You might also be interested in results held from other times this regatta was run: 2024, 2023, 2021, 2020, 2019, 2017, 2016, 2015, 2014, 2013, 2012, 2011, 2009, 2008.
Results: N.I. Club Champs
These comprehensive regatta results are fully linked and integrated with the profiles of the competitors and clubs shown.
The results are easily searchable and highly filterable. So you have the best opportunity of finding the ones you are interested in.
click a filter below to remove it
Crew
#31
WESC
Lucy Flatt (stroke), Anastasia Alberts, Sakina Eliyas, Lydia Finch, Layzell Halo, Veronica Zuo, Annabelle Davison, Ella Mitchell + Valentina Canci Vite (cox)
- Click to expand crew ⇨
WESC
WESC
Auckland
Auckland
Crew
#1
WESC
Coached by: Abigail Parry & Ged Campbell
- Click to expand crew ⇨
WESC
WESC
Auckland
Auckland
Crew
#21
WESC
Coached by: Stacey Lithgow & Cameron Patten
- Click to expand crew ⇨
WESC
WESC
Auckland
Auckland
- Heat 2: placed 2nd (7:03.07)
- Repechage 2: placed 1st (7:12.90)
- Semi-final 1: placed 1st (7:22.20)
- A Final: placed 2nd (7:00.03)
Crew
#22
WESC
Coached by: Stacey Lithgow & Cameron Patten
- Click to expand crew ⇨
WESC
WESC
Auckland
Auckland
- Heat 1: placed 3rd (7:28.39)
- Repechage 4: placed 2nd (7:24.31)
- Semi-final 2: placed 5th (8:01.88)
- B Final: placed 2nd (7:27.99)
Crew
#31
WESC
- Click to expand crew ⇨
WESC
WESC
Auckland
Auckland
- Heat 3: placed 6th (8:02.53)
- Repechage 3: result (DNF)
Crew
#1
WESC
Coached by: Jasper Ballantyne & Ged Campbell
- Click to expand crew ⇨
WESC
WESC
Auckland
Auckland
- Heat 1: placed 2nd (6:44.45)
- Repechage 1: placed 4th (7:06.80)
Crew
#2
WESC
Coached by: Jasper Ballantyne & Ged Campbell
- Click to expand crew ⇨
WESC
WESC
Auckland
Auckland
- Heat 1: placed 8th (7:45.03)
- Repechage 1: placed 6th (7:15.70)
Crew
#21
WESC
Coached by: Sam Jackson
- Click to expand crew ⇨
WESC
WESC
Auckland
Auckland
- Heat 2: placed 4th (6:59.95)
- Repechage 2: placed 1st (6:51.76)
- A Final: placed 4th (6:41.68)
Crew
#31
WESC
- Click to expand crew ⇨
WESC
WESC
Auckland
Auckland
- Heat 2: placed 3rd (6:53.15)
- Repechage 1: placed 3rd (7:02.20)
- A Final: placed 6th (6:50.50)
Crew
#1
WESC
Coached by: Jasper Ballantyne & Ged Campbell
- Click to expand crew ⇨
WESC
WESC
Auckland
Auckland
- Heat 2: placed 5th (7:33.99)
- Repechage 1: placed 1st (7:33.85)
- A Final: placed 4th (7:26.57)
Crew
#2
WESC
Coached by: Jasper Ballantyne & Ged Campbell
- Click to expand crew ⇨
WESC
WESC
Auckland
Auckland
- Heat 1: placed 7th (7:47.02)
- Repechage 2: placed 5th (7:46.43)
Crew
#1
WESC
Coached by: Jasper Ballantyne & Ged Campbell
- Click to expand crew ⇨
WESC
WESC
Auckland
Auckland
- Heat 2: placed 2nd (7:20.46)
- Repechage 1: result (CANCELLED)
- A Final: placed 5th (7:09.32)
Crew
#1
WESC
Coached by: Abigail Parry & Ged Campbell
- Click to expand crew ⇨
WESC
WESC
Auckland
Auckland
- Heat 1: placed 1st (7:42.44)
- Semi-final 1: placed 1st (8:26.41)
- A Final: placed 4th (7:38.43)
Crew
#2
WESC
Coached by: Abigail Parry & Ged Campbell
- Click to expand crew ⇨
WESC
WESC
Auckland
Auckland
- Heat 2: placed 5th (8:00.75)
- Repechage 2: placed 2nd (8:13.10)
- Semi-final 1: placed 5th (8:42.26)
- B Final: placed 2nd (7:56.85)
Crew
#31
WESC
- Click to expand crew ⇨
WESC
WESC
Auckland
Auckland
- Heat 3: placed 1st (7:39.02)
- Semi-final 1: placed 4th (8:28.67)
- A Final: placed 2nd (7:34.48)
Crew
#21
WESC
Coached by: Glenn Barwick
- Click to expand crew ⇨
