You might also be interested in results held from other times this regatta was run: 2024, 2023, 2021, 2020, 2019, 2018, 2016, 2015, 2014, 2013, 2012, 2011, 2009, 2008.
Results: N.I. Club Champs
These comprehensive regatta results are fully linked and integrated with the profiles of the competitors and clubs shown.
The results are easily searchable and highly filterable. So you have the best opportunity of finding the ones you are interested in.
click a filter below to remove it
A Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#1
NSHC
Coached by: Roger Whiteparsons & Barrie Mabbott
|
||||
Entity
PORC
PORC
Wellington |
Crew
#1
PORC
Coached by: Tim Parker
|
||||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#1
STAC
|
||||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#22
AKLC
Coached by: EGGS
|
||||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#1
WKOC
Fenella Finlay-Yates (stroke), Alison Mills, Shauna Glassie-Ryan, Anna Gallaher + Rachel Scott (cox)
Coached by: HAMG
|
||||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#21
AKLC
Coached by: EGGS
|
||||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#2
NSHC
Coached by: Barrie Mabbott & Roger White-Parsons
|
||||
Entity
PETC
PETC
Wellington |
Crew
#1
PETC
Coached by: Axel Dickinson
|
A Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#1
WKOC
|
||||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#1
STAC
Coached by: Henry Lee
|
||||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#1
NSHC
Ander Castelltort (stroke), Nikkita Sinyakov, Thomas Watson, Christian Clark + Isabelle Cattermole (cox)
Coached by: Chris Brake
|
||||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#21
WESC
Coached by: STPA
|
||||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#2
WKOC
|
||||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#41
WKOC
Coached by: Jarod Fleming & Drew Tierney
|
||||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#11
AKLC
|
||||
Entity
KICC
KICC
Auckland |
Crew
#1
KICC
Coached by: Henry Morrow
|
A Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
RPCW
RPCW
|
Crew
#1
RPCW
|
||||
Entity
KICC
KICC
Auckland |
Crew
#1
KICC
Coached by: Nick Lloyd
|
||||
Entity
RPCA
RPCA
|
Crew
#1
RPCA
Coached by: Bruce Jones
|
||||
Entity
RPCW
RPCW
|
Crew
#2
RPCW
|
A Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
Coached by: Michael Harrison
|
||||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#1
NSHC
Coached by: Barrie Mabbott
|
||||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#1
WKOC
Coached by: Georgia Cameron
|
||||
Entity
CLIC
CLIC
Whanganui |
Crew
#1
CLIC
Coached by: Jason Williams & Jodi Haskell
|
||||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#2
WKOC
Coached by: Georgia Cameron
|
||||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#1
CAMC
Coached by: Norm Charlton
|
||||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#2
HWBC
Coached by: Michael Harrison
|
A Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#1
ROTC
Coached by: Glen Reichardt
|
||||
Entity
KICC
KICC
Auckland |
Crew
#1
KICC
Coached by: Brendan Boreham & Gabrielle Smith
|
||||
Entity
SGEC
SGEC
Auckland |
Crew
#1
SGEC
Coached by: GLDW
|
||||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#2
STAC
Coached by: Bella Smolnicki
|
||||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#1
NSHC
Coached by: Lauren Tilson
|
||||
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#2
ROTC
Coached by: Glen Reichardt
|
||||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#2
NSHC
Coached by: Lauren Tilson
|
||||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#5
CAMC
Coached by: Norm Charlton
|
A Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui |
Crew
#1
AWGC
|
||||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#1
WKOC
|
||||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#1
NSHC
Coached by: Mat Jensen
|
||||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#1
AKLC
Coached by: Harman Ward
|
