Event Sponsor
You might also be interested in results held from other times this regatta was run: 2024, 2023, 2021, 2020, 2019, 2018, 2016, 2015, 2014, 2013, 2012, 2011, 2009, 2008.
Results: N.I. Club Champs
These comprehensive regatta results are fully linked and integrated with the profiles of the competitors and clubs shown.
The results are easily searchable and highly filterable. So you have the best opportunity of finding the ones you are interested in.
click a filter below to remove it
A Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#1
ROTC
Coached by: Glen Reichardt
|
||||
Entity
KICC
KICC
Auckland |
Crew
#1
KICC
Coached by: Brendan Boreham & Gabrielle Smith
|
||||
Entity
SGEC
SGEC
Auckland |
Crew
#1
SGEC
Coached by: GLDW
|
||||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#2
STAC
Coached by: Bella Smolnicki
|
||||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#1
NSHC
Coached by: Lauren Tilson
|
||||
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#2
ROTC
Coached by: Glen Reichardt
|
||||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#2
NSHC
Coached by: Lauren Tilson
|
||||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#5
CAMC
Coached by: Norm Charlton
|
B Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
GISC
GISC
East Coast |
Crew
#2
GISC
Coached by: Alex Hyland
|
||||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#5
AKLC
Coached by: Wing Kam
|
||||
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#22
TGAC
Coached by: Jeff Johnson
|
||||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#1
CAMC
Coached by: Dylan Swain & Abby Roberts
|
||||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#1
STAC
Coached by: Stella Hudson
|
||||
Entity
TGSC
TGSC
Auckland |
Crew
#1
TGSC
Coached by: Epernay Norman & Jack Cantrell
|
Semi-final 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#1
ROTC
Coached by: Glen Reichardt
|
|||
Entity
SGEC
SGEC
Auckland |
Crew
#1
SGEC
Coached by: GLDW
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#2
STAC
Coached by: Bella Smolnicki
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#5
CAMC
Coached by: Norm Charlton
|
|||
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#22
TGAC
Coached by: Jeff Johnson
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#5
AKLC
Coached by: Wing Kam
|
|||
Entity
TGSC
TGSC
Auckland |
Crew
#1
TGSC
Coached by: Epernay Norman & Jack Cantrell
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
Coached by: Cedric Bayly
|
Semi-final 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
KICC
KICC
Auckland |
Crew
#1
KICC
Coached by: Brendan Boreham & Gabrielle Smith
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#2
NSHC
Coached by: Lauren Tilson
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#1
NSHC
Coached by: Lauren Tilson
|
|||
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#2
ROTC
Coached by: Glen Reichardt
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#1
CAMC
Coached by: Dylan Swain & Abby Roberts
|
|||
Entity
GISC
GISC
East Coast |
Crew
#2
GISC
Coached by: Alex Hyland
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#1
STAC
Coached by: Stella Hudson
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#2
HWBC
Coached by: Cedric Bayly
|
Repechage 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#5
CAMC
Coached by: Norm Charlton
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#2
CAMC
Coached by: Dylan Swain & Rebecca Green
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#3
STAC
Coached by: Bella Smolnicki
|
|||
Entity
WREC
WREC
Auckland |
Crew
#2
WREC
Coached by: Chris Williams
|
|||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#2
WKOC
Coached by: HAMG
|
|||
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#31
HAMC
|
Repechage 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#1
NSHC
Coached by: Lauren Tilson
|
|||
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#1
TGAC
|
|||
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#3
BPCC
Coached by: Nick Hanna & Campbell Tito
|
|||
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#21
TGAC
Coached by: Jeff Johnson
|
|||
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#4
BPCC
Coached by: Nick Hanna
|
|||
Entity
TGSC
TGSC
Auckland |
Crew
#2
TGSC
Coached by: Tom Ferguson & Hannah Patterson
|
|||
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#2
MERC
Coached by: Gideon Lessing
|
|||
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#2
TGAC
|
Repechage 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
TGSC
TGSC
Auckland |
Crew
#1
TGSC
Coached by: Epernay Norman & Jack Cantrell
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#3
CAMC
Coached by: Dylan Swain & Rebecca Green
|
|||
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#1
