Race schedule: N.I. Club Champs

This is the race schedule for the 2017 North Island Club Championships.

Gender mixed
Class School Masters
Club (ability) intermediate
Club (other)
Boat and and
Seats

Friday, 27th January 2017

Alpha Time Event   Sponsor Division Progression
G 09:24 2 G U17 4+
heat
Race: 1 1,2->A Final + 2 Fastest 3rd
H 09:28       Race: 2  
I 09:32       Race: 3  
J 09:36 7 B U15 2X
heat
Race: 1 1->A Final + 3F2; R2,3+F4->B Final
K 09:40       Race: 2  
L 09:44       Race: 3  
M 09:48       Race: 4  
N 09:52       Race: 5  
O 09:58 8 G U15 4X+
heat
Race: 1 1->FA+1F2; R2->FB+2F3; R3->FC+3F4;R4->FD+4F5
P 10:02       Race: 2  
Q 10:06       Race: 3  
R 10:10       Race: 4  
S 10:14       Race: 5  
T 10:18       Race: 6  
U 10:22       Race: 7  
V 10:30 10 B U18 2-
heat
Race: 1 1,2,3,4->Final; Rest Eliminated
W 10:34       Race: 2  
X 10:38 12 G U18 2X
heat
Race: 1 1->A Final + 3F2; R2,3+F4->B Final
Y 10:42       Race: 2  
Z 10:46       Race: 3  
A 10:50       Race: 4  
B 10:54       Race: 5  
C 10:58 13 B U16 4X+
heat
Race: 1 1->A Final + 3F2; R2,3+F4->B Final
D 11:02       Race: 2  
E 11:06       Race: 3  
F 11:10       Race: 4  
G 11:14       Race: 5  
H 11:18 15 G U16 1X
heat
Race: 1 1,2->A Final; 3,4->B Final
I 11:22       Race: 2  
J 11:26       Race: 3  
K 11:30       Race: 4  
L 11:34 20 B U17 8+
heat
Race: 1 1,2,3,4->Final; Rest Eliminated
M 11:38       Race: 2  
N 11:42 21 G U17 4X+
heat
Race: 1 1,2->A Final; 3,4->B Final
O 11:46       Race: 2  
P 11:50       Race: 3  
Q 11:54       Race: 4  
R 11:58 22 G U15 4+
heat
Race: 1 1,2->A Final; 3,4->B Final
S 12:02       Race: 2  
T 12:06       Race: 3  
U 12:10       Race: 4  
V 12:18 24 B U18 4X+
heat
Race: 1 1,2,3,4->Final; Rest Eliminated
W 12:22       Race: 2  
X 12:26 26 G U18 2-
heat
Race: 1 1,2,3,4->Final; Rest Eliminated
Y 12:30       Race: 2  
Z 12:34 28 B U16 4+
heat
Race: 1 1,2->A Final; 3,4->B Final
A 12:38       Race: 2  
B 12:42       Race: 3  
C 12:46       Race: 4  
D 12:50 30 G U16 8+
heat
Race: 1 1,2,3,4->Final; Rest Eliminated
E 12:54       Race: 2  
