You might also be interested in results held from other times this regatta was run: 2024, 2023, 2021, 2020, 2019, 2017, 2016, 2015, 2014, 2013, 2012, 2011, 2009, 2008.
Results: N.I. Club Champs
These comprehensive regatta results are fully linked and integrated with the profiles of the competitors and clubs shown.
The results are easily searchable and highly filterable. So you have the best opportunity of finding the ones you are interested in.
click a filter below to remove it
Crew
#1
HWBC
Ella Daly (stroke), Lucy Roberts, Ninabelle Harrison, Emma Jacobs, Sarah Taylor, Harriet Williams, Shanae Coon, Stella Griffiths + Sarah Forster (cox)
Coached by: Ross Webb & Carina Burgess
- Click to expand crew ⇨
HWBC
HWBC
East Coast
East Coast
Crew
#1
HWBC
Coached by: Mike Trautvetter & Jeremy Coxon
- Click to expand crew ⇨
HWBC
HWBC
East Coast
East Coast
- Heat 4: placed 1st (7:02.61)
- Semi-final 2: placed 2nd (7:39.91)
- A Final: placed 6th (7:13.25)
Crew
#2
HWBC
Coached by: Mike Trautvetter & Jeremy Coxon
- Click to expand crew ⇨
HWBC
HWBC
East Coast
East Coast
- Heat 1: placed 6th (7:44.49)
- Repechage 1: placed 3rd (7:40.87)
- Semi-final 2: placed 6th (8:11.38)
- B Final: placed 3rd (7:34.81)
Crew
#3
HWBC
Coached by: Mike Trautvetter & Jeremy Coxon
- Click to expand crew ⇨
HWBC
HWBC
East Coast
East Coast
- Heat 3: placed 3rd (7:34.57)
- Repechage 2: placed 4th (7:33.78)
Crew
#4
HWBC
Coached by: Mike Trautvetter & Jeremy Coxon
- Click to expand crew ⇨
HWBC
HWBC
East Coast
East Coast
- Heat 2: placed 4th (7:26.55)
- Repechage 4: placed 4th (7:37.90)
Crew
#1
HWBC
Coached by: Ross Webb
- Click to expand crew ⇨
HWBC
HWBC
East Coast
East Coast
Crew
#1
HWBC
Coached by: Cedric Bayly & Gavin Foulsham
- Click to expand crew ⇨
HWBC
HWBC
East Coast
East Coast
- Heat 1: placed 4th (8:44.25)
- Repechage 3: placed 2nd (8:50.62)
Crew
#1
HWBC
Tom Moffett (stroke), William Thomas, Jacob Lorkin, Matthew Halford, Frank May, Musa Kotze, Jake McIvor, Matthew McIvor + Harry Lawson (cox)
Coached by: Doc McDonald & Jock Mackintosh
- Click to expand crew ⇨
HWBC
HWBC
East Coast
East Coast
Crew
#1
HWBC
Coached by: Doc McDonald & Jock Mackintosh
- Click to expand crew ⇨
HWBC
HWBC
East Coast
East Coast
- Heat 1: placed 4th (6:52.86)
- Repechage 1: placed 2nd (6:57.91)
- A Final: placed 8th (6:51.81)
Crew
#1
HWBC
Coached by: Carina Burgess & David Mackintosh
- Click to expand crew ⇨
HWBC
HWBC
East Coast
East Coast
- Heat 1: placed 6th (8:51.53)
- Repechage 1: placed 4th (9:02.08)
Crew
#1
HWBC
Coached by: Mike Trautvetter & Jeremy Coxon
- Click to expand crew ⇨
HWBC
HWBC
East Coast
East Coast
- Heat 2: placed 3rd (7:34.41)
- Repechage 1: placed 1st (7:36.85)
- Semi-final 1: scratched
Crew
#2
HWBC
Coached by: Mike Trautvetter & Jeremy Coxon
- Click to expand crew ⇨
HWBC
HWBC
East Coast
East Coast
