||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#2
HWBC
Coached by: Cedric Bayly
|
||||
Entity
UNWC
UNWC
Whanganui |
Crew
#1
UNWC
Coached by: Jennie Evans
|
A Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
Coached by: Ross Webb & Michael Harrison
|
||||
Entity
PETC
PETC
Wellington |
Crew
#1
PETC
Coached by: Nick Tonkin
|
||||
Entity
WANC
WANC
Whanganui |
Crew
#1
WANC
|
||||
Entity
WANC
WANC
Whanganui |
Crew
#1
WANC
|
A Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui |
Crew
#1
AWGC
|
||||
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui |
Crew
#2
AWGC
Coached by: Ian Weenink
|
||||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
WELC
Coached by: Chris Jones & Dick Joyce
|
||||
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui |
Crew
#3
AWGC
Coached by: Ian Weenink
|
||||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
Adam Vanderpeet (stroke), Duncan MacErlich, Duncan McCrory, Tristan Gregory-Hunt + Connor Molloy (cox)
Coached by: Doc McDonald & Jock Macintosh
|
||||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#2
HWBC
Coached by: Doc McDonald & Jock Macintosh
|
B Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#2
STAC
Coached by: Maurice Maxwell
|
||||
Entity
WANC
WANC
Whanganui |
Crew
#1
WANC
Coached by: Tyler Scott & David Lindstrom
|
||||
Entity
HORC
HORC
Wellington |
Crew
#1
HORC
Coached by: Andrew Bealing
|
||||
Entity
PETC
PETC
Wellington |
Crew
#1
PETC
Coached by: Nick Tonkin
|
||||
Entity
PORC
PORC
Wellington |
Crew
#1
PORC
Coached by: Richard Sheppard
|
||||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#1
STAC
Henry Horwood Verstappen (stroke), Ben Strowger-Turnock, Matthew Johnson, Thomas Bramley + James Dunne (cox)
Coached by: Maurice Maxwell
|
A Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui |
Crew
#1
AWGC
|
||||
Entity
TAWC
TAWC
Waikato |
Crew
#1
TAWC
Coached by: Nigel Baddeley
|
||||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
|
A Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
CLIC
CLIC
Whanganui |
Crew
#1
CLIC
Coached by: Jason Williams & Jodie Haskell
|
||||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#2
STAC
Coached by: Ray Hamilton
|
||||
Entity
CLIC
CLIC
Whanganui |
Crew
#2
CLIC
Coached by: Jason Williams & Jodie Haskell
|
||||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#3
STAC
Coached by: Ray Hamilton
|
||||
Entity
UNWC
UNWC
Whanganui |
Crew
#1
UNWC
|
||||
Entity
UNWC
UNWC
Whanganui |
Crew
#2
UNWC
|
||||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#1
STAC
Coached by: Ray Hamilton
|
A Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
KICC
KICC
Auckland |
Crew
#1
KICC
Coached by: Leith Menzies
|
||||
Entity
KICC
KICC
Auckland |
Crew
#3
KICC
Coached by: Nick Lloyd
|
||||
Entity
KICC
KICC
Auckland |
Crew
#2
KICC
Coached by: Nick Lloyd
|
||||
Entity
KICC
KICC
Auckland |
Crew
#4
KICC
Coached by: Nick Lloyd
|
||||
Entity
CLIC
CLIC
Whanganui |
Crew
#1
CLIC
Coached by: Jason Williams
|
||||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#3
STAC
Coached by: Sean Durkin & Brook Walker
|
B Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
CLIC
CLIC
Whanganui |
Crew
#2
CLIC
Coached by: Jason Williams & Jodie Haskell
|
||||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#4
STAC
Coached by: Sean Durkin & Brook Walker
|
||||
Entity
PETC
PETC
Wellington |
Crew
#2
PETC
Coached by: Andrew Bird
|
||||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#5
STAC
Coached by: Sean Durkin & Brook Walker
|
A Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
Max Paku (stroke), William Thomas, Ben McPherson, Tom Moffett, C J Buscke, Josh Brown, Sam Hughes, Tawhiwhi Watson + Zane Boden (cox)
Coached by: Mike Trautvetter & Jeremy Coxon
|
||||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#1
STAC
Hugo Hibbert (stroke), James Dunne, Edwin Laurenson, Ben McHardy, Mackenzie Horwood-Verstappen, Thomas Murray, Alex Laurenson, Joseph Bahr + Ben Ross (cox)
Coached by: Jack Perkins & Robbie Sampson