F 12:58 32 B U17 2X
heat
Race: 1 1->A Final + 3F2; R2,3+F4->B Final
G 13:02       Race: 2  
H 13:06       Race: 3  
I 13:10       Race: 4  
J 13:14       Race: 5  
K 13:18 33 G U17 1X
heat
Race: 1 1->A Final + 3F2; R2,3+F4->B Final
L 13:22       Race: 2  
M 13:26       Race: 3  
N 13:30       Race: 4  
O 13:34       Race: 5  
P 13:38 34 B U15 8+
heat
Race: 1 1,2,3,4->Final; Rest Eliminated
Q 13:42       Race: 2  
R 13:49 39 B U18 4+
prelim
Race: 1  
S 13:52 40 G U18 4+
heat
Race: 1 1,2,3,4->Final; Rest Eliminated
T 13:56       Race: 2  
U 14:00 41 G U16 4X+
heat
Race: 1 1->A Final + 3F2; R2,3+F4->B Final
V 14:04       Race: 2  
W 14:08       Race: 3  
X 14:12       Race: 4  
Y 14:16       Race: 5  
Z 14:20 43 B U16 2X
heat
Race: 1 1->A Final + 3F2; R2,3+F4->B Final
A 14:24       Race: 2  
B 14:28       Race: 3  
C 14:32       Race: 4  
D 14:36       Race: 5  
E 14:40 45 G U18 1X
heat
Race: 1 1,2->A Final; 3,4->B Final
F 14:44       Race: 2  
G 14:48       Race: 3  
H 14:52       Race: 4  
I 14:56 47 B U18 1X
heat
Race: 1 1,2->A Final; 3,4->B Final
J 15:00       Race: 2  
K 15:04       Race: 3  
L 15:08       Race: 4  
M 15:12 50 G U15 2X
heat
Race: 1 1->A Final + 3F2; R2,3+F4->B Final
N 15:16       Race: 2  
O 15:20       Race: 3  
P 15:24       Race: 4  
Q 15:28       Race: 5  
R 15:34 51 B U15 4X+
heat
Race: 1 1+2F2->A Final; R2+4F3->B Final; R3,4->C Final
S 15:38       Race: 2  
T 15:42       Race: 3  
U 15:46       Race: 4  
V 15:50       Race: 5  
W 15:54       Race: 6  
X 16:06 53 G U17 8+
prelim
Race: 1  
Y 16:10 58 B U17 4+
heat
Race: 1 1,2->A Final + 2 Fastest 3rd
Z 16:14       Race: 2  
A 16:18       Race: 3  
B 16:22 59 G U16 4+
heat
Race: 1 1,2->A Final + 2 Fastest 3rd
C 16:26       Race: 2  
D 16:30       Race: 3  
E 16:34 62 B U18 2X
heat
Race: 1 1,2->A Final; 3,4->B Final
F 16:38       Race: 2  
G 16:42       Race: 3  
H 16:46       Race: 4  
I 16:50 64 G U15 8+
heat
Race: 1 1,2,3,4->Final; Rest Eliminated
J 16:54       Race: 2  
K 16:58 66 B U16 8+
heat
Race: 1 1,2,3,4->Final; Rest Eliminated
L 17:02       Race: 2  