- Heat 1: placed 6th (8:01.77)
- Repechage 1: placed 4th (8:01.36)
Crew
#3
HWBC
Coached by: Mike Trautvetter & Jeremy Coxon
- Click to expand crew ⇨
HWBC
HWBC
East Coast
East Coast
- Heat 3: scratched
Crew
#1
HWBC
Coached by: Cedric Bayly & Gavin Foulsham
- Click to expand crew ⇨
HWBC
HWBC
East Coast
East Coast
- Heat 1: placed 2nd (7:38.97)
- Repechage 1: placed 1st (8:24.54)
- Semi-final 2: placed 1st (8:35.34)
- A Final: placed 2nd (7:35.38)
Crew
#2
HWBC
Coached by: Cedric Bayly & Gavin Foulsham
- Click to expand crew ⇨
HWBC
HWBC
East Coast
East Coast
- Heat 2: placed 2nd (8:04.57)
- Repechage 2: placed 3rd (8:12.00)
- Semi-final 1: placed 5th (9:04.54)
- B Final: placed 1st (8:01.13)
Crew
#3
HWBC
Coached by: Cedric Bayly & Gavin Foulsham
- Click to expand crew ⇨
HWBC
HWBC
East Coast
East Coast
- Heat 4: placed 1st (8:04.08)
- Semi-final 2: placed 4th (9:15.35)
- A Final: placed 8th (8:21.99)
Crew
#4
HWBC
Coached by: Cedric Bayly & Gavin Foulsham
- Click to expand crew ⇨
HWBC
HWBC
East Coast
East Coast
- Heat 3: placed 5th (8:25.93)
- Repechage 4: placed 5th (8:59.85)
Crew
#1
HWBC
Coached by: Doc McDonald & Jock Mackintosh
- Click to expand crew ⇨
HWBC
HWBC
East Coast
East Coast
- Heat 2: placed 4th (7:02.52)
- Repechage 2: placed 3rd (7:10.25)
- A Final: placed 7th (6:59.74)
Crew
#2
HWBC
Coached by: Doc McDonald & Jock Mackintosh
- Click to expand crew ⇨
HWBC
HWBC
East Coast
East Coast
- Heat 2: placed 2nd (6:52.96)
- Repechage 2: placed 1st (6:59.08)
- A Final: placed 2nd (6:48.53)
Crew
#3
HWBC
Coached by: Doc McDonald & Jock Mackintosh
- Click to expand crew ⇨
HWBC
HWBC
East Coast
East Coast
- Heat 1: placed 7th (8:07.00)
- Repechage 2: placed 6th (7:58.13)
Crew
#4
HWBC
Coached by: Doc McDonald & Jock Mackintosh
- Click to expand crew ⇨
HWBC
HWBC
East Coast
East Coast
- Heat 1: placed 5th (7:26.73)
- Repechage 2: placed 5th (7:37.89)
Crew
#1
HWBC
Coached by: Doc McDonald & Jock Mackintosh
- Click to expand crew ⇨
HWBC
HWBC
East Coast
East Coast
- Heat 4: placed 4th (7:23.87)
- Repechage 1: scratched
Crew
#2
HWBC
Coached by: Doc McDonald & Jock Mackintosh
- Click to expand crew ⇨
HWBC
HWBC
East Coast
East Coast
- Heat 2: placed 5th (7:36.79)
- Repechage 2: placed 4th (NTT)
Crew
#3
HWBC
Coached by: Doc McDonald & Jock Mackintosh
- Click to expand crew ⇨
HWBC
HWBC
East Coast
East Coast
- Heat 1: placed 2nd (7:12.21)
- Semi-final 2: placed 4th (8:06.08)
- A Final: placed 7th (7:22.29)
Crew
#1
HWBC
Coached by: Doc McDonald & Jock Mackintosh
- Click to expand crew ⇨
HWBC
HWBC
East Coast
East Coast
- Heat 1: placed 3rd (7:06.51)
- Semi-final 1: placed 4th (7:40.58)
- A Final: placed 6th (7:08.80)
Crew
#1
HWBC
Brooke Martin (stroke), Frankie Lowe, Nina Hearn, Emma Downey, Emily Wood, Madeleine Parker, Mia Caves, Piper Taylor + Valentina Bull (cox)