||||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#12
AKLC
Coached by: SHAK
|
||||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#1
STAC
Coached by: Sean Durkin
|
||||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
Coached by: Doc McDonald & Jock Mackintosh
|
||||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#1
WESC
Coached by: Gerard Campbell
|
A Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#1
WKOC
Coached by: Georgia Cameron
|
||||
Entity
PETC
PETC
Wellington |
Crew
#1
PETC
Coached by: Axel Dickinson
|
||||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#1
NSHC
Coached by: Roger Whiteparsons & Barrie Mabbott
|
||||
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#1
MERC
Coached by: Rob Holmes
|
||||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
WELC
Coached by: Joe O'Neill
|
||||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#23
AKLC
Coached by: EGGS
|
||||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#21
AKLC
Coached by: EGGS
|
||||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#22
AKLC
Coached by: EGGS
|
A Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
RPCA
RPCA
|
Crew
#1
RPCA
Coached by: James Coote
|
||||
Entity
RPCA
RPCA
|
Crew
#3
RPCA
Coached by: James Coote
|
||||
Entity
RPCW
RPCW
|
Crew
#2
RPCW
|
||||
Entity
RPCW
RPCW
|
Crew
#1
RPCW
|
||||
Entity
RPCA
RPCA
|
Crew
#2
RPCA
Coached by: James Coote
|
A Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui |
Crew
#1
AWGC
|
||||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#1
WESC
Coached by: Gerard Campbell
|
||||
Entity
WHAC
WHAC
Bay of Plenty |
Crew
#1
WHAC
|
||||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#3
WKOC
Coached by: Georgia Cameron
|
||||
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui |
Crew
#2
AWGC
|
||||
Entity
WREC
WREC
Auckland |
Crew
#1
WREC
Coached by: Chris Williams
|
||||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#2
WKOC
Coached by: Georgia Cameron
|
||||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#1
STAC
Coached by: Paul Moreno
|
A Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
RNZX
RNZX
|
Crew
#1
RNZX
Coached by: Dan Kelly
|
||||
Entity
RNZX
RNZX
|
Crew
#3
RNZX
Coached by: Dan Kelly
|
||||
Entity
RNZX
RNZX
|
Crew
#2
RNZX
Coached by: Dan Kelly
|
||||
Entity
RPCA
RPCA
|
Crew
#1
RPCA
Coached by: James Coote
|
||||
Entity
RNZX
RNZX
|
Crew
#5
RNZX
Coached by: Dan Kelly
|
||||
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#1
HAMC
|
||||
Entity
RNZX
RNZX
|
Crew
#4
RNZX
Coached by: Dan Kelly
|
A Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
RNZX
RNZX
|
Crew
#1
RNZX
Coached by: Noel Donaldson & Mike Rodger
|
||||
Entity
RNZX
RNZX
|
Crew
#4
RNZX
Coached by: Noel Donaldson & Mike Rodger
|
||||
Entity
RNZX
RNZX
|
Crew
#2
RNZX
Coached by: Noel Donaldson & Mike Rodger
|
||||
Entity
RNZX
RNZX
|
Crew
#3
RNZX
Coached by: Noel Donaldson & Mike Rodger
|
||||
Entity
RPCW
RPCW
|
Crew
#1
RPCW
|
||||
Entity
RPCW
RPCW
|
Crew
#2
RPCW
|
||||
Entity
RPCA
RPCA
|
Crew
#1
RPCA
Coached by: Bruce Jones
|
A Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#1
WKOC
|
||||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#41
WKOC
Coached by: Drew Tierney & Jarod Fleming
|
||||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#2
WKOC
|
||||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#1
STAC
Coached by: Henry Lee
|
||||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#3
WKOC
|
||||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#1
NSHC
Coached by: Chris Brake
|
||||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#21
CAMC
Coached by: Josh Wedlake
|
||||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#2
NSHC
Coached by: Chris Brake
|
A Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
Coached by: Doc McDonald & Jock Mackintosh
|
||||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#1
NSHC
Coached by: Mat Jensen
|
||||
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#1
TGAC
|
||||
Entity
WREC
WREC