Saturday, 28th January 2017

Alpha Time Event   Sponsor Division Progression
A 07:28 3 W Clb 4+
heat
Race: 1 1->Final; 2,3,4,5,6,7,8->Repechage
B 07:32       Race: 2  
C 07:36 4 M Nov 4X+
heat
Race: 1 1->Semi-Final; 2,3,4,5,6,7,8->Repechage
D 07:40       Race: 2  
E 07:44       Race: 3  
F 07:48       Race: 4  
H 07:52 5 M U22 2-
prelim
Race: 1  
I 07:56 6 W Snr 1X
prelim
Race: 1  
J 08:00 9 W Nov 2X
heat
Race: 1 1,2->Semi-Final; 3,4,5,6,7,8->Repechage
K 08:04       Race: 2  
L 08:08       Race: 3  
M 08:12       Race: 4  
N 08:16       Race: 5  
O 08:20       Race: 6  
P 08:24 68 G U18 4X+
heat
Race: 1 1,2->A Final + 2 Fastest 3rd
Q 08:28       Race: 2  
R 08:32       Race: 3  
S 08:36 94 W Mst 2X (1000m)
prelim
Race: 1  
T 08:40 72 B U15 4+
heat
Race: 1 1,2->A Final + 2 Fastest 3rd
U 08:44       Race: 2  
V 08:48       Race: 3  
W 08:52 11 M Clb 4+
heat
Race: 1 1->Final; 2,3,4,5,6,7,8->Repechage
X 08:56       Race: 2  
Y 09:00 14 W Snr 2-
prelim
Race: 1  
Z 09:04 16 W U22 2-
prelim
Race: 1  
A 09:08 17 M Snr 1X
heat
Race: 1 1->Final; 2,3,4,5,6,7,8->Repechage
B 09:12       Race: 2  
C 09:16 73 G U17 2X
heat
Race: 1 1->A Final + 3F2; R2,3+F4->B Final
D 09:20       Race: 2  
E 09:24       Race: 3  
F 09:28       Race: 4  
G 09:32       Race: 5  
H 09:36 77 B U17 4X+
heat
Race: 1 1,2->A Final; 3,4->B Final
I 09:40       Race: 2  
J 09:44       Race: 3  
K 09:48       Race: 4  
L 09:52 19 M Prm 2-
prelim
Race: 1  
M 09:56 80 G U15 8X+
heat
Race: 1 1,2,3,4->Final; Rest Eliminated
N 10:00       Race: 2  
O 10:04 23 M Nov 2X
heat
Race: 1 1,2->Semi-Final; 3,4,5,6,7,8->Repechage
P 10:08       Race: 2  
Q 10:12       Race: 3  
R 10:16       Race: 4  
S 10:20       Race: 5  
T 10:24       Race: 6  
U 10:28 93 M Mst 2X (1000m)
prelim
Race: 1  
V 10:32 25 M Clb 2-
heat
Race: 1 1,2,3,4->Semi-Final; 5,6,7->Repechage
W 10:36       Race: 2  
X 10:40       Race: 3  
Y 10:44 27 W Nov 4X+
heat
Race: 1 1->Semi-Final; 2,3,4,5,6,7,8->Repechage
Z 10:48       Race: 2  
A 10:52       Race: 3  
B 10:56       Race: 4  
C 11:00 84 G U16 2X
heat
Race: 1 1+2F2->A Final; R2+4F3->B Final; R3,4->C Final
D 11:04       Race: 2  
E 11:08       Race: 3  
F 11:12       Race: 4  
G 11:16       Race: 5  
H 11:20       Race: 6  
I 11:24 85 B U16 1X
heat
Race: 1 1->A Final + 3F2; R2,3+F4->B Final
J 11:28       Race: 2  
K 11:32       Race: 3  
L 11:36       Race: 4  
M 11:40       Race: 5  
N 11:44 29 M Snr 2-
prelim
Race: 1  
O 11:48 31 W Clb 2X
heat
Race: 1 1->Semi-Final; 2,3,4,5,6,7,8->Repechage
P 11:52       Race: 2  
Q 11:56       Race: 3  
R 12:00       Race: 4  
T 12:04 35 M U22 2X
prelim
Race: 1  
U 12:08 88 B U15 8X+
heat
Race: 1 1,2,3,4->Final; Rest Eliminated
V 12:12       Race: 2  
W 12:16 36 W Prm 1X
heat
Race: 1 1->A Final; 2,3,4,5,6,7,8->Repechage
X 12:20       Race: 2  
Y 12:24 37 M Prm 1X
heat
Race: 1 1->A Final; 2,3,4,5,6,7,8->Repechage
Z 12:28       Race: 2  
A 12:32 38 W U22 2X