Coached by: Cedric Bayly & Gavin Foulsham
- Click to expand crew ⇨
HWBC
HWBC
East Coast
East Coast
- Heat 2: placed 1st (7:03.82)
- Semi-final 2: placed 1st (7:37.10)
- A Final: placed 5th (7:30.75)
Crew
#2
HWBC
Jessica Grant (stroke), Miah Zachan, Jemma Wallace, Annabel Reid, Olive Cornwall, Lolina Leota, Anna McMillan, Ruby Raphael + Caitlin Rowland (cox)
Coached by: Cedric Bayly & Gavin Foulsham
- Click to expand crew ⇨
HWBC
HWBC
East Coast
East Coast
- Heat 1: placed 3rd (7:52.30)
- Semi-final 1: placed 7th (8:27.79)
- B Final: placed 7th (8:18.19)
Crew
#1
HWBC
Coached by: David Mackintosh & Carina Burgess
- Click to expand crew ⇨
HWBC
HWBC
East Coast
East Coast
- Heat 2: placed 5th (7:52.72)
- Repechage 1: placed 4th (7:54.48)
Crew
#1
HWBC
Jasper Wallace (stroke), George Perwick, Henry Windhager, Jack McCarthy, Rhett Mulinder, Felix Lawson, Oscar Bright, Ben Hansen + Frances Rainbow (cox)
Coached by: Mike Trautvetter & Jeremy Coxon
- Click to expand crew ⇨
HWBC
HWBC
East Coast
East Coast
Crew
#2
HWBC
Jasper Williams (stroke), Toby Cook, Cameron Jaques, Euan Argent, Jack Foulsham, James Porima, James Imlay, Dylan Stringer + Kobe Bary (cox)
Coached by: Mike Trautvetter & Jeremy Coxon
- Click to expand crew ⇨
HWBC
HWBC
East Coast
East Coast
- Heat 1: placed 4th (6:53.53)
- Repechage 1: placed 2nd (7:03.70)
- A Final: placed 6th (6:53.58)
Crew
#1
HWBC
Coached by: Doc McDonald & Jock Mackintosh
- Click to expand crew ⇨
HWBC
HWBC
East Coast
East Coast
- Heat 1: result (DNS)
Crew
#1
HWBC
Coached by: Doc McDonald & Jock Mackintosh
- Click to expand crew ⇨
HWBC
HWBC
East Coast
East Coast
Crew
#2
HWBC
Coached by: Doc McDonald & Jock Mackintosh
- Click to expand crew ⇨
HWBC
HWBC
East Coast
East Coast
Crew
#1
HWBC
Coached by: Ross Webb
- Click to expand crew ⇨
HWBC
HWBC
East Coast
East Coast
- Heat 1: placed 5th (8:14.83)
- Repechage 1: placed 3rd (8:12.27)
- A Final: placed 5th (8:14.54)
Crew
#1
HWBC
Coached by: Ross Webb
- Click to expand crew ⇨
HWBC
HWBC
East Coast
East Coast
Crew
#2
HWBC
Coached by: Carina Burgess & David Mackintosh
- Click to expand crew ⇨
HWBC
HWBC
East Coast
East Coast
- Heat 1: placed 2nd (7:12.55)
- Repechage 1: placed 2nd (7:34.93)
- A Final: placed 3rd (7:18.23)
Crew
#1
HWBC
- Click to expand crew ⇨
HWBC
HWBC
East Coast
East Coast
- Heat 3: scratched
Crew
#1
HWBC
Coached by: Ross Webb
- Click to expand crew ⇨
HWBC
HWBC
East Coast
East Coast
- A Final: placed 4th (8:58.17)
Crew
#1
HWBC
Coached by: Cedric Bayly & Gavin Foulsham
- Click to expand crew ⇨
HWBC
HWBC
East Coast
East Coast
- Heat 4: placed 1st (8:12.52)
- Semi-final 2: placed 3rd (8:46.82)
- A Final: placed 4th (8:25.08)
Crew
#2
HWBC
Coached by: Cedric Bayly & Gavin Foulsham
- Click to expand crew ⇨
HWBC
HWBC
East Coast
East Coast
- Heat 1: placed 7th (9:23.53)
- Repechage 4: scratched
