You might also be interested in results held from other times this regatta was run: 2024, 2023, 2021, 2020, 2019, 2018, 2016, 2015, 2014, 2013, 2012, 2011, 2009, 2008.
Results: N.I. Club Champs
These comprehensive regatta results are fully linked and integrated with the profiles of the competitors and clubs shown.
The results are easily searchable and highly filterable. So you have the best opportunity of finding the ones you are interested in.
click a filter below to remove it
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#1
NSHC
Coached by: Roger Whiteparsons & Barrie Mabbott
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#1
STAC
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#21
AKLC
Coached by: EGGS
|
|||
Entity
PETC
PETC
Wellington |
Crew
#1
PETC
Coached by: Axel Dickinson
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
Coached by: Ross Webb
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#1
AKLC
Coached by: Ian McKinnon
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
WELC
Coached by: Joe O'Neill
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
KICC
KICC
Auckland |
Crew
#1
KICC
Coached by: Henry Morrow
|
|||
Entity
HKIC
HKIC
Waikato |
Crew
#1
HKIC
Daniel Mounsey (stroke), Mateo Simoncelli, Samuel Broadbent, Conrad Bond-McCarthy + Finn Goddard (cox)
|
|||
Entity
WHAC
WHAC
Bay of Plenty |
Crew
#1
WHAC
|
|||
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#1
ROTC
Coached by: Alastair Riddle & Glen Reichardt
|
|||
Entity
GISC
GISC
East Coast |
Crew
#1
GISC
Coached by: Luke Jenkins
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#12
AKLC
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#4
WELC
Coached by: Brent Dunshea & William Fahey
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
WELC
Coached by: Lua Tuiomanufili & Ceri Armit
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#2
STAC
Coached by: Bella Smolnicki
|
|||
Entity
GISC
GISC
East Coast |
Crew
#2
GISC
Coached by: Alex Hyland
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#21
CAMC
Coached by: Robin Crooks
|
|||
Entity
TGSC
TGSC
Auckland |
Crew
#1
TGSC
Coached by: Epernay Norman & Jack Cantrell
|
|||
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#4
BPCC
Coached by: Nick Hanna
|
|||
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#31
HAMC
|
|||
Entity
WREC
WREC
Auckland |
Crew
#1
WREC
Coached by: Chris Williams
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#1
NSHC
Coached by: Mat Jensen
|
|||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#1
WKOC
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#1
STAC
Coached by: Sean Durkin
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
Coached by: Doc McDonald & Jock Mackintosh
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#1
WESC
Coached by: Gerard Campbell
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
WELC
Coached by: Chris Jones & Dick Joyce
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui |
Crew
#1
AWGC
|
|||
Entity
WHAC
WHAC
Bay of Plenty |
Crew
#1
WHAC
|
|||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#3
WKOC
Coached by: Georgia Cameron
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#1
WESC
Coached by: Gerard Campbell
|
|||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#1
WKOC
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#42
WKOC
Coached by: Drew Tierney & Jarod Fleming
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#1
CAMC
Coached by: Anthony Berkers & Callum Wright
|
|||
Entity
WHAC
WHAC
Bay of Plenty |
Crew
#2
WHAC
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#11
AKLC
|
|||
Entity
GISC
GISC
East Coast |
Crew
#2
GISC
Coached by: Luke Jenkins
|
|||
Entity
COMC
COMC
Auckland |
Crew
#1
COMC
Coached by: Logan Walters
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
WELC
Coached by: Lua Tuiomanufili & Ceri Armit
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#22
CAMC
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
Coached by: Doc McDonald & Jock Mackintosh
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#1
NSHC
Coached by: Mat Jensen
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#12
AKLC
Coached by: SHAK
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#14
AKLC
Coached by: SHAK
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
WELC
Coached by: Chris Jones
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
Coached by: Cedric Bayly
|
|||
Entity
SGEC
SGEC
Auckland |
Crew
#1
SGEC
Coached by: GLDW
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#21
CAMC
Coached by: Robin Crooks
|
|||
Entity
WREC
WREC
Auckland |
Crew
#1
WREC
Anna Adam (stroke), Elizabeth Tau'a'alo-Puriri, Rachel Beasley, Emma Hutchinson + Georgia Harrold (cox)
Coached by: Chris Williams
|
|||
Entity
TGSC
TGSC
Auckland |
Crew
#1
TGSC
Coached by: Sue O'Callaghan & Hannah Hood
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#2
WELC
Coached by: Nina Brown
|
|||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#1
WKOC
Coached by: HAMG
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#2
NSHC
Coached by: Lauren Tilson
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WREC
WREC
Auckland |
Crew
#1
WREC
Coached by: Grant Clearwater
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
Coached by: Michael Harrison
|
|||
Entity
SGEC
SGEC
Auckland |
Crew
#1
SGEC
Coached by: GLDW
|
|||
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#1
BPCC
Coached by: Ted Phelps
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#1
CAMC
Coached by: Norm Charlton
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#3
WELC
Coached by: Tufi Sele
|
|||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#4
WKOC
Coached by: Georgia Cameron
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
RNZX
RNZX
|
Crew
#3
RNZX
Coached by: Gary Hay
|
|||
Entity
RNZX
RNZX
|
Crew
#1
RNZX
Coached by: Gary Hay
|
|||
Entity
RPCW
RPCW
|
Crew
#2
RPCW
|
|||
Entity
RNZX
RNZX
|
Crew
#5
RNZX
Coached by: Gary Hay
|
|||
Entity
RPCA
RPCA
|
Crew
#2
RPCA