Auckland |
Crew
#1
WREC
Coached by: Spencer Nichols
|
||||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#2
NSHC
Coached by: Mat Jensen
|
||||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#1
WESC
Coached by: Gerard Campbell
|
||||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#1
STAC
Coached by: Paul Moreno
|
||||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#2
STAC
Coached by: Sean Durkin
|
A Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
Coached by: Cedric Bayly
|
||||
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#21
TGAC
Coached by: Jeff Johnson
|
||||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#2
STAC
|
||||
Entity
SGEC
SGEC
Auckland |
Crew
#1
SGEC
Coached by: GLDW
|
||||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#1
STAC
|
||||
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#1
BPCC
Coached by: Nick Hanna & Campbell Tito
|
||||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#21
CAMC
Coached by: Robin Crooks
|
||||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#31
AKLC
Coached by: DIOC
|
A Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#2
WKOC
Coached by: Georgia Cameron
|
||||
Entity
KICC
KICC
Auckland |
Crew
#1
KICC
Coached by: Nick Lloyd
|
||||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
Coached by: Doc McDonald & Jock Mackintosh
|
||||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#1
WKOC
Coached by: Georgia Cameron
|
||||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#1
WESC
Coached by: Gerard Campbell
|
||||
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui |
Crew
#2
AWGC
|
||||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#1
NSHC
Coached by: Mat Jensen
|
||||
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui |
Crew
#1
AWGC
|
A Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#21
TGAC
Coached by: Duncan By Deley
|
||||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#1
WKOC
Coached by: Georgia Cameron
|
||||
Entity
WREC
WREC
Auckland |
Crew
#1
WREC
Coached by: Grant Clearwater
|
||||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
Coached by: Michael Harrison
|
||||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#1
WESC
Coached by: Gerard Campbell
|
||||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#1
NSHC
Coached by: Roger Whiteparsons & Barrie Mabbott
|
||||
Entity
SGEC
SGEC
Auckland |
Crew
#1
SGEC
Coached by: GLDW
|
||||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#2
WELC
Coached by: Tufi Sele
|
A Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
RPCA
RPCA
|
Crew
#1
RPCA
Coached by: Bruce Jones
|
||||
Entity
RPCA
RPCA
|
Crew
#2
RPCA
Coached by: Bruce Jones
|
||||
Entity
WHAC
WHAC
Bay of Plenty |
Crew
#1
WHAC
|
||||
Entity
KICC
KICC
Auckland |
Crew
#1
KICC
Coached by: Nick Lloyd
|
A Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
RNZX
RNZX
|
Crew
#2
RNZX
Coached by: Gary Hay
|
||||
Entity
RNZX
RNZX
|
Crew
#4
RNZX
Coached by: Gary Hay
|
||||
Entity
RPCW
RPCW
|
Crew
#1
RPCW
|
||||
Entity
RNZX
RNZX
|
Crew
#3
RNZX
Coached by: Gary Hay
|
||||
Entity
RNZX
RNZX
|
Crew
#1
RNZX
Coached by: Gary Hay
|
||||
Entity
RNZX
RNZX
|
Crew
#6
RNZX
Coached by: Gary Hay
|
||||
Entity
RPCW
RPCW
|
Crew
#2
RPCW
|
||||
Entity
RNZX
RNZX
|
Crew
#5
RNZX
Coached by: Gary Hay
|
A Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
RNZX
RNZX
|
Crew
#1
RNZX
Coached by: Calvin Ferguson
|
||||
Entity
RNZX
RNZX
|
Crew
#2
RNZX
Coached by: Calvin Ferguson
|
||||
Entity
RNZX
RNZX
|
Crew
#4
RNZX
Coached by: Calvin Ferguson
|
||||
Entity
RNZX
RNZX
|
Crew
#7
RNZX
Coached by: Calvin Ferguson
|
||||
Entity
RNZX
RNZX
|
Crew
#6
RNZX
Coached by: Calvin Ferguson
|
||||
Entity
RNZX
RNZX
|
Crew
#8
RNZX
Coached by: Calvin Ferguson
|
||||
Entity
RNZX
RNZX
|
Crew
#9
RNZX
Coached by: Calvin Ferguson
|
||||
Entity
RPCW
RPCW
|
Crew
#2
RPCW
|
||||
Entity
RPCW
RPCW
|
Crew
#1
RPCW
|
A Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
RPCW
RPCW
|
Crew
#1
RPCW
|
||||
Entity
RPCW
RPCW
|
Crew
#3
RPCW
|