prelim
Race: 1  
B 12:36 42 M Clb 2X
heat
Race: 1 1,2->Semi-Final; 3,4,5,6,7->Repechage
C 12:40       Race: 2  
D 12:44       Race: 3  
E 12:48       Race: 4  
F 12:52       Race: 5  
G 12:56 44 W Nov 8+
heat
Race: 1 1,2,3,4->Semi-Final; 5,6,7->Repechage
H 13:00       Race: 2  
I 13:04       Race: 3  
J 13:08 46 W Snr 2X
prelim
Race: 1  
K 13:12 48 W Clb 2-
heat
Race: 1 1->Final; 2,3,4,5,6,7,8->Repechage
L 13:16       Race: 2  
M 13:20 49 M Nov 8+
heat
Race: 1 1->Final; 2,3,4,5,6,7,8->Repechage
N 13:24       Race: 2  
O 13:28 52 M Snr 2X
prelim
Race: 1  
P 13:32 54 W Prm 4-
prelim
Race: 1  
Q 13:36 55 W Snr 4-
prelim
Race: 1  
R 13:40 56 M Prm 4-
prelim
Race: 1  
S 13:44 57 M Snr 4-
prelim
Race: 1  
W 14:00 2 G U17 4+
final
Race: A  
X 14:04 60 M U22 1X
prelim
Race: 1  
Y 14:08 61 W U20 1X
prelim
Race: 1  
Z 14:12 7 B U15 2X
final
Race: B  
A 14:16       Race: A  
B 14:20 63 W Clb 4X-
heat
Race: 1 1,2,3,4->Semi-Final; 5,6,7->Repechage
C 14:24       Race: 2  
D 14:28       Race: 3  
E 14:32 8 G U15 4X+
final
Race: D  
F 14:36       Race: C  
G 14:40       Race: B  
H 14:44       Race: A  
I 14:48 65 M Clb 4X-
heat
  Race: 1 1->Final; 2,3,4,5,6,7,8->Repechage
J 14:52       Race: 2  
K 14:56 67 M Prm 2X
prelim
Race: 1  
L 15:00 69 W U22 1X
prelim
Race: 1  
M 15:04 70 M U20 1X
heat
Race: 1 1->Final; 2,3,4,5,6,7,8->Repechage
N 15:08       Race: 2  
O 15:12 71 W Prm 2X
prelim
Race: 1  
P 15:16 10 B U18 2-
final
Race: A  
Q 15:20 12 G U18 2X
final
Race: B  
R 15:24       Race: A  
S 15:28 75 W Nov 4+
heat
Race: 1 1->Semi-Final; 2,3,4,5,6,7,8->Repechage
T 15:32       Race: 2  
U 15:36       Race: 3  
V 15:40       Race: 4  
W 15:44 76 W Clb 8+
heat
Race: 1 1->Final; 2,3,4,5->Repechage
X 15:48       Race: 2  
Y 15:52 78 M Clb 8+
heat
Race: 1 1->Final; 2,3,4,5->Repechage
Z 15:56       Race: 2  
A 16:00 13 B U16 4X+
final
Race: B  
B 16:04       Race: A  
C 16:08 74 W Snr 4X-
prelim
Race: 1  
D 16:12 79 W Prm 4X-
prelim
Race: 1  
E 16:16 81 M Snr 4X-
prelim
Race: 1  
F 16:20 82 M Nov 4+
heat
Race: 1 1,2,3,4->Semi-Final; 5,6,7,8->Repechage
G 16:24       Race: 2  
H 16:28       Race: 3  
I 16:32 83 M Prm 4X-
prelim
Race: 1  
J 16:36 15 G U16 1X
final
Race: B  
K 16:40       Race: A  
L 16:44 86 W Clb 1X
heat
Race: 1 1,2,3,4->Semi-Final; 5,6,7->Repechage
M 16:48       Race: 2  
N 16:52       Race: 3  
O 16:56 20 B U17 8+
final
Race: A  
P 17:00 21 G U17 4X+
final
Race: B  
Q 17:04       Race: A  
R 17:08 87 M Clb 1X
heat
Race: 1 1,2->Semi-Final; 3,4,5,6,7,8->Repechage
S 17:12       Race: 2  
T 17:16       Race: 3  
U 17:20       Race: 4  
V 17:24       Race: 5  
W 17:28       Race: 6  
X 17:32 22 G U15 4+
final
Race: B  
Y 17:36       Race: A  
Z 17:40 89 W Opn 8+
prelim
Race: 1  
A 17:44 90 M Opn 8+
prelim
Race: 1  
B 17:48 91 G U18 8+
heat
Race: 1  
C 17:52       Race: 2  
D 17:56 92 B U18 8+
heat
Race: 1 1,2,3,4->Final; Rest Eliminated
E 18:00       Race: 2  