|
A Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
WELC
Coached by: Joe O'Neill
|
||||
Entity
CLIC
CLIC
Whanganui |
Crew
#1
CLIC
Coached by: Jason Williams & Jodie Haskell
|
||||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
Coached by: Ross Webb & Michael Harrison
|
||||
Entity
UNWC
UNWC
Whanganui |
Crew
#1
UNWC
|
||||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#1
STAC
|
||||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#2
WELC
Coached by: Joe O'Neill
|
B Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#1
MERC
Coached by: Rob Holmes
|
||||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#3
HWBC
Coached by: Ross Webb & Michael Harrison
|
||||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#2
HWBC
Coached by: Ross Webb & Michael Harrison
|
||||
Entity
CLIC
CLIC
Whanganui |
Crew
#2
CLIC
Coached by: Jason Williams & Jodie Haskell
|
||||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#4
HWBC
Coached by: Ross Webb & Michael Harrison
|
||||
Entity
PETC
PETC
Wellington |
Crew
#1
PETC
Coached by: Andrew Bird
|
A Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui |
Crew
#1
AWGC
|
||||
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui |
Crew
#1
AWGC
|
||||
Entity
UNW*
UNW*
Whanganui |
Crew
#1
UNW*
Composite crew.
|
||||
Entity
HORC
HORC
Wellington |
Crew
#1
HORC
Coached by: Andrew Bealing
|
||||
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#1
ROTC
Coached by: Fiona Bassett
|
A Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#1
MERC
Coached by: Graham Smith
|
||||
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui |
Crew
#1
AWGC
Coached by: Ian Weenink
|
||||
Entity
CLIC
CLIC
Whanganui |
Crew
#1
CLIC
Coached by: Jason Williams & Jodie Haskell
|
||||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#1
STAC
|
||||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
WELC
Coached by: Chris Jones
|
||||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#5
STAC
Coached by: Maurice Maxwell
|
B Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
Coached by: Doc McDonald & Jock Macintosh
|
||||
Entity
CLIC
CLIC
Whanganui |
Crew
#3
CLIC
Coached by: Jason Williams & Jodie Haskell
|
||||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#4
HWBC
Coached by: Doc McDonald & Jock Macintosh
|
||||
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#2
MERC
Coached by: Graham Smith
|
||||
Entity
CLIC
CLIC
Whanganui |
Crew
#2
CLIC
Coached by: Jason Williams & Jodie Haskell
|
||||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#3
STAC
Coached by: Maurice Maxwell
|
A Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
PETC
PETC
Wellington |
Crew
#1
PETC
Coached by: Andrew Bird
|
||||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#1
STAC
|
||||
Entity
PETC
PETC
Wellington |
Crew
#2
PETC
Coached by: Andrew Bird
|
||||
Entity
UNWC
UNWC
Whanganui |
Crew
#1
UNWC
|
A Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
WELC
Coached by: Chris Jones
|
||||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#2
HWBC
Coached by: Mike Trautvetter & Jeremy Coxon
|
||||
Entity
CLIC
CLIC
Whanganui |
Crew
#1
CLIC
Coached by: Jason Williams & Jodie Haskell
|
||||
Entity
WANC
WANC
Whanganui |
Crew
#1
WANC
Coached by: Tyler Scott & David Lindstrom
|
||||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#1
STAC
|
||||
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui |
Crew
#1
AWGC
Coached by: P Smith
|
B Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
TAWC
TAWC
Waikato |
Crew
#1
TAWC
Coached by: Nigel Baddeley
|
||||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
Coached by: Mike Trautvetter & Jock Macintosh
|
||||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#4
HWBC
Coached by: Mike Trautvetter & Jeremy Coxon
|
||||
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui |
Crew
#2
AWGC
Coached by: P Smith
|
||||
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#1
ROTC
Coached by: Fiona Bassett
|