||||
Entity
RPCA
RPCA
|
Crew
#1
RPCA
Coached by: James Coote
|
||||
Entity
RPCA
RPCA
|
Crew
#2
RPCA
Coached by: James Coote
|
||||
Entity
RPCW
RPCW
|
Crew
#4
RPCW
|
||||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
Coached by: Ross Webb
|
A Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui |
Crew
#1
AWGC
|
||||
Entity
WHAC
WHAC
Bay of Plenty |
Crew
#1
WHAC
|
||||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#2
WKOC
|
||||
Entity
WREC
WREC
Auckland |
Crew
#1
WREC
Coached by: Spencer Nichols
|
||||
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#1
BPCC
Coached by: Toby Patton
|
||||
Entity
CLIC
CLIC
Whanganui |
Crew
#1
CLIC
Coached by: Jason Williams & Jodi Haskell
|
||||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#1
WESC
Coached by: Gerard Campbell
|
||||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#3
STAC
Coached by: Maurice Maxwell
|
A Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
PETC
PETC
Wellington |
Crew
#1
PETC
Coached by: Axel Dickinson
|
||||
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#21
TGAC
Coached by: Duncan By Deley
|
||||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#1
WKOC
Coached by: Georgia Cameron
|
||||
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#1
MERC
Coached by: Rob Holmes
|
||||
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#23
TGAC
Coached by: Rob Nicholas
|
||||
Entity
CLIC
CLIC
Whanganui |
Crew
#1
CLIC
Coached by: Jason Williams & Jodi Haskell
|
||||
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#24
TGAC
Coached by: Rob Nicholas
|
||||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#1
NSHC
Coached by: Roger Whiteparsons & Barrie Mabbott
|
A Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#1
WKOC
Coached by: WKDS
|
||||
Entity
SGEC
SGEC
Auckland |
Crew
#1
SGEC
Coached by: GLDW
|
||||
Entity
WREC
WREC
Auckland |
Crew
#1
WREC
Coached by: Grant Clearwater
|
||||
Entity
WTMC
WTMC
Auckland |
Crew
#1
WTMC
|
||||
Entity
PORC
PORC
Wellington |
Crew
#1
PORC
Coached by: Tim Parker
|
||||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
WELC
Coached by: Joe O'Neill
|
||||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#3
WKOC
Coached by: Georgia Cameron
|
||||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#2
WKOC
Coached by: HAMG
|
A Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
WHAC
WHAC
Bay of Plenty |
Crew
#1
WHAC
|
||||
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui |
Crew
#1
AWGC
|
||||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#1
WESC
Coached by: Gerard Campbell
|
A Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
RNZX
RNZX
|
Crew
#1
RNZX
Coached by: Dan Kelly
|
||||
Entity
RNZX
RNZX
|
Crew
#2
RNZX
Coached by: Dan Kelly
|
||||
Entity
RPCA
RPCA
|
Crew
#1
RPCA
Coached by: James Coote
|
||||
Entity
RPCW
RPCW
|
Crew
#1
RPCW
|
A Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#1
WKOC
Coached by: Georgia Cameron
|
||||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#1
NSHC
Coached by: Barrie Mabbott & Roger White-Parsons
|
||||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#1
AKLC
Coached by: Ian McKinnon
|
A Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
RNZX
RNZX
|
Crew
#1
RNZX
Coached by: Noel Donaldson & Mike Rodger
|
||||
Entity
RNZX
RNZX
|
Crew
#3
RNZX
Coached by: Noel Donaldson & Mike Rodger
|
||||
Entity
RNZX
RNZX
|
Crew
#2
RNZX
Coached by: Noel Donaldson & Mike Rodger
|
||||
Entity
RPCW
RPCW
|
Crew
#1
RPCW
|
||||
Entity
RPCW
RPCW
|
Crew
#2
RPCW
|
A Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#1
WKOC
Coached by: Georgia Cameron
|
||||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
Coached by: Doc McDonald & Jock Mackintosh
|
||||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#1
WESC
Coached by: Gerard Campbell
|
||||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#1
NSHC
Coached by: Mat Jensen
|
A Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
RPCW
RPCW
|
Crew
#1
RPCW
|
||||
Entity
WHAC
WHAC