Sunday, 29th January 2017

Alpha Time Event   Sponsor Division Progression
A 07:30 3 W Clb 4+
repechage
Race: 1 1,2,3->Final; Rest->Eliminated
B 07:34       Race: 2  
C 07:38 4 M Nov 4X+
repechage
Race: 1 1,2,3->Semi-Final; Rest Eliminated
D 07:42       Race: 2  
E 07:46       Race: 3  
Y 07:50       Race: 4  
F 07:54 24 B U18 4X+
final
Race: A  
G 07:58 9 W Nov 2X
repechage
Race: 1 1->Semi-Final; Rest Eliminated
H 08:02       Race: 2  
I 08:06       Race: 3  
J 08:10       Race: 4  
K 08:14       Race: 5  
L   11 M Clb 4+
repechage
Race: 1 1,2,3->Final; Rest->Eliminated
M 08:18       Race: 2  
N 08:22 94 W Mst 2X (1000m)
final
Race: A  
O 08:26 26 G U18 2-
final
Race: A  
P 08:30 17 M Snr 1X
repechage
Race: 1 1,2,3->Final; Rest->Eliminated
Q 08:34       Race: 2  
R 08:38 28 B U16 4+
final
Race: B  
S 08:42       Race: A  
T 08:46 30 G U16 8+
final
Race: A  
U 08:50 32 B U17 2X
final
Race: B  
V 08:54       Race: A  
W 08:58 33 G U17 1X
final
Race: B  
X 09:02       Race: A  
Y 09:06 34 B U15 8+
final
Race: A  
Z 09:10 93 M Mst 2X (1000m)
final
Race: A  
A 09:14 23 M Nov 2X
repechage
Race: 1 1->Semi-Final; Rest Eliminated
B 09:18       Race: 2  
C 09:22       Race: 3  
D 09:26       Race: 4  
E 09:30 39 B U18 4+
final
Race: A  
F 09:34 40 G U18 4+
final
Race: A  
G 09:38 25 M Clb 2-
repechage
Race: 1 1,2,3,4->Semi-Final; Rest Eliminated
H 09:42 27 W Nov 4X+
repechage
Race: 1 1,2,3->Semi-Final; Rest Eliminated
I 09:46       Race: 2  
J 09:50       Race: 3  
K 09:54       Race: 4  
L 09:58 31 W Clb 2X
repechage
Race: 1 1,2,3->Semi-Final; Rest Eliminated
M 10:02       Race: 2  
N 10:06       Race: 3  
Z 10:10       Race: 4  
O 10:14 36 W Prm 1X
repechage
Race: 1 1,2,3->A Final
P 10:18       Race: 2  
Q 10:22 37 M Prm 1X
repechage
Race: 1 1,2,3->A Final
R 10:26       Race: 2  
S 10:30 41 G U16 4X+
final
Race: B  
T 10:34       Race: A  
U 10:38 43 B U16 2X
final
Race: B  
V 10:42       Race: A  
W 10:46 45 G U18 1X
final
Race: B  
X 10:50       Race: A  
Y 10:54 47 B U18 1X
final
Race: B  
Z 10:58       Race: A  
A 11:02 42 M Clb 2X
repechage
Race: 1 1,2->Semi-Final; Rest Eliminated
B 11:06       Race: 2  
C 11:10       Race: 3  
D 11:14 50 G U15 2X
final
Race: B  
E 11:18       Race: A  
F 11:22 51 B U15 4X+
final
Race: C  
G 11:26       Race: B  
H 11:30       Race: A  
I 11:34 44 W Nov 8+
repechage
Race: 1 1,2,3,4->Semi-Final; Rest Eliminated
J 11:38 48 W Clb 2-
repechage
Race: 1 1,2,3->Final; Rest->Eliminated
K 11:42       Race: 2  
L 11:46 49 M Nov 8+
repechage
Race: 1 1,2,3->Final; Rest->Eliminated
M 11:50       Race: 2  
N 11:54 53 G U17 8+
final
Race: A  
O 11:58 58 B U17 4+
final
Race: A  
P 12:02 63 W Clb 4X-
repechage
Race: 1 1,2,3,4->Semi-Final; Rest Eliminated