Crew
#3
HWBC
Coached by: Cedric Bayly & Gavin Foulsham
- Click to expand crew ⇨
HWBC
HWBC
East Coast
East Coast
- Heat 2: placed 6th (9:12.26)
- Repechage 2: scratched
Crew
#1
HWBC
Coached by: Ross Webb & Carina Burgess
- Click to expand crew ⇨
HWBC
HWBC
East Coast
East Coast
- Heat 1: placed 5th (9:23.90)
- Repechage 2: result (DNS)
Crew
#1
HWBC
Lisa McIvor (stroke), Sarah Taylor, Kate York, Erin Henare-Murton, Emma Jacobs, Grace Petersen, Celine Henare-Murton, Kirsten Vanderpeet + Sarah Forster (cox)
Coached by: Ross Webb & David Mackintosh
- Click to expand crew ⇨
HWBC
HWBC
East Coast
East Coast
- A Final: placed 5th (7:35.08)
Crew
#1
HWBC
Coached by: Doc McDonald & Jock Mackintosh
- Click to expand crew ⇨
HWBC
HWBC
East Coast
East Coast
- Heat 2: scratched
Crew
#1
HWBC
Tom Moffett (stroke), William Thomas, Finn Bull, Duncan McCrory, Jacob Lorkin, Rowan Bull, Joseph Lawson, Jack Spencer + Blake Campbell (cox)
Coached by: Doc McDonald & Jock Mackintosh
- Click to expand crew ⇨
HWBC
HWBC
East Coast
East Coast
Crew
#1
HWBC
Coached by: Mike Trautvetter & Jeremy Coxon
- Click to expand crew ⇨
HWBC
HWBC
East Coast
East Coast
- Heat 1: placed 2nd (7:17.68)
- Semi-final 2: placed 2nd (7:37.33)
- A Final: placed 3rd (7:26.12)
Crew
#2
HWBC
Coached by: Mike Trautvetter & Jeremy Coxon
- Click to expand crew ⇨
HWBC
HWBC
East Coast
East Coast
- Heat 3: placed 3rd (8:06.94)
- Semi-final 1: placed 5th (8:15.76)
- B Final: placed 6th (8:19.87)
Crew
#3
HWBC
Coached by: Mike Trautvetter & Jeremy Coxon
- Click to expand crew ⇨
HWBC
HWBC
East Coast
East Coast
- Heat 2: placed 4th (7:54.97)
- Semi-final 1: placed 6th (8:40.00)
- B Final: result (DNS)
Crew
#4
HWBC
Coached by: Mike Trautvetter & Jeremy Coxon
- Click to expand crew ⇨
HWBC
HWBC
East Coast
East Coast
- Heat 1: result (DNS)
Crew
#1
HWBC
Coached by: David Mackintosh & Carina Burgess
- Click to expand crew ⇨
HWBC
HWBC
East Coast
East Coast
- Heat 2: placed 7th (9:29.90)
- Repechage 1: placed 4th (9:43.97)
Crew
#2
HWBC
Coached by: Ross Webb & Carina Burgess
- Click to expand crew ⇨
HWBC
HWBC
East Coast
East Coast
- Heat 1: placed 6th (9:43.58)
- Repechage 1: placed 2nd (9:27.04)
- A Final: placed 8th (9:43.84)
Crew
#3
HWBC
Coached by: Ross Webb
- Click to expand crew ⇨
HWBC
HWBC
East Coast
East Coast
- Heat 1: placed 5th (9:26.24)
- Repechage 2: placed 5th (9:38.08)
Crew
#4
HWBC
Coached by: Ross Webb
- Click to expand crew ⇨
HWBC
HWBC
East Coast
East Coast
- Heat 2: placed 5th (9:27.25)
- Repechage 1: placed 5th (9:48.62)
Crew
#1
HWBC
Joel Engelke (stroke), Jack Stone, Duncan McCrory, Fergus Ritchie, Adam Vanderpeet, Jasper Blokker, James Brott, Morgan Davies + Blake Campbell (cox)
Coached by: Doc McDonald & Jock Mackintosh
- Click to expand crew ⇨
HWBC
HWBC
East Coast
East Coast
- A Final: placed 3rd (6:30.02)
Social