Bay of Plenty |
Crew
#1
WHAC
|
A Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
RPCW
RPCW
|
Crew
#1
RPCW
|
||||
Entity
RPCA
RPCA
|
Crew
#2
RPCA
Coached by: James Coote
|
||||
Entity
RPCA
RPCA
|
Crew
#1
RPCA
Coached by: James Coote
|
||||
Entity
PETC
PETC
Wellington |
Crew
#1
PETC
Coached by: Axel Dickinson
|
||||
Entity
RPCA
RPCA
|
Crew
#3
RPCA
Coached by: James Coote
|
||||
Entity
RPCA
RPCA
|
Crew
#4
RPCA
Coached by: James Coote
|
A Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
WELC
Coached by: Joe O'Neill & Rachel Gamble-Flint
|
||||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#1
WESC
Coached by: Gerard Campbell
|
||||
Entity
WREC
WREC
Auckland |
Crew
#2
WREC
Coached by: Grant Clearwater
|
||||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#1
NSHC
Coached by: Barrie Mabbott & Roger White-Parsons
|
||||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#2
WKOC
Coached by: Georgia Cameron
|
||||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#1
STAC
|
||||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#2
WESC
Coached by: Gerard Campbell
|
||||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
Coached by: Ross Webb
|
A Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#1
WESC
Coached by: Gerard Campbell
|
||||
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui |
Crew
#1
AWGC
|
||||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#2
STAC
Coached by: Maurice Maxwell
|
||||
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#1
ROTC
Coached by: Alastair Riddle
|
||||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#1
STAC
Coached by: Paul Moreno
|
||||
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#1
BPCC
Coached by: Toby Patton
|
||||
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#1
TGAC
|
||||
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#1
MERC
Coached by: Charles Haggie
|
A Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
RNZX
RNZX
|
Crew
#2
RNZX
Coached by: Calvin Ferguson
|
||||
Entity
RNZX
RNZX
|
Crew
#3
RNZX
Coached by: Calvin Ferguson
|
||||
Entity
RNZX
RNZX
|
Crew
#4
RNZX
Coached by: Calvin Ferguson
|
||||
Entity
RPCA
RPCA
|
Crew
#1
RPCA
Coached by: Bruce Jones
|
||||
Entity
RNZX
RNZX
|
Crew
#5
RNZX
Coached by: Calvin Ferguson
|
||||
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#1
HAMC
|
A Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
RPCW
RPCW
|
Crew
#2
RPCW
|
||||
Entity
RPCW
RPCW
|
Crew
#1
RPCW
|
||||
Entity
RPCW
RPCW
|
Crew
#3
RPCW
|
||||
Entity
RPCW
RPCW
|
Crew
#4
RPCW
|
A Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
RPCW
RPCW
|
Crew
#1
RPCW
|
||||
Entity
RPCA
RPCA
|
Crew
#2
RPCA
Coached by: Bruce Jones
|
||||
Entity
RPCA
RPCA
|
Crew
#1
RPCA
Coached by: Bruce Jones
|
||||
Entity
RPCW
RPCW
|
Crew
#2
RPCW
|
||||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#21
WESC
Coached by: STPA
|
||||
Entity
RPCA
RPCA
|
Crew
#3
RPCA
Coached by: Bruce Jones
|
||||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#1
AKLC
Coached by: Michael Smyth
|
||||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#1
WKOC
|
A Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
RNZX
RNZX
|
Crew
#1
RNZX
Coached by: Gary Hay
|
||||
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#1
HAMC
|
||||
Entity
RNZX
RNZX
|
Crew
#3
RNZX
Coached by: Gary Hay
|
||||
Entity
RPCA
RPCA
|
Crew
#1
RPCA
Coached by: James Coote
|
||||
Entity
RPCW
RPCW
|
Crew
#1
RPCW
|
||||
Entity
RNZX
RNZX
|
Crew
#2
RNZX
Coached by: Gary Hay
|
||||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#1
WKOC
Coached by: Georgia Cameron
|
||||
Entity
RPCA
RPCA
|
Crew
#2
RPCA
Coached by: James Coote
|
A Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#1
WKOC
Coached by: Georgia Cameron
|
||||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#1
AKLC
Coached by: Ian McKinnon
|
A Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
WELC
Coached by: Nina Brown
|
||||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#1
WKOC
Coached by: WKDS
|