MERC
Coached by: Gideon Lessing
|
|||
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#3
MERC
Coached by: Gideon Lessing
|
|||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#3
WKOC
Coached by: Georgia Cameron
|
|||
Entity
GISC
GISC
East Coast |
Crew
#1
GISC
Coached by: Alex Hyland
|
Repechage 4 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#1
STAC
Coached by: Stella Hudson
|
|||
Entity
WREC
WREC
Auckland |
Crew
#1
WREC
Coached by: Chris Williams
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#21
CAMC
Coached by: Robin Crooks
|
|||
Entity
KICC
KICC
Auckland |
Crew
#2
KICC
Coached by: Brendan Boreham & Gabrielle Smith
|
|||
Entity
CTYC
CTYC
Canterbury |
Crew
#1
CTYC
|
|||
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#2
BPCC
Coached by: Alan McLean
|
|||
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#3
ROTC
Coached by: Glen Reichardt
|
|||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#1
WKOC
Coached by: HAMG
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#2
STAC
Coached by: Bella Smolnicki
|
|||
Entity
GISC
GISC
East Coast |
Crew
#2
GISC
Coached by: Alex Hyland
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#21
CAMC
Coached by: Robin Crooks
|
|||
Entity
TGSC
TGSC
Auckland |
Crew
#1
TGSC
Coached by: Epernay Norman & Jack Cantrell
|
|||
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#4
BPCC
Coached by: Nick Hanna
|
|||
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#31
HAMC
|
|||
Entity
WREC
WREC
Auckland |
Crew
#1
WREC
Coached by: Chris Williams
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#2
ROTC
Coached by: Glen Reichardt
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
Coached by: Cedric Bayly
|
|||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#3
WKOC
Coached by: Georgia Cameron
|
|||
Entity
GISC
GISC
East Coast |
Crew
#1
GISC
Coached by: Alex Hyland
|
|||
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#21
TGAC
Coached by: Jeff Johnson
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#5
CAMC
Coached by: Norm Charlton
|
|||
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#3
MERC
Coached by: Gideon Lessing
|
|||
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#2
BPCC
Coached by: Alan McLean
|
Heat 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#1
ROTC
Coached by: Glen Reichardt
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#2
HWBC
Coached by: Cedric Bayly
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#1
NSHC
Coached by: Lauren Tilson
|
|||
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#1
TGAC
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#3
STAC
Coached by: Bella Smolnicki
|
|||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#1
WKOC
Coached by: HAMG
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#3
CAMC
Coached by: Dylan Swain & Rebecca Green
|
|||
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#1
BPCC
Coached by: Alan McLean
|
Heat 4 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#2
NSHC
Coached by: Lauren Tilson
|
|||
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#22
TGAC
Coached by: Jeff Johnson
|
|||
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#2
MERC
Coached by: Gideon Lessing
|
|||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#2
WKOC
Coached by: HAMG
|
|||
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#3
ROTC
Coached by: Glen Reichardt
|
|||
Entity
SGEC
SGEC
Auckland |
Crew
#11
SGEC
Coached by: Mark Clemo
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#4
CAMC
Coached by: Dylan Swain & Abby Roberts
|
Heat 5 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
SGEC
SGEC
Auckland |
Crew
#1
SGEC
Coached by: GLDW
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#1
CAMC
Coached by: Dylan Swain & Abby Roberts
|
|||
Entity
WREC
WREC
Auckland |
Crew
#2
WREC
Coached by: Chris Williams
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#1
STAC
Coached by: Stella Hudson
|
|||
Entity
KICC
KICC
Auckland |
Crew
#2
KICC
Coached by: Brendan Boreham & Gabrielle Smith
|
|||
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#3
BPCC
Coached by: Nick Hanna & Campbell Tito
|
|||
Entity
TGSC
TGSC
Auckland |
Crew
#2
TGSC
Coached by: Tom Ferguson & Hannah Patterson
|
Heat 6 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
KICC
KICC
Auckland |
Crew
#1
KICC
Coached by: Brendan Boreham & Gabrielle Smith
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#5
AKLC
Coached by: Wing Kam
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#2
CAMC
Coached by: Dylan Swain & Rebecca Green
|
|||
Entity
CTYC
CTYC
Canterbury |
Crew
#1
CTYC
|
|||
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#1
MERC
Coached by: Gideon Lessing
|
|||
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#2
TGAC
|
Social