||||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#3
HWBC
Coached by: Mike Trautvetter & Jeremy Coxon
|
A Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
KICC
KICC
Auckland |
Crew
#1
KICC
Coached by: Nick Lloyd & Leith Menzies
|
||||
Entity
KICC
KICC
Auckland |
Crew
#2
KICC
Coached by: Nick Lloyd
|
||||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#2
STAC
Coached by: Maurice Maxwell
|
||||
Entity
KICC
KICC
Auckland |
Crew
#3
KICC
Coached by: Nick Lloyd
|
||||
Entity
KICC
KICC
Auckland |
Crew
#4
KICC
Coached by: Nick Lloyd
|
||||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#1
STAC
Coached by: Maurice Maxwell
|
||||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#3
STAC
Coached by: Maurice Maxwell
|
A Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui |
Crew
#1
AWGC
|
||||
Entity
STA*
STA*
Wellington |
Crew
#2
STA*
Composite crew. Coached by: HWBC
|
A Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
WELC
Coached by: Joe O'Neill
|
||||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#1
STAC
Coached by: Ray Hamilton
|
||||
Entity
PETC
PETC
Wellington |
Crew
#1
PETC
Coached by: Andrew Bird
|
||||
Entity
PORC
PORC
Wellington |
Crew
#1
PORC
Coached by: Richard Sheppard
|
||||
Entity
UNWC
UNWC
Whanganui |
Crew
#1
UNWC
|
||||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#2
STAC
Coached by: Ray Hamilton
|
A Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
Coached by: Michael Harrison & Ross Webb
|
||||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#2
HWBC
Coached by: Ross Webb & Michael Harrison
|
||||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
WELC
Coached by: Joe O'Neill
|
||||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#3
HWBC
Coached by: Ross Webb & Michael Harrison
|
||||
Entity
PETC
PETC
Wellington |
Crew
#1
PETC
Coached by: Andrew Bird
|
||||
Entity
PETC
PETC
Wellington |
Crew
#2
PETC
Coached by: Andrew Bird
|
A Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
WANC
WANC
Whanganui |
Crew
#1
WANC
Coached by: Kirsty Back & David Lindstrom
|
||||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#1
STAC
|
||||
Entity
PORC
PORC
Wellington |
Crew
#1
PORC
Coached by: Tim Parker
|
||||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#2
STAC
Coached by: Ray Hamilton
|
A Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
PORC
PORC
Wellington |
Crew
#2
PORC
Coached by: Tim Parker
|
||||
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui |
Crew
#1
AWGC
|
||||
Entity
CLIC
CLIC
Whanganui |
Crew
#1
CLIC
Coached by: Jason Williams & Corbin Porteous
|
||||
Entity
UNWC
UNWC
Whanganui |
Crew
#2
UNWC
|
||||
Entity
WANC
WANC
Whanganui |
Crew
#2
WANC
Coached by: Kirsty Back & David Lindstrom
|
A Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
PETC
PETC
Wellington |
Crew
#1
PETC
Coached by: Ella Pudney
|
||||
Entity
UNWC
UNWC
Whanganui |
Crew
#1
UNWC
|
A Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#1
STAC
|
||||
Entity
PORC
PORC
Wellington |
Crew
#1
PORC
Coached by: Richard Sheppard
|
||||
Entity
WANC
WANC
Whanganui |
Crew
#1
WANC
Coached by: Tyler Scott & David Lindstrom
|
||||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
WELC
Coached by: Chris Jones
|
A Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
WELC
Coached by: Chris Jones
|
||||
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#1
MERC
Coached by: Graham Smith
|
||||
Entity
CLIC
CLIC
Whanganui |
Crew
#1
CLIC
Coached by: Jason Williams & Jodie Haskell
|
||||
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui |
Crew
#1
AWGC
|
||||
Entity
KICC
KICC
Auckland |
Crew
#1
KICC
Coached by: Nick Lloyd & Leith Menzies
|
||||
Entity
HORC
HORC
Wellington |
Crew
#1
HORC
Coached by: Andrew Bealing
|
A Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
WELC
Coached by: Lua Tuiomanufili
|
||||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#3
STAC
Coached by: Maurice Maxwell
|
||||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#2
STAC