R 12:06 65 M Clb 4X-
repechage
  Race: 1 1,2,3->Final; Rest->Eliminated
S 12:10       Race: 2  
T 12:14 59 G U16 4+
final
Race: A  
U 12:18 62 B U18 2X
final
Race: B  
V 12:22       Race: A  
W 12:26 64 G U15 8+
final
Race: A  
X 12:30 66 B U16 8+
final
Race: A  
Y 12:34 72 B U15 4+
final
Race: A  
Z 12:38 73 G U17 2X
final
Race: B  
A 12:42       Race: A  
B 12:50 70 M U20 1X
repechage
Race: 1 1,2,3->Final; Rest->Eliminated
C 12:54       Race: 2  
D 12:58 75 W Nov 4+
repechage
Race: 1 1,2,3->Semi-Final; Rest Eliminated
E 13:02       Race: 2  
F 13:06       Race: 3  
G 13:10       Race: 4  
H 13:14 76 W Clb 8+
repechage
Race: 1 1,2,3,4,5,6->Final; Rest->Eliminated
I 13:18 77 B U17 4X+
final
Race: A  
J 13:22       Race: B  
K 13:26 78 M Clb 8+
repechage
Race: 1 1,2,3,4,5,6->Final; Rest->Eliminated
L 13:30 80 G U15 8X+
final
Race: A  
M 13:34 84 G U16 2X
final
Race: C  
N 13:38       Race: B  
O 13:42       Race: A  
P 13:46 85 B U16 1X
final
Race: B  
Q 13:50       Race: A  
R 13:54 68 G U18 4X+
final
Race: A  
S 13:58 82 M Nov 4+
repechage
Race: 1 1,2->Semi-Final; Rest Eliminated
T 14:02       Race: 2  
U 14:06 86 W Clb 1X
repechage
Race: 1 1,2,3,4->Semi-Final; Rest Eliminated
V 14:10 9 W Nov 2X
semi-final
Race: 1 1,2,3,4->A Final; 5,6,7,8->B Final
W 14:14       Race: 2  
X 14:18 87 M Clb 1X
repechage
Race: 1 1->Semi-Final; Rest Eliminated
Y 14:22       Race: 2  
Z 14:26       Race: 3  
A 14:30       Race: 4  
B 14:34 88 B U15 8X+
final
Race: A  
C 14:38 91 G U18 8+
final
Race: A  
D 14:42 92 B U18 8+
final
Race: A  
E 14:50 4 M Nov 4X+
semi-final
Race: 1 1,2,3,4->A Final; 5,6,7,8->B Final
F 14:55       Race: 2  
G 15:05 31 W Clb 2X
semi-final
Race: 1 1,2,3,4->A Final; 5,6,7,8->B Final
H 15:10       Race: 2  
I 15:15 25 M Clb 2-
semi-final
Race: 1 1,2,3,4->A Final; 5,6,7,8->B Final
J 15:20       Race: 2  
K 15:25 27 W Nov 4X+
semi-final
Race: 1 1,2,3,4->A Final; 5,6,7,8->B Final
L 15:30       Race: 2  
M 15:45 23 M Nov 2X
semi-final
Race: 1 1,2,3,4->A Final; 5,6,7,8->B Final
N 15:50       Race: 2  
O 15:55 42 M Clb 2X
semi-final
Race: 1 1,2,3,4->A Final; 5,6,7,8->B Final
P 16:00       Race: 2  
Q 16:10 86 W Clb 1X
semi-final
Race: 1 1,2,3,4->A Final; 5,6,7,8->B Final
R 16:15       Race: 2  
S 16:20 44 W Nov 8+
semi-final
Race: 1 1,2,3,4->A Final; 5,6,7,8->B Final
T 16:25       Race: 2  
U 16:55 87 M Clb 1X
semi-final
Race: 1 1,2,3,4->A Final; 5,6,7,8->B Final
V 17:00       Race: 2  
W 17:10 82 M Nov 4+
semi-final
Race: 1 1,2,3,4->A Final; 5,6,7,8->B Final
X 17:15       Race: 2  
Y 17:25 75 W Nov 4+
semi-final
Race: 1 1,2,3,4->A Final; 5,6,7,8->B Final
Z 17:30       Race: 2  
A 17:35 63 W Clb 4X-
semi-final
Race: 1 1,2,3,4->A Final; 5,6,7,8->B Final
B 17:40       Race: 2  

