You might also be interested in results held from other times this regatta was run: 2024, 2023, 2021, 2020, 2019, 2018, 2016, 2015, 2014, 2013, 2012, 2011, 2009, 2008.
Results: N.I. Club Champs
These comprehensive regatta results are fully linked and integrated with the profiles of the competitors and clubs shown.
The results are easily searchable and highly filterable. So you have the best opportunity of finding the ones you are interested in.
click a filter below to remove it
Prelim 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
RPCW
RPCW
|
Crew
#1
RPCW
|
|||
Entity
RPCA
RPCA
|
Crew
#1
RPCA
Coached by: Bruce Jones
|
|||
Entity
RPCW
RPCW
|
Crew
#2
RPCW
|
|||
Entity
KICC
KICC
Auckland |
Crew
#1
KICC
Coached by: Nick Lloyd
|
Prelim 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
Coached by: Michael Harrison
|
|||
Entity
CLIC
CLIC
Whanganui |
Crew
#1
CLIC
Coached by: Jason Williams & Jodi Haskell
|
|||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#1
WKOC
Coached by: Georgia Cameron
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#1
NSHC
Coached by: Barrie Mabbott
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#1
CAMC
Coached by: Norm Charlton
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#2
HWBC
Coached by: Michael Harrison
|
|||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#2
WKOC
Coached by: Georgia Cameron
|
Prelim 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#1
WKOC
Coached by: Georgia Cameron
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#1
NSHC
Coached by: Roger Whiteparsons & Barrie Mabbott
|
|||
Entity
PETC
PETC
Wellington |
Crew
#1
PETC
Coached by: Axel Dickinson
|
|||
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#1
MERC
Coached by: Rob Holmes
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#21
AKLC
Coached by: EGGS
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
WELC
Coached by: Joe O'Neill
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#22
AKLC
Coached by: EGGS
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#23
AKLC
Coached by: EGGS
|
Prelim 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
RPCA
RPCA
|
Crew
#1
RPCA
Coached by: James Coote
|
|||
Entity
RPCA
RPCA
|
Crew
#2
RPCA
Coached by: James Coote
|
|||
Entity
RPCW
RPCW
|
Crew
#2
RPCW
|
|||
Entity
RPCW
RPCW
|
Crew
#1
RPCW
|
|||
Entity
RPCA
RPCA
|
Crew
#3
RPCA
Coached by: James Coote
|
Prelim 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
RNZX
RNZX
|
Crew
#1
RNZX
Coached by: Noel Donaldson & Mike Rodger
|
|||
Entity
RNZX
RNZX
|
Crew
#2
RNZX
Coached by: Noel Donaldson & Mike Rodger
|
|||
Entity
RPCW
RPCW
|
Crew
#1
RPCW
|
|||
Entity
RNZX
RNZX
|
Crew
#4
RNZX
Coached by: Noel Donaldson & Mike Rodger
|
|||
Entity
RPCW
RPCW
|
Crew
#2
RPCW
|
|||
Entity
RNZX
RNZX
|
Crew
#3
RNZX
Coached by: Noel Donaldson & Mike Rodger
|
|||
Entity
RPCA
RPCA
|
Crew
#1
RPCA
Coached by: Bruce Jones
|
Prelim 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
Coached by: Doc McDonald & Jock Mackintosh
|
|||
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui |
Crew
#1
AWGC
|
|||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#2
WKOC
Coached by: Georgia Cameron
|
|||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#1
WKOC
Coached by: Georgia Cameron
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#1
WESC
Coached by: Gerard Campbell
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#1