Coached by: Maurice Maxwell
|
||||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#1
STAC
Coached by: Maurice Maxwell
|
A Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
UNWC
UNWC
Whanganui |
Crew
#1
UNWC
|
||||
Entity
UNWC
UNWC
Whanganui |
Crew
#3
UNWC
|
||||
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#1
ROTC
Coached by: James Boyce
|
||||
Entity
UNWC
UNWC
Whanganui |
Crew
#2
UNWC
|
A Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui |
Crew
#1
AWGC
Coached by: Ianweenink
|
||||
Entity
KICC
KICC
Auckland |
Crew
#1
KICC
Coached by: Nick Lloyd & Leith Menzies
|
||||
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui |
Crew
#4
AWGC
Coached by: Ianweenink
|
A Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#2
STAC
Coached by: Sean Durkin & Brook Walker
|
||||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#1
STAC
Coached by: Maurice Maxwell
|
||||
Entity
PORC
PORC
Wellington |
Crew
#1
PORC
Coached by: Richard Sheppard
|
||||
Entity
UNWC
UNWC
Whanganui |
Crew
#1
UNWC
|
||||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#3
STAC
Coached by: Sean Durkin & Brook Walker
|
||||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#4
STAC
Coached by: Sean Durkin & Brook Walker
|
||||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
Coached by: Mike Trautvetter & Jeremy Coxon
|
A Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#2
HWBC
Coached by: Mike Trautvetter & Jeremy Coxon
|
||||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#5
STAC
Coached by: Jack Perkins & Robbie Sampson
|
A Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
Coached by: Cedric Bayly
|
||||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
WELC
Clare Weterings (stroke), Jessica Hickey, Bernadette Fischer, Valerie Chan + Charlotte Waghorn (cox)
Coached by: Joe O'Neill
|
||||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#2
WELC
Coached by: Joe O'Neill
|
||||
Entity
PETC
PETC
Wellington |
Crew
#2
PETC
Coached by: Andrew Bird
|
||||
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui |
Crew
#1
AWGC
Coached by: Dave Dudley
|
||||
Entity
UNWC
UNWC
Whanganui |
Crew
#1
UNWC
|
B Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#2
HWBC
Coached by: Dave Macintosh
|
||||
Entity
PETC
PETC
Wellington |
Crew
#1
PETC
Coached by: Ella Pudney
|
||||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#1
STAC
|
||||
Entity
PORC
PORC
Wellington |
Crew
#1
PORC
Coached by: Michael Sheppard
|
||||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#2
STAC
|
A Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
Coached by: Michael Harrison & Ross Webb
|
||||
Entity
CLIC
CLIC
Whanganui |
Crew
#1
CLIC
Coached by: Jason Williams & Jodie Haskell
|
||||
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#1
MERC
Coached by: Rob Holmes
|
||||
Entity
WANC
WANC
Whanganui |
Crew
#1
WANC
Coached by: Kirsty Back & David Lindstrom
|
||||
Entity
PORC
PORC
Wellington |
Crew
#3
PORC
Coached by: Tim Parker
|
||||
Entity
UNWC
UNWC
Whanganui |
Crew
#1
UNWC
|
||||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#1
STAC
|
B Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#2
HWBC
Coached by: Ross Webb & Michael Harrison
|
||||
Entity
WANC
WANC
Whanganui |
Crew
#2
WANC
Coached by: Kirsty Back & David Lindstrom
|
||||
Entity
PORC
PORC
Wellington |
Crew
#4
PORC
Coached by: Tim Parker
|
A Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
PORC
PORC
Wellington |
Crew
#1
PORC
Coached by: Tim Parker
|
||||
Entity
PORC
PORC
Wellington |
Crew
#2
PORC
Coached by: Tim Parker
|
||||
Entity
CLIC
CLIC
Whanganui |
Crew
#2
CLIC
Coached by: Corbin Porteous
|
||||
Entity
CLIC
CLIC
Whanganui |
Crew
#3
CLIC
Coached by: Jason Williams
|
||||
Entity
UNWC
UNWC
Whanganui |
Crew
#2
UNWC
|
||||
Entity
WANC
WANC
Whanganui |
Crew
#3
WANC
Coached by: Kirsty Back & David Lindstrom
|
B Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
UNWC
UNWC
Whanganui |
Crew
#3
UNWC
|
||||
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui |
Crew
#1
AWGC
|
||||
Entity
WANC
WANC
Whanganui |
Crew
#4
WANC
Coached by: Kirsty Back & David Lindstrom
|
||||
Entity
HORC
HORC
Wellington |
Crew
#1
HORC
Coached by: Andrew Bealing
|
A Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
UNWC
UNWC
Whanganui |
Crew
#4
UNWC
|
||||
Entity
UNWC
UNWC
Whanganui |
Crew
#5
UNWC
|
||||
Entity
UNWC
UNWC
Whanganui |
Crew
#6
UNWC
|
||||
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui |
Crew
#1
AWGC
|
A Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui |
Crew
#1
AWGC
Coached by: Ian Weenink
|
||||
Entity
TAWC
TAWC
Waikato |
Crew
#1
TAWC
Coached by: Nigel Baddeley
|
||||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#1
STAC
|
A Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
Kate Laracy (stroke), Francesca Arlidge, Brooke Davies, Karleigh Daly, Rosie Joyce, Edin Harvey, Kate York, Kirsten Vanderpeet + Miriam Stone (cox)
Coached by: Ross Webb & Michael Harrison
|
||||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
WELC
Jessica Drake (stroke), Amy McMullan, Samantha Beveridge, Maya Williams, Jennifer Acton-Phillips, Kate Stretton, Mereana Taylor, Anna Thomson + Charlotte Waghorn (cox)
Coached by: Joe O'Neill
|
||||
Entity
PETC
PETC
Wellington |
Crew
#1
PETC
Ashlee Curtis (stroke), Caitlin Walker, Abbie Pritchard, Rachel Gill, Abigail Watts, Caitlin Ross, Hailey Griffiths, Georgia Coyne + Lucy Bird (cox)
Coached by: Andrew Bird
|
||||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#1
STAC
Zara Simpson (stroke), Madi Antipas, Nina Lawrence, Rosa Buxton, Hannah Hodgkinson, Sarah Manners, Emily Bridgland, Anastasia Burn + Rebecca Gallaway (cox)
Coached by: Ray Hamilton
|
A Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
KICC
KICC
Auckland |
Crew
#3
KICC
Coached by: Nick Lloyd & Leith Menzies
|
||||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
WELC
Coached by: Chris Jones
|
||||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#2
WELC
Coached by: Chris Jones
|
||||
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui |
Crew
#1
AWGC
|
||||
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui |
Crew
#7
AWGC
Coached by: Ian Weenink
|
A Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
KICC
KICC
Auckland |
Crew
#1
KICC
Coached by: Nick Lloyd
|
||||
Entity
CLIC
CLIC
Whanganui |
Crew
#1
CLIC
Coached by: Jason Williams & Jodie Haskell
|
||||
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui |
Crew
#3
AWGC
Coached by: Ian Weenink
|
||||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#2
STAC
Coached by: Sean Durkin & Brook Walker
|
||||
Entity
KICC
KICC
Auckland |
Crew
#2
KICC
Coached by: Nick Lloyd
|
||||
Entity
CLIC
CLIC
Whanganui |
Crew
#3
CLIC
Coached by: Jason Williams & Jodie Haskell
|
B Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#5
STAC
Coached by: Maurice Maxwell
|
||||
Entity
CLIC
CLIC
Whanganui |
Crew
#2
CLIC
Coached by: Jason Williams & Jodie Haskell
|
||||
Entity
TAWC
TAWC
Waikato |
Crew
#1
TAWC
Coached by: Nigel Baddeley
|
||||
Entity
UNWC
UNWC
Whanganui |
Crew
#1
UNWC
|
||||
Entity
CLIC
CLIC
Whanganui |
Crew
#4
CLIC
Coached by: Jason Williams & Jodie Haskell
|
||||
Entity
PORC
PORC
Wellington |
Crew
#1
PORC
Coached by: Richard Sheppard
|
A Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#2
HWBC
Coached by: Mike Trautvetter & Jeremy Coxon
|
||||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#3
STAC
Coached by: Sean Durkin & Brook Walker
|
||||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
Coached by: Mike Trautvetter & Jeremy Coxon
|
||||
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui |
Crew
#6
AWGC
Coached by: P Smith
|
||||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#3
HWBC
Coached by: Mike Trautvetter & Jeremy Coxon
|
||||
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui |
Crew
#8
AWGC
Coached by: P Smith
|
||||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#4
STAC
Coached by: Sean Durkin & Brook Walker
|
A Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
WELC
Vanessa McCormack (stroke), Bernadette Fischer, Laura-Meg McGlone, Valerie Chan + Charlotte Waghorn (cox)
Coached by: Joe O'Neill
|
||||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#1
STAC
|
||||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#2
WELC
Coached by: Joe O'Neill
|
||||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
Coached by: Cedric Bayly
|
||||
Entity
UNWC
UNWC
Whanganui |
Crew
#1
UNWC
|
||||
Entity
PETC
PETC
Wellington |
Crew
#2
PETC
Coached by: Andrew Bird
|
B Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#2
HWBC
Coached by: Dave Macintosh
|
||||
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui |
Crew
#1
AWGC
Coached by: Dave Dudley
|
||||
Entity
PETC
PETC
Wellington |
Crew
#1
PETC
Coached by: Ella Pudney & Martin Davies
|
||||
Entity
PORC
PORC
Wellington |
Crew
#1
PORC
Coached by: Michael Sheppard
|
||||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#2
STAC
|
A Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
Coached by: Mike Trautvetter & Jeremy Coxon
|
||||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
WELC
Coached by: Chris Jones
|
||||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#2
HWBC
Coached by: Mike Trautvetter & Jeremy Coxon
|
||||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#3
STAC
Coached by: Jack Perkins & Robbie Sampson
|
||||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#1
STAC
Coached by: Jack Perkins & Robbie Sampson
|
||||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#2
STAC
Coached by: Jack Perkins & Robbie Sampson
|
||||
Entity
PORC
PORC
Wellington |
Crew
#1
PORC
Deacon Eliason-Malden (stroke), Elliott Joseph Rose, Gregory Gouws, Robert Simpson + Christopher Watts (cox)
Coached by: Holly Moody
|
A Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
Coached by: Michael Harrison & Ross Webb
|
||||
Entity
PORC
PORC
Wellington |
Crew
#1
PORC
Coached by: Tim Parker
|
||||
Entity
CLIC
CLIC
Whanganui |
Crew
#1
CLIC
Coached by: Jason Williams & Jodie Haskell
|
||||
Entity
PORC
PORC
Wellington |
Crew
#3
PORC
Coached by: Tim Parker
|
||||
Entity
PETC
PETC
Wellington |
Crew
#1
PETC
Coached by: Andrew Bird
|
||||
Entity
UNWC
UNWC
Whanganui |
Crew
#3
UNWC
|
B Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#2
STAC
Coached by: Ray Hamilton
|
||||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#2
HWBC
Coached by: Ross Webb & Michael Harrison
|
||||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#3
STAC
Coached by: Ray Hamilton
|
||||
Entity
PORC
PORC
Wellington |
Crew
#2
PORC
Coached by: Richard Sheppard
|
||||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#3
HWBC
Coached by: Ross Webb & Michael Harrison
|
||||
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui |
Crew
#1
AWGC
|
A Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
CLIC
CLIC
Whanganui |
Crew
#1
CLIC
Coached by: Jason Williams & Jodie Haskell
|
||||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
WELC
Coached by: Chris Jones
|
||||
Entity
TAWC
TAWC
Waikato |
Crew
#1
TAWC
Coached by: Nigel Baddeley
|
||||
Entity
CLIC
CLIC
Whanganui |
Crew
#2
CLIC
Coached by: Jason Williams
|
||||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#2
WELC
Coached by: Chris Jones
|
||||
Entity
CLIC
CLIC
Whanganui |
Crew
#3
CLIC
Coached by: Jason Williams
|
B Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
PORC
PORC
Wellington |
Crew
#1
PORC
Coached by: Richard Sheppard
|
||||
Entity
PETC
PETC
Wellington |
Crew
#1
PETC
Coached by: Andrew Bird
|
||||
Entity
TAWC
TAWC
Waikato |
Crew
#3
TAWC
Coached by: Nigel Baddeley
|
||||
Entity
TAWC
TAWC
Waikato |
Crew
#2
TAWC
Coached by: Nigel Baddeley
|
||||
Entity
PETC
PETC
Wellington |
Crew
#3
PETC
Coached by: Nick Tonkin
|
||||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
Coached by: Mike Trautvetter & Jeremy Coxon
|
A Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#1
ROTC
Coached by: James Boyce & Fiona Bassett
|
Social