Monday, 30th January 2017

Alpha Time Event   Sponsor Division Progression
A 07:30 3 W Clb 4+
final
Race: A  
B 07:35 4 M Nov 4X+
final
Race: B  
C 07:40       Race: A  
D 07:50 5 M U22 2-
final
Race: A  
E 08:00 6 W Snr 1X
final
Race: A  
F 08:05 9 W Nov 2X
final
Race: B  
G 08:10       Race: A  
H 08:20 11 M Clb 4+
final
Race: A  
I 08:30 14 W Snr 2-
final
Race: A  
J 08:40 16 W U22 2-
final
Race: A  
K 08:50 17 M Snr 1X
final
Race: A  
L 09:00 18 W Prm 2-
final
Race: A  
M 09:10 19 M Prm 2-
final
Race: A  
N 09:15 23 M Nov 2X
final
Race: B  
O 09:20       Race: A  
P 09:25 25 M Clb 2-
final
Race: B  
Q 09:30       Race: A  
R 09:35 27 W Nov 4X+
final
Race: B  
S 09:40       Race: A  
T 09:50 29 M Snr 2-
final
Race: A  
U 09:55 31 W Clb 2X
final
Race: B  
V 10:00       Race: A  
W 10:10 35 M U22 2X
final
Race: A  
X 10:15 36 W Prm 1X
final
Race: B  
Y 10:20       Race: A  
Z 10:25 37 M Prm 1X
final
Race: A  
Z         Race: B  
A 10:30       Race: A  
B 10:40 38 W U22 2X
final
Race: A  
C 10:45 42 M Clb 2X
final
Race: B  
D 10:50       Race: A  
E 10:55 44 W Nov 8+
final
Race: B  
F 11:00       Race: A  
G 11:10 46 W Snr 2X
final
Race: A  
H 11:20 48 W Clb 2-
final
Race: A  
I 11:30 49 M Nov 8+
final
Race: A  
J 11:40 52 M Snr 2X
final
Race: A  
K 11:50 54 W Prm 4-
final
Race: A  
L 11:55 55 W Snr 4-
final
Race: A  
M 12:00 56 M Prm 4-
final
Race: A  
N 12:05 57 M Snr 4-
final
Race: A  
O 12:10 60 M U22 1X
final
Race: A  
P 12:20 61 W U20 1X
final
Race: A  
Q 12:25 63 W Clb 4X-
final
Race: B  
R 12:30       Race: A  
S 12:40 65 M Clb 4X-
final
  Race: A  
T 12:50 67 M Prm 2X
final
Race: A  
U 13:00 69 W U22 1X
final
Race: A  
V 13:10 70 M U20 1X
final
Race: A  
W 13:20 71 W Prm 2X
final
Race: A  
X 13:25 75 W Nov 4+
final
Race: B  
Y 13:30       Race: A  
Z 13:40 76 W Clb 8+
final
Race: A  
A 13:50 78 M Clb 8+
final
Race: A  
B 14:00 74 W Snr 4X-
final
Race: A  
C 14:05 79 W Prm 4X-
final
Race: A  
D 14:10 81 M Snr 4X-
final
Race: A  
E 14:15 82 M Nov 4+
final
Race: B  
F 14:20       Race: A  
G 14:30 83 M Prm 4X-
final
Race: A  
H 14:35 86 W Clb 1X
final
Race: B  
I 14:40       Race: A  
J 14:45 87 M Clb 1X
final
Race: B  
K 14:50       Race: A  
L 15:00 89 W Opn 8+
final
Race: A  
M 15:10 90 M Opn 8+
final
Race: A  
User log in

log in

hide

You only require a rowIT login for running regattas or if you have been given the job of making entries for an organisation.

Notes

Clubs. If you only have a password for the RowingNZ website then you will need a rowIT login so please contact us.

Schools. If you have a password provided by NZSSRA then you should log in through the school rowing website.