Coached by: James Coote
|
|||
Entity
RNZX
RNZX
|
Crew
#7
RNZX
Coached by: Gary Hay
|
|||
Entity
RPCW
RPCW
|
Crew
#3
RPCW
|
|||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#2
WKOC
Coached by: Georgia Cameron
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
RNZX
RNZX
|
Crew
#1
RNZX
Coached by: Calvin Ferguson
|
|||
Entity
RNZX
RNZX
|
Crew
#6
RNZX
Coached by: Calvin Ferguson
|
|||
Entity
RNZX
RNZX
|
Crew
#7
RNZX
Coached by: Calvin Ferguson
|
|||
Entity
RNZX
RNZX
|
Crew
#9
RNZX
Coached by: Calvin Ferguson
|
|||
Entity
RPCW
RPCW
|
Crew
#2
RPCW
|
|||
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#1
HAMC
|
|||
Entity
RPCS
RPCS
|
Crew
#1
RPCS
Coached by: John O'Connor
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#2
WKOC
|
|||
Entity
WHAC
WHAC
Bay of Plenty |
Crew
#1
WHAC
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#3
STAC
Coached by: Maurice Maxwell
|
|||
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#1
BPCC
Coached by: Toby Patton
|
|||
Entity
SGEC
SGEC
Auckland |
Crew
#1
SGEC
Coached by: Liz Forde
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#32
WESC
Coached by: MTAL
|
|||
Entity
CLIC
CLIC
Whanganui |
Crew
#3
CLIC
Coached by: Jason Williams & Jodi Haskell
|
|||
Entity
UNWC
UNWC
Whanganui |
Crew
#1
UNWC
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#1
WKOC
Coached by: WKDS
|
|||
Entity
SGEC
SGEC
Auckland |
Crew
#1
SGEC
Coached by: GLDW
|
|||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#3
WKOC
Coached by: Georgia Cameron
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
WELC
Coached by: Joe O'Neill
|
|||
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#1
MERC
Coached by: Rob Holmes
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#23
AKLC
Coached by: EGGS
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#2
WESC
Coached by: Gerard Campbell
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
Coached by: Ross Webb
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
WELC
Coached by: Joe O'Neill & Rachel Gamble-Flint
|
|||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#2
WKOC
Coached by: Georgia Cameron
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#1
STAC
|
|||
Entity
WREC
WREC
Auckland |
Crew
#2
WREC
Coached by: Grant Clearwater
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
Coached by: Ross Webb
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#2
WESC
Coached by: Gerard Campbell
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#1
CAMC
Coached by: Norm Charlton
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui |
Crew
#1
AWGC
|
|||
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#1
ROTC
Coached by: Alastair Riddle
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#2
STAC
Coached by: Maurice Maxwell
|
|||
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#1
MERC
Coached by: Charles Haggie
|
|||
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#1
TGAC
|
|||
Entity
WTMC
WTMC
Auckland |
Crew
#1
WTMC
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
RPCW
RPCW
|
Crew
#1
RPCW
|
|||
Entity
RPCA
RPCA
|
Crew
#2
RPCA
Coached by: Bruce Jones
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#1
AKLC
Coached by: Michael Smyth
|
|||
Entity
RPCA
RPCA
|
Crew
#3
RPCA
Coached by: Bruce Jones
|
|||
Entity
TGSC
TGSC
Auckland |
Crew
#1
TGSC
Coached by: Tom Ferguson & Sue O'Callaghan
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#1
WESC
Coached by: Gerard Campbell
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#31
AKLC
Coached by: DIOC
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#21
AKLC
Coached by: EGGS
|
|||
Entity
PETC
PETC
Wellington |
Crew
#1
PETC
Coached by: Andrew Bird & Tracey Gardiner
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#2
WELC
Coached by: Nina Brown
|
|||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#4
WKOC
Coached by: WKDS
|
|||
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#2
MERC
Coached by: Brett Henry
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#4
HWBC
Coached by: Cedric Bayly
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#1
NSHC
Ander Castelltort (stroke), Nikkita Sinyakov, Thomas Watson, Christian Clark + Isabelle Cattermole (cox)
Coached by: Chris Brake
|
|||
Entity
SPCC
SPCC
Waikato |
Crew
#2
SPCC
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#12
AKLC
|
|||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#41
WKOC
Mitchell Evans (stroke), Matthew Wheatley, Harrison Hodges, Raea Bainbridge + Luka Southcombe-Nguyen (cox)
Coached by: Drew Tierney
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#51
AKLC
Coached by: HOWI
|
|||
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#1
TGAC
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
Coached by: Mike Trautvetter & Jeremy Coxon
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#2
WELC
Coached by: John Clark-Maxwell & Richard May
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
|
|||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#1
WKOC
Coached by: Georgia Cameron
|
|||
Entity
PORC
PORC
Wellington |
Crew
#2
PORC
Coached by: Tim Parker
|
|||
Entity
WHAC
WHAC
Bay of Plenty |
Crew
#1
WHAC
|
|||
Entity
TAWC
TAWC
Waikato |
Crew
#1
TAWC
Coached by: Clive Steenson
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#2
WELC
Coached by: Joe O'Neill
|
|||
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#1
BPCC
Coached by: Toby Patton
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
CLIC
CLIC
Whanganui |
Crew
#3
CLIC
Coached by: Jason Williams & Jodi Haskell
|
|||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#41
WKOC
Coached by: Sean McVerry & Drew Tierney
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#1
CAMC
Coached by: Sandy Stuart & Megan Liddy
|
|||
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#3
BPCC
Coached by: Ted Phelps
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#2
AKLC
Coached by: Harman Ward
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#2
WESC
Coached by: Gerard Campbell
|
Social