You might also be interested in results held from other times this regatta was run: 2024, 2023, 2021, 2020, 2019, 2018, 2016, 2015, 2014, 2013, 2012, 2011, 2009, 2008.
Results: N.I. Club Champs
These comprehensive regatta results are fully linked and integrated with the profiles of the competitors and clubs shown.
The results are easily searchable and highly filterable. So you have the best opportunity of finding the ones you are interested in.
click a filter below to remove it
Heat 4 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#1
WKOC
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#1
NSHC
Ander Castelltort (stroke), Nikkita Sinyakov, Thomas Watson, Christian Clark + Isabelle Cattermole (cox)
Coached by: Chris Brake
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
Coached by: Mike Trautvetter & Jeremy Coxon
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#11
AKLC
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#2
WELC
Coached by: John Clark-Maxwell & Richard May
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#22
WESC
Coached by: STPA
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#1
CAMC
Coached by: Anthony Berkers & Callum Wright
|
Heat 4 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#2
NSHC
Coached by: Lauren Tilson
|
|||
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#22
TGAC
Coached by: Jeff Johnson
|
|||
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#2
MERC
Coached by: Gideon Lessing
|
|||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#2
WKOC
Coached by: HAMG
|
|||
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#3
ROTC
Coached by: Glen Reichardt
|
|||
Entity
SGEC
SGEC
Auckland |
Crew
#11
SGEC
Coached by: Mark Clemo
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#4
CAMC
Coached by: Dylan Swain & Abby Roberts
|
Heat 4 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#1
WKOC
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#22
WESC
Coached by: STPA
|
|||
Entity
WTMC
WTMC
Auckland |
Crew
#1
WTMC
|
|||
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#2
ROTC
Coached by: Glen Reichardt & Alastair Riddle
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
Coached by: Mike Trautvetter & Jeremy Coxon
|
|||
Entity
SPCC
SPCC
Waikato |
Crew
#2
SPCC
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#1
AKLC
Coached by: Harman Ward
|
Heat 4 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#21
TGAC
Coached by: Jeff Johnson
|
|||
Entity
KICC
KICC
Auckland |
Crew
#1
KICC
Coached by: Brendan Boreham & Henry Morrow
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#31
AKLC
Coached by: DIOC
|
|||
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#1
BPCC
Coached by: Nick Hanna & Campbell Tito
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
WELC
Coached by: Nina Brown
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#22
CAMC
Coached by: Robin Crooks
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#4
HWBC
Coached by: Cedric Bayly
|
|||
Entity
HKIC
HKIC
Waikato |
Crew
#1
HKIC
|
Heat 4 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#1
WKOC
Coached by: Georgia Cameron
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#1
NSHC
Coached by: Roger Whiteparsons & Barrie Mabbott
|
|||
Entity
WREC
WREC
Auckland |
Crew
#2
WREC
Coached by: Grant Clearwater
|
|||
Entity
CLIC
CLIC
Whanganui |
Crew
#1
CLIC
Coached by: Jason Williams & Jodi Haskell
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#2
WESC
Coached by: Gerard Campbell
|
|||
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#2
MERC
Coached by: Mike Ruiterman
|
|||
Entity
GISC
GISC
East Coast |
Crew
#1
GISC
Coached by: Alex Hyland
|
|||
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#24
TGAC
Coached by: Rob Nicholas
|
Heat 4 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WREC
WREC
Auckland |
Crew
#1
WREC
Coached by: Spencer Nichols
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#1
WESC
Coached by: Gerard Campbell
|
|||
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#1
MERC
Coached by: Charles Haggie
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#11
AKLC
Coached by: SHAK
|
|||
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#1
ROTC
Coached by: Alastair Riddle
|
|||
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#3
BPCC
Coached by: Ted Phelps
|
|||
Entity
CLIC
CLIC
Whanganui |
Crew
#1
CLIC
Coached by: Jason Williams & Jodi Haskell
|
Heat 4 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#3
WKOC
Coached by: WKDS
|
|||
Entity
PETC
PETC
Wellington |
Crew
#2
PETC
Coached by: Andrew Bird & Tracey Gardiner
|
|||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#5
WKOC
Coached by: HAMG
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#2
NSHC
Coached by: Lauren Tilson
|
|||
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#31
HAMC
Keely Paalvast (stroke), Laura Wallace, Rylea Ward-Allen, Sophie Frampton + Oliver Nicholls-Smith (cox)
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#3
HWBC
Coached by: Cedric Bayly
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#5
AKLC
Coached by: Wing Kam
|
Heat 4 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#1
WKOC
Coached by: Georgia Cameron
|
|||
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui |
Crew
#1
AWGC
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#1
AKLC
Coached by: Michael Smyth
|
|||
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#2
TGAC
|
|||
Entity
WHAC
WHAC
Bay of Plenty |
Crew
#2
WHAC
|
|||
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#2
BPCC
Coached by: Toby Patton
|
Social