NSHC
Coached by: Mat Jensen
|
|||
Entity
KICC
KICC
Auckland |
Crew
#1
KICC
Coached by: Nick Lloyd
|
|||
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui |
Crew
#2
AWGC
|
Prelim 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
RPCA
RPCA
|
Crew
#1
RPCA
Coached by: Bruce Jones
|
|||
Entity
RPCA
RPCA
|
Crew
#2
RPCA
Coached by: Bruce Jones
|
|||
Entity
WHAC
WHAC
Bay of Plenty |
Crew
#1
WHAC
|
|||
Entity
KICC
KICC
Auckland |
Crew
#1
KICC
Coached by: Nick Lloyd
|
|||
Entity
RPCW
RPCW
|
Crew
#1
RPCW
|
Prelim 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
RPCW
RPCW
|
Crew
#1
RPCW
|
|||
Entity
RPCW
RPCW
|
Crew
#3
RPCW
|
|||
Entity
RPCA
RPCA
|
Crew
#1
RPCA
Coached by: James Coote
|
|||
Entity
RPCA
RPCA
|
Crew
#2
RPCA
Coached by: James Coote
|
|||
Entity
RPCW
RPCW
|
Crew
#4
RPCW
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
Coached by: Ross Webb
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#1
AKLC
Coached by: Ian McKinnon
|
Prelim 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#21
TGAC
Coached by: Duncan By Deley
|
|||
Entity
PETC
PETC
Wellington |
Crew
#1
PETC
Coached by: Axel Dickinson
|
|||
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#1
MERC
Coached by: Rob Holmes
|
|||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#1
WKOC
Coached by: Georgia Cameron
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#1
NSHC
Coached by: Roger Whiteparsons & Barrie Mabbott
|
|||
Entity
CLIC
CLIC
Whanganui |
Crew
#1
CLIC
Coached by: Jason Williams & Jodi Haskell
|
|||
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#23
TGAC
Coached by: Rob Nicholas
|
|||
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#24
TGAC
Coached by: Rob Nicholas
|
Prelim 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui |
Crew
#1
AWGC
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#1
WESC
Coached by: Gerard Campbell
|
|||
Entity
WHAC
WHAC
Bay of Plenty |
Crew
#1
WHAC
|
|||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#1
WKOC
Coached by: Georgia Cameron
|
Prelim 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
RNZX
RNZX
|
Crew
#1
RNZX
Coached by: Dan Kelly
|
|||
Entity
RPCA
RPCA
|
Crew
#1
RPCA
Coached by: James Coote
|
|||
Entity
RPCW
RPCW
|
Crew
#1
RPCW
|
|||
Entity
RNZX
RNZX
|
Crew
#2
RNZX
Coached by: Dan Kelly
|
Prelim 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#1
WKOC
Coached by: Georgia Cameron
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#1
NSHC
Coached by: Barrie Mabbott & Roger White-Parsons
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#1
AKLC
Coached by: Ian McKinnon
|
Prelim 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
RNZX
RNZX
|
Crew
#1
RNZX
Coached by: Noel Donaldson & Mike Rodger
|
|||
Entity
RNZX
RNZX
|
Crew
#2
RNZX
Coached by: Noel Donaldson & Mike Rodger
|
|||
Entity
RNZX
RNZX
|
Crew
#3
RNZX
Coached by: Noel Donaldson & Mike Rodger
|
|||
Entity
RPCW
RPCW
|
Crew
#1
RPCW
|
|||
Entity
RPCW
RPCW
|
Crew
#2
RPCW
|
|||
Entity
RPCA
RPCA
|
Crew
#1
RPCA
Coached by: Bruce Jones
|
Prelim 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
Coached by: Doc McDonald & Jock Mackintosh
|
|||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#1
WKOC
Coached by: Georgia Cameron
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#1
NSHC
Coached by: Mat Jensen
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#1