WESC
WESC
Auckland
Auckland
- Heat 2: placed 4th (7:34.23)
- Repechage 3: placed 1st (7:30.49)
- Semi-final 1: placed 8th (8:45.47)
- B Final: placed 7th (7:41.16)
Crew
#22
WESC
Coached by: Sam Jackson
- Click to expand crew ⇨
WESC
WESC
Auckland
Auckland
- Heat 6: placed 1st (7:05.03)
- Semi-final 2: placed 3rd (7:58.36)
- A Final: placed 4th (7:11.26)
Crew
#1
WESC
Coached by: Jasper Ballantyne & Ged Campbell
- Click to expand crew ⇨
WESC
WESC
Auckland
Auckland
- Heat 2: placed 6th (7:10.66)
- Repechage 1: result (CANCELLED)
- Semi-final 2: placed 4th (7:41.02)
- A Final: scratched
Crew
#2
WESC
Coached by: Jasper Ballantyne & Ged Campbell
- Click to expand crew ⇨
WESC
WESC
Auckland
Auckland
- Heat 1: placed 6th (7:13.98)
- Repechage 1: result (CANCELLED)
- Semi-final 1: placed 5th (7:43.81)
- B Final: placed 5th (7:31.79)
Crew
#11
WESC
Ruby Bruce (stroke), Lucy Burrell, Sophie Robinson, Charlotte Rattray, Rose Hunter, Charlotte Bishop, Bess Watson, Eva Sutherland + MacKenzie Brown (cox)
Coached by: BARA
- Click to expand crew ⇨
WESC
WESC
Auckland
Auckland
- Heat 1: placed 1st (7:21.36)
- Semi-final 1: placed 2nd (7:45.16)
- A Final: placed 3rd (7:23.29)
Crew
#31
WESC
Lucy Flatt (stroke), Georgina Drumm, Sakina Eliyas, Amelia Alizadeh, Layzell Halo, Ella Olson, Alex Prince, Olive Amanono + Leah Hollingworth (cox)
- Click to expand crew ⇨
WESC
WESC
Auckland
Auckland
- Heat 3: placed 4th (7:50.61)
- Semi-final 2: placed 4th (8:04.08)
- A Final: placed 8th (7:45.96)
Crew
#1
WESC
Coached by: Ged Campbell & Abigail Parry
- Click to expand crew ⇨
WESC
WESC
Auckland
Auckland
- Heat 2: placed 3rd (7:33.11)
- Repechage 1: placed 2nd (7:43.17)
- A Final: placed 6th (7:43.52)
Crew
#2
WESC
Coached by: Abigail Parry & Ged Campbell
- Click to expand crew ⇨
WESC
WESC
Auckland
Auckland
- Heat 1: placed 6th (8:06.51)
- Repechage 1: placed 4th (8:19.83)
Crew
#1
WESC
Coached by: Abigail Parry & Ged Campbell
- Click to expand crew ⇨
WESC
WESC
Auckland
Auckland
- Heat 2: placed 4th (8:25.75)
- Repechage 2: placed 2nd (8:25.11)
- A Final: placed 4th (8:14.78)
Crew
#2
WESC
Coached by: Abigail Parry & Ged Campbell
- Click to expand crew ⇨
WESC
WESC
Auckland
Auckland
Crew
#1
WESC
Coached by: Jasper Ballantyne & Ged Campbell
- Click to expand crew ⇨
WESC
WESC
Auckland
Auckland
Crew
#21
WESC
Jerome Barrack (stroke), Harry Fitzpatrick, Connor Sheehan, Luke Morrow, Benjamin Sothcott, Adam Simpson, Sam van Helsdingen, Felix Sorge-Stratton + Harry Molloy (cox)
Coached by: Stacey Lithgow & Cameron Patten
- Click to expand crew ⇨
WESC
WESC
Auckland
Auckland
- Heat 2: placed 4th (7:23.31)
- Repechage 2: placed 1st (6:49.84)
- A Final: placed 2nd (6:23.83)
Crew
#1
WESC
Coached by: Jasper Ballantyne & Ged Campbell
- Click to expand crew ⇨
WESC
WESC
Auckland
Auckland
- Heat 2: placed 3rd (6:53.57)
- Repechage 1: placed 1st (7:03.08)
- A Final: placed 3rd (6:48.51)
Crew
#2
WESC
Coached by: Jasper Ballantyne & Ged Campbell
- Click to expand crew ⇨
WESC
WESC
Auckland
Auckland
- Heat 1: placed 3rd (7:15.74)
- Repechage 2: placed 2nd (7:37.61)
- A Final: placed 8th (7:17.48)
Crew
#1
WESC
Coached by: Abigail Parry & Ged Campbell
- Click to expand crew ⇨
WESC
WESC
Auckland
Auckland
- Heat 2: placed 2nd (7:08.57)
- Repechage 2: placed 1st (7:28.29)
- A Final: placed 5th (7:19.99)
Crew
#21
WESC
Coached by: Glenn Barwick & Sam Jackson
- Click to expand crew ⇨
WESC
WESC
Auckland
Auckland