||||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#2
WKOC
Coached by: WKDS
|
||||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
Coached by: Cedric Bayly
|
||||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#31
AKLC
Coached by: DIOC
|
||||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#3
WKOC
Coached by: WKDS
|
||||
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#1
MERC
Coached by: Brett Henry
|
||||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#4
WKOC
Coached by: WKDS
|
A Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
RPCW
RPCW
|
Crew
#1
RPCW
|
||||
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#1
HAMC
|
A Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui |
Crew
#1
AWGC
|
||||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#1
WESC
Coached by: Gerard Campbell
|
||||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#1
WKOC
Coached by: Georgia Cameron
|
||||
Entity
WHAC
WHAC
Bay of Plenty |
Crew
#1
WHAC
|
||||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#1
NSHC
Coached by: Mat Jensen
|
A Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#2
WKOC
|
||||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#1
STAC
Coached by: Henry Lee
|
||||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#1
WKOC
|
||||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#1
NSHC
Ander Castelltort (stroke), Nikkita Sinyakov, Thomas Watson, Christian Clark + Isabelle Cattermole (cox)
Coached by: Chris Brake
|
||||
Entity
SPCC
SPCC
Waikato |
Crew
#2
SPCC
|
||||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
WELC
Kade Sheely (stroke), John McClaren, Patrick Cook, Samual Baldwin-Holmes + Holindu Abhayagunawardena (cox)
Coached by: John Clark-Maxwell & Richard May
|
||||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#11
AKLC
|
||||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#51
AKLC
Coached by: HOWI
|
A Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
RNZX
RNZX
|
Crew
#1
RNZX
Coached by: Calvin Ferguson
|
||||
Entity
RPCA
RPCA
|
Crew
#1
RPCA
Coached by: Bruce Jones
|
A Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
|
||||
Entity
CLIC
CLIC
Whanganui |
Crew
#1
CLIC
Coached by: Jason Williams & Jodi Haskell
|
||||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#1
CAMC
Coached by: Norm Charlton
|
||||
Entity
WREC
WREC
Auckland |
Crew
#1
WREC
Coached by: Grant Clearwater
|
||||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
WELC
Coached by: Rachel Gamble-Flint
|
||||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#1
WKOC
Coached by: Georgia Cameron
|
||||
Entity
PORC
PORC
Wellington |
Crew
#1
PORC
Coached by: Tim Parker
|
||||
Entity
COMC
COMC
Auckland |
Crew
#1
COMC
|
A Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#1
WESC
Coached by: Gerard Campbell
|
||||
Entity
CLIC
CLIC
Whanganui |
Crew
#3
CLIC
Coached by: Jason Williams & Jodi Haskell
|
||||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#3
WKOC
Coached by: Georgia Cameron
|
||||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#1
WKOC
Coached by: Georgia Cameron
|
||||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#2
WKOC
Coached by: Georgia Cameron
|
||||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#1
NSHC
Coached by: Mat Jensen
|
||||
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#1
BPCC
Coached by: Toby Patton
|
||||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
Coached by: Doc McDonald & Jock Mackintosh
|
A Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
RNZX
RNZX
|
Crew
#1
RNZX
Jackie Gowler (stroke), Ruby Tew, Emma Dyke, Georgia Perry, Kelsey Bevan, Kirstyn Goodger, Rebecca Scown, Kayla Pratt + Francie Turner (cox)
Coached by: Dan Kelly
|
||||
Entity
RPCW
RPCW
|
Crew
#1
RPCW
|
||||
Entity
PET*
PET*
Wellington |
Crew
#1
PET*
Abbie Pritchard (stroke), Izzy Ahearn, Ruby Willis, Nicola Wilson, Vanessa McCormack, Valerie Chan, Tia McDougall, Bernadette Fischer + Lucy Bird (cox)
Composite crew. Coached by: Axel Dickinson
|
Social