WESC
Coached by: Gerard Campbell
|
Prelim 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
RPCW
RPCW
|
Crew
#1
RPCW
|
|||
Entity
WHAC
WHAC
Bay of Plenty |
Crew
#1
WHAC
|
Prelim 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
RPCW
RPCW
|
Crew
#1
RPCW
|
|||
Entity
RPCA
RPCA
|
Crew
#1
RPCA
Coached by: James Coote
|
|||
Entity
PETC
PETC
Wellington |
Crew
#1
PETC
Coached by: Axel Dickinson
|
|||
Entity
RPCA
RPCA
|
Crew
#2
RPCA
Coached by: James Coote
|
|||
Entity
RPCA
RPCA
|
Crew
#3
RPCA
Coached by: James Coote
|
|||
Entity
RPCA
RPCA
|
Crew
#4
RPCA
Coached by: James Coote
|
Prelim 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
RNZX
RNZX
|
Crew
#2
RNZX
Coached by: Calvin Ferguson
|
|||
Entity
RNZX
RNZX
|
Crew
#3
RNZX
Coached by: Calvin Ferguson
|
|||
Entity
RNZX
RNZX
|
Crew
#4
RNZX
Coached by: Calvin Ferguson
|
|||
Entity
RPCW
RPCW
|
Crew
#1
RPCW
|
|||
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#1
HAMC
|
|||
Entity
RNZX
RNZX
|
Crew
#5
RNZX
Coached by: Calvin Ferguson
|
|||
Entity
RPCA
RPCA
|
Crew
#1
RPCA
Coached by: Bruce Jones
|
Prelim 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
RPCW
RPCW
|
Crew
#1
RPCW
|
|||
Entity
RPCW
RPCW
|
Crew
#2
RPCW
|
|||
Entity
RPCW
RPCW
|
Crew
#3
RPCW
|
|||
Entity
RPCW
RPCW
|
Crew
#4
RPCW
|
Prelim 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
RNZX
RNZX
|
Crew
#1
RNZX
Coached by: Gary Hay
|
|||
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#1
HAMC
|
|||
Entity
RNZX
RNZX
|
Crew
#2
RNZX
Coached by: Gary Hay
|
|||
Entity
RNZX
RNZX
|
Crew
#3
RNZX
Coached by: Gary Hay
|
|||
Entity
RPCA
RPCA
|
Crew
#1
RPCA
Coached by: James Coote
|
|||
Entity
RPCW
RPCW
|
Crew
#1
RPCW
|
|||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#1
WKOC
Coached by: Georgia Cameron
|
|||
Entity
RPCA
RPCA
|
Crew
#2
RPCA
Coached by: James Coote
|
Prelim 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#1
WKOC
Coached by: Georgia Cameron
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#1
AKLC
Coached by: Ian McKinnon
|
Prelim 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#1
HAMC
|
|||
Entity
RPCW
RPCW
|
Crew
#1
RPCW
|
|||
Entity
RPCA
RPCA
|
Crew
#1
RPCA
Coached by: James Coote
|
Prelim 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WHAC
WHAC
Bay of Plenty |
Crew
#1
WHAC
|
|||
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui |
Crew
#1
AWGC
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#1
WESC
Coached by: Gerard Campbell
|
|||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#1
WKOC
Coached by: Georgia Cameron
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#1
NSHC
Coached by: Mat Jensen
|
Prelim 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
RNZX
RNZX
|
Crew
#1
RNZX
Coached by: Calvin Ferguson
|
|||
Entity
RPCW
RPCW
|
Crew
#1
RPCW
|
|||
Entity
RPCA
RPCA
|
Crew
#1
RPCA
Coached by: Bruce Jones
|
Prelim 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
RNZX
RNZX
|
Crew
#1
RNZX
Jackie Gowler (stroke), Ruby Tew, Emma Dyke, Kelsi Walters, Kelsey Bevan, Kirstyn Goodger, Rebecca Scown, Kayla Pratt + Francie Turner (cox)
Coached by: Dan Kelly
|
|||
Entity
RPCW
RPCW
|
Crew
#1
RPCW
|
|||
Entity
PET*
PET*
Wellington |
Crew
#1
PET*
Abbie Pritchard (stroke), Izzy Ahearn, Ruby Willis, Nicola Wilson, Vanessa McCormack, Valerie Chan, Tia McDougall, Bernadette Fischer + Lucy Bird (cox)
Composite crew. Coached by: Axel Dickinson
|
Social