- Heat 2: placed 6th (7:17.52)
- Repechage 1: placed 1st (7:13.24)
- Semi-final 1: placed 6th (7:52.36)
- B Final: placed 2nd (7:10.08)
Crew
#31
WESC
Jesse Homer-Pilcher (stroke), Dennis Nieuwenhuizen, Theo Casey-Pickering, Richie Faaumu + Joel Milham (cox)
- Click to expand crew ⇨
WESC
WESC
Auckland
Auckland
- Heat 1: placed 3rd (7:04.02)
- Semi-final 1: placed 2nd (7:33.50)
- A Final: placed 5th (7:00.96)
Crew
#1
WESC
Coached by: Ged Campbell & Abigail Parry
- Click to expand crew ⇨
WESC
WESC
Auckland
Auckland
- A Final: placed 4th (7:31.23)
Crew
#1
WESC
Ben Samarji (stroke), Erik Koefoed, Blake Koefoed, Hamish Horne, Cameron Patten, Jostien Leota-Butler, Jake Kitchen, Samuel Wojcik + Harry Molloy (cox)
Coached by: Jasper Ballantyne & Ged Campbell
- Click to expand crew ⇨
WESC
WESC
Auckland
Auckland
Crew
#32
WESC
- Click to expand crew ⇨
WESC
WESC
Auckland
Auckland
Crew
#1
WESC
Coached by: Jasper Ballantyne & Ged Campbell
- Click to expand crew ⇨
WESC
WESC
Auckland
Auckland
- A Final: placed 4th (6:42.75)
Crew
#21
WESC
Felix Sorge-Stratton (stroke), Connor Sheehan, Harry Fitzpatrick, Jerome Barrack + Leonardo Penny (cox)
Coached by: Stacey Lithgow & Cameron Patten
- Click to expand crew ⇨
WESC
WESC
Auckland
Auckland
- Heat 2: placed 1st (7:21.37)
- Semi-final 2: placed 1st (7:32.60)
- A Final: placed 2nd (7:20.16)
Crew
#1
WESC
Coached by: Abigail Parry & Ged Campbell
- Click to expand crew ⇨
WESC
WESC
Auckland
Auckland
- Heat 1: placed 2nd (9:15.41)
- Repechage 1: scratched
Crew
#31
WESC
- Click to expand crew ⇨
WESC
WESC
Auckland
Auckland
- Heat 2: placed 5th (9:36.82)
- Repechage 3: placed 5th (10:00.28)
Crew
#32
WESC
- Click to expand crew ⇨
WESC
WESC
Auckland
Auckland
- Heat 4: placed 2nd (9:09.52)
- Repechage 4: placed 4th (9:40.69)
Crew
#1
WESC
Coached by: Jasper Ballantyne & Ged Campbell
- Click to expand crew ⇨
WESC
WESC
Auckland
Auckland
- Heat 2: placed 5th (9:07.32)
- Repechage 2: scratched
Crew
#21
WESC
Coached by: Sam Jackson
- Click to expand crew ⇨
WESC
WESC
Auckland
Auckland
- Heat 1: placed 5th (8:39.89)
- Repechage 1: placed 1st (8:52.44)
- Semi-final 1: placed 5th (8:33.44)
- B Final: placed 1st (8:30.28)
Crew
#1
WESC
Coached by: Abigail Parry & Ged Campbell
- Click to expand crew ⇨
WESC
WESC
Auckland
Auckland
- Heat 2: placed 6th (9:28.58)
- Repechage 2: placed 3rd (9:26.14)
- A Final: placed 6th (9:13.58)
Crew
#31
WESC
- Click to expand crew ⇨
WESC
WESC
Auckland
Auckland
- Heat 1: placed 8th (10:14.50)
- Repechage 1: placed 7th (10:28.71)
Crew
#1
WESC
Coached by: Jasper Ballantyne & Ged Campbell
- Click to expand crew ⇨
WESC
WESC
Auckland
Auckland
- Heat 1: placed 3rd (8:10.45)
- Semi-final 1: placed 2nd (7:58.41)
- A Final: placed 2nd (8:14.95)
Crew
#21
WESC
Coached by: Sam Jackson
- Click to expand crew ⇨
WESC
WESC
Auckland
Auckland
- Heat 3: placed 6th (8:57.67)
- Repechage 1: placed 5th (8:49.78)
Crew
#22
WESC
Coached by: Sam Jackson
- Click to expand crew ⇨
WESC
WESC
Auckland
Auckland
- Heat 2: placed 4th (8:27.35)
- Semi-final 1: placed 5th (8:20.78)
- B Final: placed 2nd (8:18.03)
Crew
#23
WESC
Coached by: Glenn Barwick
- Click to expand crew ⇨
WESC
WESC
Auckland
Auckland
- Heat 3: placed 5th (8:44.47)
- Repechage 1: placed 4th (8:44.96)
- Semi-final 2: placed 7th (8:42.85)
- B Final: placed 7th (8:42.71)
Crew
#1
WESC
Coached by: Jasper Ballantyne & Ged Campbell
- Click to expand crew ⇨
WESC
WESC
Auckland
Auckland
Social